8241
Beatos virtuvė

Nauji metai – nauji pasiryžimai

(49)

Cha! Tai susiskaičiuojame, kiek vienodų pasižadėjimų turime visos naujiems metams. Šiuos tris tai tikrai, manau, daugelis rasite ir savo sąrašuose, taigi, vardiju:

– daugiau sportuoti/ pradėti sportuoti / nubėgti vieną maratoną ar bėgimą/įkopti į kalną,

– nevalgyti po šešių / išbandyti žaliavalgystę / sumažinti mėsos kiekį / sausio mėnesį negerti vyno,

– daugiau laiko leisti su šeima/ mylimaisiais/ daugiau laiko skirti tėvams ir artimiesiems.

Beata selfie

Cha, ar ne taip? Aš kiekvienais metais panašiai sugalvoju. Šiais metais turiu kelis aptakius ir kelis konkrečius apsisprendimus arba gal vizijas, tokias lyg kelrodes. Manau, visi turime jų turėti. Šiais metais neveltui išleidome planuotę, kurioje troškimai lydi visus metus. Visų skirtingi, bet kartu ir vienodi, visos mes svajojame apie gražius daiktus, gražius žmones, gilius jausmus ir svaigius nuotykius. Visa tai yra įmanoma, jei… Štai dabar ir surašysiu taisykles, kurios, mano nuomone, veikia.

Gyvensiu be žodžių: nekenčiu, nemėgstu, varo mane iš proto, negaliu, nesugebėsiu, tingiu, nusibodo ir dar galima kelis sugalvoti. Aišku, kad būna tokių dienų, bet geriausia tokiose situacijose ar balose tiesiog neužsibūti.

Žinosiu, ko iš tikrųjų noriu ir nepataikausiu kitiems savo sąskaita. Čia aš kitais metais labai rimtai ketinu užsiimti šia sritimi. Nes esu patologinė „pleasintoja“ – tai yra būtinai noriu visiems įtikti ir niekaip negaliu tinkamai pasakyti „ne“… Tai yra trūkumas, su kuriuo ketinu kovoti. Ir pirmą pusę metų visada dėsiu save į priekį.

Gyvensiu ritmingai. Tai yra kelsiuos anksti, gulsiuos protingu laiku, turėsiu savo ritualus. Pavyzdžiui, vakar aš sugalvojau sau tokį ritmą, pagal kurį kartais sekasi/ labai norėčiau gyventi, bet vis… (žiūrėti aukščiau esančią pastraipą). O sugalvojau taip: rytas, 6.40 vaikai, košės, mokykla. Tada valanda ar pusantros – email’ai ir rašto darbai. Tada valanda sau – čia jau, greičiausiai, būtų rytinis ėjimas laukan su Bonbon ar sportas). Tada jau visi reikalai.

Bonbon

Tai štai tiek ir užteks čia tų taisyklių. Žiūriu aš į ateinančius metus ir suprantu, kad praėjusiais metais truputį per mažai laiko skyriau buvimui su savimi. Pasiilgau truputį pabūti viena, nes viena, kaip suprantate, būnu mažokai. Todėl aš noriu būti daugiau viena.

Beata namuose_Bonbon

Kitas dalykas, aš noriu praėjusiais metais savo pradėtą knygą atvesti iki finišo. Taip pat spirgu kaip spirgas žurnalui. Bus pavasaris, bus ir vasara.

Bet svarbiausias mano pasiryžimas, kurį pažadu viešai – tai vieną dieną per savaitę BŪTI NAMUOSE VIENAI. Niekur neiti ir rašyti, gaminti, kuistis namie su Bonbon. Vaikai mokykloje, Tomas darbe, o aš kaip toje dainoje – „vienas namuose tu darai, ką nori„…Štai taip. Tai čia yra mano esminis didelis pažadas ir dabar aš ketinu jums raportuoti, kaip man seksis būti namie vienai.

Ir aš norėčiau truputį pasidaryti panaši į savo sesę, – gal prisirišiu save prie jos nugaros ir lakstysiu su ja sportuoti (KIEKVIENĄ DIENĄ, DĖMESIO!) Ok ok, tai visiems siūlau susirasti savo autoritetą ir siekti būti truputį kaip jie.

Beatos virtuve vaikai_vinjete_mz

Aišku, kad dar tų planų daugiau visokių yra, tiesą sakant, ir visai tokių didelių, bet visi jie – galiu jums garantuoti – džiugins mūsų akis ir širdis.

Aš savo metų norus išdėsčiau, dabar, prašau, – jūs pasisakykite… O aš po to pabursiu ir planuotę kam nors iš pasiryžusių ir pasisakiusių dovanosiu...

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (49)
Komentarai
 1. Rita parašė:

  Na aš kaip ir privalau palikti komentarą, kadangi paskatinta Beatos kasmetinių pasižadėjimų,pernai pirmą kartą ir aš juos pasirašiau. Ir turiu pasakyti, kad tikrai suveikė. Aš per daug stengiausi neužsimoti ir mano pasižadėjimai buvo gana abstraktūs. Bet vienas toks paprastas ir konkretus – sudalyvauti Beatos skelbiamuose konkursuose. Aš visada buvau (ir dažniausiai vis dar esu) iš tų tylių skaitytojų, kurie nekomentuoja, bet tyliai sau viską seka. O štai šiemet keletą kartų rašiau ir dalyvavau. Ir ką jūs sau manote-parašiusi apie tikrai šiltą ir puikų mūsų giminės susitikimą, laimėjau Beatos knygą. Aš šokibėjau iš džiaugsmo, nes pirmą kartą gyvenime kažką laimėjau! Taigi šiemet esu drąsesnė ir savo pasiryžimus rašiau daug konkrečiau. O pasidalinti norėčiau šiais:
  * vėl rūšiuoti šiukšles. Šiemet pusmetį tai darėm ir jaučiausi sąmoninga ir tausojanti gamtą. Kai persikraustėm vėl pamiršom rūšiavimą,nes dabar turim mažiau vietos virtuvėje. Bet nereikia ieškūt pasiteisinimų!
  * neapkalbinėti kitų žmonių ir nekritikuoti. Geriau ieškoti jų teigiamų savybių ir pažvelgti į savo keistenybes.
  * rasti laiko patobulinti savo anglų kalbos žinias
  * ir žinoma, Beatos jau minėta trijulė 🙂 bei keletas asmeninių dalykų
  taigi pernykščiame sąraše sudėliojau beveik visus pliusukus ir drąsiai žengiu įbkitus metus tikėdanasi gyventi truputį sąmoningiau, teisingiau ir gražiau 🙂

