8241
Beatos virtuvė

Vaikų pusryčiai arba šitas restoranas niekada neužsidarys…

(47)

Nors gal kada nors ir užsidarys. Tai, kad pusė mano šeimos yra užsieniečiai, na, kaip ten beskaičiuotum, vis tiek kiekvienas vaikas truputį tarptautinis, o Tomas, kuris jau LT skaito ir užskaito, ir laiko savo namais, bet pusryčiai jam yra privaloma maitinimosi dalis. Aš, pavyzdžiui, pusryčius valgau retai arba nevalgau. Aš valgau tada, kai esu alkana, ir kiek bandžiau save ištreniruoti juos valgyti, – negaliu ir viskas. Bet vaikai valgyti privalo. Na, bent jau sako visokie tyrimai ir nusistatymai, kad jei nepusryčiauja, tai tuomet ir mokytis sudėtingiau. Turbūt mano bendraamžiai atsimenate, kai nebūtina būdavo suvalgyti pusryčius namie, nes per pirmą pertrauką galima buvo iš valgyklos nusikalti bandelę… Tomas yra griežtas pusryčių klausimu, todėl, jie yra ne tai, kad pasirinktiniai, bet privalomi… Aš tik stoviu šalia ir juos padarau.

Pusryciai Tomui

Sudėtingiausia tai, kad neretai nuomonės dėl pusryčių išsiskiria, ir jei Izabelė visada galėtų valgyti manų košę, tai Jurgis manų košės negali pakęsti ir mieliau valgytų virtą kiaušinį. Kai pusryčiams turi 10  minučių, tai nevisada gali išvirti tą kiaušinį. Bet va, manų košė – tai tikra favoritė. Aš verdu iš Šlyninkos malūno manų, kurių prisipirkau kai ten filmavom. Šalto pieno su vandeniu ir trys šaukštai manų, pamaišau, sušyla sutirštėja net užvirti nereikia, tada daug cinamono ir vis tiek to saldumo norisi, tai gali būti: a) agavos sirupas, b) klevų sirupas ,c) rudas cukrus, d) uogienė.

Beatos virtuve karoliai vaikai Izabele

Jurgis, tuo tarpu, gali valgyti virtą kiaušinį su sviestu arba majonezu. O man tai labiausiai patinka, kai jie valgo plaktą, keptą kiaušinį. Dar, aišku, yra avižinė košė. Jogurtai ir varškės mūsų šeimoje nepopuliaru. Izabelė nemėgsta nei vieno, nei kito. Jurgis valgo jogurtą su dribsniais arba dribsnius su jogurtu. Na dar yra granola, bet ji toks jau, sakyčiau, šventinis dalykas. Taip pat būna pusiau angliški pusryčiai – plakti kiaušiniai ir šoninė (kai turime iš Anglijos atsivežę).

Kas čia dar? Na, aišku, visas būrys kokteilių, bet juos labiau praktikuojame savaitgaliais. Bananai, ledukai, uogos, vaisiai, koks nors pienas, kartais kakava. Ką dar pamiršau? Blynai! Ir prasideda… Izabelė nemėgsta blynų, kas pasidarė šitam vaikui??? Nesuprantu. Blynus valgo retai. Tiksliau, nevalgo. Visai. Pavyzdžiui, praėjusį savaitgalį turėjome svečių ir aš iškepiau tikrai labai skanius blynus. Izabelės draugė valgė su citrina ir cukrum. Jurgis ir Jurgio draugas valgė – net ausys raitėsi – su klevų sirupu ir kiviais. Izabelė nevalgė ir pati pradėjo virti ryžių košę. Tai taip ir būna, kad du vaikai –  du patiekalai.

Jurgis_vaikai_pusryciai

Žinote, man labai patinka mano pačios knygos, kuriai dar nė metų nėra, pusryčių patiekalai, ir, tiesą sakant, kai ją ruošiau, tai tiek daug gerų idėjų ir minčių surinkau iš savo draugių! Tos mintys vienaip ar kitaip nugulė „Mamų knygos“ pusryčių puslapiuose, o va, štai dabar, matau, atėjo metas pasitarti su jumis, – ką valgo jūsų vaikai pusryčiams??? Nes neretai pamatau, kad iš kitų galima pasimokyti ir savo kolektyvui pristatyti naujienų. Būtinai šia tema padiskutuokime, jūs savo patirtimi ir pusryčių receptais pasidalinkite, ir aš dovanosiu vienai jūsų savo „Mamų knygą“, o ir kiti pasidžiaugs ir idėjų pusryčiams pagaudys.

Ir, prašau, dalinuosi super puikių – didelių ir storų blynų receptu.

