8241
Beatos virtuvė

Sumuštinis išgelbės pasaulį: taip pat avokadas ir ožkos sūris padės.

(5)

Na, tai pasakykite man, ar yra kas skanesnio už greitai sumeistrautą sumuštinį? Aš nekalbu dabar apie sviestą ir dešrą, nors, – nepulkime teisti. Mano viena prašmatniausių ir puikiausių draugių, kuri draugauja su nemažiau prašmatniais ir nuostabiais žmonėmis (na, tokiais, kurie yra savo reikalų lyderiai), tai štai, kartą ji kartu su tais draugais važiavo į žygį. Ir visi vežėsi su savimi sumuštinių ar kokių nors užkandžių. O manoji draugė padarė old school sumuštinių su (Dėmesio! Dėmesio!) –  duona, sviestu ir daktariška dešra. Aišku, daugelis elito žmonių gėdintųsi to fakto, kad pakuojasi sumuštinius su daktariška dešra, ir tokie pultų traukti savo iš delikatesų parduotuvių supirktą parmos kumpį, į kurį įsukta rukola, saulėje džiovinti pomidorai ir artišokai. Bet juk paprastume ir ypač vaikystės atsiminimuose yra visas smagumas ir paslaptis. Reikia tą savo dalį priimti ir nesigėdyti, ir tinkamai pasidžiaugti. Tai toje kelionėje visi itališki kumpiai buvo suvalgyti paskutiniai, o spėkite, kas pirmi dingo?? Taip, taip, taip! Sumuštiakai su daktariška dešra. Neagituoju beigi negiriu, kad valgykite visaip perdirbtą mėsą. Ir parmos kumpiui, ir daktariškai dešrai reikia rasti vietos, bet tas sumuštinio komfortas yra nuostabus. Tiesą sakant, dabar ir mūsų degalinės, ir kioskeliai ar kavinės gali pasiūlyti sumuštinių, ale aš jų kažkaip vengiu… Man jie kažkokie… Na, nežinau, kažkaip dar toli toli jiems iki Marks&Spencers sumuštiakų aukštumų, bet jei negali nuspirkti, tai gali pasidaryti, ir todėl aš noriu pademonstruoti tris tobulus savo sumuštinius… Gal ir jums įkvėpimas ateis? O sumuštiniams, aiškum svarbu yra gera duona. Aš negaliu atsivalgyti savosios juodos grūdėtos „Beatos virtuvė“ su sėklomis, o dar labai mėgstu bei vertinu skanią namuose keptą duoną.

Beatos juoda duona su seklomis

Sumuštinis numeris 1: avokadas ir ožkos sūris

Tikrai, dabar jis man skaniausias. O buvo jis padarytas taip: mano juoda duona su sėklomis (na, galite ginčytis, bet man skanesnės nėra. Jūs galite pasirinkti sau skaniausią…), tada minkštas lietuviškas ožkos sūris, pirkau iš Dargužių sūrininkų… Bet jį galima keisti daugelyje parduotuvių aptinkamu mikštu, šviežiu ožkos sūriu. Tada ant sumuštinio viršaus – avokadas, na, ar gali kam nors nepatikti avokadai? Tie tamsūs, raukšėli Hass man yra skaniausi… Ir pomidoras dar, jei norisi truputį druskelės, ir krapo, ir, jei yra, ridikėlių galima kviestis. Nuostabu!

Beatos virtuve_sumustiniai

Sumuštinis numeris 2: vėl avokadas, pomidoriukai ir žirnių daigai 

Maniškė juodoji duona, tada avokadas (negaliu sustot valgyti avokadus), pomidoriukai ir – stebuklų stebuklas – žirnių daigai, (šio gėrio galima nusipirkti pas fantastiškuosius ūkininkus Giedrikus Arūną ir Daivą, jie sutinkami Vilniuje antradieniais ir penktadieniais Panoramoje (prie Rimi) ir ketvirtadieniais Tymo turguje.

Beatos virtuve_sumustiniai su zirniu daigais ir avokadu

Sumuštinis numeris 3. Tobula  natūralaus raugo naminė skylėta duona, avokadas, ir žirnių daigai.

Šią duoną man padovanojo bičiulė kanadietė Christine. Ji yra profesionali kepėja ir namuose labai intensyviai kepa duoną ir visokius skanumynus. Taigi va, tokiai duonai iš viršaus – avokadas, žirnių daigai ir alyvuogių aliejus kokybiškiausias yra tinkamas. Aleliuja.
Pasakykite man dabar savo mėgstamiausio sumuštinio kombinaciją?

IMG_0981

Print Friendly, PDF & Email
Komentarai
 1. 333 parašė:

  Beata, man labai įdomu ar Jūsų vaikai tokius sumuštinius valgo? Ir apskritai yra nemažai Jūsų receptų, kurie daugiau sukomplektuoti suaugusiems. Kaip Jūs sprendžiat klausimą pvz. vakarienės? Gaminate atskirus patiekalus?

 2. Vilma parašė:

  Man ziauriai skanu skrudinta ciabatta, rikota ir dziovintas pomidoras aliejuje, su druska ir pipirais.
  Arba ciabatta, keptas pamarinuotas baklazanas ir feta.
  Dar patinka banalusis variantas su juoda duona, sudyta lasisa ir citrina.
  Tavo pamineti avokadai su pomidorais irgi labai mylimas derinys.

  As aplamai sumustinius megstu ir mielai juos valgau tiek pusryciams, tiek uzkandziui. 🙂

 3. Natali parašė:

  Mėgstamiausi tai:
  Juoda duona, sviestas, silkė ir žalumynai
  Juoda arba balta duona, avokadas, citrinos sulčių šlakelis, truputis pipirų ir druskos bei pomidoro riekelė
  Juoda duona, sviestas, šprotai ir salotos iš įvairių daigintų sėklų
  Duona, virtas susmulkintas kiaušinis, tarkuotas sūris, smulkai pjaustytas pomidoras, pipiriukų ir viskas sumaišyta su majonezu
  Duona, sviestas, virta arba kepta vištienos krūtinėlė, pomidoras

  Mano vaikai su malonumu valgo sumuštinius su:
  Juoda duona, sviestas, obuolių griežinėliai
  Balta duona, tepama varškė arba sviestas, banano riekelės
  Balta duona, sviestas, sūris arba daktariška (ar kita panaši dešra)

 4. Rasa parašė:

  Labai paprastai , senoviškai; dar mama vaikystėje man toki sumuštinį sutepdavo – juoda duona, sviestas ir pomidoro riekelė pabarstyta druska. Iki šiol nepaprastai gardu 🙂

 5. Lijana parašė:

  O mano dukryte kuo puikiausiai valgo sumustinius su avokadu ir pomidoru,atskirai negaminu 🙂

Palikite komentarąMūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.