 2. Skaistė parašė:

  Perskaičiau ir pagalvojau „kokie puikūs vis dėl to užsibrėžti tikslai“. Mane taip pat sudomino žaliavalgystės mintis, ko gero reikės pasižadėti bent pamėginti 🙂 O šiaip labai sau norėčiau palinkėti atrasti daugiau laiko ir grįžti prie pomėgio grožinės literatūros skaitymas, užsirašyti ir būtinai pabaigti interneto kokius nors mokymus, pasisodinti pirmųjų savo daržovių ir pramokti konservuoti 🙂 Ech, tikiuosi pavyks 🙂

 3. Ingrida parašė:

  Pasižadu išmokti vieną užsienio kalbą ir pasižadu iškepti tortą, nes dar nesu nei karto gyvenime kepusi.

 4. Ausra parašė:

  Beata taip graziai susidelioja viska, kad ir mane patrauke 🙂 Manau, teks siemet uzrasyti, ko noriu kitais metais, kad neuzmirsciau. O pasizadu nedaug (kaip visada):
  – maziau dirbti, daugiau atostogauti. 2014 metai uzgriuvo lavina darbu. Ir as buvau labai taupi, skupi ir t.t., ir visus nudirbau. Uzteks, naudos is manes pervargusios ir surugusios nera jokios;
  – maziau skriausti savo antra puse 🙂 tikiu, kad pavyks, nes jau baigiu issiaukleti, kad nereikia ant jo saukti, kai supykstu, o reikia graziai kalbetis (nors kartais buna labai labai labai sunku. Man medali uz tai);
  – ne paskutinis, bet, itariu, svarbiausias – atsikratyti savo zalingo iprocio. Jau savaite kaip laikausi be jo. Dieve, duok man stiprybes 🙂
  Oj, galiu dar kelis surasyti, bet zinau, kad ju as neigyvendinsiu, tai siemet nemeluoju pati sau 🙂

 5. Eglė parašė:

  Sveiki. 🙂 Visų pirma, tai su artėjančiais naujaisiais metais Jus visus! 🙂 O jei apie naujametinius pasižadėjimus…. Tai šiais metais nutariau pasižadėti sau tokius kelis pagrindinius aspektus:
  1. Pasižadu, kad pirmiausia dirbsiu su savimi ir atsikratysiu vienos iš blogiausių ydų – pavydo. Nes tiesiog veriančiu žvilgsniu žvelgiu į visas, kurios artinasi prie mano mylimojo.
  2. Pasižadu, kad daugiau dėmesio skirsiu savo mylimiausiam šuniui ir kaip įmanoma dažniau jį išsivešiu pasidžiaugti laisve miške.
  3. Pasižadu susirasti mėgstamą darbą.
  4. Ir, paskutinis, bet ne prasčiausias pažadas, o gal ir svarbiausias – pasižadu palaikyti artimųjų sprendimus, skirti jiems pakankamai dėmesio ir labiau vertinti visas akimirkas praleistas kartu.
  Va ir mano naujametiniai pažadai 🙂

 6. Egle parašė:

  O as siek tiek savimi nusivyliau, nes siemet neivykdziau didesnes dalies savo pasizadejimu, nors sie metai buvo vieni is laimingiausiu mano gyvenime…aukso ziedas ant pirstuko, dukrytes gimimas…tad kitiems metas noriu pasizadeti planuoti protingai laika ir vykdyti duotus pazadus 🙂

 7. Asta parašė:

  as nemegstu planuoti ir neuzsirasineju planu, baisiausia, ka esu maciusi pas drauge, tai planai net burbulinem schemom.. brrrr. bet pasizadejimu sau, aisku, turiu ir jie toookie zemiski – suploneti bent 5 kg.. bet kasmet tie 5 kg prilimpa is kazkur, matyt pavojigi mano pasizadejimai arba maistas per skanus, saukstas per didelis..

 8. Brigita parašė:

  Taip nuoširdžiai nusijuokiau dėl to nemokėjimo pasakyti „ne“.
  Šiais metais ir aš mokysiuos tikslingai atsisakyti kaikurių dalykų,
  dėl kurių sutikdama prisidarau daugiau vargo nei džiaugsmo. Čia
  kaip toj patarlėje – neturėjo boba vargo įsigijo ožką.
  O šiaip planai paprasti: išgerti daugiau vandens, naujoj virtuvėj daugiau
  gaminti naminį maistą, daugiau laiko vakarais skirti namams ir
  paplepėjimams prie arbatos puodelio. Svajoti, pakeliauti, skirti daugiau
  laiko tėvams ir sesei. Ir būtinai šiais metais pasidaryti SESIŲ dieną, kurios
  abi su seserimi taip laukiame. Nes vis „nėra laiko per darbus“, „skirtingi miestai“,
  „Vasarą“, “ kitą mėnesį“ ir pan. Tai didinsiu laiko kiekį savo mylimiems žmonėms tikrai.
  Ir vadinasi „maloninsiu“ savo širdį daugiau… ☺️

  • Jelena parašė:

   2015 pasizadu 🙂
   1.daugiau laiko leisti su tevais
   2. Pradeti sportuoti
   3. Pradeti skaityti
   4. Maziau sedeti internete
   5. Valgyti kiek imanoma sveikiau
   6. Daugiau laiko leisti gryname ore
   7. Nuvaziuoti pagaliau visa seima savaitei prie juros
   8. Anksciau suplanuoti Kaledas ir dovanas, noriu, kad ateinancios Kaledos butu stebuklingos jau paaugusiam mazyliui
   9. Dazniau matytis su draugemis, gimus mazyliui matomes labai labai retai

