8241
Beatos virtuvė

Penktadienio receptas, ar jau kviečiate į svečius?

(3)

Sveiki, mielieji, vakar visą dieną, skirtą naujų laidų filmavimui, filmavom vieną laidą apie daržo bajorus moliūgus, o kitą – apie spinteles ir jų turinį . Žinote, aš esu tokia laiminga, kad man tenka susipažinti su naujais ir įkvepiančiais žmonėmis, kurių šiaip turbūt gatvėje nesutikčiau. Šiandien toks žmogus būvo ūkininkas Povilas iš Anykščių rajono, kuris praėjusias metais užaugino didžiausią moliūgą. Apie Povilą tikrai dar išgirsite, patikėkite, ir laidoje, ir čia būtinai apie jį parašysiu.

Mūsų filmavimo komanda, kurioje nei daug nei mažai, o aštuoni žmonės ( su manimi net visi devyni). Kaip ir visuomet, dirbame smagiai, atkakliai ir netaupydami savo resursų bei laiko. Nes kaip žinia, ne viena aš ten,  kai aš ekrane – tai už manęs dar beveik dvi saujos žmonių. Kaip ten sakoma, team works makes dream work??? Tikiuosi ir jūsų palaikymo, visi mano mieli skaitytojai, kad jei dar nedrįstate, jei dar vis galvojate, galbūt šiaip manote „ai gal ne man… ai gal kitais metais….“ Tai prašau labai pagalvokite dar kartą ir prisijunkite šiais metais. Mes su „Maisto banku“ kviečiame vaišintis ir vaišinti kitus, rinkti aukas ar pervesti paramą „Maisto bankui“ svetaineje aukok.lt.  „Maisto bankas“ suteiks paramą maistu žmonėms, kurie gyvena skurdžiau, kuriems sunkus sudurti galą su galu ir parama maistu jiems reiškia tiesiog lengvesnę buitį ir būtį, kai nereikia skaičiuoti kiekvieno lito ir sutaupytus galima skirti kažkam, ko labai reikia. Daugiau galite  paskaityti čia. 

Aš kviesiu į svečius sekmadienį ir būtinai pranešiu kaip man sekėsi. O čia skelbiu salotų su slyvomis ir fetos tipo sūriu „Fetuva“ receptą. Tai tvirtas ir sūrus sūris, graikiškos kilmės.

Iš tiesų, pirmas šių salotų variantas buvo su mango vaisiumi. Juk mango vaisius tikrai yra rojaus vaisius, bet tik ne visada šaltuose kraštuose jį pavyksta gauti tinkamai prinokusį.

Sunokęs mango yra minkštas ir trapus, greitai juoduoja, tad jį paprastai perkame kietoką, o tuomet jis sau kantriai turi laukti kur nors vaisių dubenyje, kol prinoks ir suminkštės. Tai reiškia, kad kartais nuo mango nupirkimo iki salotų paruošimo įsiterpia net kelios dienos laukimo. Ne visi mes tokie geri planuotojai, tad rudenį mango vaisių puikiai pavaduoja ne mažiau gražesnė ir gardesnė,  mūsų kraštuose plačiai paplitusi slyva. Jų taip pat būna įvairių rūšių, labiausiai mums pažįstamos gelsvos ir mėlynos. Šiose salotose siūlau naudoti abi arba vienos rūšies, tik reikėtų slyvas rinktis truputį kietesnes, o jei jau gerai prinokę, tai atsargiau pjaustyti, kad nesutižtų. Patikėkite – gaunasi tikrai puiki šių salotų ingridientų dermė – slyvos salsvos, turtingas „Fetuva“ sūris, kumpis suteikia dar ryškesnio sūrumo ir traškesiu pasidalina, o viską į vieną aromatingą dermę sukviečia saldžiarūgštis medaus ir citrinų užpilas su kvapniaisiais čiobreliais…Receptas yra čia.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (3)
Komentarai
 1. Daliam parašė:

  Mmm, as irgi megstu taip eksperimentuot 🙂 Gaila medui alergiska, tad mano padazas bus su cukrumi 🙁

 2. krepšt parašė:

  team works makes dream work – klaida. Works daugiskaitinis žodis, jokio makes negali būti, s galūnė tik vienaskaitiniam trečiam asmeniui taikoma.

  • Fiji parašė:

   Turbut teisingiausia butu ir yra tokia knyga:
   Teamwork Makes the Dreamwork!
   Puikus pasakymas ir labai tinka Maisto Bankui 🙂

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.