8241
Beatos virtuvė

Rita: apie tai, kaip kinas į širdį pavasarį kviečia

(2)

Kovo pirmąją nubundu su džiaugsmu, kad iki pavasario liko… du mėnesiai!

Bet gerai, kad Lietuvoje yra „Kino pavasaris”, kuris pagreitina tikrojo pavasario atėjimą man ir dar beveik šimtui tūkstančių kino mylėtojų Lietuvoje. Jei jūs – vienas iš jų, skaitykit toliau.

Šitas įrašas skirtas ir tiems, kurie bambėdami nebeina į „Kino pavasarį”, nes sunku išsirinkti, ką žiūrėti iš tokios gausybės. Arba tiems, kurie nueina, bet paskui bamba, kad „va, vėl pažiūrėjau filmą, nuo kurio pagaugais nugara eina”.

Čia surašysiu filmus, kuriuos rekomenduoju ištroškusiems džiaugsmo, optimizmo, draugystės, gėrio ir visų kitų pavasariškų dalykų. Čia filmai tiems, kurie nori, kad pažiūrėjus filmą suktųsi galva nuo gerų minčių karuselių, kad sproginėtų džiaugsmo fejerverkai, o šnervėse jaustųsi pavasario kvapas ir jis jau nebeišsisklaidytų.  Nepažadu, kad visiems šie mano rekomenduoti filmai patiks, bet garantuoju, kad visuose juose gausu saulės spindulių.

Iš ko daugiau pasisemsi optimizmo, jei ne iš vaikų! Filmai „Pabaisos iš laukinių pietų“ (Beasts of the southern wild)  ir „Mano apelsinmedis” (My sweet orange tree), mano manymu, labai panašūs savo tema –  nesugadinamu vaikų giluminiu laimės jausmu, kurio neatima net sunkios gyvenimo sąlygos. Ir artėjantis uraganas ar tėčio rimbas nieko nereiškia, kai turi beribę fantaziją.

Pabaisos is laukiniu vakaru paukstis

Pabaisos iš laukinių vakarų

Quvenzhané Wallis, vaidinanti „Pabaisose…” tapo jauniausia visų laikų pretendente į „Oskarą“ – nesiimkim čia diskutuoti, ar tai nėra šiokia tokia spekuliacija, bet kad ta mergaitė yra ypatinga, įsitikinsit žiūrėdami filmą.

Nueikite į “Intymias pamokas” (The Sessions), jei Jums patiko filmai “Skafandras ir drugelis” bei “Vidinė jūra”. Čia apie tą patį, tik ne skausmingai, o intymiai, o kuo intymiau – tuo juokingiau. Po filmo apims pasididžiavimas žmogaus užsispyrimu.

„Tikra meilė tik tarp vyrų” (Do not disturb)  – filmas apie gerus draugus. Tokius gerus, kad net ketina kartu sugulti. Čia vaidina aktorius Francois Cluzet iš pernykščio hito “Neliečiamieji”. Beje, visa “Viasat” kino komedijų festivalio programa taip ir sudaryta, kad po filmų netektų verkti (na, nebent iš juoko).

Tikra meile tik tarp vyru

Tikra meilė tik tarp vyrų

Jei norėtumėte filmo, kuris jus nustebintų, kviečiu aplankyti dokumentinio filmo  “Seksas dėl miško” (Fuck for forest)  seansus. Na, man nepavyko per visa filmą nuleisti nuostabos antakių ir sučiaupti kreivos ironiškos šypsenos. O filmo finalas privertė net išsižioti – ir ne dėl optimistinės, o dėl realistinės pabaigos. Beje, pats filmo režisierius Michal Marczak atvyks į Vilnių ir bus galima jo paties išklausti visų pikantiškų filmavimo detalių.

Karaliene is Montriejaus

Karalienė iš Montrėjaus

Manau, tikrai neprašausite, jei pažiūrėsite Dustin Hoffman režisūrinį debiutą “Kvartetas”, keistą komediją apie keistus žmones „Karalienė iš Montrėjaus”, dokumentinį filmą apie Woody Alleną ir, aišku, R.Goslingo fanės – „Niujorko šešėlyje”!

O po filmų – tegul Pavasaris jau nebeišeina!

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (2)
Komentarai
  1. Varna parašė:

    The Sessions – tikrai puikus filmas! Labai rekomenduoju.

  2. Elė parašė:

    Ot ėmiau ir pažiūrėjau iškart The Sessions – taip gerai nuteikė vakarui, puiki rekomendacija! Anksčiau esu mačiusi ir The Beasts of the southern wild – taip pat mielas filmas apie skaudžius dalykus, filmas iš vaiko perspektyvos tai nupiešia kiek kitomis spalvomis, išties gražu 🙂 Bandysiu ir kitus pamatyt, puikus straipsnelis 🙂

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.