8241
Beatos virtuvė

Mūsų Prezidentė irgi mėgsta bulves!

(2)

Savaitė mano prasidėjo ypatingai, tikrai neeilinio pirmadienio būta. Džiugūs ir truputį susijaudinę kartu su visa laidos „Beatos virtuvė“ filmavimo komanda vykome į Prezidentūrą, kur mus maloniai priėmė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė. Aš dar iš vakaro sutepiau namuose ruginės duonos tortą su grietinės kremu (tokį patį, kokį kepsiu savo šio šeštadienio laidoje) ir papuošiau jį nedidelėmis trispalvėmis. Truputį jaudinausi, nes Prezidentę labai gerbiu ir tai pirmas kartas, per visą mano laidos istoriją, kai kalbinau Lietuvos vadovę. Va, čia jau po mūsų pokalbio Prezidentė pakvietė nusifotografuoti, o Robertas Dačkus – Prezidentės fotografas – nufotografavo.

su prezidente_Beata_Beatos virtuve

Pokalbis tikrai buvo šiltas ir lengvas – Prezidentė pavaišino kava ir pagyrė, kad tortas gardžiai kvepia. Sakė, būtų gerai jį išsaugoti iki Vasario 16-osios, bet už kamerų stovėjo Prezidentės komandos nariai ir taip gražiai šypsojosi, kad buvo aišku, kad tiek tortas negyvens.

rugines duonos tortas_prezidentura_Beatos virtuve

Dar klausiau, kokius patiekalus Prezidentė atsimena iš vaikystės, kaip skaniausius, tai pasirodo, kad mūsų šalies vadovei skaniausi buvo ją lepinusio tėvelio patiekalai, o pačių pačiausias – bulvės su svogūnais. Labai pritariu, nes patys žinote, apie savo meilę bulvėms esu ne sykį pasakojusi.

Prezidentė jau ketvirtus metus inicijuoja akciją „Vasario 16-tąją švęsk linksmai ir išradingai“, aš asmeniškai tą dieną ketinu šeimai paruošti šventinius pietus ir truputį pasipuošti stalą.

_MG_4221

Įkvėpimo šio šeštadienio laidai sėmiausi iš tarpukariu ėjusio laikraščio „Šeimininkė“, kuris garsėjo ne tik receptais, bet ir vertingais patarimais. Man ypač patiko paprastas, bet labai geras tų laikų paraginimas švęsti šią Lietuvos valstybės atkūrimo šventę: „Pinigų čia nereikia. Čia svarbiausia – mūsų pačių šventiškas nusiteikimas, truputis darbo, vienas kitas geresnis valgis ir savo namuose šventiškos nuotaikos sudarymas“. Pritariu tūkstantį kartų. O kaip Valstybės gimtadienį švęsite jūs?

_MG_4211

Print Friendly, PDF & Email
Komentarai
  1. Marius parašė:

    Bėgsim, bėgsim jau tradiciniame vasario 16 d. bėgime iš Pabaisko į Ukmergę 🙂
    Bus graži diena!

  2. Viktorija parašė:

    Beata, pavydžiu jums vaikiško naivumo! Bet visgi jūs net neįtariat į kokį tinklą esate įtraukta su šia panele ir ketveriukės tėveliais. Sėkmės!

Palikite komentarąMūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.