8241
Beatos virtuvė

Plepumas, sniegas ir receptas

(19)

Būna tokių žmonių, kuriems žūtbūt reikia su kuom nors pasikalbėti. Aš praėjusią savaitę kaip žinia buvau Lietuvoje ir perbėgau per visur, kur tik galėjau, skleisdama naujieną apie naują knygą. (kurią gerbiama Bronė pradėjo iš mūsų puslapio ir į užsienius siųsti)  Tikrai nesu iš tų tyliųjų ir kartais, kai pradedu kalbėt, tai galiu ir neužsičiaupti, bet šiaip tai kartais labai mėgstu patylėti, bet lygiai taip pat mėgstu ir pasikalbėti, ypač su nepažįstamais.

Savaitgali skridau iš Kauno į Londoną. Tiesą sakant dantis sukandus skaičiuoju aš dienas, kada bus galima į Vilnių tiesiogiai patekti, bet pasakysiu atvirai, tas skraidymas su airių bendrove manęs ne tai kad nežavi….  Žodžiu, kai visą gaują žmonių suvaro į koridorių laukti, kada nusileis lėktuvas, tai taip ir stoviniuoji – kas skaito knygą, kas žiopso pro langą, kas vaikus tramdo. Šalia manęs kažkaip atsirado toks padoriai atrodantis, su kostiumu, švariais gerais batais, visai išvaizdus anglas. Pradžioje jis ėmėsi kamantinėti merginos su vaiku – na tai kur skrendat, kur gyvenat, kiek metų gyvenat, ar patinka ir t.t. Mergina ta nei labai angliškai gerai šnekėjo (ten gyvena 7 metus), nei labai norėjo su juo į kalbas leistis… Kai minėtas pokalbis neužsimezgė, tada anglas pradėjo kalbėt su manimi. Taigi bla bla pasibėdavojom apie sniega, apie tai, kaip šalta, kaip jis buvo labai geram restorane (Stikliai) ir valgė skaniausią savo gyvenime grybų sriubą (baravykų) ir paskui kaip jo kolegos, nevidonai, nors lauke šalta ir sninga nuvedė jį pietų į salotų barą (Guru) kur vien salotos, o kaip žinia, kai yra šalta tai salotos yra paskutinis dalykas, kuriuo norisi save pamaloninti. Paskui jau nusėdom savo vietose. Aš skrydžio metu skaičiau, o kalbusis anglas toliau kalbėjo. Pradžioje susirado sėbrą: gerai angliškai kalbantį lietuvį ir su juo praktiškai viso skrydžio metu išdykavo…Hmmm išdykavo jie galima sakyti tryse…Nes ir anglas, ir lietuvis viso skrydžio metu tiesiog akiplėšiškai flirtavo su Olga – skrydžio palydove.  Olga labai šviesiais plaukais, liekna ir spėju latvė…Kai ji sakydavo ten visokius pranešimus reklaminius (pvz. pirkite cigaretes be dūmų, arba loterijos bilietus), sėbrai garsiai vogravo —ėėėėėėė do that sexy voice…ohhh sexy voice… Aš tuo tarpu klausiau viso šito cirko kaip davatka kokia vartydama akis ir gniaužydama knygą rankose, man tik megztos kepurės beretės tipo trūko (kurią mezgu kaip tik šiuo metu). Iš tiesų pasakysiu atvirai, šitas bardakas tarp stiuardesės ir savim patenkintų keleivių mane nervino ir neįsivaizduoju, kad panaši scena būti galėjusi įvykti kokiose nors kitose avialinijose… Kai lėktuvas nusileido, o jie šukavo ir kirkinosi turbūt visą skrydį, tie du vograi/sėbrai dar pareikalavo, kad ji pasibučiuotų su jais… Na žinot taip – oi tik į žanduką… Aukščiausio lygio bjauruva… Ir jinai leidosi…..daugiau komentarų neturiu…Aišku stiuardesėms / skrydžių palydovėms su klientais flirtuoti nedraudžiama, juk daug visokių turtingų vyrų rado žmonas jų tarpe (pvz. Abramovičiaus pirmoji žmona ir jo penkių vaikų motina buvusi stiuardesė, arba net ir princo Williamo būsimoji anyta yra buvusi stiuardesė) O mano nemažoje skraidymo praktikoje pasitaikė tik nuostabiai malonios, paslaugios, gražios ir puikios moterys (ir vyrukai kartais), o gražuolė bučiuoklė (ĖĖĖĖ sexy voice) Olga pirmas atvejis….Gerai užteks čia davatkiškai pamokslaut.(bet gal čia tokia aviakompanijos politika????pabučiuokime visus kas paprašys…pridėtinė vertė negali pykti…)

