8241
Beatos virtuvė

Vasaros savaitgaliai – karoliai iš Palangos

(13)

Oooooo Palanga !!!

O Palanga, tu nuostabi.

photo 4-14

Na aš esu linkusi susijaudinti. Bet turiu pasakyti, kad norėčiau dabar garsiai ir drąsiai  pasakyti, kokia puiki yra Palanga. Ir pirmą vakarą svaigau Tomui kaip man čia patinka…. Palangoje buvau tik su pertraukomis pastaruosius metus. Ir net ne rimtai. O va šis šaltas labai savaitgalis pats tas Palangai atrasti iš naujo buvo. Palanga nepelnytai visų ponų ir ponių nubarta buvo, išbarta už triukšmingą ir neskoningą Basanavičiaus gatvę, už cukraus vatą, ir apatinio trikotažo skyrių moterų pliaže, už prastą muziką ir pasipinigavimo siekį vasaros mėnesiais. Bet ar jums kas nors sakė, kad Palangoje smėlis toks pat baltas ir tiltas platus ir švarus, Basanavičiaus gatvė vokiškai tvarkinga ir pilna lokalizuotomis plastmasinių pramogų jaunuomenei vietomis. Taip, čia toliau klesti tos pačios vietos, kurios buvo čia, kai aš buvau dvidešimčia metų jaunesnė (OMG I KNOW I KNOW) –  vardinu: Lašas, Perlas, Gražina. Ir šiaip vaizdas toks, kad visas būrys Palangos verslininkų buvo draugiškai komandiruoti į JAV, kur pasimokė, kaip daryti plačiai ir užsimojus. Bet dar dalykas – nors labai labai daug senų medinių namų, kurie nepasikeitę nuo tada, kai aš pradėjau važiuoti į Palangą prieš hmmm daug daug metų, bet yra ir tokio tarptautinio lygio serviso, kad aš dabar visai nesidrovėčiau čia pasikviesti draugus, kurie nežino nieko kito kaip penkių žvaigždučių praba.

Taip taip taip, yra visko, ir tokio ir anokio ir juokingų dalykų, ir nepasikeitusių ir provincialių, bet man tai toooks jaukus, savas ir ypatingas kurortas, kad gali būti, kad čia su malonumu atsikraustyčiau vasaros sezonui, o gal ir ilgiau. Įsimylėjau Palangą iš naujo ir vėl, ir vėl. Tai va norėčiau pasidalinti karoliais iš Palangos. Gal ir jus įkvėpsiu atostogų ir atradimų ieškoti savo kieme….

Tiltas tolumoje, nuotrauka tamsoje.

photo 2-20

Ateiti į paplūdimį naktį – Palangoje beveik privaloma. Jis platus ir tuščias. Šiaip žmonių buvo visą savaitgalį labai mažai.

photo 3-19

Vistiek nors ir Vilniuje pušų yra ir ypač ten, kur aš gyvenu Vilniuje, bet pušys Palangoje kažkokios kitokios, jos kaip PUŠŲ PUŠYS, Pušų motinos.

photo 2-23

Vakarieniavome Sabonių Pušų Paunksnėje, jau gyriausi facebooke. Bet dar pasigirsiu, kaip aš atpažinau savo duoną, ir kaip dėl to džiaugiausi. O šiaip tai restoranas visas buvo pilnas. AŠ valgiau Nicos salotas su Tunu, ir likau patenkinta. Ypač giriu pupeles žalias ir nepervirtas, ir tokias, kokios turi būti Nicos salotose, ir geri riebūs ančiuviai. Na ir aišku Maldon Salt prie duonos, yra pliusas.

photo 1-19

Nusifotografuoti ant tilto privaloma, net jei vaikai to visai nenori. Bet reikia. Vėjas pūtė tokio stiprumo, kad tikrai negalėjom eiti iki Tilto pabaigos….

photo 3-16

Žmuidzinavičiaus name – Coffee Innas, vienintelis turbūt namas Basanavičiaus gatvėje, kurį gali apžiūrėti iš visų pusių. Medinė senovė, verandoje Coffe Innas, šalia – mažutis automobiliukas su kava. Konkurencija. Flat white gera ir su Lietuvišku pienu.

