8241
Beatos virtuvė

Pažadai pažadėliai

(4)

Pagaliau prisiruošiau, nes oi, kaip noriu aptarti viską, ką surašėte po mano naujųjų metų pasižadėjimais. Jau rašiau, kad skaitydama ir juokiausi, ir graudinausi, ir linkčiojau, ir antakius kilnojau – nuoširdumo, svajonių, gražiausių ir įdomiausių pažadų jūra mane užliūliavo. Aš visada galvoju, kad mes, moterys, ir šiaip esame tobulos: ne paslaptis, kad dažnai laikome (arba gerokai prilaikome) ir vaikų, ir ūkio, ir virtuvės, ir šeimos laisvalaikio kampus. Bet akivaizdu, kad visos norime būti dar tobulesnės: dar lieknesnės (pasirodo, beveik visos moterys teturi vos 5 kg anstvorio, kas čia mums yra juos numesti?? cha, cha), dar protingesnės – tobulinsit kalbas, atidarysite keramikos parduotuvėlę, iškepsite visus (!!!!) kepinius iš mano kepinių knygos, ir net nuo vasaros pradėsite ruoštis kitoms Kalėdoms, kad jos jūsų šeimai taptų stebuklingomis!

Esu ne sykį sakiusi, kad mažiau gyvenime – yra daugiau. Tai kalbant apie pasižadėjimus, – kartais mažas žingsnis yra didelis. Štai, noriu pacituoti, ką parašė Rita: „ Aš per daug stengiausi neužsimoti ir mano pasižadėjimai buvo gana abstraktūs. Bet vienas toks paprastas ir konkretus – sudalyvauti Beatos skelbiamuose konkursuose. Aš visada buvau (ir dažniausiai vis dar esu) iš tų tylių skaitytojų, kurie nekomentuoja, bet tyliai sau viską seka. O štai šiemet keletą kartų rašiau ir dalyvavau. Ir ką jūs sau manote, – parašiusi apie tikrai šiltą ir puikų mūsų giminės susitikimą, laimėjau Beatos knygą! Aš šokinėjau iš džiaugsmo, nes pirmą kartą gyvenime kažką laimėjau! Taigi, šiemet esu drąsesnė ir savo pasiryžimus rašiau daug konkrečiau.” Čia ir man, ir kitiems, manau, geras priminimas, kad šalia žodžio „svajoju” visada turėtų būti žodis „veikiu” – tūkstantį ir dar vieną kartą įsitikinau, kad žmonės, kurie veikia, būtinai ką nors ir nuveikia, o juk toks mūsų visų pasižadėjimų tikslas, ar ne?

Man pačiai šeima – svarbiausias pasaulyje dalykas. Ir kaip džiugu, kad net veikliausios moterys į savo kitų metų svajones labai dažnai rašo labiau svajojančios ne apie naują piniginę ar suknelę, bet apie laiką….sau ir šeimai. „Kai žaisiu su dukrelėmis, negalvosiu apie jokias dulkes ar kitus darbus”, „pasikalbėti su savo vaikais, apie viską”, „bent sykį per savaitę išeisiu su vyru pasivaikščioti į parką”, „nebeviliosiu vyro keptomis bulvėmis ir dažniau paruošiu jam salotas”, – visos norime kažkokios šilumos, harmonijos, ir paprastų, pasiekiamų dalykų. Aš, pavyzdžiui, sau tikrai šiemet nustačiau tokią programą ir apie ją jau žadėjau jums ataskaitas rašyti – nes tikrai ketinu daugiau būti su savimi, daugiau būti namuose ir neįsisukti į viską per daug, kaip koks Bonbon į antklodę.

