8241
Beatos virtuvė

Labai rimta ir svarbi tema: prašau padėkite man ir sau

(129)

Mielosios, siunčiu linkėjimus iš Londono, pirmadienį smulkiai papasakosiu apie visus nutikimus. Čia esu labai trumpam, tik po mylimą miestą su sese pasibūti, ir dar visokių skanių reportažų  parvežti jums noriu.  Jau ruošiu žurnalo pavasario numerį, tai štai Londone yra visko ir daug! Vakar buvau nuostabiausiose vietose, kurios apsuko man galvą.

Beata su terbomis

Apie viską bus karoliuose, o dabar noriu paprašyti patarimo ir pagalbos tokiame svarbiame dalyke: pavasario numeryje noriu patyrinėti ir paeksperimentuoti populiariausios lietuviškos mišrainės tema. Aišku, kad kalbama apie baltąją mišrainę… Aš suprantu, kad šventės tik nuvilnijo ir tai yra paskutinis dalykas, kurį norite aptarinėti, bet labai prašau susikaupti ir atsakyti į kelis klausimus. O šiaip tai paruošiau labai lengvą ir malonų, ir gardų, ir vegetarišką naują receptą, bet pirmiau pasikalbėkime apie baltą mišrainę. Žinote, aš net Stambule jos mačiau, kur jūs esate jos matę? Taip, taip, žinome, kad ji yra tarptautiškai paplitusi…

Tai štai toks mano klausimynas:

Kas jums labiausiai nepatinka baltojoje mišrainėje?

Kokio ingrediento ten negali būti?

Gal vasarą ir žiemą skirtingais ingredientais ją papildote?

Kiek kartų per metus jos tenka paragauti?

Kas jūsų šeimoje gamina? ar patys ,ar perkate parduotuvėje? ar vyresnės giminės moterys?

Balta mišrainė – tik šventinis dalykas?

Kokia jūsų baltos mišrainės gerumo paslaptis??

Merginos, žinau, kad visada labai malonu atsakinėti, kai žinai, kad ims ir nusišypsos laimė, kokią dovaną gauti. Man dovanos patinka, kadangi Baltoji mišrainė bus smulkiai aptarta (aišku, pasinaudojant jūsų įžvalgomis), tai iš karto žadu, kad trims iš jūsų (iš karto, kai išleisime) keliaus po naują Pavasario žurnalo numerį!

Print Friendly, PDF & Email
Komentarai
 1. Laura parašė:

  Balta mišrainė..hmmm…na aš jos skanauju ne itin dažnai… 🙂
  Ir štai mano atsakymai (sakyčiau tokie dalykiškai pateikti):

  Kas jums labiausiai nepatinka baltojoje mišrainėje? Joje man kažkaip keistai (mano skoniui) dera kiaušinis bei bulvė..

  Kokio ingrediento ten negali būti? Žinot, kaip ilsėjausi Ispanijoje, tai viešbūtyje mums pateikė ale Balta mišraine (kuri vadinos Russian salad), ir vietoje žirnelių jie buvo įdėję šparaginių pupelių – skonis buvo įdomus ir sakyčiau neprastas.

  Gal vasarą ir žiemą skirtingais ingredientais ją papildote? Kaip gaminu ją aš – niekada nededu svogūno 🙂

  Kiek kartų per metus jos tenka paragauti? Gal porą kartų (per didžiąsias metų šventes).

  Kas jūsų šeimoje gamina? ar patys ,ar perkate parduotuvėje? ar vyresnės giminės moterys? Gamina dažniausiai mano mama.

  Balta mišrainė – tik šventinis dalykas? TIKRAI TAIP 🙂

  Kokia jūsų baltos mišrainės gerumo paslaptis?? Nedėti svogūnų 🙂 ir valgyti tik porą kartų per metus…na kad jos norėtusi 🙂

  Labai laukiu Jūsų žurnalo Pavasario numerio 🙂 🙂 🙂 Laaaaabai 😉

 2. Rasa parašė:

  As uz balta misraine kokios sventes be jos…. Kartais net ir seip panorejus pasigaminu…:-)

 3. Rasa parašė:

  Sveiki,
  mes balta misraine gaminam irgi kiek netipine – dedam bulve, morka, zirnelius, marinuota agurka ir virta desra ir, zinoma, majoneza. Valgome ir gaminame tikrai labai retai – gamina mano mama, bet keleta kartu per metus. Beje, priesingai nei priimta, mes negaminame jos sventems. Daugiau koki savaitgali ar laisva diena, kai visi slampineja apie saldytuva.Vasara jos apskritai negaminame – mano nuomone, tai per sunkus patiekalas vasarai… Ir niekada neeksperimentuojam, nes man ji butent todel ir patinka – del savo nostalgisko skonio ir prisiminimu, kaip sudetingai budavo gaut zirneliu ir majonezo… tiesa, vaikysteje butent del to ir daugiau eksperimentu su ingridientais budavo. Kiausinis man visai tinka, bet nepatinka, kad apsivelia viskas, na o zalio svoguno as apskritai nemegstu….
  Beje, parduotuveje mes jos niekada neperkame, nes tai visiskai ne tai…

