8241
Beatos virtuvė

Lietuva lėkštėje, arba prie stalo – mano naujausia knyga

(8)

Pagaliau! Šeštoji mano knyga, kurią ruošdama iš naujo – vėl ir vėl įsimylėjau Lietuvą. Knyga, kuri iš pradžių buvo sugalvota visiems mano užsienietiškiems draugams, ir pirmiausia pasirodė angliškai, o štai dabar – lietuviškai. Knyga, kurioje, juokauju, yra kaip  liaudies dainų rinkinys – čia sudėti mylimiausi,  Lietuvos namų virtuvėse laimingai gyvenantys receptai.  Knyga vadinasi „Prie stalo Lietuva“, o jos angliškoji sesė –  „Taste Lithuania“. Dar smagiau, kad ne tik receptai toje knygoje – joje ir nuostabiausi jos herojai, kurie pasakoja apie savo meilę maistui ir tradiciniams lietuviškiems produktams bei ingredientams. Visus herojus buvau aplankiusi jų namuose ir jų sielos gerumas bei meilė mūsų lietuviškai žemei, jūrai, bitei, duonai, sūriui – visai Lietuvai – mane užbūrė iki ašarų… Lietuva yra geriausia šalis pasaulyje… Nes mes turime tiek žmonių, kurie tiki tuo, ką daro.

prie stalo Lietuva_herojai_knyga

O šiandien aš buvau dvigubai laiminga, nes pagaliau susėdau už vieno stalo su beveik visais knygos herojais. Iš Preilos atvažiavo skaniausiai žuvis išrūkantis Rimantas, uogomis ir smidrais sužavėjusi Genovaitė, bites auginanti ir medų renkanti, žinoma aktorė ir muzikė Brigita Bublytė, pasidžiaugėm Loretos pienu ir sūriais, o mano mėgstamiausio Šlyninkos malūno malūnininkas Stasys visas mus apdalijo kūčiukais!!! Knygoje dar rasite ir ūkininkės,  kurios galvijai auga klausydamiesi Bacho ir Bethoveno melodijų – Audronės Žilienės istorijas.

prie stalo Lietuva_herojai_knyga

prie stalo Lietuva_herojai_knyga

prie stalo Lietuva_herojai_knyga

Ši knyga ne tik receptų rinkinys, man tai knyga, kuri pasakoja ir rodo Lietuvą…Kas yra didieji lietuvių virtuvės hitai? Ar tikrai kulinarinis paveldas vis dar aktualus šiais laikais? Kam mes neatsispiriame ir kuo išties didžiuojamės? Štai tokių atsakymų ieškojau ir tikrai radau daugybę įdomių dalykų. Visus knygoje sudėtus receptus gaminau ir ne sykį, atrinkau tik pačius pačiausius, ir tik nenustebkite, kai šalia tokių hitų, kaip cepelinai, varškės sūris, balandėliai ar medaus tortas, knygoje rasite ir čeburekų, kibinų, čanachų bei kitų mūsų virtuvėse prigijusių „importuotų“ patiekalų. Nes ir mano knygos pratarmę rašęs dr. Rimvydas Laužikas pagyrė Lietuvą už gastronominį atvirumą ir toleranciją (kultūrų kryžkelės nulemtą).

prie stalo Lietuva_herojai_knyga

Aš manau, „Prie stalo Lietuva“ gali būti puikia dovana ar savotišku virtuvės pradžiamoksliu, o įsigyti ją paprasta ir Lietuvoje (visuse knygynuose ir didžiuosiuose prekybos centruose), ir svetur – „Taste Lithuania“ jau yra Didžiosios Britanijos amazon.co.uk.

Print Friendly, PDF & Email
Komentarai
 1. Sandra parašė:

  Puiku!Dabar dar i vokieciu kalba reiketu isversti! 😀

 2. Marija parašė:

  O kada uzsisakyti internetu per jus galima bus? Labai jau laukiau lietuvisko varijanto! Bet vokieciu kalba irgi gerai butu 🙂

 3. Eglė parašė:

  Laba, ieskojau šios knygos jau, lietuviško varianto, tačiau dar nepavyko rasti, gal būtų galima ir internetu ją įsigyti?

 4. Agnė parašė:

  Šaunuolė, Beata! Neatsistebiu, kokia Tu aktyvi :)) Pavyzdys daug kam 🙂

 5. Indrė parašė:

  Jau įsigijau šeštąją Beatos knygą
  Ši knyga bus ipatinga, nes gyvenant svetur pasiilgsti kažko savo ir įkvepiančio ☺laukiu nesulaukiu kol atkeliaus į Norvegija…
  Ačiū jums,Beata,už visus jūsų parašytus lobynus!

 6. Paula parašė:

  Labai apsidziaugiau suzinojus apie siais knygas! Vos tik izengsiu i knygyna -nusipirksiu! super! 🙂 Sveikinimai, Beata!

  <3 http://enjoybypaula.wordpress.com

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.