Kaip ten bebūtų ponas skridęs iš Vilniaus, parskrido su geriausiais įspūdžiais ir išvažiavo pas savo žmoną ir vaikus, kurie yra kažkur tarp Londono ir Oxfordo, taip sakant kaime….Kaip ten bebūtų jis dėl vieno dalyko buvo teisus, kai yra šalta į salotų barą eiti tikrai nereikia ir patys žinot, kad tada reikia kažko šilto. Aš pastaruoju metu įjunkau į taip vadinamas šiltas salotas, visokias troškintas daržoves sumaišytas su lęšiais, kurie tikrai yra labai sveikas ir sotus reikalas. Čia visai nebūtina ir vištos šalia ruošt. Puikiai tiktų kokia nors žuvelė pakepta lengvai svieste ir ant viršaus užversta arba nieko, tik lešiai ir daržovės.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (19)
Komentarai
 1. Juste parašė:

  Kaip smagiai ir lengvai persiskaitė visa istorija:) šiaip net keista, kad toji stiuardesė tokia maloni buvo ir leidosi bučiuojama, paprastai lygtais jos ir palaiko tam tikrą atstumą su klientu:) Aš menu kaip iš Rygos į Stocholmą kelis kartus teko skrist su atitinkamom avialinijom, tai gerai, kad skrisdavau ne viena, nes tautiečių ir latvių būriai, tiesiog gaujos irgi turėjo panašų polinkį kalbint visas merginas, arba garsiai komentuoti, ala joms negirdint. Nėra tai , kad būtų baisai kažkas tai tokio, bet tiesiog nemalonu ir tiek.
  o apie šiltasias salotas, aš irgi labai jas pamėgau atėjus šaltesniems orams, ir lęšius, net ir ala pesto iš jų darau, skanumėlis ir sveikata viename:) Einu skaityt recepto:)

 2. :) parašė:

  Na gi kas cia dabar, tarp Londono ir Oxfordo yra ir ne kaimu, pvz. musu garbusis Redingas kuris yra nemazas ir labai padorus studentu miestas :DD
  Pritariu, as irgi davatkauciau del tokio stiuardeses elgesio, visgi labai neprofesionalus nei flirtas nei tuo labiau buciniai…

 3. ryan :) parašė:

  :)))) labai godziai skaiciau apie tavo ryanair patirti :)) as jau taip pripratus, kad vargu ar taip graziai begaleciau papasakoti.. bet turiu prisipazinti, kad mano ryanairas nei karto nevelavo ir nei karto nieko nepamete kas man priklauso ir net nebankrutavo.. ir atskraidina mane visad i kauna kur man ir reikia.. zodziu, ner blogai, bet uzskaitau visus pastebejimus 🙂 ir eisiu gaminsiu leshiu..

 4. vireja parašė:

  Beata,o ar jusu parduotuveje bus galima nusipirkti kalendoriu??? Jei taip tai kada?

 5. to Mano šiandienos nuotaika parašė:

  Mergina ta nei labai angliškai gerai šnekėjo (ten gyvena 7 metus)…
  betgi tamsta gyvenat gal tiek pat, bet su lietuviu kalba jau prastai, tie visi aaa, svelniai tariant glumina, ar jums taip neatrodo? turiu giminiu kurie desimtmecius gyvena uz balos, bet sitaip savo gimtos kalbos nedarko

  • Beata Nicholson parašė:

   Kokia jus pikta miela ponia net juokinga:))) labai smagu būtų susipažinti pasikalbėti, akcentų pasiklausyti, aptarti kas geriau ar blogiau kalba, gal net tamstos giminaičius galėtume pasikviesti ?? Tikrai įdomu bus, kaip mane rasti žinote…

  • To 'mano siandienos nuotaika' parašė:

   Va, matosi, kad panelei/poniai ne ta nuotaika siandien. Baigiau lietuviu filologija ir tureciau pastebeti, kad Beatos rasysena, o ypac minciu sklandumas neabejotinai puikus! Taip kad pasilikite savo nuomone sau ir manau, kad jus kaip tik esate zmogus, gyvenantis uk panasiai metu ir anglu kalbos nemokat. Labai graudu ziuret i tokius (o ju maciusi tikrai daug), kurie gyvena svetimoj saly ir net nebando ismokti ju kalbos.

  • Lina parašė:

   miela Ponia/Panele,
   Manau, niekas prie Jūsų nestovi su kulkosvaidžiu ir neverčia skaityti Beatos blog’o ar klausytis interviu, pokalbių ar pan… Skaitome, nes mums patinka, malonu pasijuokti ar nusišypsoti, bet tikrai nenorime piktai komentuoti, stengtis „įkąsti“…. Mano nuomone, Beata turi pakankamai „storą odą“ tokiems komentarams, su apsaugine humoro plėvele…. Jūs jai „neįgelsit“ tik pati susinervinsit gavusi nuotaikingą atsakymą… Sėkmės Beatai ir kantrybės skraidant ;);)

 6. Lina parašė:

  pardon, kad įsiterpsiu, bet pastarosios komentatorės norėčiau paklausti, kaip tamstos klausimas (ar mums neatrodo, kad glumina tie visi beatos aaa), yra susijęs su papasakota istorija, joje gerai angliškai nekalbančia mergina ar net lešių su daržovėmis receptu??