Beatos virtuve_dideli blynai

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (47)
Komentarai
  1. Eglė parašė:

    O, aš jau visiems išreklamavusi – penkių košių programa. Penkios savaitės dienos – penkios košės (balti grikiai, kukuruzai, avižos, miežiai ir soros). Košes valgom nesaldžias, o gardintas kokiu nors žolelių mišiniu bei šlakeliu kokio nors gardaus aliejaus. Esu jau atidirbusi greito išvirimo (kai jau nebereikia sedėti prie puodo) ir neprisvilinimo techniką. Taigi per savaitę tikrai neatsibosta ir stipri dienos pradžia! Na, savaitgaliais, kaip ir priklauso, ilsimės ir eksperimentuojame su kiaušiniais pusryčiams…

  2. ruta parašė:

    aciu Beata,kad esi,oi kaip i tema pusryciai vaikams,tikra tiesa-du vaikai du patiekalai.Mano vyresnysis jau kokius du metus valge tik grikiu kose su aliejaus laseliu is sojos padazu,pagaliau isgirdau,kad jam pradeda atsibosti,nes man jau tik virti ja atsibodo:)o mazelis valgo avizine kose (nors pasako,kad nori grikiu,nes turi but kaip brolis,tik po poros saukstu pakeicia nuomone),o i ta avizine kose as dar imaisau grudetos varskes.Anksciau labai mego,dabar jau nebe, putpeliu kiausinius,po sesis sukirsdavo,sustabdyt nebuvo imanoma.O kartais orkaiteje pakepu duonos su suriu.Stai tokia musu dienos pradzia.

  3. Živilė parašė:

    Mano vaikai labiausiai mėgsta čirvinius blynus arba sumuštinius, keptus sumuštinių keptuvėje

  4. alma parašė:

    va aš irgi pusryčių šiokiadieniais nevalgau! Bet savo pirmoko kasdien prašau pavalgyt: valgo įvairius sausų pusryčių dribsnius su pienu. O savaitgalį iš ryto pas mus jau būna pageidavimų koncertas: ir dažniausiai būna kepami lietiniai Beatos blynai! (https://www.beatosvirtuve.lt/recipes/lietiniai-blynai/). Sau mes su vyru šeštadienio vėlyviems pusryčiams dažniausiai verdame po kiaušinį…P.S. labai norėčiau Beatos Mamų knygos;)

  5. Diana parašė:

    Mūsų vaikams svarbiausia, kad namie būtų dribsnių ir pieno. Nesvarbu, kokių dribsnių, svarbiausia, kad būtų. Juos galėtų valgyti visada, net ir po mėgstamiausios grikių dribsnių košės dar dubenėlį pusryčių pabaigai. Ir dar puikiai vertinami virti putpelių kiaušinukai.

    • Inga M parašė:

      Putpelių kiaušiniai ir pas mus kartais tinka, o iš vištos kiaušinio turiu būtinai trynį išimti, nes maniškiai tik baltymą valgo:)

  6. Dovilė parašė:

    dažniausiai pusryčių meniu yra blynai „dideli kaip saulė“ arba kepti varškėčiai su cukraus ir grietinės padažu, o kartais virtuvėje karaliauja kiaušiniai, tada kepam „pirato akį“ arba kiaušinienę ant garų

  7. Inga M parašė:

    Turiu du vaikus pradinukus ir dažniausiai ruošiu skirtingus pusryčius.
    Mokslo metų pradžioj kelis mėnesius valgė tik blynus-paprastus, čirvinius(širdelinius-kaip mes vadinam), lietinius su bananais. Kasdien norėdavo blynų blynų blynų.Dabar jau nebent savaitgalį nori blynų.:)))
    Kiekvieną rytą galvos skausmas su tais pusryčiais. Paklausus vakare ko norės ryte ir pagaminus ryte nereiškia, kad bus valgoma! Ką pagaminčiau ryte-pirmas sakinys būna:- Aš nenorėjau kiaušinio/košės/omleto/karštų sumuštinių. Ir tas pasakymas iškart mane „nužudo“. Tada pasėdi prie lėkštės, po truputį paragauja ir finale beveik viską suvalgo, pasirodo, kad visai ir norėjo:)) Dažniausiai verdu košes arba kiaušinį, kartais karštus sumuštinius, kartais sausus pusryčius valgo (javainius su pienu). Bet šiaip tai yra bėda tie pusryčiai-trūksta fantazijos, o ir apetitas ryte dar miega:(

  8. Vaida parašė:

    Mes mėgstame omletą su brokoliais .Dar skrebučiai su Nutella, sviestu, dešra ar uogiene pas mus paklausūs. Ir žinoma košės, populiariausia – avižinių arba 5-ių grūdų dribsnių. Aš įberiu sėlėnų, ir, bebaigiant virt dar įberiu „Mamuko“ košės (ne pagal instrukciją)- truputį pasikeičia konsistencija.

