8241
Beatos virtuvė

Trys dienos kelionių: Kaunas, Radviliškis, Šiauliai, Alytus ir pupelės iš Honduro

(0)

Tomas vis negali atsistebėti: vos už trisdešimties kilometrų nuo Vilniaus jau yra tikras kaimas, arkliai, vežimai ir t.t, kai tuo tarpu iš Londono gali važiuoti keturias valandas, kol pasieksi kažką, žmogaus mažiau apgyvendintą….Va štai jis man taip pasakojo, kai pirmą kartą išvyko pažvejoti museline, (fly fishing) į Molėtus.

Aš tuo tarpu, nors kol kas nesiruošiu kraustytis niekur iš Vilniaus, bet man išvažiavimas iš miesto kaip koks šalto vandens kubilas po pirties. Ištraukiamas iš savo aplinkos ir kitur pabuvęs pamatai visai kitokį gyvenimą: tokį kažkokį žalesni, grynesnį, lėtesnį, su mažiau skubėjimo ir miestietiško išpuikimo isterijos. Aišku jei palygintume pvz. Niujorko jausmą su Vilniaus, tai tikrai Vilnius kaip tingi skruzdėlė atrodo, o man tai labai patiko maži miestai. Man tie apsilankymai truptui priminė mano pačios vaikystę ir Kėdainius. Du susitikimai knygynuose, dar du bibliotekose. Kada paskutinį kartą lankėtės bibliotekoje? Ir kokia svarbi yra biblioteka mažesniuose miestuose… Štai Radviliškio bibliotekoje ir vaikai po pamokų renkasi, ir studentai iš didesnių miestų atvykę literatūros randa. O Alytus tai žinokite net ir savo pietų Lietuvos radiją turi, dvidešimt pirmus metus skaičiuoja 99 FM.

O Alytuje aktyviai veikia moterų klubas Zonta, kurie mane ir prisikvietė. Kooookios moterys!!!!!!!!!! Visos pasitempusios, pasipuošusios, gražios, entuziastingos, gražiai kalba. Zonta klubas yra tarptautinė organizacija vienijanti moteris visame pasaulyje –  moterys susivienija ir veikia visuomenės naudai. Per šias keliones ne tik galiu tikrai ir artimai pasikalbėti su kitais, bet ir pati dar sugebėjau aplankyti dviejų draugų namus, pas kuriuos turbūt niekada nebūčiau prisiruošusi nuvažiuoti…

Ištrūkti ar toli, ar visai čia pat, į gretimą rajoną, visada smagu. Aš pavyzdžiui niekada nebuvau Pietų Amerikoje. O va mano draugė Jurga Balta jau yra ir apie Balį pasakojo, o šiandien Jurga rašo apie tradicinį Hondūro patiekalą: trintas pakepitnas raudonas pupeles, kurios valgomos ir pusryčiams ir vakarienei. Žinote, kad pupelės puikus baltymų šaltinis, ir kartą Jurga atsinešusi buvo pupelių…oi kaip būvo skanumas…tai aš ir paprašiau Jurgos kad aprašytų jas smulkiau….

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (0)

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.