8241
Beatos virtuvė

Trise valtyje UPE

(11)

Kai prieš kelis mėnesius man paskambino buvusios kolegės (žurnalistės Violeta Kiburytė ir Edita Tamulienė), net žagtelėjau. Klausimas buvo mažų mažiausiai keistas – ar būsi trečia? Esu azartiškas žmogus, o su kolegėmis dirbau ir nenukrypau į lankas, tad išsyk, net nežinodama kas numatyta veikti, rėžiau – būsiu. Tokia buvo mano UPĖs pradžia.

Įdomiausia, kad prieš kelerius metus buvau pakėlusi sparnus kurti savo blogą, atitinkantį kolegių idėją, net jo domeną užsiregistravau ir turėjo tai būti bobos.lt, tik iki konkretumų nepriėjo rankos. Tad bobos liko nuošalėje ir atsirado UPĖ.

Kas yra UPĖ? Jei trumpai, tai visko daug ir naudingai. Jei išsamiai, tai verta paėjėti iki mūsų tinklalapio sveikatosupe.lt  ir viską pamatyti savomis akimis. Bet darbo ir bangų joje buvo tokių, kad dabar prisimindama bemieges naktis, valandų valandas su telefonu rankoje, nežinau ar dar kartą brisčiau. Kodėl? Ogi todėl, kad imamės naujo, Lietuvoje neregėto formato, kur susiejame poilsį, žinias, profesionalias psichologų ir psichoterapeutų praktikas, maisto žinovų išmintį ir dar daug visko su nedidele, motyvuota ir tam nusiteikusia interaktyvia auditorija.

Lietuviškai mūsų ketinimas skamba „atsitrauk ir atsigauk“ ir kelia jis daug nuostabos. Tiesa, anglakalbei auditorijai klausimų – kas yra „retreat“ – nekyla, nes savitvardos, savivertės, interaktyvaus relakso sesijos Vakaruose  priimamoms pagaviai ir duoda apčiuopiamos naudos. O kainuoja tiek pat, kiek gera suknelė. Tačiau UPĖ – ne suknelė, su ja nepasirodysi viešumoje, nepasipuikuosi vakarėlyje, gal net atvirkščiai – nustosi blaškytis po beprasmiškus susiėjimus, nes atrasi kitokias gyvenimo vertes.

Skamba šie teiginiai gerokai pakylėtai, bet kai šnektelėjau su bičiulėmis psichologėmis, visos plojo rankomis – UPĖ verta gyventi, nes žmonių, suvokiančių egzistencijos trapumą ir galimybes nusigaluoti per darbus, stresus, šeimos problemas tokia galybė, kad ojojoj…

Kad nesikankintume su kasdienybės naštomis, prisigalvojame visko. Ir man labai gaila, kad moterys beveik nustojo megzti – tokia puiki atsipalaidavimo forma, o kantrybės dėlioti akis neliko. Ir ne tik man. Visą laiką atrodo, kad reikia lėkti ir bėgti, daryti ir siekti.

Būsimas UPĖs jogos Mokytojas, Jogų asociacijos prezidentas Vytis Zabulėnas sako – stabdau kūną. Ir aš pamėginau, nieko neišeina be mokytojo. Kai ant galvos užlipa stresas, pastebėjau, jog darau šimtą nereikalingų judesių, o mintys laksto kaip zuikiai. Ir net neabejoju, jog būsiu pati pirmoji prie Vyčio durų į jogos praktikas. O jis UPĖje atsivers net dviem disciplinomis – ramybės gimnastika ir programa – jaunėkime ir lieknėkime. Gal kas to nenori 🙂

Apie žmogaus vidaus baubus galėčiau čia prirašyti tūkstančius žodžių, skatinančių sykiu bristi į UPĘ. Tačiau prisimenu dar iki „bobų“ ir „upių“ buvau įsimylėjusi britų psichoterapeutą Paul McKenną, beprotiškai pagaviai mokantį galvoje dėlioti logines schemas. Turiu vilties jį atsikviesti pasiplaukioti mūsų UPĖje. Bet kodėl jį prisiminiau dabar? Ogi todėl, kad nė vienas nuosekliai nepažįstame savęs ir dažniausiai apie save galvojame per prastai. Tuo tarpu Paulas McKenna turi auksinį pažinties su savimi raktelį, kuris susideda iš trijų paprastų klausimų, kuriuos atsakęs tapsi geriausias savo draugas. Taigi:

–          kokias priešingas savo būdui savybes dažniausiai demonstruojate kitiems?

–          kas apie jus išaiškės tik po mirties?

–          kokie kitų žmonių bruožai jus erzina labiausiai?

Atsakėte? Nepažinote? Laba diena, susipažinkite su savo tikruoju aš.

Dar daugiau įdomių atsakymų jūsų laukia UPĖje. Iki susitikimo 🙂

Ojojoj, vos nepamiršau – kiekvieną vakarą ypatinga UPĖs viešnia bus tas žmogus, kurį žinote tik iš viešumos, bet galėsite pasišnekėti kaip su geriausia bičiule. Netikite? Greitai pamatysite!!!

Beata Nicholson, welcome to UPĖ 🙂 Laukiame 🙂

Violeta Baublienė

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (11)
Komentarai
 1. […] Džiaugiuosi, kad šiandien svečiuose Violeta – paskaitykite, kas ir kaip. […]

 2. Inga parašė:

  Geriausia upė yra pabūti prie pačios upės, atsigauna kūnas ir siela, pati turėjau šimtą ligų ir niekas taip neatgaivina ir nesustirprina kaip tikra gamta.

