8241
Beatos virtuvė

Pyragų diena atjoja atidunda

(4)

Visi žmonės kaip žmonės, tik aš negaliu susilaikyti nepadurniavus (liaudiškai tariant), cha cha cha! Štai tai ir matote šioje nuotraukoje, – aš teatrališkai kėsinuosi į savo pyragą, kaip sakant, nereikia į save žiūrėti pernelyg rimtai, taip? Yra labai rimtų dalykų ir šiaip gyvenime bei pasaulyje. Rytoj! Jau rytoj išauš tradicinė TV3 televizijos Pyragų diena, kai galima valgyti daaaaug pyragų ir dar prie „Išsipildymo akcijos“ skaniai prisidėti. Pyragų diena – labai gera iniciatyva, argi ne taip?

Beatos virtuvė. Alyvuogių aliejaus ir obuolių pyragas

Jei kažkaip dar nespėjote sužinoti, tai Pyragų dienos esmė paprasta – kepate bet kokį, patį mėgstamiausią savo pyragą, nešate į darbovietę ar į universitetą, ar į kokį sporto klubą, visi skanaujat, trupinių per daug nepribarstot ant savo ir kolegų darbo stalų, ir viskas puiku! Nes už pyragų gabalėlius gauti pinigai skiriami „Išsipildymo akcijai“, kitaip tariant – likimo nuskriaustiems vaikams.

Šiemet aš ir kiti TV3 šeimos konditeriai Ali ir Katerina buvome pakviesti tapti Pyragų dienos ambasadoriais. Na, kaip ir tinkamas pakvietimas, nors, manau Naglis Šulija arba Vlada Musvydaitė taip pat būtų tikę ambasadoriauti. 

Pyragu diena

Tai dėl to, kad šiemet mes nešame Pyragų dienos „vėliavą“ ir idėją, ir aš, ir Ali, ir Katerina dalyvavome fotosesijoje. Taigi, aš išsikepiau pyragus, kuriuos jau rodžiau jums savo laidoje, tiksliau vieną jau matėte – toks mažai riebus, mažai saldus, smarkiai jaukus ir rudeninis – su moliūgais ir rudu cukrumi. Nes man patinka paprasti dalykai.

Beatos virtuve - pyragu diena Ali Beata

Aišku, Ali tai ohoho, kokį tortą atsigabeno! Neslėpsiu, buvo labai gardu, galėčiau sakyti gardu gardu, kaip kad jų laida vadinasi. Bet ten jau tik Ali tokius gali padaryti – su dvigubo sviesto ir cukraus, ir dvigubo kepimo dugnu, su pistacijų kremu ir morengais, na, toks jau tikrai proginis. Tokį, beje, galite, man rodos, rasti ir pas Ali, jo šventovėje pyragėlių priešais Halės turgų. 

Beatos virtuve - pyragu diena Ali Beata

 

Beatos virtuve - pyragu diena Ali Beata

Ir sau ką, – smagiai pasifotografavome, pasijuokėme ir gyvai su Katerina susipažinti turėjau progos. Nes Ali jau pažįstu iš senesnių laikų.

Beatos virtuve - pyragu diena Ali Beata

O dabar rašau visa tai dar ir dėl to, kad šiandien trečiadienis – ir pats laikas išsirinkti mano bloge, ar kur nors kitur, kur jums patinka, pyrago receptą (o gal kepsite močiutės ar mamos firminį?) ir jau vakare raitoti rankoves, kaisti orkaites ir ruoštis! Įsivaizduoju, koks smagus rytas rytoj laukia tūkstančių darboviečių, kur visi įėję pajus šiltų pyragų kvapus, kartu vaišinsis, klausinės „o iš ko tavo, o iš ko mano“ ir dar tuo pat metu gerą darbą padarys. Nes dalintis reikia ne tik pyragais, bet ir viskuo, kuo galime. Kad visoks dosnumas – geriausia politika, jau sakiau daugybę kartų.

Noriu ir aš pamatyti, kaip praėjo jūsų Pyragų diena, todėl visus kviečiu dalyvauti, fotografuoti savo pyragus, o geriausia – darykite bendras nuotraukas, kur ir jūs, ir pyragai, ir kolegos matotės. Ir tas nuotraukas mano feisbuke dėkite. O mes po to grožėsimės ir burtus mesime – padovanosime tris naujuosius Šeimos kalendorius.

Beatos virtuve Seimos kalendorius

Ta proga aš sudariau jums savo pyragų asorti visiems atvejams:

1. Jei turite daug moliūgų ir mažai laiko, kepkite moliūgų pyragą su ruduoju cukrumi.

2. Jei turite daug kavos ir daug kolegų, kurie mėgsta kavą – kepkite kavos pyragą.

3. Jei turite daug šokolado ir saldžiamėgius kolegas, kurie mėgsta po-nedaug-bet-gero, tai kepkite Šokoladainį.

4. Jei jūsų kolegos nevalgo miltų, bet skanumynų neatsisako – kepkite šokoladinį ir slyvų pyragą be miltų ir su šokoladu.

5. Jei norite kažko gaivesnio ir mėgstate obuolius, neprašausite iškepę Laimingąjį obuolių pyragą.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Komentarai
  1. […] Skaitykite Beatos Nicholson straipsnį „Pyragų diena atjoja atidunda“. […]

  2. Agne parašė:

    O vat mes praziopsojom, kad siandien tokia puiki diena, bet juk geriau veliau, negu niekada, todel Pyragu diena surengsime darbe rytoj! :))

  3. Danguolė parašė:

    O aš dalyvavome pyragų dienoje ir esu labai patenkinta, kad yra tokia diena, kai gali nors trupučiu prisidėti prie kitų skausmo, nes buvo laikas kai ir man buvo labai reikalinga pagalba, aš ją taip pat gavau.

  4. Arune parašė:

    Na o mano pyragiukas iskeliavo i mokykla i trecioku klase 😉

Palikite komentarąMūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.