8241
Beatos virtuvė

Vaikai virtuvėje

(5)

Vienas pirmųjų mano kulinarinių atsiminimų: aš stoviu ant kėdės savo Janušavos bobutės Apolonijos virtuvėje ir lipdau varškės spurgas ir suku barankas.

Dabar su savo beveik aštuonių metų Izabele kartais turiu nemenkai susirungti, kai ji primygtinai nori suplakti pieno kokteilį taip, kaip ji nori, o ne taip, kaip aš rekomenduoju. Arba kiek kartų man reikėjo ir Jurgį, ir Izabelę, tiesą sakant, išskirti ir atskirti, kai jie susipešdavo prie keksiukų tešlos dubens.

vaikai virtuveje

Mano Londono draugė Anna kažkada pasakė man komplimentą, kaip puikiai mano dar trijų neturintis vaikas moka įmušti kiaušinį! Nes nieko nepadarysi – vaikai visada dalyvavo virtuvėje. Man su jais gaminti yra laisvalaikis, žaidimas ir kantrybės ugdymas vienu metu. Vaikų įtraukimas į virtuvę nėra paprastas dalykas, bet jis yra tikrai būtinas.

Vaikai gamina kartu

Nebūtina kasdieną kepti pyragus, nes tai yra net neįmanoma. Nes su kasdienio gyvenimo rimtu, laimė ir sėkmė yra spėti pasidaryti greitą tuną su morkom, arba burokėlių sriubą, ar balandėlius. Bet tada, kai laikas nespaudžia, su vaikais gaminti smagu. Ir tiesą sakant, man tai atrodo toks savaime suprantamas dalykas, kad net nežinau ką čia dar pridėti?

Tik pagalvojau, kad galėčiau surinkti penkis receptus, kurie tiktų šiam savaitgaliui, kai išpuola dviguba šventė: ir vaikų, ir tėčio diena. Kas kam ką gamins, tai jau kitas klausimas, bet aš vistik norėčiau atiduoti gaminimą mamoms ir vaikams, nes esu realistė.

Pradėkime nuo vieno pirmųjų receptų iš mano blogo  – sausainiai Izabelei, kai ji buvo visai maža…

Beata su Izabele

Aišku, saldumynai visada prioritetas vaikams, bet tikrai galite juos įtikinti, kad padėtų nuskusti morkas, ir net jas sutarkuoti. Ir tada daug kartų mano šeimoje išbandytame recepte makaronai su tunais ir morkom tampa tikrai ypatingo skonio.

Izabele tarkuoja morka

Mėsos kukuliai aštunkojai į mano blogą pateko iš legendinio Gustavo knygos, kuris savo kulinariniu repertuaru ir efektingu kritimu, paragavus eilinio savo šedevro, įėjęs į ištisų kartų samonę. Tai va, jo kukuliai su spagečiais  – yra good dalykas.

Vaikai ir daržovės visada aktualija. Aš kartais imuosi griežto tono: suvalgom daržoves, tada kalbėsimės. Bet va daržovė favoritė, kuriai nereikia raginimų yra pomidorai su grietine.

O dabar pereikime prie vasarinių skanumynų: ledai ledai ledai….Su kondensuotu pienu labai saldūs, tai skieskite dar rimčiau su braškėmis. Tiesą sakant, braškių turguje labai daug, man patarė ir pati išbandžiau, kad atvežtos iš Graikijos kažkaip kvapnesnės ir saldenės, bet patys turite atrasti savo braškes, arba kantriai palaukti kol prasidės lietuviškos…

ledai

Kad mano naujausioje mamų knygoje yra specialūs receptai su ordinu „Aš pats“ jau žinote.

As pats

Mano sesė Odeta nuo pat mažens pasižymėjo stipriu savarankišku charakteriu – ir jau nuo dvejų metu garsiai deklaruodavo: aš pati, aš pati, aš pati…. Aš atsimenu, kad jos net buvo tokia kaip ir pravardė – aš pati. Tai va prašau į kokią galiūnę išaugo savarankiška turbo moteris, kuri priverčia ir mane pasitempti… Taigi ten, kur „aš pats/aš pati“, siūlau leisti vaikam būti savarankiškiem ir patiem tiesiog pašeimininkauti virtuvėse.

su sese

Ir kad geriau sektųsi, norėčiau jūsų paklausti: ką jūs dažniausiai  gaminate kartu su savo vaikais? O gal kaip tik jie kol kas maži, arba gal gaminate su savo sūnėnais ar mažesniais broliais? Ar patys, kaip aš, atsimenate vaikystės varškės spurgas? Kuo kvepėjo jūsų vaikystė? Ir kuo kvepia jūsų vaikų vaikystė?