 9. Samanta parašė:

  Perskaičius įrašo pradžia – išsigandau, pagalvojau, kad tai yra Jūsų pažadai 😀 ir iškart į galvą šovė tokia mintis – O, NE! Tik ne Beata!. Mat, aš jau kurį laiką jokių naujametinių pažadų sąrašų nerašau. Bet šiais metais vėl atsirado kažkoks keistas noras. Nežinau, kas dėl to „kaltas“, ar amžiaus skaičiukai pasikeitę pase, ar noras kažką pakeisti. Bet pakeisti kažką rimčiau – ne vien pradėti sportuoti ar išmokti „kažką naujo“. Metai prabėga labai greitai ir norisi nuveikti, kuo daugiau.
  Taigi, pirmiausia, jeigu Jūs, Beata, nesupyksite, į savo sąrašą aš taip pat norėčiau įsirašyti Jūsų pirmąjį pažadą. Mano nuomone, jis vienas reikšmingiausių, nes išmokti atsikratyti šių klišių – labai svarbu. Gerai pagalvojus, didžiąją dalį gyvenimo džiaugsmo prarandame kartodami šiuos žodžius. Juk visada lengviausia pasakyti: negaliu, nenoriu, neturiu laiko, bet pamiršus šiuos žodžius, galime padaryti dalykų, kurių gal net nesitikėjome galintys padaryti (na, taip, aš labai mėgstu filosofuoti ir kai pradedu – nėra galo :D).
  Ir iš tiesų savo sąrašą labiau norėčiau pavadinti ne pažadų, o siekių.
  Taigi, didžiausiai mano siekiai: jau sausį iškeliauti į Prahą pas draugę, aplankyti Vilniaus vietas, kurių dar neteko lankyti (taip, labai daug keliauti noriu). Išmokti planuoti laiką, pagerinti gaminimo įgūdžius! Tai tik keletas mažų siekių, bet mano nuomone, gyvenimas ir susideda iš smulkmenų, o vis nauji siekiai atsiranda kiekvieną dieną, taigi mano sąrašo pabaigoje bus padėtas daugtaškis 🙂

  Gražių artėjančių 2015 – ųjų metų! Ir linkiu išpildyti visus savo pažadus bei troškimus!

 10. Jurga parašė:

  Turiu ir aš problemą, pasakyti NE. Vis galvoju, kad ko nepadarysi dėl žmogaus, kad tik jam pagelbėti, padėti, o save į antrą vietą vis pastatau. Ir kaip bebūtų faina kitiems, bet nuskriaudi užtat savus, savo aplinka ir save. Taip, kad ir aš labai labai pasistengsiu išmokti pasakyti NE, ar kas nepatinka, žodžiu padirbėsiu šiais metais su savimi, kad esu ir Aš dar, gyvenimas per trumpas ir už visus nenugyvensi 🙂 Ir dar pažadu sverti 60 kg. :)) ir stengtis savo tingejimą paversti į pažinimą ir išbandymą naujų sričių: išmokti su snieglente, anglų patobulinti, groti ir kt. Sėkmės visiems !

 11. egle parašė:

  Pasižadu su babyte apsilankyti Molėtų observatorijoje stebėti žvaigždžių 🙂 Pasižadu auginti daug vaistažolių, prieskoninių žolelių. Pažadam kuo dažniau namuose kelti miltų sniegutį 🙂 Pažadu dalintis sielos turtais – savanoriauti 🙂 Noriu sėkmingai pabaigti mokslus. Įdėti visą širdį atliekant praktiką vaikų dienos centre. Noriu harmonijos, žydinčių jausmų, ridikėliškos sveikatos, laimės šulinio, įkvepiančių, sielą praturtinančių nuotykių. Pažadu dažniau daryti giminių susitikimus ir pasigaminti ką nors įkvepiančio Beat’iško 🙂

 12. Vaiva parašė:

  Vienas iš, ko gero, populiariausių pažadų damų tarpe – pradėti sportuoti. Tikiu, kad jį man pavyks įgyvendinti. Pernai buvau pasižadėjusi sau daugiau šypsotis, tai naujaisiais metais stengsiuosi, kad ta šypsena nedingtų ir kad jų būtų dar daugiau. Nes tai vienas tų dalykų, kurie užkrečia ir kitus, o man patinka, kai aplink daug šypsenų. Dar vienas pažadas, kuris, tikiu, taps tradicija yra kelionės su šeima – viena į užsienį, kita – Lietuvoje. Ne tik vaikai, bet ir pats pamatai tai, ko esi nematęs. O kadangi visą gruodžio mėnesį ( ir ko gero teks dar porą savaičių sausio) teko praleisti ligoninėj, tai turėjau daug gražaus laiko apmastymams ir visokiems kitokiems filosofiniams dalykams.:) todėl pagrindinis mano pasižadėjimas ( užduotis), kurią stengsiuosi įgyvendinti – kalendoriuje ar uźrašų knygelėje kiekvieną metų dieną ( tikiuosi, kad nepraleisiu nei vienos arba bent jau kio mažiau) pasižymėti po vieną ypatingą, gerą, blogą, įsimintiną, pamokantį, ar kokį kitokį įvykį, nutikusį tą dieną, išgirstą įkvepiančią citatą ir pan. Kuriuos metų gale peržvelgus, būtų įdomu pamatyti, kokios problemos ir kokie džiaugsmai „valdė“ visus metus. 🙂

 13. Margarita Juzėnienė parašė:

  Savo pažadų dar nesurašiau, į dienoraštį, nes po truputį vis dar gryninu. Paprastai, užrašau po naujų, nes per tuos fejerverkus užplūsta emocijos ir tokių pažadų kartais mano vidinis aš išsako, kad o vaikyti, tik laikykis! 😀 Žinoma, esmė bus panaši:
  1. Pažadas šeimai: tikslingai dirbti/judėti į priekį šeimos pagausėjimo klausimu.
  2. Pažadas namams: Stengtis priartinti statybų pabaigą – pinigus laikyti piniginėje, o ne parduotuvių kasų aparatuose.
  3. Pažadas sau ir draugams: mažiau kalbėti, daugiau klausyti.
  4. Pažadas sau: atrasti laiko šokiams, neapgaudinėti savęs sporto klausimu.
  5. Pažadas pilvui (ne tik savo): maksimaliai gaminti ir valgyti namuose.
  6. Pažadas spintai: iš naujo atrasti seną.

  Bendrai paėmus, pažadai panašūs (šeima, maistas, sportas, asmeninis tobulėjimas), bet ir gerai. Nereikia iš naujo išradinėti dviračio, reikia naudotis geru išradimu ir judėti į priekį.
  Laimingų Naujųjų!