 4. Diana parašė:

  Beata, nepykit nesu baltos mišrainės gerbėja 🙂 net per šventes. Geriau salotos su ožkos sūriu ir gaiviu užpilu 🙂

 5. Sandra parašė:

  Miela, Beata, dažnai skaitau jūsų blog’ą – labai nuteikia optimistiškai, žaviuosi 🙂 ir naudojuosiu dauguma receptų – jie be galo tinka mano šeimynai 🙂
  Niekada nerašiau į šiuos komentarus, bet šį kartą nusprendžiau parašyti ir atsakyti į klausimus, gal net pernelyg konkrečiai – nevalgau baltos mišrainės ir visai jos nepasiilgstu! Bet nepasakyčiau to apie savo vyrą 🙂 Jis jos ilgisi :))

 6. alė parašė:

  Mano šeimoje balta mišrainė gaminama ne itin dažnai, bet keletą kartų per metus – visada. Valgau ją tik paruoštą namuose, tėčio, mamos ar močiutės, nes man ji skani tik kai pagaminta tobulai, o tai reiškia, kad į ją nebus dedamas kiaušinis (čia vilniaus krašto išmislas), nebus dedama šlapios dešros (čia nežinau kieno išmislas, bet labai baisus), visi ingridientai bus supjaustomi labai delikačiais, mažais kubeliais, bulvės nesudarys pagrindo, bus įdėta pakankamai žirnelių ir agurkėlių. Balta mišrainė bus užmaišoma su majonezu prieš pat tiekiant į stalą, ten taip pat atsidurs itin smulkiai pjaustytas svogūnas ir grūsti juodieji pipirai. Niam.

  • Rolka parašė:

   Kiausini ir Kaune deda.Vaisingumo,gi,simbolis. 🙂 Pipiru dedame,bet svogunas ilsisi.Dar itarkuojam ilgavaisio agurko. Pavasari primena (kam +35 🙂 .Tik neseniai ir ziema marketuose gali gauti.) Saltojo sezono tai maistas (mano galva),nors draugas sakydavo:-„Koks cia gimtadienis ar balius be baltos misraines ir visciuko ?“. 😀

 7. Reda parašė:

  Kas jums labiausiai nepatinka baltojoje mišrainėje? Man kliūva kai būna daug morkų, nes virtas morkas neitin mėgstu…

  Kokio ingrediento ten negali būti? Svogūnai kiek gadina skoni, bet čia tik man gal 🙂 aš jų niekad ir nededu.

  Gal vasarą ir žiemą skirtingais ingredientais ją papildote? Žiema visada kūčiom gaminam balta mišraine su grybais (miško), tai kalėdų ryto privalomas patiekalas mano vyro, beje pats ja visada ir gamina. Vasara visada dedam į baltą mišrainę kiek šviežio agurko ir daug krapų, suteikia nerealų gaivumą.

  Kiek kartų per metus jos tenka paragauti? kokius 4-5 kartus per metus.

  Kas jūsų šeimoje gamina? ar patys ,ar perkate parduotuvėje? ar vyresnės giminės moterys? Balta mišrainę 3 iš 4 kartų gamina vyras 🙂

  Balta mišrainė – tik šventinis dalykas? Nebūtinai, bet dažniausiai gaunasi jog taip 🙂

  Kokia jūsų baltos mišrainės gerumo paslaptis?? Šviežias agurkas = nerealus gaivumas 🙂

 8. Rasa parašė:

  Atsakysiu:) Prieš tai praleidau kelis klausimus:

  Kas jums labiausiai nepatinka baltojoje mišrainėje? Tai, kad ji gana riebi ir nesveika! Jau vien majonezas.. 🙂

  Kokio ingrediento ten negali būti? Jokių kiaušinių, svogūnų ar dešros!

  Gal vasarą ir žiemą skirtingais ingredientais ją papildote? Ne, kolkas eksperimentuoti neteko, bet tokią mintį turiu.

  Kiek kartų per metus jos tenka paragauti? Hmmm.. na gal kokius 4-5.