  9. Nida parašė:

    Jei skaniai gaminsite, restoranas neužsidarys niekada. Kai mano dukros augo,visada gamindavau pusryčius ir dar maistą visai dienai ryte. Pusryčiams buvo ir lietiniai, ir mišrainės, ir įdaryti kiaušiniai, ir varškėtukai, ir virtinukai, ir makaronai, ir karšti sumuštiniai, ir grikiai su daržovėm, ir dar po koki gardėsiuką prie lėkštės padėdavau, nuotaikai ryte pakelti 🙂 Stengiausi pateikti gražiai, kad skaniau atrodytų, nes baisiai nevalgios buvo . Taip pripratinau ant savo „biednos“ galvos maitintis šeimą naminiu maistu. Dabar jos jau abiturientės ir norėčiau, kad mokykloj pavalgytų, bet jos atrėžia,kad ten neskaniai maitina, o ir pačios nemoka taip skaniai pasigaminti. Paguoda ta, kad užaugo sveikos ir lieknos 🙂 Visoms mamoms linkiu stiprybės ir kantrybės 🙂

  10. Dalia parašė:

    Pas mus pusryčių valgytojas dar visai nedidukas, bet valgytojas ir smaližius didis. Tad ir pusryčiai ne stebuklas, bet sveiki ir stengiuosi juos kuo įvairesnius kasryt sukurpti. Kasryt tai būna karalienė košė: grikių su sviestu ir druskyte, kartais truputį sūrio; avižinių dribsnių su: bananu, arba su vyšnių uogiene, arba su mėlynių uogiene, arba su šaldytom braškėm, dar sviestuko įdedu, verdam sorų arba kukurūzų košę su sviestu, šiek tiek druskytės, penkių grudų košė irgi būna su įtarkuota kriauše arba obuoliu, cinamono, pamėgau ir savo sūneliui verdu avižų košę su linų sėmenimis.Šeštadienio pusryčiai būna išskirtiniai, tad kepu purius ir burnoje tirpstančius „amerikietiškus“ blynelius visai šeimai su mėlynių uogiene, kartais ir natūralaus jogurtuko šaukštą proderinam į drugiją kad širdelė visai neapsaltų:)

  11. Lina parašė:

    Sveiki visi,
    As auginu 4 vaikus, o jei dar vyra prideciau, tai beveik 5 😉
    Per nakti mirkyti grikiai patinka ir tinka visiems. O kai nuomones issiskiria ar kiausiniai per kietai isvirti – jusu teise pasigaminti patiems. Pasiteisino tokia praktika, nes skaniai papysryciauja visi.
    Kol maziukai vaikai buvo, stengdavausi per daug neklausineti: ar valgysi sito, o gal kito… Kas padeta ant stalo, tas ir keliauja i pilvuka.
    O ideju… mums labai pasiteisino duonkepe – kasryt vis kitokia duonele su ivairiausia namine uogiene, blynai savaitgaliais, manu kose… alkanas nuo stalo nei vienas nepakyla! O apie duonkepe pagalvokit – tobulas daikciukas!

  12. Alina parašė:

    Sveika, Beata ir visos kitos, čia užsukusios, kas dėl smalsumo, o kas tiesiog pasikeist patirtimi. Perskaičiau nuorodą ir susimąsčiau, gan sunkus klausimas KAS PUSRYČIAMS? Pasidalinsiu savo patirtim. Kadangi esame šeimoje 7 valgytojai, visokio amžiaus ir įvairių poreikių, tai kartais pritrūksta išminties ir tenka kažkuo tiesiog apgauti šeimyną. Kalbant apie košes, tai dažnai jos ant mūsų stalo, bet…verdant košę savo nuožiūra maišau kruopas, tiesiog iš kelių dėžučių po saujelę.Patikėkit, skonis gaunasi tikrai puikus, kaskart kitoks, įvairus. O prie košės jau tada kiekvienas prisiderina savo priedus: kam sūrus padažas, kam dešrelė,o kam tiesiog šaukštas sviesto. Jei galvojate kokias kruopas reikėtų maišyt, tai bet kokias: miežinės+kvietinės+saujelė žirnių, net gi ryžiai puikiai tinkai su kitom.Visada įmetu dribsnių, kad košė būtų tiršta. Kitas pusryčių variantas, kai atsidarius šaldytuvą visko pilna, bet nėr ką dėt ant stalo, tai išsiimkit viską:mėsos ir sūrio likučiai, virtos bulvės, daržovės( paprika, pomidoras, raugintas agurkas, žirneliai ) ir t.t. Susipjaustau viską gražiai kubeliais: bulvės, mėsytė. Skrudinu keptuvėj, labai tinka įpjaustyti svogūno. Tuo metu išsiplaku kiaušinius. O tada duodam valią fantazijai: supylus plakinį į keptuvę ant bulvių ir mėsytės , galima ant viršaus uždėti gražiai griežinėliais pjaustytų pomidorų, rauginto agurko, galima įberti žirnelių ( ypač gerą skonį duoda šviežūs iš daržo), galima viršų pabarstyti tarkuotu sūriu, galima papuošti paprikos riekelėm ir t.t. O tada uždedam dangtį ir ant lengvos ugnies kepam kol perkepa kiaušinių masė. Patikėkit labai skanu ir paprasta, nes darai iš to, ką turi, nereikia bėgt i parduotuvę vieno ar kito produkto arba darai tada, kai reikalinga šaldytuve padaryt “ tvarką “ :-). Nežinau kodėl, bet visi vadina šį patiekalą pica, Alinos pica.Atrodo labai gražiai, spalvota ir žaisminga.Kai kepsiu, galėčiau įkelt nuotrauką, bet nežinau ar čia tai įmanoma. Ir dar vienas labai vykęs, bet jau nukopijuotas iš interneto pusryčių patiekalas, irgi puikiai atrodantis, tai kiaušiniai paprikos griežinėliuose.
    Sėkmės visom mamom, tikiuosi parašiau ką nors naujo ir naudingo.

