8241
Beatos virtuvė

Vakar buvo rojus

(7)

Vakar buvo rojus. Vakare niekur nereikėjo eiti, tiksliau, pavyko anksti grįžti, ir įvyko ne tik labai skanaus piemenų pyrago vakarienė (šį kartą tas tikrasis, su ėriuko mėsa, nes liko nuo  mieliems svečiams keptos kojos), bet ir visą vakarą žiūrėjau teliką… Neregėtas malonumas. Didžiąją dalį žinių užima ir, manau, ateinančius metus niekaip neišnyks princo ir būsimos princesės tema. Paskui, aišku, visos kitos aktualijos: būtinai kas nors apie olimpiadą, (siaubas, kaip jinai greitai), būtinai kas nors apie ekonomiką (šį kartą Airijos). Po žinių įsijungiau įrašų dėžę, nes turiu nepažiūrėtų mėgstamų TV programų, tiksliau, serialų kokiam mėnesiui. Pradžioj mėginau Gossip Girl, bet greitai dėl aplinkinių bumbėjimo persimečiau ant Desperate Housewives. Šitų perkūdusių ponių gerbėja aš nuo pirmo sezono. Komedija, bet ir paverkt galima. Tris serijas pažiūrėjom. Aišku, kai reklamas prasuki, tai labai greitai viskas susižiūri, bet tikras smagumas, ne kitaip. Dar liko viena serija, kurią turiu pasižiūrėti, ir tada jau galėsiu žiūrėti kaip visa šalis.

Tai va. Teliko nežiūrėjau mėnesį. Gal ir ne mėnesį, bet tas atokvėpis, kurį tikėjausi įvyksiant lapkričio mėnesį, taip ir neįvyko, todėl vaikų žaislai vis dar nesutvarkyti, nors po truputį jau jų atsikratome. Štai, pavyzdžiui, atiduosiu maišą į mokyklą, kur juos pardavinės kitiem vaikam per Kalėdų mugę — taip pinigai mokyklai, o man mažiau daiktų. Tiesą sakant, kažkaip dabar artėjant Kalėdoms vis daugiau ir daugiau visokių dalykų vyksta: tai mugės, tai dar kokie fund raisingai, tik spėk dalyvauti.  Aš pati, žinoma, labai palaikau viską ir pasiūlau savo pagalbą, kada tik turiu galimybę, bet paskui kipšas į galvą įlenda ir sako, durne tu durne, prisiorganizuoji visko, geriau spinteles susitvarkytum, o dabar va gamini valgyt 20čiai žmonių. Bet tikrai labai džiaugiuosi ir šiaip manau nuo poniško liūdesio ar šiaip nežinojimo kur save padėti ir ką su savim padaryti ilgais žiemos vakarais, bla  bla bla, žinot, tikrai esate girdėję nusiskundimų iš artimųjų: atrodo visko turi, viskas gerai, ale va kažkas vis tiek negerai, tai va nuo tokio poniško liūdesio aš išrašyčiau arba fizinių darbų — kasti griovius, sniegą, malkas kapoti, medžius tampyti, arba savanorystę, tiksliau, eiti padėti kur nors, kur reikia tos pagalbos. Tai va, jei jums reikia nuvyti tokį ponišką liūdesį, tai manau ir patys susirasite kur save padėti. Aš, pavyzdžiui, palaikau Maisto banką. Savaitės pabaigoje kaip tik vyks jų akcija prekybos centruose, tikiuosi, kad ir aš spėsiu.

