8241
Beatos virtuvė

Labdaros vaišių etiketas – kaip paprašyti pinigų

(0)

Giedrių Drukteinį pažįstu jau seniai, esame ir knygomis apsikeitę Knygų mugėje. O dabar dar, žinia, Giedrius yra „Žvaigždžių duetų“ teisėjas, tai matomės kiekviename filmavime ir man jis atrodo žmogus, kuris visuomet turi, ką pasakyti, ir visuomet laaaabai galantiškai ir mandagiai elgiasi, nes Giedrius yra etiketo žinovas. O jei rimtai, tai ne sykį ir ne du, ir net ne penkis manęs klausė „Kviečiu į svečius“ iniciatyvoje dalyvavę žmonės, kaip gi savo svečiams pranešti, kad reikės ne tik vaišintis, bet ir pinigų paaukoti. Prašyti pinigų (net geriems darbams) nėra paprasta, štai todėl, aš ir paprašiau Giedriaus, kad papasakotų iš etiketo pusės, kaip gi čia tą piniginį reikalą derėtų tvarkyti… Skaitykite į sveikatą. Ir būtinai kvieskite į svečius, nes net keli papildomi eurai stokojantiems maisto yra daug. Žodis Giedriui.

Giedrius Drukteinis_kvieciu i svecius_etiketas

Žinau, žinau. Tai sunku. Visada sunku prašyti. Dar sunkiau prašyti kitų žmonių atsisveikinti su savo sunkiai uždirbtais pinigais. Esame išauklėti, kad prašyti pinigų tiesiog iš principo yra gėda. Tačiau į kvietimą aukoti, prisidėti pinigai prie kokio nors gero ir visiems svarbaus darbo reiktų žiūrėti kitaip, tai – didelės privilegijos ir paslaugos suteikimas. Kviesdami aukoti „parduodame“ ne prekę ar paslaugą. „Parduodame“ svarbą. Verta prisiminti, kad žmonės nedaro nieko bloga, kai mano, kad gali pakeisti pasaulį. Tereikia tik jų paprašyti tą pasaulį pakeisti.

Kad labdaros vakarėlis įvyktų kuo efektyviau ir prasmingiau, laikykis šių paprastų patarimų, kurie ir yra galingi būtent savo paprastumu.

Nereikia įkalbinėti. Reikia padėti suprasti. Nemanykite, kad visą vakarą turėsite įkalbinėti svečius aukoti. Jūsų tikslas – padėti susirinkusiems susieti jų pačių norą padėti skurstantiems su teisingu tikslu. Kitaip tariant, reikia padėti svečiams suprasti, kas jiems rūpi, nes patikėję idėja žmonės patys norės prie jos prisidėti. Juk žinoma, kad geri žmonės visada aukoja pinigus, laiką ir savo aistrą.

Svečiai turi žinoti, kur eina. Kvietimas aukoti neturi nustebinti. Juk nenorėtumėte atėjęs į simfoninės muzikos koncertą ant scenos išvysti rokenrolo šėlsmą. Jei kviečiate raštu, įrašykite į kvietimą, kad vaišių svečiai kviečiami prisidėti prie vieno ar kito tikslo, tiksliai nurodykite, kam bus  skirti visi surinkti pinigai. Tačiau negailėkite savo laiko ir energijos kalbėdami apie tą projektą ar siekį, kurį reikia paremti. Susirinkusieji turi suvokti, kam reikia aukos.

Kvieciu i svecius_2016_zvaigzdziu_duetai

Nebūkite nuobodūs. Žmonės vangiai dalyvauja nuobodžiuose renginiuose. Tačiau nemažai žmonių yra gana nuobodūs. Kodėl? Nes būti nuobodžiu yra saugu. Banalus dėstymas apie priežastis aukoti migdo žmones. Kodėl? Nes jie pradeda jaustis saugiais. Todėl būkite aistringi, pademonstruokite, kaip patys tikite savo projektu ar siekiais. Reikia ne gražios „PowePoint“ prezentacijos, bet emocijų, kurios pasiektų ir svečius.

Pasitarkite. Sena hebrajiška taisyklė sako: „Paprašysi pinigų, gausi patarimą. Paprašysi patarimo – gausi pinigų“. Visi šio pasaulio žmonės nori vieno dalyko – būti išgirstais. Patarimo prašymas svečiams leis išsakyti lūkesčius, pasijusti vertinamais ir svarbiais. O jie juk tokie ir yra! Jų entuziazmas ir tikėjimas sprendžia globaliausias pasaulio problemas. Jie yra neatsiejama sprendimų dalis. Tad būtinai paklauskite savo svečių, kaip jie vertina labdaros tikslą, gal jie turi papildomų idėjų, kaip padėti?

Prašykite aiškiai. Kartais svečiams sunku nuspręsti, kokio dydžio auka yra svarbi ir reikalinga. Galite nesunkiai nuimti šią naštą nuo savo svečių pečių, juk jie galbūt nieko nežino apie jūsų kampanijos situaciją. O jūs žinote. Padėkite jiems – pasakykite, kokio dydžio aukos tikitės, galima apibrėžti sumą „nuo…iki“ arba pristatant labdaros vaišių tikslą paminėti, kad net kelių eurų auka yra tinkama.

Padėkokite. Labai smagu prisidėti prie gerų iniciatyvų, bet visuomet norisi žinoti, ar tavo aukoti pinigai pasiekė tikslą, kiek buvo surinkta per tas vaišes, kuriose dalyvavai, kaip suma/parama/daiktai pasiekė tuos, kuriems buvo aukojama. Ši informacija yra geriausia padėka jūsų svečiams. Darsyk pasakyti ačiū ir papasakoti, kaip jų pinigai padėjo aukos gavėjams galite asmeniniu laišku arba sukvietę visus darsyk, pavyzdžiui, arbatai ir pyragui.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (0)

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.