8241
Beatos virtuvė

Skystasis įstatymas

(20)

Dalinuosi, jei dar neskaitėte.

Brigitte Bardot, kažkada pritrūkusi pinigų ar šiaip iš meilės gyvūnams, pardavė aukcione vieno iš savo vyrų (vo­kiečių milijonieriaus Gunterio Sachso) dovanotas  brangenybes, kad sukauptų lėšų šventai kovai su gyvūnų skriaudėjais. Aš kartais ūpui pakelti dėlioju žmones į lentynėles ir visaip kaip mėginu suskirstyti  į gentis. Viena stambi ir gana reikšminga gentis yra šunų mylėtojai.

Britai augintiniams pakloja beveik 15 milijardų svarų sterlingų per metus. Tikrai neketinu čia analizuoti nei bėdavoti – vaje vaje, ir kur tas Vakarų pasaulis ritasi. O ritasi ten, kur patinka. Aš ir pati antakių nuleisti niekaip negalėjau, kai rengiau reportažą apie kepyklą, kurioje kepami skanėstai šunims. Ji įsikūrusi Paryžiuje ir, aišku, prancūzai nebūtų susigalvoję taip netradiciškai pakeisti kepyklos paskirties – amerikiečiai daug lankstesni šiuo atžvilgiu. Taigi, paaiškėjo, kad – kepyklos savininkė ir kepėja ir buvo amerikietė. Štai neseniai žiūrėjau vieną laidą, vedamą populiarios, gražios šunų mylėtojų genties atamanės. Laida patiko, bet, atleiskite, kai kurie tą savo meilę šunims demonstruoja gerokai perlenkdami lazdą. Vienas garsus veikėjas kalbėdamas apie šunis nuoširdžiai prisipažino, koks šviesulys jo gyvenime yra augintinis, ir pabaigoje abu – šuo ir šeimininkas – tikrai ilgiau, nei būtų derėję, pasilaižė. Tai iš tiesų ne koks nors slengas ar šiaip noras sukelti šleikštulį. Tikrąja to žodžio prasme ir šuo įnirtingai laižė šeimininką, ir šeimininkas kyštelėjo liežuvį. Žavinga. Apetito kaip nebūta.

Aš, turiu prisipažinti, taip pat jau esu toje šunų mylėtojų gentyje. Su gentainiais parkuose susitinkam, pasisveikinam. Be visų aptariamų temų, susijusių su šunimis, yra be galo daug progų pakalbėti apie kitas gyvenimo sritis… Viena parko bičiulė pasipasakojo apie naują valgymo režimą, tokį superlieknėjimo klubą, kur vaikštai kas savaitę, tave konsultuoja, drąsina ir valgai vien skystą maistą. Gauni miltelių pavidalo racioną „iš pakelio“ – sumaišai su vandeniu ir štai tau pusryčiai, o čia – vakarienė. Bičiulė visa susijaudinusi ir laiminga:  jai buvo pažadėta, kad penkiolika kilogramų dings per 3 mėnesius. Ir, ką gi: susitinkame mes po penkių dienų parke, aš, be abejo, klausiu, kaip skystasis racionas, ar jau telpa į jaunystės džinsus? Kurgi ne – dieta jau numesta į kampą ir kažkodėl aš visai tuo nesistebiu. „Mane ketvirtą dieną pradėjo pykinti nuo to skystimo, – porina bičiulė ir kapituliuoja, – šita skysta dieta yra nesąmonė…“ Ir iš tiesų kiekviena dieta yra nesąmonė, o šita – nesąmonių nesąmonė. Bet kefyro kokteilis pusryčiams ar netgi vakarienei yra ne nesąmonė, o labai geras dalykas. Ypač jei netingėsite susiplakti, tik tą kokteilių plakimo pragaro mašiną neblogai būtų turėti. Aš kažkada per vienas atostogas taip energingai joje plakiau kokteilius, kad suskaldžiau. Tikiuosi, jūsų patvaresnė, tokia, kurioje vienas juokas susmulkinti šaldytą bananą ir uogas. (Aš jau ne kartą esu užsiminusi, koks geras dalykas šaldyti bananai. Tiksliau – svarbiau  yra laiku atsiminti ir juos įmesti į šaldiklį.) Griebiat bananą, smulkintų sėmenų žarnynui iššluoti, kefyro puslitrį, jei labai saldžiamėgiškumas užvaldęs – sirupo (yra toks agavų, kurį visi sveikuoliai vartoja; ir aš turiu sirupo, labai saldaus, bet jis nesustingsta į ragą kaip medus, taigi kokteiliams puikiai tinka). Štai su tokiu kokteiliu galima net ir visą dieną pratempti, jei jau kyla labai didelis noras palengvėti ir vieną kitą dešrą nuo liemens nuvyti…

