8241
Beatos virtuvė

Vienas namuose tu darai, ką nori?! Arba kaip aš tikrinau savo psichinę sveikatą ir atradau savyje BABĄ BEATĄ

(6)

Taigi, trumpai apie vienatvę, tiksliau – apie buvimą namuose. Štai prieš keletą dienų atsitiko neregėtas dalykas. Žinia, neseniai vaikams buvo rudens atostogos ir mūsų šeima suplanavo, kad rudens atostogų proga pasidairysime po kaimynines žemes. Tai yra nulėksime iki Latvijos beigi Estijos apylinkių. Kur tai matyta, – amerikas išmaišę vaikai Latvijoje nebuvę! Reikia taisyti šias spragas ir keliauti per Baltijos šalis, kad ir trumpam, ale vis. Bet kaip jau kartais atsitinka, tėvų įsipareigojimai nevisada vienodai sutampa su vaikų atostogomis. Taigi aš ir sakau sutuoktiniui – nieko nebus, negalėsiu toliau varyti į Taliną, šaukia mane reikalai į Vilnių. Pabūsime savaitgalį Rygoje ir atgal, be Talino, į Vilnių. Mano šeimyniškiai sako, – tai jei tau reikia namo, tu ir važiuok, mes savo planų nekeisime. Aš, aišku, apstulbau pradžioje, – kaip tai jūs be manęs???? Be manęs??????? O tai ką man vienai daryt??? Tai negi aš dabar viena būsiu???

Beatos virtuve_vaikai

Ir taip atėjo mano Vienatvės valanda, visos dvi dienos ir dvi naktys: VIENA……. VIENA, VIENA ,VIENA, VIENA, VIENA.

Sutuoktinis sako, tu esi crazy, būti vienai yra sveika ir naudinga sveikatai. Grįžau aš namo ir susimąsčiau, kada aš paskutinį kartą buvau VIENA?? Tai yra na, ne šiaip viena namie dienos metu, kas retokai pasitaiko, vis ketinu sau padovanoti šitokią šventę…

Ir ką aš supratau?! Kad esu priklausoma nuo žmonių, nes jie yra aplink mane VISADA. Augau su sese, dalinomės kambariu, tai ji visada buvo kartu. Kai atvykau mokytis į Vilnių, tai tik tris mėnesius pagyvenau viena. Man tada buvo tik suėję aštuoniolika metų, turėjau garsiai tiksintį laikrodį ir gyvenau sau VIENA, nepažįstamam mieste. Būdavo truputį baisu, bet išgyvenau. Tada nebebuvau viena, nes gyvenau su Vilma, paskui su Vilma ir Odeta. Tada jau paskui būdavau su Tomu, net kai gyvenau tarp Vilniaus ir Londono. Londone būdavau su Tomu, o Vilniuje su sese savo, nes buvau įsiprašiusi pas ją, tiek nenorėdavau būti viena.

Beatos virtuve_Beata_Bonbon

Tai, kad viena nebūnu visai yra ir taip aišku, nes visada su manim vaikai. Vieninteliai kartai, kai gal buvau viena kur nors kokiam viešbučio kambary buvo prieš dešimt metų ir retai. O siaube, aš visai nebūnu viena. Gal aš nenormali??

Na ką, galvoju, reikia sau iššūkius kelti ir išbandyti tą jausmą… Ir…O viešpatie švenčiausias, aš tau dėkinga, kad mane apdovanojai žmonėmis, bet būti vienai yra nerealiai saldu.

 

Pateiksiu keletą pavyzdžių:

Pirmą vakarą. HA HA HA, nieko negaminau! Valgiau tik skumbrės salotas, kurias greitai sumečiau per penkias minutes. Dariau didžiąją gyvenimo nuodėmę, kurios neleidžiu vaikams ir sau, kai vaikai namie: VALGIAU PRIEŠAIS TELIKĄ. Visą vakarą žiūrėjau Nacionalinę ekspediciją ir mezgiau (Baba Beata yra manyje, kaip matote)… KAIP MAN PATIKO!!!

Beatos virtuve_Beata_mezga

Namai liko tokie patys tvarkingi ir trečiadienį, kokius ir radau juos pirmadienį, nes visus puodelius kaip mat išplaunu ir jų neprisikaupia. Net pati užsikūriau židinį ir tiesiog jutau palaimą…

Na gerai gerai, vieną vakarą išėjau su draugėm beigi kolegėm į miestą (tiksliau, iš studijos nusileidome į artimiausią vietą su alum ir maistu) ir ten buvau, kiek norėjau, tiek, kol aptarėm visus svarbiausius klausimus: apie moters ir vyro besikeičiančius vaidmenis visuomenėje, pavyzdžiui… Namie buvau pusę dešimtos.

Grįžau namo ir DAR ŽIŪRĖJAU NACIONALINĘ EKSPEDICIJĄ, mezgiau ir  paskui skaičiau dar iki pirmos nakties… O jezus, tai jei aš ir toliau taip, tai man šakės, gresia chroniškas neišsimiegojimas. Bet tai kaip sveika ir malonu pabūti VIENAI! WOW! Va čia tai atradimas. REKOMENDUOJU VISOMS !

Beatos virtuve_Beata_Bonbon

Print Friendly, PDF & Email
Komentarai
 1. Ieva parašė:

  maždaug prieš pusę metų ir aš likau viena namie dviem dienom ir dviem naktim. Iš pradžių irgi buvo keista, kad namai liko tvarkingi 😀 tad beveik visą laiką skaičiau 😀

 2. ieva parašė:

  smagu, kad Jūsų šeima tokia sveika, neprikimba prie mamos kaip kokia priekaba ir leidžia atsipūsti. Pamenu TĄ vienatvę, superlaikas 🙂

 3. rasa parašė:

  Labai patiko sis straipsniukas nes cia kaip is fantastinio filmo gal ir man kada nors taip pasiseks

 4. Giedrė parašė:

  Oi, Beata, kaip saldžiai ir mielai čia viskas aprašyta. Matosi, kad žmogus iš širdies pasimėgavo vienatve. Aš puikiai suprantu, nes man pabūti vienai yra tiesiog būtina. Jei negaunu savo vienatvės dozės, darausi pikta ir atšiauri žmonėms. O pabūti namuose vienai ne valandą ir ne dvi išvis yra KAIFAS. Sveikinu, kad tokia proga pasitaikė:)

 5. Egle parašė:

  As sunkiai ipratau buti viena.Dabar megaujuosi ,patinka vienai namuose,bet visada zinau ,kad seima sugrys.Jusu suo labai fainuolis ,jis lauke kompanija.

Palikite komentarąMūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.