8241
Beatos virtuvė

Maišyk ir kepk: apie vaikų auginimo literatūrą ir greitas vakarienes

(5)

Galbūt pagaliau! Pagaliau ateina laikas, kai mes su vaikais galėsime pradėti valgyti vienodai suaugusį maistą? Gal baigėsi skandalai ir reikalavimai – kur bulvių košė?! Kas šitas žalias??? Galbūt, galbūt, galbūt?.. Jiems šešeri ir aštuoneri, ir mes visi pereiname į kitą lygį??? Šviečiasi man jau viltis, kad išeiname iš vaikiško repertuaro į suagusiųjų meniu, kuriame anties kepenėlės, aitrūs pipirai ir žalia žuvis??? Gal baigėsi lazanijos, pizzos, kotletų ir burokėlių sriubos vienvaldystė? Na, gerai gerai, tai tik daigai, bet taip gera, tiesą sakant, kartais pasidžiaugti savo vaikais, aaa aaaa…

Beatos virtuve - karoliai zidinys

Aš klausiu Izabelės, ką tau patinka daryti? Ji sako, – viskas man patinka, ramiausiai, ir net nereikėjo Jurgio paraginti suvalgyti brokolius. O taip, būna dienų, gerų dienų… Ir būna dienų, kai kniaukimas, zirzimas ir neklausymas pasiekia aukščiausią lygį bei mamos kantrybės prūdus. Pagalvojau, kad seniai bekalbėjome kokia nors vaikiška tema, o juk vaikų auklėjimas, auginimas, puoselėjimas ir gyvenimas su jais – daug literatūros ir aprašymų nusipelnęs dalykas. Niekada nesibaigianti vaikų planeta. Jei vyrai iš Marso, moterys iš Veneros, tai vaikai tikrai iš Mėnulio arba tiesiog Žemės…Cha, cha, cha!

Beatos virtuve_vaikai pusryciauja_mz

Ir dar pagalvojau, o kokių gerų knygų apie vaikų auginimą ir auklėjimą esate skaitę jūs? Aš pasakysiu tris, kurios man labiausiai kažkaip įstrigo ir daugiausiai esu patarimų iš ten išsisaugojus.

Numeris vienas – „Baby Secrets“. Iš visų knygų apie kūdikių auginimą, ši man patiko labiausiai. Ir ją rekomenduoju visoms mamoms.

Dar viena – „New Toddler Taming“ – žinau, kad paskaitydavau, kai prasidėjo visokie skandalingi griuvimai ant grindų.

Ir dar – „Calmer, Easier, Happier parenting“ apie jau paaugusius vaikus, ir šiaip šeimos valdymą bei visų draugišką sutarimą, ši knyga man patiko. Tiesa, ji tokia tikrai esminė, tai aš truputį ją skaičiau, truputį klausiau audio book.

Aišku, kiek beskaitytum tų knygų, reikia pritaikyti ir sekti visus reikalus. Bet svarbiausia – tai yra meilė. Ir meilė brokoliams, cha cha! Ir nieko tokio, jei kartais, na TAIP tingi tuos vaikus guldyti miegoti, kad leidi jiems valanda ilgiau pažiūrėti teliką… Cha cha, man, žinokite, kartais taip būna, ypač, kai Tomo nėra namie…

Va, kiek prikalbėjau, o iš tiesų, norėjau pasidžiaugti, kad galime jau vienodą vakarienę valgyti ir visi vienodai būti laimingi. Kai grįžti vakare, kokią šeštą, ir jau reikia viską spėti – ir vakarienę, ir namų darbus, ir eiti miegoti laiku, tai negali pradėti gaminti kažko, kam reikia laiko bei kantrybės, todėl tada padeda „kepk ir maišyk“ stiliaus maistas – kitaip tariant, stir-fry. Čia kinų virtuvės pagrindas, greitai sumetei, ugnis karšta, greitai šast, du ir prašom!

visitenos krutinele, Beatos virtuve, stor fry, greita vakariene

Tokius aš praktikuoju dažnai. Ir vaikai mėgsta taip pat. Tai čia padariau, vadinkime, interpretaciją – du ingredientai, kuriuos naudojau ir kurie yra gal šiek tiek specifiški, tai sūdytų slyvų skystis (Ume plum seasoning) ir cukruoti Alvo imbierai.

stir fry, kepk maisyk, Beatos virtuve, greita vakariene, Alvo cukruoti imbierai

Tikrai taip, bet užtat jokių ten medaus dalykų nereikėjo ir imbiero skonis yra sau puikiausias.  Ir dar iš nekasdienių būtų kepintų sezamų aliejus, bet jo tai nesudėtinga gauti… Visa kita paprasta ir elementaru. Receptas, kaip pasigaminti greitą ir skanią vakarienę – čia.

 

Print Friendly, PDF & Email
Komentarai
 1. Vilma parašė:

  Sveiki,

  klausėte, kokias knygas skaitome apie vaikus.
  Man pati pačiausia apie vaikų santykius su tėvais ir broliais ar seserimis yra Adele Faber ir Elaine Mazlish knyga „Mano vaikai nesipyksta. Kaip padėti savo vaikams gyventi taikiai, kad ramiai gyv entumėte ir jūs“.
  Lengvai skaitoma, nenuobodi, daug gerų patarimų.
  Rekomenduoju ir ypač auginantiems ne vieną vaiką ;). Šauni knyga.
  Na, o mūsų visų vaikai – patys NUOSTABIAUSI. Tegu jie auga sveiki ir laimingi, o mes, tėvai, padėkime jiems 😉 ir būkime laimingi PATYS :))))

  Gražios dienos visiems 🙂

 2. Giedrė parašė:

  Oi, Beata, Jūs tik rašykite savo bloge ir toliau panašiomis „greitų vakarienių“ temomis- baisiai aktualu:) Nenusigąskite, kad gal komentarų mažai, aš bent jau visada skaitau, tik komentuoti neturiu laiko.
  Noriu visoms rekomenduoti Vladimir Levi knygą „Nestandartinis vaikas“ – man ji labai patiko, o šiaip, kaip sako protingi žmonės – geriausias auklėjimas – prisiminti save vaikystėje:)

 3. Violeta parašė:

  Man labai patiko “ Prancūzų vaikai valgo viską“…..

 4. Jurga parašė:

  Superine knyga, kuria manau turetu perskaityti kiekvienas turintis vaiku: G. Chapman, R. Campbell „Penkios vaiku meiles kalbos“.
  ir kuo geresniems poros santykiams „Penkios meiles kalbos“!

 5. alina parašė:

  o man kepintų sezamo aliejų buvo sudėtinga gauti. mandarino rimi neradau…

Palikite komentarąMūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.