8241
Beatos virtuvė

Šeimos kalendorius 2014 – jau! Šiais metais – mamos pusryčiai, vaikystės skonis arba Blynų pasaulyje.

(6)

Na štai tai tai, jau turbūt matėt, kai FB pasidalinau nuotrauka, kur man Bonbon padeda sutikrinti paskutines Šeimos kalendoriaus detales? Ir ačiū, kad laukiate ir klausiate, ar bus ir kas bus? Tikrai bus, kaip nebus. Man kalendorius kaip Kalėdos – privalo būt ir taškas.

Bonbon

Prisiminkime, kaip pradėjome: pirmiausia buvo keksiukai, tada peršokom prie TV laidose matytų receptų, dar kitais metais – mūsų su Judita paruošta įvairovė, o dabar vėl grįžtu prie vienos temos.

Tai galvojau aš, galvojo Bronė, galvojo Vilma, galvojo mano sesė Odeta. Ir sugalvojom – tebūnie blynai. Vis tiek kartą per mėnesį kepam blynus, taip? Ir jie tikrai būna visokie.

Galiu prisipažinti? Man visi Šeimos kalendoriai savaip brangūs, bet atrodo, kad šitas bus mano favoritas… Jis toks visas išbaigtas – nuo pirmo žodžio, kiekvieno mėnesio recepto iki paskutinio dailininkės potėpio ir Barboros šėliojimų.

Man blynai yra savaitgalio pusryčių reikalas, o kartais TAIP užsinori bulvinių…

Bulviniai blynai

Šiais metais rudeniop man taip buvo atsitikę, tikrai, na taip nežmoniškai užsinorėjau, tiesiog nežmoniškai – prisikepiau ir valgiau, pridėjau cukinijų ir baravykų, grietinėj skandinau (beje, šitie ir į kalendorių pateko).

BV-4-virselis_SMALL

Visi metai su blynais. Pateko ir labai gerai užsirekomendavę kokteiliniai blynai…

Kokteiliniai blynai

Taip pat visiškai pateisinęs savo pavadinimą blynų tortas, kurį šią vasarą kepiau Izabelei, nes gimtadienį sutikom prie jūros be jokių orkaičių…

Lietinių tortas

Blynų kalendoriuje rasite įvairių: ir žalių, ir spalvotų, ir saldžių, ir sūrių, ir su daržovėmis, ir su grikiais. Manau, kad blynų įvairovė patenkins kiekvieno, net paties išrankiausio, skonį. Iš kokteilinių blynukų net balių, ne tik savaitgalio pusryčius galėsite suruošti.

O svarbiausia, mieloji Barbora sugrįžta! Šiais metais ją ištiko netikėta meilė: Barbora sutiko poną Blyną. Tai jie taip pat vis kažką naujo veikia ir vaikus smagina. Juk kalendorius šeimoje dirba skelbimų lenta, todėl ji turi būti įdomi visiems – ir mažiems, ir dideliems. Štai čia Barboros atvaizdėlis iš seno kalendoriaus, kai ji dar buvo vieniša panelė, įvairiausius darbus dirbo, ir apie jokias meiles net sapnuose nesvajojo.

Barbora melžia karvutę

Barbora melžia karvutę

Kalendoriaus rūbą ir aksesuarus (piešinius, kitaip tariant) sukūrė mylimiausia mūsų Inga Gilė, jos kuriama nuotaika ir piešiniai man patys gražiausi ir tiesiai į taikinį atspindi mano vidų. Šiais metais kalendorius kupinas malonių detalių ir tautinio atspalvio raštų, lyg močiutės staltiesėmis išmargintais lapais. Nemanykite, kad vaikėmės naujausių dizaino tendencijų, besigręžiojančių atgal į tautinius motyvus ir simboliką – mums viskas natūraliai gimė. Juk blynai – tai kas? Dažniausiai vanilės ar mielių kvapas, spragsintis iš keptuvės, šeimyniškumo ir jaukumo įsikūnijimas. Nežinau nei vieno žmogaus, kuris nemėgtų jokių blynų. O jau vaikams džiaugsmo… Tik pamėginkite juos pamaloninti šventiniais šokoladiniais – bus dėkingi ir paklusnūs kaip avelės visą savaitę 🙂

BV-1-virselis_SMALL

Kas dar nežino, tai kalendorius yra skirtas šeimai ar nedideliam kolektyvui. Kabinamas matomoje vietoje. Visos dienos turi 4 skiltis, kuriose žymimės kiekvieno šeimos nario svarbias detales: eiles, užduotis, pasimatymus, išlaidas, telefonų numerius, planus ir meilės laiškus ar pažadus (juk užrašytas žodis yra užrašytas, taip lengvai nepabėgs, kaip tyliai mintyse mintijamas).