Taip pat kitas dalykas, kurį norėčiau paviešinti, yra Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Neonatologijos studentų mokslinis būrelis. Neonotologijos klinika, labdaros fondas „Parama naujagimiui” ir draugai organizuoja paramos aukcioną “Kūdikio gerovė – mūsų ateitis”. Aukcionas vyks gruodžio 9 dieną, o lėšos renkamos įsigyti dvigulei lovai sergantiems dvynukams, kurių gimsta tikrai nemažai. Man laišką parašė Vytenė, kuri tiesiog gražiai užsiminė apie šitą reikalą, tai gal ir jūs norėsite prisidėti, dovanoti kokių nors dalykų, kuriuos galima bus aukcione parduoti. Aš, aišku, kadangi meno kūrinių neturiu, tai pasiūliau knygas ir duosiu prijuostę iš savo kolekcijos, ji nebus iš tų, kurias galima nusipirkti, o bus viena tų, kurias pas siuvėją nešiau. Gal kas nors kokių papuošalų, ar dalykų turite ir šiaip norite prisidėti? Rašykite LSMU MA Neanotologijos būrelio pirmininkei Agnei Kilmanienei,  agne.kilmaniene(eta)gmail.com arba LSMUK Neanotologijos klinikos vadovei Eglei Markūnienei, eglė.markuniene(eta)gmail.com. Aukcionas, kaip minėjau, vyks gruodžio 9 dieną Kaune. Ačiū.

Aš norėjau tokiu įdarytų pipirų receptu pasidalinti, bet niekur nerandu fotoaparato. Tų pipirų kepiau visą galybę, čia praėjusiam pirmadieniui vietinei bažnyčios iniciatyvai reikėjo. Tai įdariau juos ryžiais ir lęšiais ir dar visokių priedų bei daržovių ir daug kaparėlių pridėjau, taip pat džiovintų pomidorų. Labai gardūs išėjo, tai tikiuosi gal kitą savaitę rasiu fotoaparatą ir pasidalinsiu receptu. Aš šią savaitę būsiu Lietuvoje, nežinau ar pavyks pildyti blogą tik primenu, kad trečiadienį susitikimas: Pegaso knygyne Panoramoje 18val, ir penktadienį Baltų lankų knygyne Akropolyje ir dar turiu visokių reikalų ir dalykų, tikiuosi viską spėsiu. Ir visiem linkiu darbingos savaitės, ir beje šią savaitę Thanksgiving. Mano draugė viena labai mėgsta iššukius, tai metė ji sau tokį nemenką, darys Thanksgiving vakarienę tūkstančiui žmonių, na gerai ne tūkstančiui, bet turbūt kokiem šešiolikai.. Drąsi moteris? Labai….. Nusipirko 9 kg kalakutą, dabar svarbiausia, kad jis į orkaitę tilptų. Tiesa, aš esu pažįstama tik su angliškomis kalakutų kepimo tradicijomis, ir viską ką žinau išdėsčiau naujoje knygoje. Bet apie Amerikietišką kalakutą labai puikiai, kaip visada, yra parašęs Giedrius, tai jei aktualu pasiskaitykite…Geros savaitės

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (7)
Komentarai
 1. parašė:

  Laaaaaaaabai suintrigavo įdarytų pipirų receptas, laukiam laukiam 🙂

 2. :) parašė:

  Labas Beata,
  Norejau pasiteirauti, o kodel Kaune nevyksta knygos pristatymas? 🙁
  Ir kaunieciai Jusu labai laukia 😉

  • Kaip gaila, kad aš pavėlavau į susitikimą su Jumis 🙁 Na ką gi, ne veltui darbų kalendorius pabėgo nuo manęs 🙂 Norėčiau pasiteirauti, kaip galėčiau atskleisti ėrienos nepaprastą subtilų skonį? Nė karto nebandžiau. O vat mėsos nusipirkau. Šonkauliukų ir kažkokios kūdesnės gabaliuką. Gal turite kokių pasiūlymų ėrienai – avienai? Labai lauksiu. Sėdžiu apsikrovusi darbais, mano mažylis saldžiai miega…. Taip smagu Jus skaityti… Ačiū.

 3. Diana parašė:

  Labas Beata, noriu paklausti ar bus knygos pristatymas Alytuje, kaip noretusi ne tas zodis?

 4. inga parašė:

  laba diena,Beata. as cia visai ne i tema,bet noreciau paklausti:) gal kada idesite receptuka,kaip kepti zasi?na,kaip kaip ja marinuoti,kiek laiko kepti,su kuo valgyti ir panasiai:) buciau baisiausiai dekavota:)

 5. […] prisidėti prie vienos gražios iniciatyvos (galima net nesugadinus savaitgalio tinginystės). Aš praėjusiais metais palaikiau ir dovanojau knygų bei gi prijuostę iš kolekcijos, ir šiemet vėl kviečiu nelikti abejingiems […]

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.