 14. Justina parašė:

  Taigi, mano 2015 metų pažadai paprasti:
  1) Maziau laiko ruošiu namų darbus ir nežiopsosiu juos darydama, 5h tikrai nedarysiu.
  2) Kiekvieną savaitę bent truputį paskaitysių knygą
  3) Kiekvieną dieną internete praleisiu nedaugiau kaip 30min.
  4) Daugiau šypsosiuos
  5) Viską atliksiu laiku ir nepasiliksiu paskutinei minutei
  6) Daugiau valgysiu sveiko maisto ir gersiu daug vandens.
  7) Mžiaus nervinsiuosi ir mokysiuosi visur įžvelgti teigiamų dalykų
  8) Kiekvieną savaitgalį ar net darbo dienomis turėdama laisvo laiko kepssiu ir gaminsiu ir tobulinsiu savo pomėgį/talentą
  9) Mžiau zyzti.
  10) LAIKYTIS ŠIŲ VISU PASIŽADĖJIMŲ, O JEIGU NESILAIKYSIU REIKS KOKIĄ BAUSMĘ SAU GALVOTI 🙂
  Laimiingų, darbingų ir prasmingų NAUJŲJŲ METŲ 🙂

  • Lina parašė:

   Oj, mieloji Justina, tai jau daugiau nei dvidešimt metų sau žadu beveik žodis žodin (internetas prisidėjo:) tą patį:) ir ką? Taip! Namų darbams skiriu jau mažiau nei penkias valandas:), bet vistiek daug žiopsau – pro langą į žvirblius beržo viršūnėje, į žurnalus, paveikslus, nuotraukas, vaikus…Ir man tai patinka. Tą patį žadu ir kitiems metams! Tebūnie jie mums geri ir taikūs!

   • Justina parašė:

    Na, taip, visko aš ir pati žinau, kad neišpildysiu taip kaip aš noriu, kad viskas būtų su kaupu ir t.t., bet bent jau pasistengsiu, nes jau keleri metai, kaip aš nesistengiu nieko pakeisti….ir tai tampa jau liga. Pavyzdžiui: ruošiu pamokas labai ilgai, nes vis žiopsau, o nuo tokio žiopsojimo jau ir pavargsti, daugiau laiko būnu prie interneto, pamokas darau iki vėlumos, į mokyklą einu susinervinusi, viskas mane nervoja…ir t. t. Ir man jau nuo tokio „ritmo“ teko ir ligoninėje pagulėti. Taigi aš sau prisižadėjau, kad keisiuosi, nesakau kad visiškai lyg su Naujųjų Metų diena to nebebus. Viskas ateina su laiku, ir manau, kad man pavyks bent truputį pakeisti tokį ritmą 🙂
    Jūs, Lina, esate visiškai teisi: ir man patinka į tuos žvirbliukus, žurnalus pažiopsoti (IR NIEKUR TAI NEDINGS), bet per daug, tiek kiek aš žiopsau tikrai negalima, nes jau tai yra liga. Na, taigi aš Jums visiškai pritariu, tik papasakojau kokia yra dabar mano būsena , ir kad tai reikia keisti 🙂
    Na, o dėl kitų pasižadėjimų: kiekvienas žmogus juos vykdo skirtingai: vieniems pavyksta, kiti tik pusę jų išpildo,tretiems – to nepavyksta. Bet tikrai aš Jums, miela Lina, nieko nesakau. Aš gerbiu JŪSŲ NUOMONĘ

 15. Sigita parašė:

  Aš noriu sistemos, nuoseklumo ir ritmo. Noriu, kiekvienam savo darbui skirti dienos ar savaitės laiką, kad žinočiau pati kada ir ką turiu padaryti. Noriu apsaugoti save nuo „viską reikia padaryti…šiandien“. Tikiu, kad tada viskas eisis dar geriau ir pasieksiu dar daugiau. Summa summarum, labai geri šie 2014-ieji buvo, tikiu kad ir kiti bus puikūs 🙂

 16. Marija parašė:

  Aš visada pasižadu per daug 🙁 matyt nemoku gerai susiplanuoti, bet va mano 2015 metų užmojai :
  1 Būti aktyviai ( nju tiesiog nekenčiu savo pasyvumo!!!)
  2 Sportas (vasara daug vaikščiojau, šįkart išprašiau kalėdinę dovaną Senio Šalčio treniruoklį ir visokių sportinių reikmenų, žadu sportuoti ir kelti sau iššūkius)
  3 Būti moteriška (apsileidau, paveikė rutina, pamiršau save)
  4 Skiirti laiko šeimai, vyrui (romantikos reikia)
  5 Nuvažiuoti į šiltus kraštus žiema !!!
  6 Atsisakyti alkoholio (tik švenčių, ypatingomis akimirkomis vartoti sausą raudoną vyną)
  7 Išmokti sveikai maitintis !!! ( …“mano kūnas – ne konteineris“…)
  8 Skaityti knygas, užsiregistruoti bibliotekoje
  9 išmokti plaukti ir važiuoti dviračiu (..gėda..)
  10 Palepinti save bižuterija už 9 pažadų įvykdymą 😉

 17. Algirda parašė:

  Aciu Beata Jums uz ikvepima – kadangi planuote turiu- einu dabar ir ten surasau:
  vaikscioti ir begioti- tris kartus per savaite
  gerti vandeni
  pabandyti zaliavalgyste
  vietoj sedejimo internete-pradeti skaityti knygas

  Sekmes Jums ir man.