 7. dalia parašė:

  na toks jau tas lietuviu mentalitetas,negi pasidziaugsi kito sekme ?!
  geriau kazka apjuodinti,sudirbti,izeisti ir nuo to gyvent kai kam smagiau 🙂
  saunuole Beata,noriu tik pasidziaugti Tavo darbais,turiu abi tavo knygas,prijuoste, o va dabar laukiu kalendoriaus(kuriuo jau vokietijoje gyvendama buvau sisizavejus,nes turi praktiskai kiekviena seima tokius) ir tuo paciu uzsisakysiu pirstines,greiciau greiciau……. 🙂 Sekmes.

 8. Rasa parašė:

  Beata, norėjau paklaust, ar bus galimybė Jūsų knygą užsisakyti į Vokietiją? Vakar bandžiau, na bet ten nurodytos tik kelios šalys, o kitos įvesti kažkodėl neišėjo. Dekoju už atsakymą.

 9. Manija parašė:

  Išlipo ta motera ne ta koja iš lovos, šmaikščiai pasivadino „ne ta“ šiandienos nuotaika, o jūs čia puolat, nu…. gi visiem pasitaiko aprėkt kažką be reikalo jokio, tik „ant nuotaikos“ nekokios.

  O va už lęšius ačiū. Priminei. Kaip kokia dora katalikė per adventą paprastai vengiu mėsos, užtat visokie ankštiniai labai į temą iki Kalėdų. 🙂

 10. Iraida parašė:

  Noreciau pasakyti ir Beatai ir piktajai poniai, kad uzsienio lietuviai dazniausiai stengiasi net labiau ir sneketi ir rasyti taisyklingai ir savo kalbos nedarko taip kaip kaip kurie Lietuvos pilieciai ( pvz.aibe rusisku keiksmazodziu). Beata -Lietuvoj gime ir uzauge emigrantai net po 50 metu nemanau kad igyja akcenta savo kalboj ( nesutikau tokiu bent jau), tik pastebejau kad lietuviu vaikai gime uzsienyje, ji jau turi. Manau nieko baisaus jei lietuviu kalba praturteja keliais anglizmais, juk kalbininkai irgi sedi kuria naujus zodzius, kalba metams bega kinta ir pati. Nedarykit problemos kur jos nera, juk cia maisto blogas 🙂

 11. Lina parašė:

  Negaliu neikisti ir savo nuomones,nors ir ne maisto tema. O ta tema,kad kazkam „ne ta nuotaika“ ir tas „kazkas“ raso negalvodamas. Beatos pastebejimas apie 7 metus yra kandus,bet labai tikslus. Gyventi eile metu svetimoje salyje ir nemoketi kalbos – garbes nedaro. Pati gyvenu uzsienio salyje, ir mane iki siol sokiruoja visi tie,kurie apie desimtmeti cia gyvena,o nesneka vietine kalba. Ka ten vietine,dazniausiai, jokia. Angliskai irgi sakinio nesurezga.Bent jau “ buitine“ kalba juk galima per 10 metu ismokti?
  Kai vienoje kavinukeje savininkas pasake,jog as pirma lietuve,kuri sneka vietine kalba,man ne tai,kad pasididziavimas savimi apeme. Man buvo nesmagu uz visus likusius. Nes juk pagal juos sprendzia apie visus lietuvius. Ir tuos,kurie Lietuvoje gyvena.
  O Beata,ar su aaa ar su bbbb,puikiai ir risliai desto savo mintis.
  Tad mielai poniai „siandienos nuotaikai“ linkiu betn jau vien uzsienio kalba ismokti taip,kaip Beata desto savo mintis gimtaja kalba.
  Va taip. 🙂

 12. Rita parašė:

  Aš jau čia norėčiau apginti ponią Beatą – ji knygas rašo lietuviškai, ir jos vaikai kalba lietuviškai! Tai gal atleiskime jai tą vieną kitą manieringą londonietišką aaa?

 13. aguona parašė:

  Beata, jūs žiauuuriai populiari Lietuvoje 🙂 Ar negalvojate kurti kokią „Skaniai mėgstančiųjų pavalgyti“ partiją ir balotiruotis į Seimą? O po keliolikos metų, manau, ir prezidentės kėdė jums nebūtų neįveikiama.

  Beje, šitas ‘aaa’ man irgi užkliuvo 😉 Bet rašot jūs puikiai, jūsų knygos gali būti ir be receptų, tik istorijos.
  Sėkmės jums. Lai trečiojoj knygoj bus tokie receptai, kurie išvers visus iš klumpių.

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.