8241
Beatos virtuvė

Pliažo gyvenimas, arba man labiausiai patikusių pliažų Sardinijoje rinkinys

(19)

Kaip jau ir sakiau Sardinijos karoliuose, stengiausi per šias atostogas truputį užmesti emailą, telefoną, etc. Ir po savaitės, kai jau gavome tą wi-fi, iš karto, aišku, išsiunčiau nuotraukyčių paketėlį vienam kitam. Ir grįžta atgal man: nu pagaliau ir Europoje atsirado tokių panašių paplūdimių į mūsų Baltijos. Va taip buvo įvertinti Sardinijos pliažai mano pragmatiškosios draugės.

Keletu punktų jie panašūs, o keletu skiriasi. Panašūs balsvu, gelsvu smėliu, taip pat tuo, kad nepanašūs į urbanizuotą (pvz. kai kurių Ispanijos ir Portugalijos vietų) pakrantę, kuri nusėta betonu ir viešbučiais, nes ten jų nėra. Jei yra koks namukas palei žemę, tai tarp pušų ir kalnų paslėptas, kad neįžiūrėsi. Pliažai panašūs dar tuo laukiniškumu ir gaivališkumu. Ar tik ne dėl to kiekvienas, nors kartą pabuvęs apytuščiame Baltijos paplūdimy (ar tai būtų Nida, ar Monciškės, ar Papė), visada pasigiria ne kaip įdegė ar kokią knygą drybsodamas perskaitė, bet apie tai, kaip pliaže buvo tuščia, kaip buvo trys, keturi, o gal nei vieno žmogaus. Tas laisvės ir vienumo su pliažu ir jūra jausmas, kai aplinkui nesitrina dar pora šimtų pusnuogių užpakaliukų, daugumai yra geriausia atostogų dalis… Ar gi ne taip? Retas kuris džiaugsis, kad nėra kur rankšluosčio pasitiesti.

Tai dabar Sardinijoje taip ir buvo: paprastą dieną nors ir ne pustuščiai, bet maloniai erdvūs, asmeninės erdvės dar tiek ir aniek.

O dabar truputį apie skirtumus su Baltijos paplūdimiu pakalbėkime. Skirtumas esminis, tai mūsiškis yra vienas ir nedalomas, o va Sardinijoje tarp uolų ir tarpeklių reikia rasti, kaip privažiuoti, nusileisti ir ateiti. Kai kurie iš viso pasiekiami tik vandeniu. Ir, aišku, mūsų šaltoji Baltija niekada nebus to safyrinio žydrumo, bet tai čia tik detalė, nepradėsim gi skųstis. Aš, tiesą sakant, kaip reikiant ilgiuosi lietuviško pajūrio ir visaip dėlioju savo grafiką, ausdama viltį ištrūkti kada nors nors dviem dienelėm.

Bet grįžkime prie pliažo. Nesu aš Makalius, bet esu buvus šen ir ten, ir ką jau ką, bet pliažus aš mėgstu ir žinau. Ir, žinokite, arba mane atmintis apgauna, arba aš gražesnių nei Sardinijoje nemačiau, bent Europoje tai tikrai. Ir supratau nuvykus, ko ten visi taip grūdasi. Susigrūdimas jaučiamas rugpjūčio mėnesį, kai sako, kad populiaresnėse vietose tenka stovėti eilėje patekti į pliažą… Kitaip tariant, kaip Palangoje Žolinių savaitgalį.

 

Bet va birželis – dar labai žemas sezonas, tai važiuokite ir nieko nelaukite. Patys italai labai mėgsta ten atostogauti, o dabar dar ir rusai, bet, aišku, ir vokiečiai su mašinom savo vokiškom atvažiuoja, keltais atsikelia. Dabar dar ir lietuvių atsiranda, nes ir mes ten išsiruošėm todėl, kad tiesioginis skrydis atsirado. Mes praktiškai nuo Pietų iki Šiaurės nukakom.

