8241
Beatos virtuvė

Paskutinė sezono laida atrieda atidunda sausio 3 dieną

(6)

Pirmą kartą savo gyvenime pirmąjį sausio šeštadienio rytą praleisiu žiūrėdama savo laidą per TV3. Taip jau atsitiko, kad viena laida iš lapkričio 1-osios persikėlė į sausio 3 dieną ir tai man padovanojo progą šioje laidoje pagvildenti labai man ir ,manau, daugeliui mūsų aktualią temą – kaip su naujais metais pradėti laikytis naujų pažadų, kurie susiję su maistu?!

Taip taip jūs nesuklydote – tai bus smagi laida apie tai, ką daryti, kad būtumėm sveikesni, energingesni ir gyvybingesni. Bent jau man atrodo, kad žmogus energijos per daug turėti negali. O energija ir gyvenimo džiaugsmas, gera savijauta ir optimizmas visgi labai daug priklauso nuo to, kokiu kuru save kūrenam, t.y. kokį maistą valgome…

IMG_7617

Man laidoje savo praktiškais patarimais padės sveikos gyvensenos tyrinėtoja Guoda Azguridienė, kitokiu maistu prekiaujančių parduotuvių tinklo „Sveiki produktai-Livinn“ įkūrėja. Ji ne tik parodys savo gero maisto interpretaciją, bet ir pasiūlys, kuo keisti pieną, kvietinius miltus ar kiaušinius.

Beata su Guoda

O mažųjų šefų rubrikoje jaunoji šefė Lauksmė keps pyragą be cukraus ir be kvietinių miltų, nes jos šeimoje tik tokie saldumynai valgomi…

Lauksme ir Beata

Aš irgi dalinsiuos keliais greitais praktiškais receptais, kurie, mano įsitikinimu, gali lengvai tapti mūsų sveikesnės kasdienybės dalimi.

Žodžiu, pasiryžimo pradėti naujus metus kitaip šioje laidoje tikria netrūks. Dar netrūks ir pačių smagiausių momentų, dainų, nutikimų, surinktų iš visų šio sezono laidų. Laida bus gerokai ilgesnė, tai tilps daug dalykų, kurie jus pralinksmins.

O kad nebūtų taip ilgu laukti, aš jau dabar noriu su jumis pasidalinti šių metų maisto apžvalga – kokie receptai visoj toj 2014 metų receptų gausybėj man pačiai labiausiai įstrigo ir patiko.

cepelinai

Na, tai kaip čia atrodys? Bet cepelinai turi būti, sutikite. Aš jų negaminu dažnai, tiksliau, gaminu vieną kartą per metus, tad tai nėra mano namų virtuvės hitas, bet cepelinai yra tikrasis komforto maistas Lietuvoje. Jie yra tai, kas bent jau man primena rudenį ir šiaip, gerą buvimą namuose. Tai šiais metais cepelinų laida buvo smagi visiems, ir aš galiu pasakyt taip: cepelinus gaminti yra labai paprasta.

Beatos virtuvė, cepelinai, moterys meluoja geriau

Beatos virtuvė, cepelinai, moterys meluoja geriau

uogienės

Nuo cepelinų – prie dar vieno daug pagyrimų ir liaupsių sulaukusio recepto. Tai vasaros hitas, kuris buvo aktualus rudenį. Ne aš sugalvojau dėti šokoladą į uogienę, bet tas, kuris sugalvojo yra tikrai vertas pagyrų. Pabandžiau ir nesigailėjau. Slyvų uogienė su šokoladu, verta įsiminti.

slyvu uogiene_maza

naminis varškės sūris

Šiais metais pamėginau melžti karvę ir pasigaminti naminį varškės sūrį. Žinau, kad daugelis mūsų jo negaminsime, bet tas stebuklas, kai pienas tampa kūnu, vertas dėmesio. Išlepinti esame civilizacijos, visko turime, taigi, nors būtent paprasti dalykai yra stebuklingi. Kaip pačių pasidarytas varškės sūris.

Beatos virtuvė - varškės sūris

Beatos virtuvė. Naminis varškės sūris

senas geras rauginimas

Dar vienas seno sukirpimo receptas – iš Editos Mildažytės išmokti raugti raudoni burokėliai. Ir Edita, ir jos šeima, ir jos namai yra tikri namai – pilni meilės ir šurmulio. Džiaugiuosi, kad šiemet galėjome jos vasaros namuose pabūt

Beatos virtuve_Edita Mildazyte

Beatos virtuvė. Rauginti burokėliai pagal Editą

nuodėmingi saldumynai…

Na, kas nemėgsta spurgų? Šitos Churros iš vaikų knygos… Oi, nuodėmingos! Bet vertos paminėjimo ir tiesiog demonstruoja, kaip aš mėgstu saldumynus ir gerą gyvenimą.

Beatos spurgos churros

ir valgykim daugiau salotų

Bet salotos man – labai svarbu. Jų visokių buvo, bet šios, kurias gaminau savo draugėms, kažkaip labai įstrigo, nes maistas pasidalintas ir patirtas su draugais visada skanesnis.

salotos

 

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (6)
Komentarai
 1. Viktorija parašė:

  Oj kaip norėčiau, kad Beatos laida būtų rodoma visus metus. Oj kaip norėčiau. Bet ką gi, iki kitų susitikimų. 🙂

 2. Dalia parašė:

  Sveika, Beata, su Naujais metais tave ir tavo šeimynėlę… linkiu, tos neišsiamiamos energijos ir optimizmo, kuriuo tu visuomet spinduliuoji…gaila, kad tavo laidos trunka tik puse sezono…lauksim, kada jas rodis visą sezoną… Labai lauksiu rytojaus laidos… nes ir aš kaip visos moterys vis pažadu sau…daugiau sporto, daugiau daržovių! O ir saldumynai be kiaušinių ir miltų man aktualūs, nes mano mergaitė jiems alergiška. Laukiu rytojaus laidos su nekantrumu.

 3. Ingrida M. parašė:

  labai labai lauksiu laidos, tik gaila, kad ji paskutinė. Skaitau blogą, perku Beatos knygas, džiaugiuosi žurnalu, kurį vis dar nešuosi į lovą, nes noriu vartyti dar ir dar 🙂 , visus metus skaičiuoju Beatos kalendoriuje, pusryčiams valgau Beatos sumuštinių duoną 🙂 bet noriu dar ir dar ir dar naujovių……. Sėkmės Jums

 4. Daiva parašė:

  Sveiki Beata,
  Gal galetumete ideti i savo tinklalapi Lausmes pyrago recepta. Is anksto aciu.

 5. Greta parašė:

  Su Naujais Metais, laimės, kūrybiškumo, ir linkiu toliau džiuginti žmones bei skleisti nuoširdžią šilumą aplinkiniams.:)

 6. Rita parašė:

  Is tiesu – daug idomiu dalyku laidose buvo – receptu, patarimu. Taciau paziurejus matosi – laiko stoka – sau paciai. Linkiu ne tik geru darbu, bet ir poilsio, daugiau meiles ir demesio sau. !!!

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.