Laimingas BonBon

Dėmesys – kaip koks kodinis pasižadėjimas ir kaip gerai, kad jūs galvojate, kaip tą dėmesį aplinkiniams skirti. Tai irgi dosnumas, o dosnumas visuomet grįžta keturgubai. Va, Brigita sau pasižadėjo: „Svajoti, pakeliauti, skirti daugiau laiko tėvams ir sesei. Ir būtinai šiais metais pasidaryti SESIŲ dieną, kurios abi su seserimi taip laukiame. Nes vis „nėra laiko per darbus“, „skirtingi miestai“, „Vasarą“, “ kitą mėnesį“ ir pan. Tai didinsiu laiko kiekį savo mylimiems žmonėms tikrai. Ir vadinasi „maloninsiu“ savo širdį daugiau…”, ir Eglės pasižadėjimai labai jaukūs ir gražūs: „Pasižadu su babyte apsilankyti Molėtų observatorijoje stebėti žvaigždžių. Pasižadu auginti daug vaistažolių, prieskoninių žolelių. Pažadam kuo dažniau namuose kelti miltų sniegutį ir dalintis sielos turtais – savanoriauti.” Aš irgi su savo sese (ir artimaisiais) noriu praleisti dar daugiau laiko.

Beatos virtuve_Beata Odeta Vita

Dar labai džiaugiausi, kad Naujųjų metų pažadai prakalbino ir tuos „tyliuosius” mano sekėjus, apie kuriuos tikrai žinau, kad jie yra, bet dažniausiai jie stebi ir nieko nesako. O aš gi pakalbėti noriu! Cha, cha, jei rimtai, tai aš manau, kad visi šie pažadai, o kitaip tariant – svajonės, dalykai, kurių mes trokštame, yra ir skirtingi, ir labai panašūs vienu metu. Todėl jie mus vienija. Todėl parašė net tie, kurie šiaip linkę nutylėti. Bet žinote ką, mielosios? Aš galvoju, kad jei tas metų virsmas pakedena mus, liepia sugalvoti naujų tikslų ar pasiekti truputį pamirštus senus, – tai viskas yra labai gerai. Man be galo artima pasirodė tai, ką parašė Daiva: „Perskaičiusi visų pasisakymus susimąsčiau, kokie geri norai įžengus į naujuosius metus užvaldė žmonių širdis, kad tik jums pavyktų išlikti tokiems geriems ir dėmesingiems, bent kurį laiką ir tuom pasidžiaugti. Aš, taip pat esu netobula ir norėčiau save matyti kiek kitokią. Mano pasižadėjimų sąrašas paprastai būna gana ilgas, bet elementarus kaip ir kiekvienos moters, kaip mylėti save, nepaversti savęs maisto banku, daugiau judėti ir t.t. Bet įdomu ar baigiantis metams, kuriam nors tas sąrašas sutrumpėja, bent vienu punktu, mano atveju tai jaučiuosi kaip užburtame rate, pasižadėjimai vis tie patys.”

Tik man atrodo, kad visai nėra baisu, net kai pasižadėjimai kartojasi, jei jie tokie pozityvūs, įkvėpiantys, primenantys, kad dideli dalykai slepiasi mažuose, o didžiausia laimė – visada kažkur labai arti. Mielosios, tai šįkart savo troškimų ir svajonių planuotę noriu dovanoti Vaivai, kuri sau (o gal ir mums?) pasiūlė puikią idėją: „pagrindinis mano pasižadėjimas (užduotis), kurią stengsiuosi įgyvendinti – kalendoriuje ar užrašų knygelėje kiekvieną metų dieną pasižymėti po vieną ypatingą, gerą, blogą, įsimintiną, pamokantį, ar kokį kitokį įvykį, nutikusį tą dieną, išgirstą įkvepiančią citatą ir pan. Kuriuos metų gale peržvelgus, būtų įdomu pamatyti, kokios problemos ir kokie džiaugsmai „valdė“ visus metus.”

Rašykime. Stebėkime. Stebinkime. Mylėkime. Nenusiminkime. Ir būkime laimingos ne tuomet, kai įgyvendinsime visus pažadus (arba ne),  būkime laimingos jau dabar.

Print Friendly, PDF & Email
Komentarai
  1. Skaitytoja parašė:

    Laba diena Beata, buvo dar toks konkursas pries sventes, del dovanu gamybos. Kada bus galima suzinoti rezultatus? 🙂

  2. Gintarė parašė:

    Laba diena, aš pasigedau šiandien Jūsų TV laidos.. Ar jos neberodys? Ar čia tik šiokia tokia pertrauka?:)

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.