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (20)
Komentarai
 1. Renata parašė:

  Beata, jau ne pirmą kartą girdžiu apie banano šaldyto plakimą, bet nesuprantu, jį sušalusį dėti į kokteilinę, negi suplaks ta ledo gabalą? :/ o vieną dešrą tai reikia numest…

  Dėl gyvūnų meilės… Na aš irgi jų mylėtoja. 🙂 ir du katinus laikom 🙂 ir grįžus iš darbo pabučiuoju į galvytes, bei pasisveikinu – labas chebra, kaip gyvenat 😀 Bet pernelyg laižytis, hm..kad gyvūnas gali būti gyvenime šviesulys, tikėtina, kai kuriose situacijoje taip būna.. Bet ne amžinai, ir ne vieninteliai jie šviesuliai.. Kartais žmonės labai sudievina augintinius ir sužmogina.. Gal jie be jų daugiau nieko neturi?..

 2. Alma parašė:

  Tie miltelių kokteiliai sulieknėti… tikrai, kad nesąmonė. Esu mačiusi savo akimis kaip moterys tikrai sulieknėja gerdamos juos. Pusryčiams braškių skonio, pietums vištienos skonio, o vakarienei gali būti šokoladinis ar vanilinis, o tarpuose tarp ‘maisto’ galima gerti tik vandenį, kavą/arbatą. Baisu. Kai mes, darbe, moteriškės traukėm kvepiančius pietus iš dėžučių arba graužėm obuolius bei skanaudavom pyragus, viena besikūdinanti visą menesį (visą mėnesį!!!) maitinosi tik tais kokteiliais. Baisu! Bet sukūdo. Per vestuves atrodė gražiai. Tiesa, dabar jau to lieknumo nelikę visai. Aš visada visiems sakau: svarbiausia balansas visur ir visada. Suvalgei visą tortą vakare? Ryte išbėk krosiuką. Visą savaitę graužei morkas ir buvai turbo sveika – savaitgalį atsipailduok ir suvalgyk ko tik širdis geidžia:) Svarbiausia nepersistengt, neperlenkt lazdos ir mylėti save. Linksma gaida, einu gamintis kokteilio.

 3. Vaida MT parašė:

  O aš štai visai neseniai išbandžiau 7ių dienų sulčių dietą, kur bele kiek geri sulčių ir beveik nevalgai savaitę. Dingo 3 kg, pagražėjo oda ir kažkaip tokia palengvėjus ir fiziškai, ir mintiškai jaučiuosi. Spring clean taip sakant.

 4. Raminta parašė:

  Kaip galima save šitaip nuodyti! Kišti kažkokius miltelius priskanintus cheminio skonio, bala žino kaip išgautus! Čia jau reikia višiko proto užtemino, ir dar visą mėn.? Geriausia dieta atsisakyti cukraus ir miltų bei jų produktų, gerai būtų ir riebių pieno produktų. Iš pradžių sunku, atrodo ir ką čia dabar valgyti ar sugriaužti, baisiai savęs gaila pasidaro dėl visokių pyragaičių, grietinėlių ir sūrio. Bet kai pajauti, kad pavalgius skrandyje lengva ir sijonai sukasi aplink liemenį, pasidaro gera ir aukštai iškėlus nosį vaikštai su jaunystės džinsais. Aišku, reikėjo to rezultato laukti mažiausiai mėnesį, bet verta!