  13. Ieva parašė:

    Pusryčiai sudėtinga misija. Darbo dienom išsiugdėm įprotį žaliems kokleiliams. Savaitgaliais sudėtingiau. Auginam 3 vaikus. Vienas nemėgsta uogienių, kitas nevalgo daržovių, trečias keliasi anksti ir reikalauja ĖSTI.
    O vyras nemėgsta „vaikiškų“ patiekalų, todėl jam reik kažką vyriško mąstyt. 🙂
    Savaitgalio rytai – tikros maisto dirbtuvės 🙂 Bet, žadam išgyvent!

  14. Ieva parašė:

    Oi kaip gerai pazistama situacija: as noriu koses saldzios, o as nenoriu koses, noriu blynu! O kai kepam blynus: as noriu tokiu dideliu per visa keptuve, o as mazuciu:) Bet kazhkaip iseina susitarti. Blynus kepam tik savaitgaliais. Paprastom dienom stengiuosi, kad pusryciai butu maistingesni. Pasidalinsiu vienu geru receptu. Polenta „pyragas“ su bananais. Ismokti virti kukuruzu kose man buvo sunkiau nei virti manu kose:) Bet is esmes labai panasus procesas: i salta vandeni dedu smulkias kukuzuru kruopas, beveik kaip manu kruopas, idedu siek tiek druskos, si ryta vandeni praskiedziau su kokosu pienu, kartais ipilu grietineles arba migdolu pieno. Verdu ant mazos ugnies, paskui dar uzdengiu puoda ir palieku kelias minutes. Isvirta kose idedu i siek tiek gilesne lekste, uztepu mazhdaug keliu centimetru sluokniu. Supjaustau gerai prinokusi banana ir sudelioju ant virsaus. Banano skilteles ispaudziu i kose. Viska apibarstom cinamonu. Jei labai skubu, isnesu minutei kitai i balkona. Kukuruzu kose sutvirteja, ja galima supjaustyti kaip koki torta ir valgyti su vaisias, klevu sirupu, uogomis. Jei nera bananu, kiekviena „torto“ gabaleli galima uzsitepti su obuoliu kose ir butinai cinamonas cia reikalingas. Mano vaikai kartais grieztai atsisako valgyti koses, bet sis pyragas visada megstamas:)
    Skanaus!

    Ieva

  15. Ieva parašė:

    Auginu keturis,tai pageidavimų koncertas…Jei vienas nori plaktos kiaušinienės,tai kitam reikia skystai virto kiaušinio,trečiam kepto su nepaleistu tryniu,o ketvirtas reikalauja kietai virto su majonezu.Todėl darbo dienomis valgo sumuštinius.Labai mėgsta šiltus:tarkuoti sūris ir daktariška dešra,tomatas,majonezas.Sumaišom,į dailią dežutę ir kelios dienos be galvasukio.Savaitgaliais tėtis kepa blynus,ar aš verdu kokią košę,kurios be manęs niekas nemėgsta 😉

  16. Diana parašė:

    Sveikos mamytes,

    Na pusryciu tema tikrai labai svarbi, kaip ir apskritai mitybos klausimai. Mes rytais visada stengiames aprupinti organizma visomis reikiamomis medziagomis. Todel kiekviena ryta spaudziam svieziu vaisiu sultis. Visi mielai geria. Antras dalykas:malu 7 rusiu seklas ir kiekvienam vaikui po dideli sauksta sio gerio duodu. Penkiamete dukra jau priprato, tai suvalgo ramiai, 2,5 metu sunus taip nevalgo, tai i kose rytine sudedu. Pati suvalgau tokiu seklu 2-3 saukstus kasryt. As ir mano vyras nemegejai pusryciu, bet gavus tokia doze vitaminu, mineralu is ryto, energijos tikrai pakanka. Be to, tai uzima tikrai mazai laiko. Vaikams dar kiek veliau verdu koses. Batonu visokiu, bulku stengiamea valgyt retai, nes, musu manymu, tai tikrai nera pats sveikiausias maisto produktas. Taigi, rytais pas mus kasdien buna svieziai spaustos vaisiu sultys, maltos seklos ir kokia nors kose ar jogurtas.
    Visoms sekmes su kantrybe ir maisto parinkimu.

