8241
Beatos virtuvė

Užrašų knygutė naujoji – pati nuostabiausia

(7)

Kai jau rankose turėjau progą pavartyti knygutę praėjusią savaitę, knygų mugėje ji debiutavo, tai taip ja džiaugiausi ir džiaugiuosi toliau, visiem nešioju ir rodau, kaip kokia pagyrūnė. Man ji LABAI patinka. Tokia visa švelni, maloni ir draugiška rankinei, galima nešiotis kur nori…Iš štai pagaliau ji ir pas Bronę parduotuvėje ant lentynos padėta laukia. 

Leiskite papasakoti apie ją plačiau ir daugiau, kaip viskas prasidėjo. Patys matėt, kad „Mano knyga“ sulaukė daug gerų atsiliepimų, nes tai buvo dalykas, kurio man labai reikėjo ir kuris, supratau, rado vietą ir ant jūsų darbo stalo. Pirmi metai, pirmi bandymai ir „Mano knyga“ išėjo tikrai solidi, kaip tikra knyga. Na nevisai draugiška rankinei, bet ten, galiu pasakyti, man labai gerai sugula visi dienos darbai ir reikalai. Ši užrašų knygutė yra „Mano knygos“ sesė, bet subtilesnė, lengvesnė, plonesnė ir labiau laisvamanė, nes ji iš tiesų yra viskam tinkama. Ją galite paskirti tik dienoraščiui, tik mintims ir svajonėms, galite čia tiesiog piešti ir šešėliuoti (skaičiau, kad lengvas piešimas ir net keverzonė labai padeda atsipalaiduoti), galbūt čia rašysite savo receptus? Ar tik sau skirtus sąrašus, ką aplankyti, ką pamatyti, o galbūt čia vesite dėkingumo dienoraštį? Žodžiu, ji atvira viskam.

Užrašinė_Beatos virtuvė

Pirmame puslapyje štai, matote, kaip išraiškingai, beveik su baroko paslaptimi, įrėmintas mūsų talentingosios dailininkės Ingos pieštas ornamentas. Turiu papasakoti, kaip su juo, buvo. Mūsų mažame moteriškame kolektyve atsirado tokios nuomonės, kad galbūt tas rėmelis truputį per grėsmingas, net buvo pavadintas drakonu. Bet aš labai labai jau gyniau drakoną, tegul tas drakonas būna jūsų gerų intencijų ir užrašų sergėtojas… Žinote, toks geras drakonas iš pasakos.

bv_mano_uzrasai-puslapiai_spaudai_4-5

Autoriniai, mūsų mylimos dailininkės Ingos piešiniai – sielą virpinantys ir skleidžiantys ypatingą nuotaiką dienai, įrašui, eilėraščio eilutei ar greitosiomis brūkštelėto eskizo linijai. Taip būna tada, kai idėjos autoriai ir kūrėjai susikalba. Be žodžių. Intuityviai perteikia tai, ką talento pašykštėti matome tik pasteliniuose sapnuose, o dailininkai suguldo lapuose. Šį kartą pasirinkome subtilesnes linijas, kad pagrindiniu instrumentu grotų Jūsų kurtas turinys – pieštas ar rašytas.

Popierius su charakteriu, kuris gardžiai įsiurbia dažą ir labai glaudžiai dalyvauja kūrybiniame procese, nes niekada iki galo nežinai, kaip jis interpretuos vaizdą. Kokio sodrumo ar mąslumo suteiks fotografijoms ar kaip pašešėliuos piešinius. Tai kone geriausias popierius šalies popieriniame pasaulyje. Jis labai stilingas, turintis savo paviršių ir skoningai matinis. Pavyzdžiui, Bronei drugeliai pilve skraido tada, kai rašiklis nepriekaištingai slysta popieriaus paviršiumi. Tai čia tas popierius!

