8241
Beatos virtuvė

Vakar buvo gimtadienis Izabelės, ir hitai – šokoladiniai keksiukai su oreo sausainiais

(11)

Gimtadienis yra sunkioji artilerija, jei mamystė yra nuolat nesibaigiantis bandymas užkariauti ir valdyti pasaulį, su nuolatos rikiuojamais pėstininkais ir keičiamomis strategijomis, atritraukimais ir puolimais. Gimtadienis nutinka kartą per metus, kuo daugiau vaikų turi mama, tuo daugiau ji turi gimtadienių. Aš į gimtadienį žiūriu rimtai, bet ne pernelyg rimtai, visų pirma – tai šeimos šventė. Ir kažkaip man labai patinka pasitikti jį būtent tą dieną, kai jis ir yra, o ne laukti savaitgalio. Aišku kartais nėra kitos išeities tik laukti savaitgalio.

photo 5-23

Pas mus kažkaip jau pasidarė tradicija, kad gimtadienio žmogus gali užsisakyti pusryčius į lovą. Tai Jurgis užsisakė šokoladinių blynelių, Izabelė keksiukų su avietėm ir migdolais ir manų košės, bet paskui manų košė buvo atšaukta. Man ryte pildyti tuos užsakymus būna malonumas. O va vakarinė dalis, tai čia jau kitas dalykas.

Mes vakar Izabelės gimtadienį šventėm su šeima ir keletu draugų, pasinaudoję tarnybine padėtimi, kad tėtis gali suorganizuoti picų, ir kad netoli namų jau tuoj pradės veikti to paties tėčio prižiūrima Jurgio ir Drakono kavinė lauko prie Ruperto ir Pliažo. Labai graži ir miela vieta nusprendėm gimtadienį kelti ten. Vaikai lakso kur nori, (Valakampių pliažo žaidimo aikštėlė šalia), vyresni pažiūri jaunesnius. Bonbon taip pat laisvas ir dalyvauja gimtadienyje. Suaugusieji laisvi ir maitinami Jurgio ir Drakono pizza. Vaikai taip pat viena po kitos taršė margaritas…

photo 1-38

 

photo 5-24

 

photo 4-29

Aš pasirūpinau: daržovėmis, salotomis, vaisiais ir aišku keksiukais. Tiesa, gimtadienis prasidėjo liūtimi, tai kai liūtis nuplovė viską iš esmės, buvo pats tas sau gaivioje šilumoje pabūti. Va štai tokie reikalaai. O dabar apie tuos keksiukus turiu būtinai papasakoti, dar taip nėra buvę, kad viena rūšis pasidarytų tokia mėgiama ir pageidaujama, praktiškai dabar užsakymai tik jiems – esmė paprasta, šokoladainio tešla ir viduje ‘Oreo’ sausainiai. Svarbu, kad būtų maži, o ant viršaus uogų.

photo 3-35

 

photo 2-40

 

photo 4-30

photo 3-36

Sakyčiau, kad šie keksiukai tapo mano firminiais. Aš dar nesu sutikusi vaikų , kuriem nepatiktų ‘Oreo’ sausainiai, ir suaugusiųjų. Yra daug sausainių, ir yra ‘Oreo’, amerikietiškos kilmės sausainis, kurio esmė yra kakavinis, beveik juodas, sausainis, iš abiejų pusių apsikabinęs kremą tokį. Aišku, vienas cukrus, tai per daug dažnai ir nereikia, bet yra progos. Tai va viena iš progų aišku yra vaikų gimtadieniai. Man patinka keksiukai, kurie turi polėkio ir trupučio betvarkės. Va šitie tokie ir yra. Dar vienas dalykas, kuris yra svarbus keksiukui, tai jo dydis. Mažiau yra daugiau. Ir dar vienas svarbus dalykas – drėgnumas. Šiaip keksiukų ar cupcakes nemėgėjai juos peikia, kad taip čia nieko ypatingo. Sausas keksas ir viskas. Šitas dalykas šiuose keksiukuose yra išsprestas su šokoladainio pagalba.

Tai va, šie keksiukai iš tiesų yra maži browniai su Oreo gabaliukais viduje. Kaip gali sugalvoti geriau? Jurgio gimtadieniui tokie buvo nešti į mokyklą. Patiko, gavau užsakymą dar visai klasei iškepti paskutinės dienos mokykloje proga.

photo 1-37

Tai puiki proga pasidalinti receptu.

 

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (11)
Komentarai
 1. Giedrė parašė:

  Sveikinimai Izabelei! Labai gražus nuotraukų sugretinimas: leliukas ir jau paaugusi mergytė:) Gimtadienis, matosi, jaukus ir smagus. O už receptą tai ačiū, mėginsiu ir aš. Tik gerai, kad paaiškinote, kokie tie oreo, aš kai pirktinius sausainius labai retai valgau, tai net nežinojau tokių, iš pavadinimo maniau, kad tai tokie balti kiaušinio baltymo pūsti orinukai:) Be išsamaus paaiškinimo, tokių ir būčiau ieškojusi:)

 2. Justina parašė:

  Sveikinu, Izabele! Nors tarp mūsų 4 metų skirtumas, bet vistiek tau linkiu daug šypsenos, daug spalvų ir aišku daug linksmybių tavo gyvenime!!!!!
  Iš tikro baltai pavydžiu tau, kad tavo gimtadienis yra vasarą, o ne kaip mano žiemą… Tu gali mėgautis šviežiomis uogytėmis ant keksiukų, švęsti gimtadienį lauke, ir mėgautis vasarišku oru…O mano gimtadieniai vis namuose ir namuose (nes nesinori niūriomis žiemos dienomis kažkur vilktis iš namų).
  (Tikiuosi Beata parodys dukrai sveikinimą 😉 )
  O keksiukus išbandysiu būtinai.!

 3. Kristina parašė:

  Oreo skanu pamirkius juos i piena 🙂 o keksiukai skamba skaniai 🙂

  Sveikinimai Isabelei 🙂

 4. Rita parašė:

  O kur tamstos ruostu keksiuku recepto saltinis?

 5. Viktorija parašė:

  Nu tiesiog gražuoliai Jūsų vaikučiai. Bet kitaip ir būti negali – tėveliai gražuoliai, tai ir vaikučiai taip pačiai. :)) Jubiliatė – tėvelio dukrytė, o Jurgis mamytės. 🙂

 6. Natali parašė:

  Šaunus gimtadienis! Keksiukai puikiai žiūrisi- tikriausiai jie ir skanūs! Sveikinu mažąją panelytę su gimtadieniu-tortadieniu!

 7. G parašė:

  Siaubas, Beata. Ar jūsų redaktorė atostogauja? Visi tinkalapio svečiai, skaitydami komentarus, mato, jog nedraugaujate su taisyklinga lietuvių kalba. Bet tiek klaidų ir nerišlumo blogo įraše… Nuvylėte.

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.