Fotokonkursai visada patys smagiausi. Siųskite iki birželio 10 d. el. paštu beatai@beatosvirtuve.lt ką gaminate kartu su vaikais arba kaip atrodo virtuvė po vaikų gamybos. Vaikų rodymą viešoje erdvėje saugo įstatymai, tai siųskite tik tokias nuotraukas, kurias leidžiate viešinti. Visas jas paskelbsime mano Facebook sienoje.

Būtinai noriu padovanoti knygų jums. Manau visas tris.

Gero savaitgalio mano nuostabiosios skaitytojos. Ačiū Jums, kad dalinatės savo patirtimis su manimi ir kitais.

Gero savaitgalio!!

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (5)
Komentarai
 1. sete parašė:

  labai megstam su vaiku gaminti. tiesa sakant gaminam dazniausiai is jusu Beata knygu. Sunus varto ir isisrenka kazka, o tada jau as suziuriu ar turim viska ko reikia ( araba jei ko neturim tai ar turim kuo paleist) ir tada jau gaminam arba ieskom kito recepto. As garsiai skaitau recepta punktais ir kontroliuoju , o jis daro 🙂 keisciausia ir smagiausia, kad virtuve po tokio gaminimo nelieka, kaip po sprogimo, o gal net ir svaresne nei man viena gaminant. Kas zino ,galbut auginu pedantiskai tvarkinga busima virtuves sefa?!o mano pacios pirmieji prisiminimai apie maisto gamyba tai kai as tokiu ratuku pjausciai pas mociute tesla zagareliams, o pas mama sukau mesmale is kurios lindo tokie pailgi sausainukai:)

 2. Justina parašė:

  Sveiki,
  Aš esu dar vaikas, tad aš ir virtuvė neišskiriamos draugės… 🙂 Gaminu dažniausiai iš Jūsų Beata receptų. Namai dažniausiai pakvimpa pyragais ir pyragaičiais. Man juos ypač smagu ir malonu gaminti.Moku ir morkas skusti ir jas tarkuoti, na ir nieko keisto kai kartais aš šeimai padarau pietus ar vakarienę 🙂 Bet pat nemaloniausias darbas yra po visų kepinių ir gaminių sutvarkyti virtuvę… Nors ji ir nėra jau labai priteršta, bet…
  Kai gaminu pirmiausia susirandu receptą, užsidedu prijuostę, nusiplaunu rankas, ir kimbu į darbą 🙂
  Taigi man virtuvė yra viskas 🙂

 3. Ingrida parašė:

  Mėgstam gaminti mes kartu su mažąją, stengiamės kuo daugiau, be abejo suvilioju ją sausainukais, pyragaičiais ar keksiukais. Jai labai patinka plakti… Prisipažinsiu neturiu tiek kantrybės, o kartais ir laiko pritrūksta, kad leisčiau ir mažąjai dar ilgiau pasiterlioti, bet pažadu stengsiuosi kuo dažniau ir ilgiau skirti laiko virtuvėje…
  Aš augai kaime, tad mano vaikystė kvepėjo paprastu ir neįmantriu maistu. Visada turėdavome visko savo… Bet tikriausiai nepamiršiu, kaip su mama narstydavome žagarėlius, mes juos vadindavome krustais….
  Metai bėga ir mano dukrytės vaikystė kvepia jau kitaip, čia gal daugiau jau įsileidžiame visokių skonių, prieskonių ir kitų šalių virtuvių….

 4. Julija parašė:

  Sveiki, Beata!
  Mano sunaus energija verziasi kaip ugnikalnio, tad gaminimas kartu yra puikus budas ja nukreipti teigiama linkme. Musu bendro gaminimo patirtis prasidejo nuo praejusiu Kaledu, kai mes kartu (tuo metu jam buvo 3,5 m.) dareme kaledinius meduolius, o po to juos puoseme. Net nezinau kas jam patiko labiau! Po to seke koldunu lipdymas bei sesutes pirmojo gimtadienio progai iskepto torto puosimas. Prisipazinsiu, sis procesas is manes reikalauja ir kantrybes ir laiko…Taciau, rezultatas yra daugiau nei puikus, tad mes ir toliau tuo uzsiiminejame!

 5. Giedrė parašė:

  man gaminimas su vaikais taip pat savaime suprantamas dalykas vien jau dėl to, kad tuo metu negaliu jiems skirti dėmesio, tad pasikviečiu dirbti drauge, tada galime ne tik smagiai snekučiuodamiesi gaminti, bet ir savotiškai lavintis ir mokytis, nes aš linkusi daug kalbėti, o mažieji daug klausinėti:) Šiaip ar taip, tai kur kas geresnis būdas, nei vaikai tuo metu lauktų pietų prie teliko. Aišku, kantrybės reikalauja didelės, dėl to netinka tomis dienomis, kai mama pareina iš darbo suirzusi ar pavargusi, tada jau geriau telikas belaukiant vakarienės:)

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.