8241
Beatos virtuvė

Reportažas iš atostogų: smėlis dantyse, laimė plaukuose

(13)

Jau per vėlu kalbėti apie smėlį batuose, nes trumpos atostogos Nidoje baigėsi prieš savaitę, bet didžiausiam mano siaubui galutinai lagaminą iškroviau tik vakar, ką tai galėtų reikšti? Gal kad turiu per daug rūbų? Arba esu apsileidusi? Na, visi mes kartais turime per daug, bet dažniausiai tai per mažai rūbų. Man dabar nei rūbai, nei lagaminai nerūpi, visai kiti dalykai ant galvos sėdi, bet apie juos kalbėjau. Taigi, nesikartosiu.  Trumpai apie Nidą pasidalinsiu, nes noriu pasisakyti apie dalykus, kurie man įstrigo.

Skrydis:  Laiko taupymo sumetimais skridom tiesiai į Palangą. Deja deja, iš Londono į LT pajūrį tiesiogiai patekti nėra galimybių, (bet atrodo, kad kažkada lyg buvo toks skrydis?), taigi, skridom per Oslą. London Heathrow – Oslas – Palanga. Aš buvau viena su abiem vaikais, ir skrydis net su sujungimais buvo labai malonus ir greitas.  9 ryto Lietuvos laiku išskridę iš Heathrow, antrą dienos jau buvom Palangoj.

Smėlis. Nidos paplūdimiai ir kopos tušti ir nenukopijuojami.  Pilys iš kibirų statosi sėkmingai. Vietos daugiau nei gali kada nors prireikti. Į tolius žiūrint  daug galimybių  galvai pravėdinti.

Jūra. Vaikai yra ruoniai – tai seniai žinomas faktas, jiems oro ir vandens temperatūra yra visai nesvarbi. Svarbu, kad smagu. Man temperatūra to vandens truputį  svarbi,  pojūtį įkišus koją į vandenį galėčiau apibūdinti taip: įkišau koją į stiklinę vandens su ledu, sutraukia visą giminę nuo šalčio. Maudytis man dar anksti. Vaikams, jau sakiau, vienodai rodo, ir 11 laipsnių yra labai gerai.

Maistas: piknikas kopose, patys žinote, baigiasi smėliu dantyse, bet nuo to tikrai jis ne blogesnis. Žvelgiant į jūrą ir su smėliu viskas pasidaro pasakiško skanumo. Po gero pasibuvimo prie jūros vaikai suvalgo visą sriubą su visom, net ir pačiom žaliausiom daržovėm, jokių „kas čia? šito nenoriu“. Suvalgo visą dubenį daržovių sriubos ir paprašo dar.

Puodai: puodai, bliūdai, šakutės, stiklinės ir dubenėliai labai svarbu, todėl niu niu niu šeimininkams apartamentų, kurie neaprūpina visais reikiamais rakandais, bet tada dar labiau įvertini, kokie geri yra nuosavi puodai ir keptuvės, ir išsisuki su tuo, ką randi, arba pasiskolini iš pačių nuostabiausių žmonių.

Viešas maitinimas: neįsibėgėjęs, „Kaštonas“ vis dar daro sumuštinius pačius geriausius, ir man patinka savo požiūriu į aplinką ir klausoma muzika. „Kitchenas“ erdviai tuščias, su vieno iš šeimininkų sukaltu šviežutėliu baru, jų staffas pats nuostabiausias, meniu – kaip Vilniuje, tik truputį reikia pasukti galvą užsakinėjant maistą vaikams. Suaugusieji palepinti pasirinkimu, vaikams maisto gali gaut specialiai, bet turi žinot, kad gali gaut ir klaust. „Niduso“ staffas lygiai taip pat nuostabus, tik vyresnis ir truputį moteriškesnis (mano draugė „Niduse“ atostogavusi viena su trim mažais vaikais (vienas kūdikis) patyrė jų paslaugumą, nes jie jai net vaikus pažiūrėdavo, kol ji su kūdikiu tvarkydavosi, ir, manau, jie turi geriausią Nidoje vaikišką meniu, kuriame yra net košė kūdikiams, daugiau niekur nebuvom.

