8241
Beatos virtuvė

Majonezo pasaulyje

(4)

Tuoj tuoj Lietuvoje plauks majonezo upės… Ko jau ko, bet šito gėrio tai visi turime savo šaldytuvuose. Mano vaikai padūkėliai labai mėgsta majonezą ir aš atsimenu, kai man buvo kokie penki ar šeši metai, mano vyresnė draugė demonstravo man, kaip pagaminti tuometinį kulinarinį šedevrą – išplaktą kiaušinį sumaišyti su majonezu ir jį iškepti… Va štai toks kulinarinis stebuklas atsimenu mums, vaikams, LABAI patiko.

Buvo laikai, kai mes žinojome tik vieną majonezo rūšį, dabar jų jau yra daug daugiau ir, aišku, kiekvienas turime savo mėgstamiausią, tą vienintelį. Esu net kartą savo akimis mačiusi konfliktą, kai viena šeimininkė mišrainę pagardino ne tos rūšies majonezu… Ir iš tikrųjų majonezų skoniai yra labai skirtingi. Pavyzdžiui,  latviai, lenkai, rusai, olandai valgo riebesnį ir saldesnį majonezą, estai – neriebų, suomiai, švedai – labai riebų arba labai liesą, prancūzai – rūgštesnį, kinai mažai vartoja majonezo, bet jų majonezas labai saldus, o anglai mėgsta riebų majonezą ir mielai renkasi tokį, kuris yra pagamintas su laisvėje augintų vištų kiaušiniais. O apie mano šių metų pasirinkimą skaitykite rubrikoje „Man patinka“.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (4)
Komentarai
 1. Milda parašė:

  Beata, o gal kada bandete pati gamintis majoneza ir zinote koki receptuka?

  • Beata Nicholson parašė:

   o taip taip taip, majonezą aš esu gaminus ir ne kartą…tik jį reikia greitai suvartoti,bet pagaminama ir labai skanu mano antroje knygoje yra visas skyrius skirtas Velykoms, su visokiais vyniotiniais mišrainėm ir trim majonezais 🙂 mano draugė viena taip megsta majoneza kad valgo viena…:)

 2. Liūtas parašė:

  Labai jau daug visokių E tuose majonezuose… 🙁 Geriau pačiam pasigaminti, kai yra laiko.

  • Beata Nicholson parašė:

   yra ir majonezų be, E o savo tikrai galite pasigaminti ir kuo puikiausiai, bet problemų….iš esmės LABAI daug visus gerus naturalius dalykus galima pasigaminti namie

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.