 5. Ieva Ja parašė:

  negalima niekam sakyt, kad geri tuos miltelius.. arba ką nors kitą, neviešuomeninį… nes jei pasigiri, tai tikrai ir pats savimi imi abejoti ir imi šlykštėtis tuo, ką darai.. … išgirst ką sako, ko reikalauja nuosavas, asmeninis, absoliučiai individualus organizmas tikrai labai sunku… kita vertus, sureikšminti tik kūno poreikius irgi yra nekatalikiška.. tai kaip čia balansuoti?.. valgyti asketiškai, maždaug katalikiškai.. su visokiais pasninko atitrūkimais, t.y. inertišką mitybą keičiant pasninko apmąstyta mityba.. ir tikrai pritariu, kad labai pasijaučia tas fizinis palengvėjimas (kaip čia jau rašyta).. kai kelias dienas prisilaikai kažkokių valgio apibrėžtumų, kažkokių rėmų, tvarkos… nepasiduodi visiems, kokie tik beužplūsų, geiduliams ir norams.. o kiek reikėjo laukti rezultatų?.. gal kokius kelerius metus, kol subrendo didesni pokyčiai.. bet ir dabar, jau po didžiųjų pasikeitimų, išlieka didelė savikontrolės prievolė, nes norint jaustis gerai, negalima tiek mėgautis, kiek bent jau aš norėčiau.. pasikeitimų metai turbūt buvo 33 metai.. (ironiškai gal, bet taip ir sutapo)… dabar 36 m. ir problemų gal tik kokių 20 proc. mažiau.. jei galima išvesti kažkokius rezultatus ir suvesti į skaičius.. 🙂

 6. Simona parašė:

  Kalbant apie dietas, tai labai geras būdas leisti organizmui atsigauti yra adventas ir gavėnia. Tikrai tikrai! Esu tikinti, tai tuo laikotarpiu ko nors atsisakau. Prieš paskutines Kalėdas mėnesį laiko nevalgiau saldumynų – buvo puiku. Tikrai geriau jaučiausi, nei juos valgydama (kad ir kaip labai juos mėgstu…), o ir apimtys sumažėjo. Na o prieš Velykas beveik du mėnesius nevalgiau mėsos, paskutinėm savaitėm dar ir saldumynų atsisakiau. Atsisakius mėsos kažkaip automatiškai gaunasi, kad pradedu valgyti sveikiau, t.y. visokius grūdus, daržoves. Šiaip labai geras būdas, ir valia stiprėja, he 🙂

 7. Stark parašė:

  Mityba turi savo geležinius principus.Man regis,kiekvienas sumanęs lieknėti,turėtų perskaityti Mišelio Montinjako knygą „Mitybos paslaptys“.Jo „dieta“-tai gyvenimo būdas ,priimtinas normalios valios žmogui,o principai pagrįsti mokslu.

 8. Dinges irasas parašė:

  Miela Beata, kur dingo naujas irasas apie karalienes gimtadieni? maciau ji, bet spejau tik akim permesti. Nutarusi perskaityt idemiau neberadau..

 9. aleja parašė:

  Ir as laikiausi dietos, bet mano galva protingai subalansuotos dietos. Labai nesiplesiu, bet esme yra valgyti tris pagrindinius valgymus ir tarp ju du uzkandziai: pvz ryte du kiausiniai arba 100 gr varskes ir kavos, uzkandis apie 11 val obuolys pietus 100 gr mesos geriau ne kiaulienos ir 120 gr svieziu darzoviu uzkandis apelsinas ar braskes ir vakariene 100 gramu mesos ir svieaziu darzoviu. Jokio cukraus ir majonezu, i tarpus gerti vandens apie 2 lr. pradzioj pjove alkis, bet po to apsipratau ir rezultatai kaip sakant „na lico“ isbandyta veikia ir as ne jaunikle, o svoris pajudejo, ir dabar braskiu sezonas koja kisa , bet braskems pirmenybe, dieta palauks:))))

 10. Natali parašė:

  Oi, o kur dingo mūsų Beata- negi jos dienoraštis užsidarė, nors kokią nuotraukytę iš atostogų įmestų ar ką… 🙂

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.