Vieni jį kabina ant spintelės, ant vinutės, kiti ima po lapą ir tiesiog magnetu prisega ant šaldytuvo.

Detalės tokios: mano parduotuvėje jau yra, kaina – 19.99 LT. Netrukus pasirodys ir kitose vietose.

Įsivaizduoju, kaip dabar užsinorėjote blynų – kas nenorėtų? Tai priminsiu kelis labai šaunius variantus, bet dar nepamirškite, kad tebevyksta ir moliūgų pjaustymo konkursas, apie jį rašiau penktadienį – tai sudalyvaukite, nes prizas yra šis Šeimos kalendorius!

Na o kas pasiruošęs kepti blynus, tai pamėginkite bulvinius su moliūgais (šito gėrio dar turbūt turite?).

Moliūgų ir bulvių blynai

Visiška klasika yra mieliniai blynai… Aš juos kepu su kondensuotu pienu.

Blynai_Beatos virtuve

O galite išsikepti ir šiek tiek egzotiškesnių – štai nelabai nuo lietuviškų bulvinių nutolę indiški blyneliai – pakoros.

Beatos daržovių blyneliai pakoros

Geros jums savaitės, kad viskas būtų pagal planą, vyras padarytų visus užrašytus darbus, vaikai nepamirštų pažadų ir pareigų…

 

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (6)
Komentarai
 1. Skaistė parašė:

  Beata, kaip pirštu į akį: nėra nė vieno, kuris nemėgtų blynų. Mes kai visa govada sugužam pas vyro mamą, tai vakarienei visada vienbalsiai būna išreikalauta paprastų paprasčiausių miltinių blynų. O tada jau prasideda uogienių variacijos: avietės, bruknės, obuolienė, slyvienė ir t.t. Čia ponios uogienės turi progos su ponaičiai blyniukais pasidraugauti ir mūsų skrandžius pamaloninti.
  Įsigysim, kaip gi kitaip :).

 2. Gitana parašė:

  super, super, super!!!! blynai – mano silpnybė, o ir vaikai pas mane juos labai mėgsta…:) mažasis mano pilietis (3 m. ) dažnai užsinori blynų, todėl aš juos kepu tikrai ne vieną kartą per mėnesį. bandau paįvairinti miltinius paprastus blynus į varškės blynus , lietinius, su kakava ar šokoladiniu kremu. Visada pabandau tavo, Beata, pasiūlytus receptus, labai patiko (buvo tikras atradimas) blynai iš grūdėtos varškės Egzodas. O šis naujas šeimos kalendorius bus, jaučiu, mano mylimiausias, tikrai bandysiu visus receptus, jau pažiūrėjus, koks mielas ir šiltas yra viršelis…skubu užsisakyti Jūsų e-parduotuvėje…sėkmės!

 3. Aiste parašė:

  Nuostabus kalendorius, pradedant receptais, baigiant savo isvaizda…. Kadangi esu labai uzmarsi, jis man labai gelbsti kasdienybeje 🙂 Aciu Jums Beata. Dar labai laukiu Jusu naujosios uzrasu knygos, tikiuosi pasirodys ir siais metais nauja ? 🙂

 4. Asta parašė:

  man blynai visai nepatinka, bet.. kazkokia priesingybe yra mano visi trys vyrai, jie blynais maitintis galetu 3 kartus per diena ir septynias dienas per savaite.. o man tenka juos kepti 😀 aisku, as taip daznai nekepu, padarau svente is blynu kepimo, cha 🙂 Reikes paziurineti ir ideju pasisemti, nors maniskiai vyrai yra gana konservatyvus.

 5. Ieva parašė:

  miela Beata, o jei kalendorių pirkčiau Jūsų internetinėje parduotuvėje, tai jau tikriausiai be autografo ir dedikacijos? Šiemet mano kalėdinių dovanų sąraše karaliauja Šeimos kalendorius.. 🙂

 6. Jolanta parašė:

  Labai noreciau nupirkti Beatos kalendoriu2014 taciau niekur nerandu, kur galima butu rasti ? Aciu labai laukiu

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.