  • Zita parašė:

   Iš daržo pailsėti ar dėl nepavykusio pyrago nueiti pagulėti prie upės labai pravartu…:)..bet kai užklumpa tikras stresas ir diena iš dienos ta dozė didėja tai tam aviliui galvoje nutildyti reikia daugiau..specialistų, aplinkos, žinių..labai smagu, kad tokį dalyką moterys sugalvojo…

  • Jolanta parašė:

   Inga, pritariu, niekas taip neatpalaiduoja, kaip pabuvimas gamtoje, ir niekas taip neišvalo minčių, kaip pasitraukimas nuo kompiuterių… Kasdienybėje to neišvengsi, o va per laisvadienius geriausia būti gamtoje 🙂

 3. Onute juozapaviciene parašė:

  As manau kad tai labai puiki ideja, nes siuolaikiniam begimo lekimo streso ir itampos pilname pasaulyje daznam pravartu pailseti prie UPES. Saunuoles kad emetes tokios iniciatyvos…:)sekmes jums ir mums visiems!

 4. Eligija parašė:

  Taip, šaunuolės. Gerbiu. Ir man pirma mintis buvo: reikia, noriu, važiuoju kad ir rytoj… Bet, pamačiusi kainas, pagalvojau, kad mano UPĖ bus sode. Ten ir uodų akupunktūra, ir kauptuko joga, ir pienių žiedų meditacijos ir pokalbiai su geriausia psichologe ir gyvenimo mokytoja mama. Ir Motinos dienos proga papildomas prizas – visa šeima ir jos meilė kartu.
  Žodžiu, mano manymu, tos, kurioms tikrai praverstų tokia UPĖS programa, kokią siūlo merginos, negalės ja pasinaudoti vien dėl kainos…

  • Violeta parašė:

   Ačiū pripažistančioms, jog tai gera idėja. Taip, ji gera, ir tai jau matome. Tik ne visoms. Jei iš problemų padeda išsikapanoti uodų akupunktūra ir pienių meditacija ( nuostabūs posakiai!), reiškia pagalbos nereikia jokios ir galima ramiai laiką leisti prie tikrų upių. UPĖs segmentas – gerokai kitoks, tas, kuriam yra noro ir galimybių investuoti į save. Tokie dalykai susidėlioja savaime. Ir čia taip, kaip Rytuose – su Mokytojais. Kai mokinys pasirengęs, ateina Mokytojas. UPĖ taiko į jau pasirengusias mokines.

   • Giedrė parašė:

    Ir dar- gerb. Violeta, nejau tikrai manote, kad iš problemų galima išsikapanoti 4 dienas pabuvus gana aktyvioje aplinkoje: piešimas, užsiėmimai, susitikimai, masažai, pirtys ir t.t. Nuo jų pabėgti, užsimiršti – taip, bet tikrai ne jas išspręsti. Nemanau, kad jūs siūlote problemų sprendimo paslaugą, greičiau jau jų atidėjimo, užsimiršimo, nes po tų 4 dienų jas vis tiek teks spręsti, tik, žinoma, gal jau naujomis jėgomis:)

    • Violeta parašė:

     Miela Giedre, jei tai būtų tik žaidimai, būtų, neabejotainai pigiau. Tiek piešimai, beje, ne visai paprasti, o atskleidžiantys žmogaus silpnąsias vietas, tiek joga, tiek coacherio uzsiėmimai vyksta su profesionaliais psichoterapeutais ir mažomis terapinėmis grupėmis. Nė vienos disciplinos nevedamėgėjai. Anot psichologų, ne tik gydytojo kabinetas gali padėti. Yra gerokai modernesnių paveikių terapijų, kurios Lietuvoje suvokiamos ne visai tiksliai.
     Užsimiršimas ir atsitraukimas yra vienas iš problemų sprendimo būdų, identifikuojant esminius realius nesklandumus. Ir jei žmogus gali sau leisti susistyguoti gyvenimą maloniomis priemonėmis ir nusibrėžti tolesnius veiksmus, argi tai ydinga?
     Po pirmos sesijos, kurioje dalyvauja anaiptol ne draugės ir ne garsenybės prilipintais nagais, savo svetainėje http://www.sveikatosupė.lt pasidalysime ir patirtimi, ir nuomonėmis. Kol kas net mums, kūrusioms programą, gana keblu pasakyti, kas gerai, o kas blogai. Laikas parodys.

  • Giedrė parašė:

   Pritariu iš dalies. Panagrinėjau pasiūlymą – mano galva, gal šiek tiek perkrautas pernelyg įvairia veikla, gal logiškiau būtų leisti pasirinkti: mėgstančiom jogą – daugiau jogos, ką labiau traukia menai – piešimas ir pan. Dabar kažkoks kratinys atrodo. Kita vertus, nepamėginus kritikuoti lengva:) Bet dėl kainos sutinku. Apskritai man atrodo, kad kai panašių projektų imasi žinomos moterys, jų auditorija aiški – draugai ir pažįstami ir, be abejo, galintys tai sau leisti:) bet kokiu atveju- sėkmės. Idėja nebloga.

 5. Edita parašė:

  Aš pritariu, kad idėja puiki ir tokių paslaugų poreikis yra, bet, deja, investicijos į save turi kainą, ir ne tokią mažą (kas domisi savęs tobulinimu, tai jau patyrė). O ir pati galiu patvirtinti, kad ši investicija patikima- nieks neatims naujų patyrimų, naujo požiūrio, o svarbiausia – besikeičiančios kasdienos:)

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.