Aš visą šeimą už ausų ir kojų kiekvieną dieną tempdavau į pliažą. Labai keista, bet šeima lygiai pusiau pasidalinusi į pliažo mylėtojus (aš ir Izabelė) ir pliažo prievolininkus (Jurgis ir Tomas). Gal čia iš vidaus toks pasirinkimas eina? Nes Izabelė mano rusvai gelsvą odą gavo, o Jurgis – angliškai balsvai rožinę, tai ir privengia tos saulės, o man tai tik leisk prieš saulę pagulėti, aš jaučiuos kaip kokia saulės baterija, tikrai tikrai tikrai. Nors sąžiningai tepuosi kremais ir losjonais, bet mane saulė įkrauna, aš tai jau tikrai žinau.

Taigi trumpi karoliai iš labiausiai man įsiminusių pliažų. Beje, aš jau Sardinijoje nukoviau knygą Beaches of Sardinia, tai turbūt mano geriausiai išleisti 10 eurų per visą kelionę.

Mes pradėjom nuo Villasimius, Villasimius kaimo-miestelio pietuose. Man šitą miestelį rekomendavo kosmetologė dar Londone, italė Adriana, ji ten yra buvusi su šeima atostogauti ne kartą.

Miestelis kalnuose, pajūris platus ir ilgas apačioje, išsibarstę ten gultai, kurie priklauso skirtingiems viešbučiams, bet yra ir laisvųjų zonų, ir kopos tokios mažutės kalvelės. Savo platumu ir išvaizda labiausiai primintų Baltijos pliažų stilių. Gražu balta, vanduo ne gilus, vaikams pats tas. Gerai pradžiai.

Orosei apskritis. Kažkur skaičiau, kad čia yra secret Sardinia, suprast, kad šitie dar yra ne taip atrasti ir apsėsti, kaip Costa Esmeralda, bet gražumu nenusileidžia. Tai tikrai pritariu, jų ten yra visokių: tarp uolų, užutekių, kur tik laivu pasieksi. Bet tas vietas patyrinėti verta. Man labiausiai rojų žemėje priminė Bidderosa. Tai yra toks beveik natūralios gamtos draustinis: platus ir ilgas paplūdimys, kuris kaip siena atitvertas pušim, kokių pas mus nėra, bet kurios ne mažiau įspūdingos, kvepiančios ir paslaptingos. Čia įvažiuoti reikia susimokėti už automobilį, berods 12 eurų, plius dar po keletą eurų už keleivius. Ir važiuoti iki jo reikia nuo pagrindinio kelio dar penkis km pro ežeriuką ir kalveles žemyn, kol pasistatai auto ir eini. Verta, privaloma, rojus, taškas.

Capriccioli – jau Costa Esmeralda. Šis išsibarstęs truputį plačiau nei iš karto matosi, nes viena dalis atskirta nuo kitos akmenimis, bet viena yra pusmėnulio formos. Labai jaukus, labai plaukimui tinkamas. Kai buvom šiaurėj, tai ten važiavom kasdien.

Spagia del Principe taip pat visai šalia pat Capriccioli, tik truputį į šoną. Čia paskutinis pliažas, kuriame buvome, į jį reikia nulipti ir užlipti, nes jis dugne. Bet verta truputį pasportuoti. Šis pliažas, kadangi sekmadienis, labiausiai buvo prisigrūdęs, bet ne tiek, kad ištiesęs ranką pataikytum kaimynui vokiečiui į pilvą.

Štai, pažiūrėkite, aš dar išeidama ir lipdama į viršų spėjau nufotografuoti grožį.