photo 4-12

Pramogos: Laukinių Vakarų salūnas, va tikrai niekur kitur tiek daug ant vienos afišos nerasi tiek Lietuviškų atlikėtų suklijuotų.

photo 5-10

Spurgos.  Varškinės, šviežiai keptos mažos. Aš čia kažkada susimąsčiau, kodėl nėra tokio street food kaip spurga, pasirodo yra Palangoje, ir ne vienerius metus. Kaip sakė pardavėjas, niekas neišvažiuoja iš Palanagos tų spurgyčių neparagavęs. Tikrai ne, paragavau ir aš. 4 Lt už stiklinę. Gerai.

photo 1-20

Vaikiškos pramogos. Nezirskite, aš kai buvau vaikas, eidavom į taip vadinamas karuseles, tai buvo jėga, dabar jų nėra, tai vistiek vaikam reikia kažkokio thrill, tai yra kampelis. Izabelė pasirinko paskraidymą su gumomis.

photo 1-23

Sakiau, kad verslininkai nepėsti čia. Žino, ko reikia aiškiai. Va šita parduotuvė labai aiškiai sako: Mėsa ir Tešla. Tiksliau –  šviežios bandelės ir šviežia mėsa. Va ir bravo, kad taip pavadino. Kepyklėlė ir mėsos parduotuvėlė.

photo 2-21

Ronžė šalia Basanavičiaus gatvės tekėdama yra būrių ančių namai.

photo 3-17

photo 1-21

Sezoniškumas. Dežės rabarbarų keliauja į Palangos SPA viešbučio virtuvę.

photo 4-13

Šašlykai prie baseino. Aplankėm šeimos draugus, jie turi svečių namus Po kaštonu. Lietuviškos vasaros atributas….

photo 2-22

Didžiausia vaikų žaidimų aikštelė. Aš apie ją tik girdėjau, o dabar pamačiau. Nereali. Suprantu kainavo, bet atrodo puikiai, ir Baltosios Varnelės ledų porcijos kaušelis už keturis litus labai dosnus. Kodėl tokios aikštelės nėra Vilniaus Vingio parke??

photo 5-12

Jurgis ir Tomas. Meilės alėjoje, va mano didžiosios meilės. Buvo labai šalta. Dešimt plius, mūsų draugė amerikietė Megan juokavo, kad sausio mėnesį kai kuriom dienom buvo šildčiau…

photo 3-18

Saulėlydis į Baltijos jūrą. Aš taip gražiai nemačiau jau keletą metų, geriausias šou žemėje.

photo 5-13

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (13)
Komentarai
 1. ratata parašė:

  Man asmeniskai labiausiai patikdavo eiti prie juros rudeni…kai nera jokiu zmoniu,tada atsisedi sau ant kokios kopos ir jautiesi pasaulio karalius,ir galiu pasakyti kad nera pasaulyje grazesnio papludymio kaip musu Lietuvos,svelnus smelis ir kopu didybe 😉

 2. Ingrida parašė:

  Mmmm…. Taip ir norisi prie Jūros 🙂

 3. Giedrė parašė:

  Beata, nesupykit, bet kitą kartą rašykite šiek tiek emocijoms atlėgus:) Va, kol perskaičiau (nelengvai, nes kai kur tikrai minčių kratinėliai), tai pati visa sėdžiu vos kvapą gaudau, taip įsijaučiau į tą emocijų pliūpsnį, kad nejučia jį perėmiau:) O jei rimčiau, ačiū už „nosies pakėlimą“, nes savaitgaliui ir pati tenai važiuoju, viskas užsakyta, draugai nekantriai laukia, bet oras visai nevilioja. Bet va, pažiūrėjau, kad ir per tokį orą žmonės važiuoja ir dar randa kuo pasidžiaugti, tikiuosi ir aš nenusivilsiu, kad pusę dienos pliaže neteks praleisti:)

  • Beata Nicholson parašė:

   pritariu pritariu, bet žinokite aš kitaip negaliu, turėjau grietai parašyt sekmadieni vakare, kad pirmadieni butu galima susidėti, nes pirmadieni važiavau jau atgal…Jei po kiekvieno prisėsčiau pailsėt ir pagalvot tai paskui nieko neparašyčiau impulsas geriausias dalykas…( na gal ir ne visada bet dažnai:) jis suteikia energijos