  17. Gabrielė parašė:

    O, šį rudenį ir aš atidariau „pusryčių pageidavimų restoraną“ 🙂 Kol mano pipiras lankė darželį, dėl pusryčių nebuvo jokių problemų, nes juos valgydavo darželyje. O dabar jau įpusėjęs tikras „noriu-nenoriu“ arba „mama, sugalvok ko aš noriu“ rytinis maratonas! Jei pusryčiams visada siūlyčiau dribsnių su pienu arba karštų sumuštinių, tai niekada neprašaučiau pro šalį, bet juk norisi, kad vaikas įvairesnį maistą valgytų. Taigi mano meniu būtų toks: 1.dribsniai su pienu, 2. karšti sumuštiniai, 3.makaronai su pienu, 4.makaronų košė su cukrumi, 5.grikių košė, 6.ryžiai su pienu, 7. ryžių košė su cukrumi, 8.kietai virtas kiaušinis (būtinai be trynio), 9.varškė, pagardinta uogiene, 10.skrudintas batonas su užtepėle(smulkintas virtas kiaušinis+majonezas+krapai). Iš tiek pasiūlymų visgi randa ką išsirinkti. Bent jau kol kas 😀

  18. Ingrida M. parašė:

    Auginu vieną dukrytę, kadangi ji dar darželinukė, tai pusryčiauja namuose tik savaitgaliais ir beveik visada valdo kiaušiniai 🙂 Labai labai mėgstu tiesiog skystai virtą kiaušinį su druskute……. Mes kažkaip košes, blynus, varškėčius valgome vakarienei…. O karštų sumuštinių aš jai neįkišu, nei pro kur…. Sako nemėėėėgstuuuu…..

  19. jovita parašė:

    Dieve,jusiskiai bent valgo,o as savo 2-mecio dar niekaip neatpratinunu nuo pieno misinuko,ir taip visiskas nevalgiukas (namuose),darzelyje valgo viska.Atrodo isprotesiu,gal kas kokiu stebuklingu sprendimo budu zino siai situacijai?Nes jau verkt norisi….

    • 333 parašė:

      Ar tikrai Jūsų vaikas nevalgo? Rašykite visos dienos jo „nevalgymus“ nuo pat ryto iki miegelio nakties, t.y. sultys, sausainiai, obuoliai, bananai, sūreliai ir t.t. Ir kai baigsis vaiko diena peržvelkite, kiek ir ko vaikas jūsų valgė/užkrimto. Darželyje valgo todėl, kad į tarpus vaikas negauna jokių pakramtukų.

      • Neringa parašė:

        Auksine taisykle. Jus pati paminejote dienos pradzia su misinuku, tai yra kaloriju ir saldymynu bomba dienos pradziai. Kai is namu isgyvendinom surelius, bulkas-batonus, lazdeles, sultis saldainius ir kt. pakramtymus, vaiko apetitas pakilo kaip ant mieliu. Pradejo valgyt! Nors kartais irgi buna dienu, kai per visa diena suvalgo 3 blynus maziukus, bet ant rytojaus atsigriebia. As ir neverciu, nors trys metai, bet isgyvenimo instinkta visi turi, t.y. kai alkanas, viska valgo.
        Isgyvendini (nebeperki) atidarai spintele ir sakai – nebera… eisim nusipirksim, o po to pamirsti, o po to nebereikia.

  20. Ingridaa parašė:

    Mes dar atradimų liūne 🙂 anksčiau lb mėgdavome košes (avižų, grikių, kukurūzų, manų,kelių grūdų, ). na db dar avižinę,grikius ir manų košes valgome. Į košes dedamės sviestuko, manų košė, aišku, su cinamonu ir cukrumi. Kartais mėgaujamės blynukais (įvairūs, ir su varške, ir su obuoliias, cukinijom, moliūgais), sumuštiniais keptais forminėje keptuvėje. Kepta kiaušinienė, kartais ir su špinatais. Kartais pasilepiname keptu batoniuku (ant sviesto kepam, prieš tai pamirkome piene. Kiek vėliau bandysime tą patį, tik mirkysim ne piene, o plaktame kiaušinyje) . Mėgstame virtą kiaušinį. Kai viskas atsibosta, ieškome kzk naujo 🙂

  21. toma parašė:

    pas mus taip pat prasidejo „pageidavimu koncertas“, bet pati ir kalta, pradejau klausti, kas ka valgys, kol neklausdavau, valgydavo tai, kas padeta 🙂 dribsniai su pienu pas mus reti sveciai, stengiames, kad pusryciai butu sveikesni, be batonu ir sausu pusryciu, bet kartais tiesiog norisi kaukti, kaip nebesusigalvoja, kas nors idomaus ir dar nepabodusio, nes kokie 3 m vaikams ivairios koses, kiausinukai plakti su pakepinta cukinija, mloliugais, varsketukai, blynukai, kiek gi galima??? ka dar reiketu sugalvoti, kad butu ir skanu, ir naudinga, ir sveika?????