 18. Giedrė parašė:

  2014 m. buvo tikrai nelengvi, ypač saves, savo vietos savo gyvenime paieškomis. Mama, žmona, uoli darbuotoja… O kur pasimečiau aš? Kur ta moteris žibančiom akim ir atvira širdim? Gal pradėjau poetiškai nuklysdama kiek į lankas, bet iš viso to mano pažadų sąrašas visai konkretus gavosi:
  1. Sijonas ar suknelė – mažiausiai 3 kartus per savaitę (iki šiol šaltuoju metu buvo tik kelnės).
  2. Pratimai pilvo presui ir nugarai – svarbiausia. 3 kartus per savaitę – mažiausiai. Taip pat prie šio punkto nebrangių sporto užsiėmimų intensyvi paieška. Sportuoti ne namuose – net trys malonumai: pabėgi iš namų, dailini linijas, galimybė pabendrauti.
  3. Pagaliau nueiti pasidaryti profesionalaus manikiūro ir pan. Taip aš iki šiol tą dariau tik namuose, taip, nuolat trūko tai pinigų, tai drąsos kažkodėl, taip, jaučiuosi dėl to nesmagiai 🙂
  4. Vėl pradėti skambinti pianinu, ko nedariau jau 14 metų. Ilgiuosi to paukščio skrydžio, kai tave neša muzika…
  5. Išmokti čiuožti pačiūžomis ir važinėtis riedučiais (anąkart stebėjau tai darančius brandžius žmones, mano širdis šokinėjo!)
  6. Kuo mažiau kritikuoti, stebėti pasaulį plačiomis akimis, kaip vaikas… Priimti jį tokį, pasiimti viską, ką jis man gali duoti ir gerti, gerti gerti visa esybe 🙂
  7. Dažniau skambinti mamai ir sesei, nuolat palaikyti ryšį su senomis geromis draugėmis (kaip ačiū, kad šįmet pradėjom kaip niekad daug visos bendrauti virtualiai!)
  8. Būti laiminga. Įgyvendinusi bent jau šiuos 7 parašytus pažadus, aš manau, kad neabejotinai tapsiu laimingesnė:
  mama
  žmona
  moteris
  aš.

  P.s. Sąrašas ne galutinis… Jaukus ir įkvepiantis planuoklis tikrai praverstų:)

 19. Violeta parašė:

  2015m pasižadu,:
  Pradėti lanklytis baseine;
  daugiau skaityti
  daugiau laiko rasti dukrelėms,
  dažniau pagalvoti ir apie save, ne tik apie kitus
  dažniau rašyti blog’ą

 20. Vaida parašė:

  Pirmą kartą taip rimtai ir raštu žaduosi 2015 m.:
  1. Nebebūti tikruoju Skorpionu: mokysiuos atleisti, apgalvoti, pamiršti, neimti į širdį. Laikysiuosi plano: apgalvojai, pasipergyvenai 5 min., pamiršai.
  2. Nusipirksiu/gausiu dovanų planuotę, kalendorių ar gražią užrašų knygą, surašysiu visas šovusias idėjas darbui ir namams. Surašysiu visas verslo idėjas ir tikrai kažkada gims ta tikroji, su kuria ryšiuosi rizikuoti.
  3. Darbe sieksiu būti ir apie nematerialų motyvavimą galvojanti vadovė: vaisių diena darbuotojams, maži palinkėjimai, pagyrimai, pastebėjimai ir pagarba.
  4. Daugiau/mažiau laiko su vaiku – visada pasižadu, visada atrodo, kad per mažai. Orientuosiuos į kokybę: daugiau skaitymo, pasivaikščiojimų, bendrų stalo žaidimų, veiklos virtuvėje ir pan.
  5. Motyvuoti ir gerbti vyrą ne mažiau nei savo kolegas. Ant kolegų nerėkiu, ant vyro – drąsiai. Ieškoti kitų sprendimo būdų ir naujos bendros veiklos.

 21. Sandra parašė:

  Naujais metais norėčiau pasiryžti daugiau eksperimentuoti virtuvėje, dažniau naudotis dovanotomis kulinarinėmis kygomis ir džiuginti šeimą naujais skoniais 🙂

 22. Kristina Sabockyte parašė:

  Pazadas sau? Neturiu tokiu, gyvenu tik ta diena, kurioje kvepuoju.
  O kitiems metams noreciau sveikatos savo seimai.

  Tuo paciu ir lietuviu tautai – santarves, bent atkreipimo demesio ne tik i save, savo norus, bet paziureti ir suvokti, kad yra ir kitu zmoniu aplink….. :}

  Geru Naujuju!

  P.S. Vistiek kada, galbut atsitiktinai, paglostysiu ir susidraugausiu su Bon-Bon. :}

 23. Valerija parašė:

  Pirmiausia, tai pilvo lašinį paversti dailesniu pilvuku (pati kūdutė, o tie kepiniai atrodo visi ir gula ant pilvo).

  Saldumynus (turiu priklausomybę) pakeisti juodu šokoladu. Ir ne plytą per kartą, o skiltelę kirminui nuraminti!!! 😀

  Pasimokyti fotografijos. Būtinai užsaryšti į kokią paskaiitėlę ir ne vieną!!!

  Kartą per mėnesį apsilankyti salone veido procedūrai. ( Juk jau 30, pats laikas save lepint 😉

  Man pavyks, juk aš užsispyrus ir atkakli…. 😉

 24. Margarita parašė:

  Išties kaip ir kasmet, pasiryžtu šiemet toliau gyventi optimistiškai ir:
  – daugiau nuoširdaus ir gilaus dėmesio skirti šeimai (jei žaisti, tai žaisti, negalvojant apie aplink susikaupusias dulkes ir netvarką 🙂
  – dažniau galvoti apie save teigiamai ir optimistiškai
  – ką darau, daryti nuoširdžiai ir džiaugtis pasiektais rezultatais
  – išmokti pagaminti, ką nors naujo, lengvo, greito ir nerealiai skanaus
  – džiaugtis savo kūnu, tokiu, koks yra
  – būtinai nubėgti vieną maratoną ir pradėjus sportuoti, nesustoti

  tiek nedaug, bet labai man svarbių pasiryžimų 🙂

 25. Agnė parašė:

  Kitais metais pasižadu pagaliau susirasti geresnį darbą ir daugiau šypsotis 🙂

 26. Monika parašė:

  Mintyse pažadus visada nešiojuosi, gal tikrai verta juos išsirašyti, kad viskas pavyktų 🙂
  Mano planai:
  1. Ištesėti sau duotą pažadą ir išbandyti visus receptus iš Beatos kepinių knygos.
  2. Parašyti magistrinį ir sėkmingai jį apsiginti.
  3. Prisiminti visus dalykus, kurie telpa į „dailė ir darbeliai“ sąvoką.
  4. Padėti sukurti ir padėti įsivažiuoti draugės keramikos darbelių parduotuvėlei internetu.
  5. Išsikelti iš šiltų ir jaukių tėvelių namų.
  6. Kiekvieną rytą ir toliau daryti 10 minučių mankštą.
  Atrodo tiek 🙂 Sėkmės visiems su pažadais ir jų įgyvendinimu 🙂

 27. Egle parašė:

  Pernykštis mano pasižadėjimas sakyti tiesą pavyko ir pasiteisino. Šįmet prie jo pridedu dar vieną – visuomet visuomet klausyti savo vidinio balso.