 4. Dovilė parašė:

  Mieloji Beata,

  O aš Jums kaip tik noriu padėkoti už Jūsų emocijas, jos tokios tikros ir atrodo net gali pajausti ką Jūs tuo metu išgyvenote ar jautėte. Ačiū Jums, kad net esant beprasmiai kritikai nenustojate rašyti.
  Aš niekad nesupratau ir,matyt, nebesuprasiu kodėl žmonės turi teisę vieni kitus kritikuoti, nepatinka – neskaitykite.

  • Giedrė parašė:

   Na turbūt todėl, kad žmonės apskritai turi teisę į savą nuomonę, o ji nebūtinai turi sutapti su kitų nuomone:) Beje, Beata puikiai suprato, ką aš norėjau pasakyti ir, kadangi tai sakiau juokais, ji tikrai neįsižeidė. O Jūs tikrai nesupratote:)

 5. Sultene parašė:

  Super įrašas:) Palanga – mano vaikystės kurortas, labai daug gražių ir mielų prisiminimų:) Faina buvo skaityt:)

 6. inga parašė:

  O KURIOJE VIETOJE TA VAIKU ZAIDIMU AIKSTELE ?

 7. Jolita parašė:

  Miela linksmoji ir išradingoji Beata,

  Jūsų įrašas apie mano gimtąją Palangą nuvilnijo per širdį kaip tikras balzamas! Ačiū Jums! Myliu šį miestą, kuriame gimiau, užaugau ir laimingai „nutekėjau“ :), ne tik dėl jūros ir kurorto vardo, bet dėl to, kad jis iš esmės yra jaukus, žalias, tvarkingas ir patogus gyventi ir poilsiauti. Ir tik tikras palangiškis žino, kad Palanga turi daug veidų, kurie kinta priklausomai nuo sezono: sausakimšos atsipalaidavusių poilsiautojų gatvės būna maximum porą mėnesių. Tada ji alsuoja kažkokiu gaivališkumu ir energijos protrūkiu. Paskui ateina žavingai orus ir ramus, vis dar pasivaikščioti traukiantis rugsėjis. Vėliau ateinantys lietūs ir dargana nuteikia darbingai kibti į darbus, kol užsidega Kalėdų žiburiukai ir pradeda tyliai snigti… Gamta žiema Palangoje irgi būna nereali! O pušys atrodo dar didingesnės su baltom kepurėm, o jei staiga šaltukas suspaudžia, tai apšerkšniję ir spindintys medžiai, krūmai ir net pievos miestą paverčia stebuklinga ledo karalyste… O kur dar apledėjusi jūra ir į tolį plytintis visas pajūris, skirtas vien tik tau, kur gali atbėgti „susirinkti save“ ir atstatyti harmoniją su savimi, permąstyti santykius su artimaisiais ir žmonėmis, kuriuos tenka sutikti darbe ir kitur. O tada, išsiilgus saulės ir šilumos, vėl ateina gražuolis pavasaris, papuošdamas miestą iš po žiemos ir pilkumos akinančia žaluma ir vėl naujais atvykstančių žmonių veidais… 🙂 Myliu Palangą! Ir tikiuosi, kad ji kasmet vis labiau bręs savo grožiu ir skoniu, ir džiugins atvykstančių pailsėti širdis! 🙂

 8. 333 parašė:

  Beata, visa tiea apie Palangą Jūsų lupose. Aš kas kart svarstydavau kodėl žmonės „varo“ ant to palangos. Viskas ten su ja gerai, jei tik turi fantazijos. Palanga juk ne tik Basanavičiaus gatvė. O ir joje nieko blogo nematau. Ką kokiam Turkijos kurorte kitaip? Bet…. kitą kartą tikrai neikite naktį prie jūros !!!!!!!!!!! Iš itin patikimų ir artimų šaltinių ŽINAU, KAD NAKTĮ PALANGOJE Į PAPLŪDIMĮ NEGALIMA KELTI KOJOS. Tikrai tikrai, patikėkit manim.

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.