8241
Beatos virtuvė

Vaikų fotografavimas ir šiaip foto archyvo klausimai

(8)

Dabar jaučiuosi visai kitaip nei prieš tris mėnesius. Kai kūdikiui 3 mėnesiai, jis jau nebepakeičiama tavo gyvenimo dalis, o ne viską pakeitusi naujiena. Be to, kai kūdikis trečias, tai dar paprasčiau viskas, bet kartu lyg ir vėl iš naujo. Tos pirmos savaitės su juo yra tokios naujos, tokios sumišusios, jaudulio ir lengvo nerimo kupinos. Nerimo ar viskas gerai, net nesinori niekur eiti, norisi tupėti savo laimės burbule. Dabar, kai jau perbėgu per nuotraukas, suima širdį koks mažiukas, koks traputis, tik akys spindi. Ir tie pirmi išvažiavimai iš namų prilygsta raketos paleidimui. O viena pirmųjų mano išvykų su Hariu buvo, kai važiavom fotografuotis. Šiaip tai, aišku, kad sulaukiu visokių pasiūlymų ir užklausų, tai tą, tai aną daryti, ar išbandyti. Nepuolu prie visko, nes tiesiog gyvenu savo gyvenimą. Bet kai Jūratė man parašė, kažkaip iš jos tono ar sakinių tiesiog pajutau gerą jos energiją (tikiu, kad net ir per facebuką gali pajausti žmogų). Jūratė pasiūlė nufotografuoti Harį. Aš truputį pasikalbėjau, bet iš pradžių atsisakiau. Jį auginu taip, kaip ir pirmuosius, tai, galvoju, jei nei Izabelei, nei Jurgiui nedariau Anna Gedes stiliaus fotosesijų, tai kodėl Hariui turėčiau daryti išimtį? Bet paskui kažkaip su Jūrate pasikalbėjome, ji vis primindavo apie save, ir aš kažkaip galvoju, na gerai, bandom. Juolab, kad ir vyresnių vaikų paklausiau, ar neužpyks, jei brolį taip nufotografuosim, o jie tokių nuotraukų neturi. Išsiruošiau, nuvykau, ir viskas buvo kaip sapne. Hariukas nė karto neprabudo, o Jūratė taip meistriškai su juo elgėsi… Nesu turbūt dar mačiusi su tokia meile ir ramumu su kūdikiais „apsieinančio“ žmogaus. Ji pati trijų vaikų mama, ir kūdikių bei vaikų fotografija iš pomėgio tapo darbu. Jūratė neprašė manęs jos reklamuoti, taigi, čia tikrai nėra kažko paslėpto, tiesiog nuoširdžiai rekomenduoju, ir kai ponas paaugs, manau dar kartą nuvažiuosime nusifotografuoti. (Jūratės Vaikų Fotostudija yra čia ). Aš tiesiog nuoširdžiai buvau sužavėta jos darbu, nes tik mamos supras, koks jausmas su kūdikėliu važiuoti kažkur, ko nepažįsti, baisu labai ir nejauku, bet viskas pavyko nuostabiai. Ir va, turiu keletą labai jaukių nuotraukų, kurios guli kažkur kompe ir dar net nespėjau jų nei atspausdinti nei ką nors su jomis padaryti. Tai taip iš specialiosios fotosesijos, pereiname prie kitos aktualijos – nuotraukų archyvavimo. Man yra krizė, ir nežinau kaip ją išspręsti, todėl ieškau patarimo ir kitų patirties, kaip išspręsti nuotraukų archyvo klausimus.

Neseniai sudėjau visus savo foto albumus ir palaidas nuotraukas  į tokią skrynią – didelę, beveik kaip pasoginę tokią dėžę. Bet tai kiek jų turiu kompiuteryje? Ir kietuosiuose diskuose? Nesuskaičiuojama, ir bėda tokia, kad nuotraukos – asmeninis dalykas, ir negali nunešti kam nors ir pasakyti – sutvarkyk. Bet galbūt galima? Gal yra tokia paslauga?

Dabar dar tas didelės meilės ir aistros objektas, kurį fotografuoju visada ir non stop. Tos nuotaukos kaupiasi, jau bus koks tūkstantis, o vaikui dar tik trys mėnesiai.  Tai ką daryt, kaip tvarkyt? Turbūt yra kažkokios programėlės ar kažkas. Taip pat stengiuosi nepiktnaudžiauti, tai yra, man tikrai norisi nesustojamai dėti Hario nuotraukas, ir rodyti visiems, nes, na toks jau mūsų visų džiaugsmas. Juk kai džiaugiesi, tai nori dalintis… Bet patys matot. nors aš jį ir ant vasaros žurnalo viršelio uždėjau, bet per daug neužbombarduoju savo instagramo ir feisbuko jo nuotraukomis. Tiksliau, gal kokia viena dešimtoji procento išvysta dienos šviesą.

Tai va, radau tokį gerą pavyzdį – pavyzdžiui, Sigita iš „Ten kur namai“ savo instagrame padarė hashtag’ą (atsiprašau, man tas žodis grotažymė, na, niekaip nesisako) Marija Weekly, ir ten gali matyti, kaip jos dukrytė su hashtag’u auga, aš irgi labai kažkaip linkstu link to… Bet, galvoju, gal dar rasiu kokį kitą būdą suarchyvuoti ir atsiminti?