 28. Ieva parašė:

  Kaip tik siandien apie tave, Beata, pagalvojau … plaudama grindis. Tiesa pasakius prisiminiau kaip gerai veikia tas grindu isplovimas. Ir net neprireike ant grindu paguleti jas isplovus. Taigi pasizadu sau, kad kiekviena karta kai bloga nuotaika uzpuls, pirmiausiai issiplausiu grindis, pasakysiu sau, kad save myliu ir tik tada zygiuosiu prie saldytuvo kazhko uzkasti. Nors giliai sirdi linkiu sau tu uzkandziavimu/nusiraminimu pagaliau atsikratyti. Pries kelias dienas perskaiciau vienoj knygoj, kad tiems, kurie nori maistu uzglostyti sirdies neramumus ir siaip visokias blogas nuotaikas pries atsidarydami saldytuva kelis kart pasakytu sau: As myliu tave/ t.y. save ir pasakytu taip itikinamai, kad nereiketu be reikalo malsinti blogu emociju maistu.

  Dar pasizadu/ be galo noreciau igyvendinti: pasisotinus ir pajautus sotumo jausma – baigti valgyti.

  Sportas sportas sportas…. Tema aktuali, bet negalima saves versti. Tegul pradziai valandinis pasivaiksciojimas per savaite virsta keliais valandiniais pasivaiksciojimais per savaite, o gal kada ir kasdienos uzsiemimu. To linkiu sau. Ir gal tada uzsinoresiu/ atsiras daugiau jegu ir energijos begimui. 10 km begimas butu issukis ir man:) Bet gal uzteks pradziai 5 km.

  Dar linkiu sau ir kitiems neprarasti uzsidegimo testi savo darbu, net jei kuriam laikui juos ir uzmetem giliai ir pamirsom. Na ir kas, kad 3 savaites nesportavau, juk 4-aja galima vel pradeti. Nepasiduoti rutinai, kuri sako: jau tiek ilgai nesportavau, tai neverta pradeti! Linkiu sau pamirsti sita isitikinima!

  Dar linkiu klausyti savo sirdies ir pasitiketi „pilvo jausmu“. Ir rasti laiko sau! Nes tik tada uzteks to laiko ir kitiems!

  Geru nauju Metu visiems! Ir ACIU tau Beata uz viska! Tu net neisivaizduoji, kiek daug tu duodi ir kiek tolimiausiu kampeliu pasiekia tavo siluma! Aciu!

  Ieva

 29. Evelina parašė:

  Šiandien visą dieną mąsčiau apie senuosius metus- ką gavom? kuo džiaugėmės? dėl ko liūdėjom? Ir žinoma susimąsčiau apie naujųjų metų siekius ir tikslus. Pirmiausia stengsiuos kuo mažiau laiko sėdėti internete, visokiuose facebookuose. Tada žinoma, daugiau laiko skirti sau ir pabendravimui su vaiku, nes kaip ir kiekvienos mamoms gyvenime kartais buitis ir tas devynių darbų dirbimas atima daug laiko. O tada dar pasižadu būti pavyzdingesnė studentė, daugiau laiko skirti domėjimuisi moksline veikla, taip pat būti dėmesingesnė savo studentams ir visaip kaip stengtis kuo mažiau tingėti ir ieškoti pasiteisinimų, kodėl nedarau vieno ar kito darbelio.

 30. Rasa parašė:

  kaip gerai, kad Beata, paakinote duoti sau pažadus naujiems metams. Na, susirikiuosi ir aš juos 🙂

  1. Derinti išmintingai darbo ir poilsio režimą. T.y. turėti privalomai ne mažiau kaip 4 absoliutaus poilsio dienas per mėnesį.
  2. Nuolat stebėti ir džiaugtis dukromis, jų veiklą, jų pasiekimais. Ir netrukdyti joms 🙂
  3. Perskaityti šias knygas:
  – N. Narmontaitė. Aktoriai, režisieriai ir kasininkės. (Vyras ją skaitydamas taip juokdavosi, net pusę pirmos nakties, kad esu tikram verta paskaityti:)
  – J. Lehrer. Vaizduotė. Iš kur kyla kūrybiškumas.
  – J. Cameron. Kūrėjo kelias. Praktinės kūrybingumo pamokos.
  – C.P. Estes. Bėgančios su vilkais.
  – K. Antarova. Du gyvenimai.
  – M. Liebmann. Art Therapy and Anger.
  – M. Liebmann. Art Therapy for Groups
  – S. Montefiore. Nepažįstamoji iš Paryžiaus.
  – R. Thomas. Kašmyro šalis.
  – I. Wolff. Vintažinis romanas.
  – L. Degėsys. Romanas.
  4. Būtiniausiai iki pavasario „aprengti“ pradėtą daryti interjero lėlę. Labai apmaudu, kad ji nuo pavasario atgulusi į dėžę laukia savo dienos.
  5. Nuvažiuoti į draugės Astos parodą Vilniuje. Jei nepavyks į atidarymą, tai bent aplankyti ir pasigrožėti jos kūriniais.
  6. Bent vieną kartą per savaitę išeiti pasivaikščioti į parką kartu su vyru.
  7. Bent kartą per savaitę aplankyti Mamą. Tiesiog įprasti darbo knygoje numatyti tam laiką, kad jo nepagrobtų darbas.