Patogus dizainas – pavadinkime jį tokiu. „Mano užrašai“ plonesnė, lankstesnė ir kompaktiškesnė nei darbo kalendorius. Prašyte prašysis visur keliauti kartu ir nakvos bei budės rankinėje be papildomo peties skausmo nešant. Dėl užmanyto įrišimo – rožiniai siūlai nesislepia po klijų sluoksniu, o ružavuoja visu savo rožiniu gražumu. Todėl knygą labai patogu vartyti į visas puses ir labai patogu rašyti. Ji „nelūžta“, o paklusniai atsiveria jūsų raidžių dėlionėms. Viršelio, padengto lyg aksominiu laminatu, nugarėlė užsibaigia žymekliu, kad atsiverstumėte būtent ten, kur reikia.

Ai ką čia suokti, tik pasakyti turiu, kad Bronė sparnuotai išsireiškė, kad ją užrašų knygutė ir ten esantys piešiniai bei visas jausmas veikia geriau, nei gongo dūžių meditacija… Cha cha, o ji ir tokioje yra buvusi.

Na o dar leiskite priminti, kad mūsų knygų stovelis Girinis be darbo nesnaudžia ir šį kartą ant jo žurnalas BBC Good Food buvo ištrauktas iš bibliotekos.

lasisos kepsneliai

Foto Deimantės Urbonaitės

Va šiuos lašišos kepsnelius aš neseniai iškepiau, LABAI geri, o tos saldžios bulvės, jau pastebėjote, kad mane yra apsėdusios. Saldžių bulvių lazdelės yra tikrai nauja mada, jos: a) labai saldžios; b) jos lėčiau organizmo įsisavinamos, energija išsiskiria iš jų lėčiau.

Deimantė, kuri man padeda, kad bibliotekoje dulkės ant receptų knygų nesėstų ir išbando vieną kitą mūsų pasirinktą receptą, šiuos kepsnelius kepė ir štai ką apie juos sako:

Prisimenant šį patiekalą ir žiūrint į nuotraukas man kaupiasi seilės. O patiekalas labai nesudėtingas, bet turi kelis nekasdienius akcentus, kurie sukuria mažytę šventę valgantiesiems.

Lašiša – nepigi žuvis, tad kai kam gali pasirodyti tikras nusikaltimas iš jos gamintis kepsnelius arba maltinius, paprasčiau tariant. Tačiau lašišos šiam patiekalui reikia nedaug. Galiausiai, juk kartais tiesiog norisi įvairovės.

Prisipažinsiu, jog porcijos atrodė niekingai mažos, net ir padarius nusikaltimą prieš receptą – vietoj vienos saldžios bulvės nupirkus dvi. Bet jei mums su drauge, pusryčiams gėrus kavos su arbūzu (vienišų moterų pusryčiai) ir kelias valandas po jų praleidus žiūrint (!) į maistą bei sukantis kvapnioje virtuvėje, pakako prisivalgyti iki puškėjimo, manau, užteks daugeliui. Galiausiai iškankinti sklindančių aromatų taip skubėjome vagyti, kad vyriausioji virėja net pamiršo, o valgytojai nepasigedo laimo skiltelių, kurias rekomenduojama patiekti greta žuvies.

Buvo paprasta, kvapnu ir nepaprastai skanu. Kartais tereikia pakeisti bulves ir laimo žievelės, kad eilinė vakarienė taptų kitokia 😉

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (7)
Komentarai
 1. Laura parašė:

  Noriu noriu noriu 🙂 Nereali, miela ir silta 😉

 2. Skaitytoja parašė:

  Knygynuose, prekybos centrų knygų skyriuose ši užrašų knygtė taip pat bus parduodama? 🙂

 3. Renata parašė:

  Sveiki…o londone kur butu galima ja nusipirkti?

 4. Raminta parašė:

  O jeigu knygą užsisakyčiau dabar, tai pristatymas man nieko nekainuotų? (kaip ir parašyta?)

  • Laura parašė:

   Raminta, as Beatos virtuves kolektyvo vardu atsakau, kad tikrai taip – iki kovo 8 dienos uzsisakiusiems Mano uzrasus, siuntimas Lietuvoje – nemokamas.

 5. Laminatas parašė:

  Iš tiesų knyga labai dailiai įlaminuota 🙂 o receptai – super!

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.