8241
Beatos virtuvė

„Vaiko kambarys“: ką veikti prie jūros be žaislų?

(6)

Jūra ir miškas – tai pačios smagiausios gamtos vietos laisviems vaikų šėliojimams ir žaidimams. Orams atšilus visi pasvajojame apie ošiančias bangas, kvepiančias kopas ir minkštą smėlį. Kadangi maudytis dar ankstoka, o kastuvėlį kartais pamirštame mašinoje, siūlome keletą žaidimų kaip užimti mažuosius, kai pajūryje nėra žaislų.

1. Sūpynės.

Nors mamai ir tėčiui gali būti kiek sunkoka (tai priklauso nuo vaikelio amžiaus), bet tėvelių rankų sūpynės – pačios smagiausios pasaulyje. Supamės už rankų, už kojų, už vienos rankos ir vienos kojos, žemyn galva, atsimerkus ir užsimerkus… Nebaisu prarasti pusiausvyros, nes smėlis minkštas ir nukristi saugu.

Ką veikti prie jūros be žaislų_1_Sūpynės_Beatos virtuvė

2. Slėpynės.

Kopos – puiki slėpynių vieta. Sutarkite, kokios yra teritorijos ribos, ir pirmyn!  Nuo kopų taip pat galima smagiai šokinėti ir ridentis.

Ką veikti prie jūros be žaislų_2_Slėpynės_Beatos virtuvė

3. Šiukšlės.

Rinkti šiukšles neatrodo labai jau smagus žaidimas suaugusiam, ypač jei šiukšlės ne mūsų. Surinkti pajūryje plastiko butelius, puodelius ir panašius teršiančius daiktus yra puikus pavyzdys vaikui kaip reikia mylėti gamtą. O be to, ieškoti daiktų yra tikrai smagus žaidimas vaikams. Taip ir gerą darbą atliksite, ir puikų pavyzdį parodysite.

 Ką veikti prie jūros be žaislų_3_Šiukšlės_Beatos virtuvė

4. Namai namučiai.

Smėlis – tai beribis „žaislas“. Nusipieškite įsivaizduojamus kambarius. Įrenkite juos su lovom, kėdėm, stalais ir spintom. Sujunkite „namus“ takeliais ir eikite vieni pas kitus į svečius.

 Ką veikti prie jūros be žaislų_4_Namai_Beatos virtuvė

5. Takas.

Jei norite tiesiog pasivaikščioti pajūriu, pagaliu brėžkite liniją už savęs, o mažajam liepkite sekti iš paskos nubrėžtu taku. Nepamirškite staigių posūkių, kilpų ir tarpų, kuriuos reikia peršokti.

Ką veikti prie jūros be žaislų_5_Takas_Beatos virtuvė

6. Sekliai.

Kopose ar net prie pat jūros galima rasti paukščių ar šunų pėdsakų. Atpažinkite, įvardinkite, sekite, kur jie nuėjo, įsivaizduokite, kokio dydžio ar spalvos yra gyvūnas, kokius garsus jis leidžia.

 Ką veikti prie jūros be žaislų_6_Sekliai_Beatos virtuvė

7. Pagaliai.

Kiekvienas tikras vaikas žino gero pagalio vertę.  Pieškite, statykite tvoras, kovokite su kardais, ar tiesiog mėtykite į jūrą.

Ką veikti prie jūros be žaislų_7_Pagaliai_Beatos virtuvė

8. Šešėliai.

Saulei leidžiantis atsiveria nuostabus šešėlių pasaulis. Sekite rankų šešėlių pasaką smėlyje, bandykite pagauti vienas kito šešėlį ar tiesiog matuokite, kieno šešėlis didesnis.

Ką veikti prie jūros be žaislų_8_Šešėliai_Beatos virtuvė

9. Rinkiniai.

Rinkite nesuskaičiuojamas gamtos kolekcijas: pagalius ir kriaukles, akmenukus ir žoleles, sudžiūvusius vabalus ar kopų pušų kankorėžius. Vėliau grįžę galėsite naudoti juos gamtos paveikslams kurti ir prisiminti nuostabų laiką pajūryje.

Ką veikti prie jūros be žaislų_9_Rinkiniai_Beatos virtuvė

www.vaikokambarys.lt

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (6)
Komentarai
 1. […] Taigi, ką veikti su vaikais ir kaip išgyventi be žaislų, svečiuose šiandien pasakoja „Vaiko kambarys“. Paskaitykite, gal ir jums tiks viena kita […]

 2. shiny parašė:

  Labai puikūs patarimai išskyrus nr.2 kur siūloma šokinėti ir ridentis NUO KOPŲ. Po to tie vaikai užaugę eis ardyt kopų Kuršių nerijoj, kaip suprantu?

  • Nieko Naujo parašė:

   Tobula logika. Jei taip, kopų jau būtų seniai nelikę. Vargu ar rasčiau žmogų draugų rate, kuris vaikystėje nesirideno ar nešokinėjo nuo kopų ir bent vieną, kuris užaugęs ėjo ardyti kopų 🙂

  • gabriele parašė:

   taip, paims, uzauge, atvaziuos I pajuri ir prades ridentis nuo kopu tam, kad jas specialiai suardytu. lyg pati vaikas budama nezaidei KOPOSE PRIE JUROS, SU MAZAIS KALNIUKAIS, nekalbama cia apie Nidos kopas atomines, ten kur jau tiesiai i vandeni nusiridenama.

 3. Agni parašė:

  labai grazus straipsnis ir patarimai.

 4. Lina parašė:

  Dėl patarimo Nr. 1, ne kokie jausmai apima, kai prisimenu, jog šitaip sūpuodama savo 1,5 dukrytei išnarinau ranka per alkūnę. Iš gydytojo gavom tada bartis, kad taip vaikų kelti ir supti negalima.Taip, kad atsargiai…

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.