  Na, pamatinių pažadų sau tiek 🙂 Tebūnie jie 🙂

 31. ievamur parašė:

  Šie metai man buvo itin dosnūs šeimos prasme – susilaukėme sūnelio. Todėl kitais metais norėčiau dar kartą pagausinti šeimą 🙂 Kad mūsų vaikams būtų smagu kartu augti ir kad jie būtų vieninga komanda. O gal net svajočiau susilaukti dvynių 🙂

 32. Lina parašė:

  Na ir as prisijungsiu. Sakau gal jei isporinsiu savo pazadus visam pasauliui labiau ju laikysiuos.1. daugiau laiko skirti savo „galvos reikalams“ ir isivaduoti is liudesio ir pesimizmo 2.Sugrizti arciau Lietuvos (na bent I ta pati kontinenta).3.Pradeti igyvendinti svajones kurios per ilgai uzsibovo tik svajonemis.

 33. Jolanta parašė:

  Mano naujųjų pažadai sau:
  Pradėti sportuoti (cha cha cha, kažkur girdėta, ar ne? Bet patikėkite, reikia tik pradėti. Kai kūnas pajunta sporto privalumus, prisivertinėti jau nebereikia)
  Gerti daugiau vandens!
  Patobulėti profesinėje srityje
  Mažiau betikslio knapsojimo internete, daugiau knygų skaitymo
  Pasikalbėti daugiau su savo vaikais. Apie viską
  Nepagaileti pinigų profesionalioms stilisto paslaugoms ir pagaliau atrasti tobulai tinkančią šukuoseną bei plaukų spalvą 🙂
  Sėkmės visoms ir Laimingų Naujųjų!!!

 34. Julija parašė:

  Naujametiniai pasizadejimai – tai tikra klasika! Jau kiek ju prirasyta, kiek neivykdyta ir pamirsta net metams neipusejus. Taigi jau keletas metu nieko niekam nezadu ir saves nevarginu:), o iskeliu kokia viena, na, daugiausia dvi, uzduotis sau, kurias sistemingai, o kartais visai ne, vykdau. Man tas pavyksta zymiai geriau, nes bedarant bet kokia uzduoti, „pakeliui“ pasiseka atlikti zymiai daugiau. O kas del siu metu, tai uzduotis istraukti savo mazamecius vaikus ir save, beje, is nesibaigiancio persalimu, virusu pagavimo, ciaudejimo, kosejimo ir t.t. rato. Bus didelis ir rimtas darbas. Bet kokiu atveju sekmes visiems, norintiems buti geresniais, grazesniais, laimingesniais 2015 metais!

 35. Doviliukas parašė:

  Pažadu surasti pasiklydusią darną su savimi ir tiesėti pažadus. Atsakingai 🙂
  Ir linkiu „ožkytėms“ ryžto.Mes gi galim 😀 Su Naujais!

 36. Eglė parašė:

  Kaip viena skaitytoja minėjo, jog yra „tylioji“, tai aš lygiai tokia pati. Skaitau,skaitau, bet nekomentuoju. Ką gi, su Naujais metais atėjo ir mano pasisakymų laikas.:)) Praeitais metais pirmą kartą susidariau savo rezoliucijų sąrašą – svarbiausius pasiekiau, išpildžiau, o dabar esu laiminga. Tad, su šitokia motyvacija susidariau kuklų sąrašiuką 2015-iems. Pirmiausia, kadangi myliu knygas, literatūrą,tad, nusprendžiau išsikelti iššūkį – perskaityti per metus 100 knygų! Su noru tai tikrai įmanoma (laikau špygas). Taip pat, kaip ir Beata minėjo, bei kitos skaitytojos, tai daugiau sportuoti, rūpintis savo kūnu (ne tik išore,bet ir vidumi), išbandyti jogą arba tęsti susipažinimą su pilatesu. Toliau, turiu itin tvirtą charakterį, kuris dažnokai pasireiškia bjauriąja puse, nes esu cholerikė, tad 2015-aisiais tikiuosi išmokti valdyti emocijas. Žinoma, kadangi esu studentė, mokausi tai, kas patinka, todėl tikiuosi, kad šie metai man padės pasiekti kuo geresnių rezultatų. Ir be abejonės, stiprinti kulinarinius įgūdžius, kurie, beje, per šventes pasireiškė itin maloniai, Jūsų, Beata, dėka.:) Tad, linkiu sau, skaitytojoms ir,žinoma, Beatai įgyvendinti savo užsibrėžtus tikslus ir, kad kitais metais galėtumėt drąsiai patvirtinti, jog padarėte tai, ko ir norėjote!
  P.S. silkės vyniotinis bei aguonų pyragas yra verti nuodėmės..:)

 37. Gabriele parašė:

  Prisipazinsiu, nesu rasiusi komentaro Jusu bloge, taip pat nesu rasiusi jokiu pasizadejimu, nes dazniausiai jie gimsta po svenciu euforijos, kuomet racionalus mastymas ir ramybe dar tik ruosiasi grizti is atostogu 🙂 ir nezinia ko gali zmogus prisizadeti, kai iprastas gyvenimo ritmas yra kiek primirstas, o tie pazadai, regis, issipildys taip lengvai kaip mazi Kalediniai norai po egle. Taciau praejus siam laikui, kai nauji metai dar naivus ir priima viska, ka pasiulai, kyla pavojus visai nieko nepasizadeti ir nugyventi metus ‘nepastebetai’, o juk atrodo kazka darei, stengeisi…. Todel nusprendziau siemet nebijoti visu apkinkybiu ir pasizadeti. Pasizadu bandyti. Dalykus, kurie seniai atrodo idomus arba naujus, kurie netiketai uzklumpa su trenksmu ir tada pradedu dvejoti, atidelioti, neigti, o ne tiesiog pabandyti! Drasos, pasitikejimo ir geresnio saves pazinimo linkiu sau ir visiem, kam stinga 🙂 Geru metu!

 38. Ingrida M. parašė:

  Na tikrai geras tas dalykas, tie pasižadėjimai :). Aš kaip kokia beždžionė sekdama paskui Beatą pasižadėjau pernai iškepti kokį nors tortą. Ir ką Jūs manote? – pavyko kuo puikiausiai ir kepu kartas nuo karto vis kitokį ir kitokį torčiuką:) Džiaugiuosi, kad išdrįsau tai padaryti….
  Na o šįmet, norėčiau pasižadėti, kad sugebėsiu sau vėl iškelti užduotį, kažką naujo išmokti virtuvėje….., pagaminti naują patiekalą…..
  Pažadu dar daugiau laiko praleisti su šeima, aš laukiuosi ir pavasarį laukiam šeimos pagausėjimo, tai manau šis pažadas bus tikrai realiai įgyvendinamas, aš dėl to džiaugiuosi labiausiai. Laukiu to laiko ir apie tai jau svajoju, kai galėsiu dar daugiau gaminti, tvarkytis, prižiūrėti namus…. Noriu ir pasistengsiu šiais metais būti tiesiog nuostabi žmona ir gera mama, kuri visada atras laiko pagaminti skaniems pietums ir paskaityti vakarinę pasakėlę….

