8241
Beatos virtuvė

Svečiuose Austėja kalba apie vaikų patiriamą stresą

(3)

Laba diena, kada paskutinį kartą perskaitėte ilgesnį straipsnį nuo pradžios iki galo? Tikiuosi, kad neseniai, nes aš vis pastebiu, kad visa šiuolaikinė žiniasklaida, facebookas ir instagramas gyvena momentu, čia ir dabar, informaciją tuoj pas suvalgau, kąsnis vienas, kitas, trečias – kaip vaikas prie pyragaičiais nukrauto stalo: ir čia gražu, ir šito norisi. Kai tokia didelė pasiūla, tai kaip gi išsirinkti?

Aš neseniai užpykau ant Izabelės, kad niekaip negali išsirinkti kramtomos gumos (o taip taip, nei čia reikia, nei ką, bet… ). Kol ji renkasi, Jurgis puola į diskusijas ir stumdymąsi prie kasos, tada jau aš noriu sulysti į žemę, ir galvoju, kaip taip galima? Dėl tokio nereikšmingo dalyko visiems tiek išgyvenimų, ir man, aišku, daugiausiai. Tada viskas virsta į nemenkos įtampos sceną, kurią šiaip ne taip išgyvename visi, su kramtoma guma, bet pakeltais streso hormonais, ypač mama.

Bet čia tik epizodas, juk kiekvieną dieną jaučiame įvairiausio pobūdžio gyvenimo kelio nelygumus. Mergaitės (na bent jau mano mergaitė) daug jautriau reaguoja į visokius tokius niekus kaip „kažkas pripaišė mano spalvojimo knygutę – aaaaaa uuuuuu – man jos nebereikia“ ir panašiai… Mes, suaugę, dažnai kalbame „oi stresuoju, oi nebegaliu“, o kaip vaikai??? Mano vaikai, kaip ir visi kiti, išgyvena stresą, nerimą ir visokias baimes, mama lygiai taip pat, galbūt dar daugiau. Bet mes jau turime įrankius ir metodus su tuo tvarkytis.

Tiesą sakant, tyčia ar tiesiog taip išėjo, kad aptikau šį Austėjos Landsbergienės straipsnį apie vaikus ir stresą. Net jei jūs gyvenate nuolatinėje ramybėje, vis tiek juk kartais būna… Aš su malonumu perskaičiau įkvėpimo pasisėmiau. Nežinau, kaip jums, bet man visada atrodo, kad  tikrai galėčiau būti geresnė mama.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (3)
Komentarai
  1. Sigita parašė:

    Todėl aš važiuoju į parduotuves be vaikų. Apsiperku ramiai, neprisiperku bet ko, nes su vaikais važiuojant vis nereikalingų dalykų pusė vežimo būna… Ir streso išvengiam visi.

  2. Lina parašė:

    as irgi aptikusi A. Landsbergienes puslapiuka su daugybe idomiu straipsniu, atsiverciu kai nutinka ta silpnumo minute, kai manau kad klydau, kai nezinau iseities, pasirinkimo ar tinkamo sprendimo. o del parduotuviu stengiuosi taip pat pasipirkineti be vaiku, bet kai jau einam kartu stengiames pries tai susitarti kas kaip bus, ir kas bus jei to nesilaikys. bet aisku, zinau ta nenumatytoji silpnumo minute… 🙂

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.