Čia tiek, kiek aš aprašiau, yra, galima sakyti, smėlio stiklinė visoje jūroje. Į Sardinijos pliažų gidą nepretenduoju, bet kodėl gi nepasidalinus man labiausiai labiausiai…

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (19)
Komentarai
 1. Eglė parašė:

  Beata, manęs Sardinija laukia jau po dviejų savaičių, tai šitas įrašas labai į temą:)) Tikiuosi sulaukti ir daugiau pasakojimų apie tą kelionę;) O Stintino paplūdimyje nesilankėte?:) Aš kažkaip daug lūkesčių jam suteikiu, dar nemačiusi:)

  • Beata Nicholson parašė:

   miela Egle net negirdejau apie Stintino, mes tiesa sakant važiavom be didelio pasiruošimo….aš atskirai nesistudijavau pliažu tik skaičiau kad Orosei apylinkėse gražu tai taip ir rezervavom vietas…
   dar parašysiu kita savaitę kažką ….
   TIkrai super gerai ten

  • Jolita parašė:

   Oi, Stintino be galo grazu, buvau pernai… Ech, kaip dar noreciau

 2. Viktorija parašė:

  Įspūdinga!! Nuostabūs prisiminimai, nes pati Sardinijoje lankiausi praeitais metais. Mes dar buvome nukakę iki Chia paplūdimio, tai pasijaučiau garbės žodis kaip rojuje.

 3. Vita parašė:

  Stintino, Stintino, Stintiiino !!!! Jau rekiu is visos sirdies. 🙂 Sardina visa nuostabi, bet kai kurios vietos dar nuostabesnes 🙂 dar Costa Paradiso beaches ir verta pamatyt 🙂 Ten toks kaip Beata rase, kur priplaukt reikia 🙂

 4. Jolita parašė:

  Dar Berchida, Cala Luna, Caca Goloritze butina aplankyt. Rynine pakrante 😉

 5. Mama parašė:

  Ačiū, Beata, labai reikėjo lietuviško aprašymo apie Sardinija ir jos pležus. Palyginimo su Baltija. Mes pabijojome tu akmenuotų paplūdymių, o gaila, pasirinkom šios vasaros kryptį Turkija. Vienam iš mūsų ten vilioja maistas, kitą baseinas, mane šilta jūra. Kitais metais lėksim i Sardinija, pažadu ir būtinai atsiversiu šiuometinius tavo pležinius prisiminimus ..

 6. Nida parašė:

  Beata, labai smalsu buvo skaityti, nes planuoju su dukromis kelione i Sardiniją spalio mėnesį. Ar minėtuose pliažuose, ar šalia jų galimas snorklingas ( paviršinis nardymas)? Ar jūsų vaikučiai praktikuoja?

 7. nida parašė:

  labai fainas oras

 8. Simona parašė:

  Mes irgi siemet aplankem Sardinija. Labai patiko. Chia plizas liuks 🙂 Bet mes rinkomes laukinius, neurbanizuotus. Tik geguze Sardinijoj dar kiek per salta. Spali, manau, jau per salta.

 9. Justė parašė:

  Fainos atostogų akimirkos! Aš gyvenu Sardinijoje, apkeliavusi aplink salą jau visiems sakau, kad man gražiausi paplūdimiai – Sardinijos šiaurinė bei rytinė pakrantės. Ten labai daug nuostabių pliažų, daug yra tokių pasislėpusių, pasiekiamų tik su jachta. Galima jachtą ar kokį laivelį išsinuomoti dienai, kainuoja nuo 100-150 eurų (atostogaujantiems su didesne kompanija – idealus variantas), patiems atrasti tuos rojaus kampelius, bei būtinai panardyti (arba tiesiog snorkelinti). Keliaujantiems patarčiau atsisiųsti į iphoną (gal ir kitiems mobiliesiems tinka, nežinau) aplikaciją „Sardegna al mare“ – ten žemelapyje sužymėti visi pagrindiniai pliažai. Linkėjiimai iš Costa Esmeralda, lekiu gaminti šaltibarščių 🙂

 10. Indre parašė:

  Miela Beata, gal galite parekomenduoti, is kur geriausia nuomotis automobili? Praeitais metais turejome labai nemalonu experience Kretos saloj su nuomuotu automobiliu ir nenorim tu paciu rupesciu..

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.