  22. Inga parašė:

    Košės, košės ir tik košės. Mano vaikai, tiesą pasakius, irgi nesiraukytų pusryčiams gavę blynų, šokoladinių dribsnių su pienu ir batono su Nutela, o bet tačiau… Dukros liga ligelė privertė mąstyti, ką dedam į burną, kokiu maistu sau padedam, o kokiu – kenkiam. Kai draugės dūsauja, kad jų vaikams, deja, košių nė pro kur neįkiši, sakau, kad jos tiesiog nemoka jų virti 🙂 Mano verdamos košės gal irgi ne iki galo sveikuoliškos, nes teorijų yra įvairių – ir kad pienas su kruopa nedera, ir kad kruopa su uoga nedraugauja, ir kad manai beverčiai, bet vis tiek manau, kad tai nepalyginamai geriau nei glaistyti sūreliai. Taigi mūsų šeimos pusryčių karalienė – grikių košė, kurią vaikai galėtų valgyti kiekvieną dieną. Grikius iš vakaro užmerkiu arba iš ryto verdu ir skaninu šiek tiek pakeptomis morkomis su svogūnais, baigus virti įdedu saują gabaliukais pjaustyto arba tarkuoto lydyto sūrio, kuris, nereikia nė sakyt, kaip skaniai tįsta. Jei pusryčiai vėlyvi savaitgaliniai, kai nežinai, ar pusryčius, ar pietus jau reikia valgyti, prie tų morkų su svogūnais „prikorporuoju“ šaldytuve rastos dešrytės ar mėsytės, o jei dar koks grybas užsilikęs – geriau ir būti negali. Kita puiki košė – iš tų beverčių manų, kuri tradiciškai išvirta jau nieko nestebina. Bet tik reikia į šiek tiek pravėsusią košę įdėti kiaušinio trynį, išsuktą su šiek tiek cukraus / medaus, po to – išplaktus kiaušinių baltymus, ir vaikai galvos, kad valgo desertą. Trečia pagal nuostabumą – avižų, geriausia, žinoma, kruopų, o ne dribsnių, bet čia jau kaip kada taikosi. Į paprastai išvirtą vaikai nusivieptų, bet kai gardini sutarkuota kriauše ar bananais, visada prašo antros porcijos. Ryžių dribsnių košė savaime skani, bet jei su džiovintom spanguolėm – niekada neatsibosta. Ne ką prastesnė pieniška grikių, avižų ir manų kombinacija. Draugė sakė, kad tai Beatos išradimas iš kažkurios knygos, lyg sriubos pavidalu aprašytas, bet aš ją verdu košės pavidalu. Taip pat gerai eina iš Beatos repertuaro pasiskolintos sorų ir moliūgų košė, kuskuso ir brokolių košė, perlinių kruopų ir džiovintų baravykų. Vyro, žinoma, šitomis košėmis nepapirksi, už tai jis užskaito „Močiutės“ / „Senelio“ košę. Tai įvairių skaldytų rimtų kruopų mišiniai, parduotuvėse būnantys apatinėse lentynose. Paprastai išvirta vėlgi – nei šis, ne tas, bet jei į beveik išvirtą įdedi pakepintų svogūniukų (ant aliejaus, sviesto ar su šonine) ir dar pusvalandžiui įkiši pasišildyti orkaitėje, jautiesi beveik taip pat, kaip valgydama močiutės kugelį. Tik nereikia sakyti, kad oi, argi kas turi tiek laiko rytais tokiems „priprovams“? Turi turi, tikrai tie, kas nori, kad jų vaikai maitintųsi sveikiau, to laiko rytais turi į valias 🙂

  23. Gintare parašė:

    As tai siulau nepersistengti taip stipriai tam, kad itiktumete kiekvienam seimos nariui. Nepykti, bet perskaicius straipsni, atrodo, kad labai vargstate. Kitas reikalas, jei vaikas negali kazko valgyti del maisto alergiju ar ligos. Tuomet sitokios pastangos suprantamos.

  24. Jurgita parašė:

    Auginu trijų metų sūnų, mūsų pusryčiai dažniausiai būna košės: grikių, ryžių, avižų, kukurūzų, manų ar perlinių kruopų, su sviestuku. Juk košės sako yra geriausia dienos pradžia:) Kai atsibosta košės verdame kiaušinius vištų ir putpelių. Savaitgaliais kepame omletus su pienu, blynelius.

  25. 333 parašė:

    Auginu trynukus. Dažniausiai pavyksta išlaviruoti, kad būtų tik vienas patiekalas.
    1. NORDIC avižinė košė (be jokių ten sėmenų ir pan.). Verdu tik ant vandens. Dedu privalomai bendrai į puodą sviesto (kartais medaus priklausomai nuo kitų ingredijentų), bananą kiekvienam atskirai į lėkštę (privaloma) ir pasirinktinai kas kaip mėgsta riešutų smulkintų (bertoletijų, kokoso, lazdyno, ką turiu tuom kart), jei turiu didelės šviesios razinos.
    2. Varškė su grietine ir uogiene
    3. Manų košė su cinamonu, cukriuku ir kiekvienam į lėkštę po sviestuko gabaliuką
    4. Kukurūzų košė su lašeliu druskos ir cukraus. Kiekvienam į lėkštę sviestuko
    5. Dideli lietiniai blynai (miltai, kiaušiniai, pienas ir vanduo), kiekvienas tepasi arba uogienę, arba ištirpintą medų arba naujas atradimas vaikų uogienė+medus.

    • Beata Nicholson parašė:

      Trynukus????? Wow, nerealu, lenkiuosi :))
      Labai geras trynukų meniu! bet tai kokia laimė!!! TRYNUKAI!