 39. Jurgita parašė:

  Pasižadu kiekvieną dieną kiekvienoje sitaucijoje įžvelgti kažką gera, pozityvaus 🙂

 40. Miglė parašė:

  Pasižadu vieną – būti KANTRESNE. Kantresne mama savo dukrytei, kantresne žmona, dukra, drauge, sese… Dažnai pritrūkstu kantrybės palaukti, sulaukti, išklausyti, paguosti, suprasti, neištarti negražaus žodžio… Labai labai noriu (esu pasirįžusi) įveikti šį savo trūkumą!

 41. Irma parašė:

  Pasižadėjimai manęs irgi niekaip neaplenkia, tad labai norėčiau kad pavyktų neatidėlioti darbų kone paskutinei minutei, pasižadu daryti viską laiku, dar pasižadu reguliariai sportuoti, rasti laiko pabūti vienai su savo apmąstymais. Kai du mažyliai šalia, tai nėra lengvai įgyvendinama. Bet kad nebūtų tokie vien egoistiški pažadai, tai dar pasižadu išmokyti vaiką skaityti. Pavienes raideles jau pažįsta, tad laikas imtis rimtesnio darbo – mokymo skaityti.
  Smagių, turtingų, prasmingų ir darnių Naujųjų metų visiems 🙂

 42. jurgutis13 parašė:

  mano papsižadėjimas: morališkai palaikyti vyrą keičiant gyvenimo būdą, t.y. pradedant sveikai maitintis. Nebevilioti jo keptomis bulvėmis, dažniau gaminti salotas:)
  Dar vienas, beveik kasmetinis ir beveik niekada neįvykdomas: kitoms Kalėdoms dovanėles paruošti pačiai:)

 43. Ingrida Mi. parašė:

  Kiekvienais metais užsirašinėju planus, darbus, kuriuosi Privalau/Noriu nudirbti, bei svajones… Visada svajoju, kad išsipildytų visos mano svajonės :). Visų pirma, kai užsirašau knygelėje, tuo pat metu įsirašo ir mano mintyse. O tai tik skatina išsipildymą!
  Vienas iš svarbiausių planų yra išlikti tokia pat energinga, gyvybinga ir entuziastinga ir visokia kitokia teigiamai –inga 2015-aisiais.
  Planuoju ir toliau eiti tik pirmyn ir įsijausti į aplinką bei save.Pasižadu būti dėkinga pasauliui bent už vieną dalyką kiekvieną dieną.
  Kiekvienai net ir menkiausiai svajonei visada turiu Planą A, na o jeigu planas A nepavyksta – nesijaudinu labai nes vis dar turiu 31 raidę savo svajones įgyvendinti!!!
  Pažadu sau keliauti, atrasti, paragauti, degustuoti, mylėti, būti kantri, meili, veikli, išmintinga tolerantiška… laisva it paukštis ir nevaržyti savęs. Laimė yra jausti ir kvėpuoti laimės ir džiaugsmo dulkelėmis…kas dieną… visur ir visada!!!

 44. La Vita parašė:

  Beata,
  kadangi be galo be krašto mėgstu užrašines, knygutes (man šventas reikalas įsigyti naują naujiems metams :)), tuo pačiu ir planuoti, rašyti darbus, tikslus, norus svajones ir visa kita, tad šiandien kaip tik pasidalinau vienu įrašu apie tikslus ir pasiryžimus savo tinklaraštyje 🙂 Keli punkteliai, kurie, kaip aš sakau, rašyti ranka turi stebuklingą galią lengviau įsipildyti –

  mažiau kritikuoti kitus (tuo pačiu ir save);
  daugiau sakyti komplimentų ir gražių žodžių kitiems;
  toliau tęsti pradėtas jogos pamokas;
  išmokti mėgautis mažais dalykais kasdieniame gyvenime;
  stengtis atsikratyti visokių neigiamybių savo žodyne (keisti juos į teigiamus);
  daugiau palepinti save gražiais žodžiais ir primirštais pomėgiais (knygomis, rankdarbiais ir t.t.).

  Sėkmingų Naujųjų! 🙂

 45. daiva parašė:

  Labai myliu tą reikalą, mėgstu ir aš kasmet planuoti savo pasižadėjimus, kaip tas pažadukas, savęs be šito neįsivaizduoju. Bet jeigu tik būtų taip lengva vygdyti tuos pasižadėjimus, taip kaip yra lengva pasižadėti. Perskaičiusi visų pasisakymus susimąsčiau, kokie geri norai įžengus į naujuosius metus užvaldė žmonių širdis, kad tik jums pavyktu išlikti tokiems geriems ir dėmesingiems, bent kurį laiką ir tuom pasidžiaugti. Aš, taip pat esu netobula ir norėčiau save matyti kiek kitokią. Mano pasižadėjimų sąrašas paprastai būna gana ilgas, bet elementarus kaip ir kiekvienos moters, kaip mylėti save, nepaversti savęs maisto banku, daugiau judėti ir t.t. Bet įdomu ar baigiantis metams, kuriam nors tas sąrašas sutrumpėja, bent vienu punktu, mano atveju tai jaučiuosi kaip užburtame rate, pasižadėjimai vis tie patys.Taip, kad manau, vien pasižadėti neuženka, čia labai svarbi yra ir jūsų varomoji jėga.Tegul neapleidžia jūsų tikėjimas keičiantis, stiprybės, ryžto darant gerus darbus, puikios energijos ir svarbiausia nenustokit mąstyti pozityviai.

 46. Asta parašė:

  Pasižadu skaniau gaminti. Sveikiau gaminti. Džiaugsmingiau gaminti. Ir dar….. pasisiūti gaminimo suknelę – PATI. Kad ugnelė, meilė ir estetika būtų visame kame, o aš patobulėčiau išmokdama kažką naujo 🙂

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.