Taigi, norėčiau sužinoti, kaip jūs tvarkote nuotraukas? Kokių gudrybių turite? Aš esu padariusi po kelias foto knygas vaikams, ir kai kurioms atostogoms, bet vis tiek, tai yra lašas jūroje. Kaip įsivesti tvarką ir teisybę toje nuotraukų jūroje? Ar yra kokios programelės ar metodai ar būdai?

Print Friendly, PDF & Email
Komentarai
 1. Audronė parašė:

  Oi Beata,opią temą palietėt….ir aš laužau galvą kaip tas foto sutvarkyt,nepaklyst ir ką daryt…

 2. Ugnė parašė:

  Mes keliam nuotraukas i internetine saugykla „google photos“. Labai patogu, nes is telefono susikelia automatiskai, turim prieiga abu su vyru. Tuomet labai lengva rasti nuotraukas pagal data, taip pat veikia gana gudri paieska, pvz. parasai „pool“ ir atrenka nuotraukas is baseino. Kartais pati programa sukuria ir pasiulo koki koliaza, arba primena kas ivyko lygiai pries metus, du ir pan.

 3. Gintarė parašė:

  Mūsų šeima pasinaudojo tėčio patirtimi (jis mane su broliu fotografuoja ir filmuoja jau 30 metų). Sistema paprasta – kurti teminius albumus, kurių pradžioje data, o pavadinime trumpas apibūdinimas – kas kur ir pvz., kada. Tačiau pagrindinis patarimas – archyvuoti nuolat, t.y. po kiekvieno didesnio įvykio, ar nuotraukų peržiūrėjimo. Kitaip susidarys metų eilė 🙂

 4. Živilė parašė:

  Manau Gintarės patarimas geriausias. Vakar kaip tik skaičiau Užkalnio straipsnį apie tai, kaip jis neatrado geresnio būdo darbų planavimui kaip tik rankinis užrašytų darbų išbraukymas. Tai čia, manyčiau, lygiai tas pats! Pati po kiekv. didesnio įvykio, kad ir kaip tingisi susitvarkau foto, sukeliu jas i hardą pagal temas (kelionės, vaikų vardai ir pan.), po to data, pagr. pavadinimas kaip kad rašė. Dar ką atradau, kad foto albumų nebenoriu, jie per dideli ir varginantis dalykas. Dabar nupirkau talpią dėželę ir joje nugula po vieną, daugiausia dvi foto iš kiekv. didesnės kelionės, fotosesijos ar pan. Visai kaip vaikystėj – foto sumestos, nes pastebėjau, kad visai nesvarbu jų eiliškumas ir t.t. Telefonu darytas foto tiesiog perkeliu pažymėdama metus ir kad tai Iphone, nerūšiuoju, kai reikės, manau susirasiu ko reiks.

 5. Margarita parašė:

  Patarimo šiuo klausimu duoti negaliu, skaitysiu tik ką kiti patars, nes pas mane jau kokių 7 metų kauptų ir netvarkytų nuotraukų kratinys laikmenose.. bet ką labiausiai noriu parašyti – Jūsų, Beata, „kukulis“ tai nerealaus simpatiškumo!!! Nenuostabu, kad fotografės pačios įkalbinėja fotosesijoms 🙂

 6. Vika parašė:

  Nuotrauku taisykle viena – netingeti ir tiesiog susitvarkyti. Ir ne tik jų elektronines formos laikymo sistema (Pavogs kompa ar pamesit hard drive, tai kruvinom asarom bus aplaistyti visi prisiminimai) bet ir paleisti tuos prisiminimus į gyvenimą kažkokia forma atspausdinant, nes kam tada išvis tas foto daryti jei niekada neziuri 🙂
  bent as turiu kompiuteryje folderius pagal metus ir ten tu metu isvyku, iskeltu telefono foto etc folderiai. Ir tada jau labai svarbu ilgai nelaikyt ju ten, man geriausia foto knygos, uzima mazai vietos ir ten jau tik atrinktos smagiausios , gražiausios ir visokios -iausios nuotraukos, nes nu kas turi laiko peržiūrėti 1000 keliones foto, paimi knyga po 5 metu ir praverti 30 puslapių vietoj to 🙂

 7. Jurga parašė:

  Aktuali tema. Mano taisyklės, kurios man pasiteisina.
  1) Ilgai nekaupti ir iš karto susitvarkyti, t.y. ištrinti nepavykusias ar pasikartojančias, pakoreguoti, jei reikia. Aš saugau folderiuose pagal datą ir temą.
  2) Saugoti bent dviejose vietose, pvz. hard’e ir debesyje. Aš dviejuose hard’uose saugau.
  3) Atspausdinti nuotraukas. Taip daug įdomiau pačiam pažiūrėti ar kitam parodyti. Anksčiau dariau įprastus albumus, dabar „ant bangos“ fotoknygos pagal temas. Dar įrėminu įsimintiniausias, smagu geriausius įspūdžius matyti kasdien 🙂

  Visam šitam procesui laiko kartais pritrūksta, bet stengiuosi laikytis plano :).

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.