      • 333 parašė:

        kaip smagu skaityti, kad tai laimė. Daugelis, kai išgirsta išsprogdina akis ir sako o siaubas!!! Arba, kol buvo negimę sakydavo „tai ką jūs darysit?“. Atsakymas „ligoninėj paliksim“ 🙂

  26. Vilija parašė:

    Mazajai virsu ima bulviniai blynukai su grietine. Skanu,sotu ir sveika. Be to geri pusryciai mums uztikrina gera diena 😉

  27. Agne parašė:

    Mes visi pusryciaujam saldziai: batonas (ar croisson ar brioche arkokia bandele) su uogiene, bei arbata. Mano abu mazieji taip pat ir darzely/mokykloj pusryciauja, taigi namie nesijuosiu prijuostes. Bet turiu prisipazint, perskaicius visus komentarus, man pradejo grauzt sazine, kad sveikiau reikia seimyna maitint…

  28. Dovilė parašė:

    Man tobuliausi pusryčiai prancūziškas skrebutis ( balta grūdėta duona, pienas, kiaušiniai , truputėlis vanilinio cukraus, ir sviestas kepimui) su šviežiomis ar šaldytomis uogomis 🙂
    Mažoji tik šitaip uogas valgo, nes be skrebučio mat neskanu 😀

  29. Silvija parašė:

    Mano dukryčių pamėgti pusryčiai: avižinių dribsnių košytė su smulkiai pjaustytu bananu arba su kokoso aliejumi, o kartais tiesiog su „ghee“ sviestuku 🙂

  30. Asta parašė:

    Mano vaikų pusryčiai, paskutinius metus, duona mūsų kasdieninė su sviestu + arbata. Vadinam tai sumuštiniais tik be dešros ar mėsos, nes nevalgo vaikai jokių dešrų, kaip ir aš pati. „Vargas“ tik toks, kad abu vaikai mėgsta skirtingą duoną, vienas – juodą, kitas grūdėtą. Ankščiau valgydavom sausus pusryčius su pienu, bet po to kai pasigilinau į jų sudėtį, sausi pusryčiai pas mus – desertas. Savaitgaliais – žinoma blynai, arba manų košė.

  31. Beata Nicholson parašė:

    Mielosios, visada žinojau, kad jūsų patirtys ir komentarai yra geriausia šio blogo dalis, prasmė ir esmė, nes kaip gi kitaip sutelkti tiek daug esminių patarimų iš gyvenimo? Nesvarbu kokia dilema ar gyvenimiškas klausimas, žinau kad visada jūsų komentarai ir pasiūlymai išsprendžia problema kaip mat viens du ir iš karto!
    Taiva kitą savaitę padarysiu apžvalgą visų gerų idėjų pusryčiam. AČIŪ

  32. Inga parašė:

    Miela Beata,
    noriu ir aš pasidalinti savo šeimos pusryčių tradicijomis ir iššūkiais. Įprastai rytais su savo vyresnėliu sūnumi valgome košes, aš jam palaikau kompaniją, kad būtų skaniau ir smagiau. Manau, kad tai vienas iš būdų įtikti su pusryčiais vaikams, tai yra su jais kartu pusryčiauti! Aš noriai valgau pusryčius, nes be jų nė kojos iš namų nekeliu, greit apima silpnumas ir alkio priepuolis 😀
    Kitas pusryčių įtikinimo metodas yra vitaminų istorija apie rytinę košę, sriubą ar omletą. Jeigu sūnus nelabai linksta prie lėkštės (o jei dar netyčia įdėjau kokį naują ingredientą), tai visuomet prisimenu savo mylimą bobutę ir pradedu pasakoti, kiek daug vitaminų, tiksliau jėgų, turi šis patiekalas. Mano bobutė mane taip su tokiais pasakojimais vasaromis užliūliuodavo, kad net pati nepastebėdavau, kai išgerdavau stiklinę pieno ar puodelį ramunėlių arbatos (jos nuomone, tai buvo super truper jėgų šaltinis vaikui!!!).
    Ir dar vienas kuriozas (nes kitaip nepavadinsi), tai kai sūnus paklausia manęs „mama, o aš šitą mėgstu?“, tai žinoma, kad atsakymas pareina TAIP, LABAI :):))) Mikliai būnu nužvelgiama, bet stengiuosi išlikti patikimu žvilgsniu su įkvepiančiu PRAŠAU. Patikėkit, viskas būna suvalgyta.
    O jei pavardint, ką tiksliau mes valgome, tai pirmiausiai košės, pagardintos ryžių pienu. O kava su ryžių pienu, mano galva, išvis yra tobula 🙂 Ryžių pienas savaime yra saldus, tad mažiau cukraus reikia ir į košę, ir į kava – taupiau ir sveikiau. Kiaušinius valgome ir keptus, ir virtus. Tik sėkmingiau mūsų vaikui sekasi valgyti putpelių kiaušinius. Žinoma,blynai yra ir mano, ir vaiko skanumėlis (tėčio geriau su tokiais pusryčiais neerzinti…). O blynuose atsiranda viskas, kas galima, ko turime (ar net pradeda gesti): obuoliai, bananai, linų sėmenys, razinos, natūralus jogurtas, varškė ir pan. 🙂

    Būtinai valgykime pusryčius 🙂
    Skanaus visiems!