Jausmas: pats nuostabiausias. Ar jau laukiat savo atostogų? Aš, vasarą pradėjus trumpom atostogom, toliau išsijuosus dirbsiu iki pat jos pabaigos: turiu baigti knygą ir dar laukia Olimpiada – ar jau gyriausi? Dirbsiu su LRT olimpinių transliacijų komanda, ruošiu reportažus ir, žinoma, laukia naujas TV3 sezonas.

O aš dabar nupūčiau dulkes nuo  tokio recepto, kuris pasirodė bloge prieš tris metus, paskui sėkmingai emigravo į pirmą knygą, cukinijų, varškės ir lašišos blynai, cukinijų blynai yra visada gerai, o kai kurie receptai – nesensta.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (13)
Komentarai
 1. Spygliukas parašė:

  Nida yra nuostabi ir mes ten ruosiames atostogauti su seima. Jau nuo pat vaikystes leidziu vasaras ne pas mociute kaime, o pas mociute Nidoje. Tai yra geriausia man vieta pailseti ir kunui ir sielai. Laukiu pasirodant Jusu nuostabios trecios knygos.

 2. Aneri parašė:

  Gera buvo skatyti, apie atostogas, apie Nidą, apie kopas ir sumuštinius…
  Straipsnis dvelkia meile bei ramybe…

  P.S. Oi geri tie cukinijos blynai, labai geri

 3. Kristina parašė:

  as vaziuosiu ilsetis tik rugpjucio menesi 😉 labai laukiu, bet stengiuosi vasara ir cia gerai praleitsi, nors ir lyja… ;(

 4. ingrida parašė:

  kaip gera skaityt apie atostogas, jura ir smeli…. manosios dar labai toli – tik rugsejy…
  Beata, aš noriu paklausti, kaip manai, kada galima jau tikėtis tavo knygos?

 5. Karole parašė:

  pavydziu baltu pavydu, Anglijoje visai nera silumos…….na nebent siandien:)

 6. Evelina parašė:

  Smagu, tau Beatute 🙂 Ir mes su seima ruosiames lekti prie juros, tik, kad norim truputi geresnio oro, nes maudytis prie +18 man nepatinka 😀 Vaikuciai tai ir ziema galetu maudytis jei kas leistu. Jiems visai nesvarbu ar silta ar salta 😀 Blyneliai tai nuostabaus skonio 🙂 Vyras gyre net prie lekstes prilinkes 😀 Vaikai irgi kapojo nesustodami. Zaviuosi tavo receptais 🙂

 7. Ieva Ja parašė:

  ačiū.. 🙂 kol kas cukinijų dar nėra, turiu galvoje priaugę nuosavam sode… bet kai bus, tikuosi vėl kepsiu, nes kepiau praeitą vasarą.. tik be lašišos.. o asmeninis patobulinimas – su varškės sūriu vietoj varškės.. gaunasi tokie įdomūs rusvi ne vientisai, o tik kai kur.. – sūris nesusitrina iki varškės konsistencijos.. // o maudytis kai + 18 , jau įmanoma, manau.. maudausi.. nors ir ne kasdien.. bet, aišku, reikia savo kūno klausyti, o ne kažko, kam nešalta ir kas maudosi drąsiau nors gal turi užsigrūdinimą.. 🙂 (konstrukcija ne lietuviška, berods…)

 8. ieskau kontakto parašė:

  kaip rasti kazkoki kontakta susisiekti su Beatos Virtuve?? jokio mailo! noriu interviu:)

 9. Gabija parašė:

  Ech, kaip smagu… Jūra, smėlis… Labai šauniai paatostogavote. Ta pastraupa apie vaikus – ruoniukus man kažkaip užkliuvo… tikrai super… Beje, labai gražios smėlio pilaitės. Super 🙂

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.