8241
Beatos virtuvė

Naminis maistas per atostogas – balzaminis kepsnys

(4)

Na, tai kiek visko prisikrovę atvykote į pajūrį? Ar stengėtės apsieiti minimaliai ir pasiėmėte tik dėžę agurkų ir pomidorų, ar susikrovėte pusę virtuvės? O gal nieko, nes visada valgote tik mieste?

Man labai patinka restoranai ir kavinės, bet  po 2–3 dienų valgymo jose jaučiuosi pavargus, tikrai. Ypač, jei maistas ne visada pateisina lūkesčius. O gaminti atostogų metu yra tikrų tikriausias poilsis.

Jei atostogos Lietuvos paplūdimy, tai nesunkiai galite atsivežti gero aliejaus butelį ir prieskonių dėžutę, o jei užsienyje? Juk nepulsite į parduotuvę visko pirkti. Tai aš pagalvojau pagalvojau ir sudariau būtiniausių dalykų, kurie visada reikalingi ir praverčia atostogų metu, sąrašą:

–      Alyvuogių aliejus. Geriausios kokybės, kokią tik galite sau leisti, tamsiame butelyje, šalto spaudimo. Jis tiks salotoms, daržovėms ir užkandžiams pagardinti.

–      Balzaminis actas. Labai praverčia, nes yra labai universalus, puikiai veikia kaip marinatas mėsai ir kaip salotų padažų ingredientas.

–      Druska ir pipirai. Kaip be jų?

–      Citrina. Lašelis sulčių daro stebuklus salotose, padažuose, sriubose, ant mėsos.

Va štai ir viskas. Visa kita yra prabangos dalykai.

Prisiminiau atostogas tolimoje šalyje, kur po maitinimosi kavinėse visi taip užsinorėjo naminio maisto, kad teko išsikepti vištą ir susitaisyti salotų dubenį. Tai vištą marinavau su balzaminiu actu, aliejumi, česnaku, druska, pipirais ir citrinos žievele, patiekalas buvo pasakiško skonio.

Tad šį kartą siūlau balzaminį kepsnį.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (4)
Komentarai
 1. Eligija parašė:

  Visada įsidedu dažniausiai naudojamų prieskonių dėžutę, druskos, al. aliejaus ir balzaminio acto. man dar labai svarbu gerais peilis ir keptuvė ar puodas… O tada jau gaminu 🙂 ir ieškau valgomų dalykų aplink: laukinių rūgštynių, meškinių česnakų, kitokio gėrio…

 2. HoF parašė:

  Kokia nuotrauka parinkta…. 🙂 grožis 🙂

 3. Danutė parašė:

  Visiems sveiko maisto gerbėjams siūlau išbandyti namie gaminamus pieno produktus. Jums tereikia pieno ir pieno bakterijų, kurias galite įsigyti http://www.raugai.lt
  Jogurtas, kefyras, varškė, sūris ir kt.
  Tai pradžiugins ne vieno stalą. Svarbiausia naudoti sveikus maisto produktus.

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.