  33. Ramune parašė:

    Bet tai kaip puiku pasiskaityti tokias mintis ir nusiraminti, kad tas tavo vaikas su savo kulinarinėmis išmonėmis niekuo nesiskiria nuo armijos kitų pyplių:) galvojau, kad čia tik manoji pradėjo kiaušinio trynius brokuoti:) beaugindama dvi fėjas, supratau, kad viskas yra tik etapai, tai kai būna labai sunku, save taip paguodžiu, jog visi etapai praeina. Ateina nauji:) taip pas bus baigėsi sveikų pusryčių – košių, kiaušinienių su daržovėmis, burokėliais, avokadais ir lašiša – etapas. Dabar, jei leisčiau, karaliautų dribsniai su pienu. Bet neleidžiu, nes man atrodo, kad ten cukraus tonos. O naminė granola netinka. Tai mes radome tokią išeitį – chia pudingai. Nerealios sėklytės, kurias tiesiog dievina! O variacijų gausybė su kuo jas maišyti – pas mus mylimiausios su natūraliomis obuolių arba melionų sultimis arba kokosų pienu ir vaisiais. Iš vakaro sumakaluoji, per naktį subręsta, ryte puikus pudingas jau laukia. Man, aišku, norėtųsi, kad jos rytais valgytų šiltą maistą, bet čia juk pageidavimų koncertas:)

  34. Rasa parašė:

    Kazkada buvo geri laikai ir galejau savo mazyte valgydinti rytrais yvairiausiom aviziniu dribsniu ar keturiu grudu nesaldintom kosem virtom su ziupsneliu dziovintu darzoviu. visada virdavau su naminiu vistienos sultiniu, kurio prisivirdavau dideli puoda o paskui uzsaldydavau. buvo laikai kai pusryciai prasidedavo darzoviu piure. buvo laikai kaip i kokia dribsniu kose iberdavau linu arba saulegrazu seklu, razinu, dziovintu slyvu, dziovinto malto moliugo…bet artejant ties triju metu sukaktim pusryciai, o kartais ir pietus buna katastrofa, nes arba noriai valgo arba nieko:) dabar dazniausiai isrikiuoju visus produktus ir leidziu rinktis, tai buna kiausinio baltymas, grikiu arba kitokiu cielu kruopu koses, makaronai, apvirti brokoliai, buna mesa, buna ir pieniskos desreles, labai retai blynai, cirviniai blynai. o liudniausia buna taip kad sako noriu blynu susimaisau tesla,pradedu kept o ji pradeda reikalaut virk kiausini. o jau blynai buna pamirsti ju net neragauna:( islepinta nezinau. o labiausiai ka megsta tai kepta zuvi, paprasta pavolioji i miltus ir kepi:) ant aliejaus, siek tiek druskytes , malto pipiro. skaniausia tai voliota ruginiuose miltuose, nes uzsideda traski plutele kaip cipso:0 is mano pasakojimu matyt kad nera pas mus nei pusryciu nei pietu skirstymo pagal lengviau virskinama ar sunkiau virskinama maista- valgo tai ka isirenka pati. nes jeigu neleisciau rinktis isviso nevalgytu:(

  35. Lina parašė:

    ka duoti vaikui kuris alergiškas pienui ir glitimui??? Atsisėdu ryte per pusryčiusir nors verk… nežinau ką duoti, nieko nevalgo, nes viskas nesaknu. Lieka tik kukuruzų košė, grikių kozė, ryžiai, per 6 metus jau per gerkle lenda…… Patarkit, ką galima pusryčiams be kiaušinių, ir išvardintų košių.

    • Beata Nicholson parašė:

      Oj miela Lina, na ir vargelis ir iššūkis jums tikrai. Stiprybės. Konsultuokitės su specialistais, pati patarsiu tai grikių granolą/dribsnius šokoladinius pasigaminti, arba vaisių/daržovių kokteilius su riešutų/sėklų pienu, košes gardinkite kokosų pienu..

  36. Julija parašė:

    Valgom tik koses rytais, avizine, soru, su sviesto gabaliuku, virta ant vandens, be cukraus. Kartais idesu saldytu arba svieziunuogu. O kartais pakepu svoguna, morka, kalafiora i kose.Sekmadienis-blynu diena! Amerikietiski su klevu sirupu arba lietiniai, visi susedam ir makaluojam su keliais skirtingais padazais. Karta i savaite putpeliu kiausiniu su juoda duona, uztepta avokadu ir pomidoro griezinelis. Na, o dar buna sventes, tada fritata is cukiniju arba shakshuka- is izraelio virtuves:)

  37. Julija parašė:

    O kas alergiskas pienui-keiskit augaliniu pienu, o miktus i miktus be glitimo:)

  38. JuliusUK parašė:

    Ech anglishki pusryciai – pats nuostabiausias zmonijos israstas dalykas. Gaila, kad Lietuvoje mazai kur juos padoriai daro

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.