  Kas jūsų šeimoje gamina? ar patys ,ar perkate parduotuvėje? ar vyresnės giminės moterys? Dažniausiai gaminame patys, paprastai mama, bet kartais ir mes, vaikai, padarome 🙂

  Balta mišrainė – tik šventinis dalykas? Taip, be progos praktiškai niekada nekyla mintis pasigaminti. Nebent parduotuvėje tada nusiperki indelį.

  Kokia jūsų baltos mišrainės gerumo paslaptis?? Kaip minėjau, jokių svogūnų, kiaušinių, dešros… Būtinai geri skanūs žirneliai (o tokių tikrai mažuma konservuotų)! Virtos bulvės, morkos. Skaniausia maišyti raugintus agurkus su marinuotais. Viską smulkiai supjaustyti. Ir maišyti kelių rūšių majonezą – vieną lengvesnį (pvz. Vilniaus) ir vieną riebesnį – Hellmann’s. Gaunasi geriausias skonis:)

  Teko girdėti apie sveikas baltos mišrainės versijas, net veganiška egzistuoja.. Būtų įdomu sveikesnis ir ne mažiau skanus variantas:)

  Labai norėčiau žurnalo! Skanių eksperimentų!

 9. Sigita parašė:

  Baltą mišrainę gaminu aš, tada kai aš ir vyras labai labai užsimanome kažko, nežinia ko. Vaikai nevalgo nieko su majonezu, tai ši mišrainė tik mums dviems, kokius 2 kartus per metus, bet nebūtinai per šventes.

  Man didžiausia nesamonė – balta mišrainė su mėsa, arba iš vis kažkoks kosmosas – su daktariška dešra. Tokios niekada nevalgau. Ir žinoma pati negaminu.

  Apie svogūnus baltoje mišrainėje net nesu girdėjus.

  Svarbiausia ir skaniausia, tai esu išmokusi iš mamos, visus produktus pjaustyti kuo smulkesniais kvadratėliais, tada skaniau valgyti.

  Kai maišau dedu ne tik majonezo, bet ir grietinės ir stengiuosi, kad valgant baltą mišrainę jaustųsi daržovės, o ne viskas plauktų majoneze.

  Mano mama deda ne tik druskos, bet ir truputį cukraus, sako, jai taip skaniau.

  p.s. einu virt daržovių, vienas savaitgalio patiekalų aiškus 🙂

 10. rasa parašė:

  mūsų šeimoje nėra būtinas patiekalas,vietoj bulvių dedu salierą,man balta mišrainė nėra šventinis patiekalas, ir kiaušinis gal irnelabai dera

 11. Laima parašė:

  Taip,aš baltą mišrainę kai gaminu vasarą,įdedu vietoje raugintų agurkų,šviežius ir dar įdedu smulkiai pjaustyto pomidoro,šviežio,tik iš daržo ir svogūnų laiškų,žinokit labai skanu,o visą kitą,kaip įprasta.:-)

 12. Edita parašė:

  man labiausiai netinka ir nepatinka kiausiniia ir virtos morkos, tad as ju ir nededu, o virtas morkas keiciu zaliom, tarkuotom siaudeliais ir gaiviau , ir skaniau,nes prisimenu is vaikystes kaip reikdavo tas virtas isrankiot, tad neapsunkinu ir vaiku. aisku jokio svogunu, bet daznai pakeiciu cesnaku
  o jei pritrukstu agurku, keiciu konservuotom sparaginem pupelem
  gaminu tik pati, nes nebera daugiau kam, beje aisku jau su vaikais (sesiameciai)
  manau, kad tinka ne tik sventem,kaip ir dauguma kitu misrainiu, o kada laaabai uzsinori, nes kartais uztenka vien tik jos, o per sventes garantuotas apisvalgymas, kai vistiek ne ji viena karaliauja
  tai KLASIKA !!!

 13. Kristina parašė:

  Balta misraine tobulas svenciu valgis 😀
  Nekenciu svogunu kai ideda ir nepasako, o as ju nemegstu
  neskanu su zaliais agurkais.
  paskutiniu metus perku, nes man UK is bulviu kose makalose gaunasi 😀
  valgau dazniausiai per sventes

  • Natali parašė:

   Kristina, UK reikia pirkti tas mažas tipo salotines bulvytes ir jų nepervirti, tada balta mišrainė bus tokia pat kaip ir iš Lietuvoje darytų bulvių, beje, ir Lietuvoje ne visos bulvės tinka mišrainei gaminti. Bulvių veislės pagal suvirimą skirstomos į 3 grupes: miltingas-sukrintančias, jos vos tik šiek tiek pervirus suverda į košę, universalias-vidutinio suvirimo ir nesuverdančias-nesukrintančias, va šitos tai labiausiai tinka mišrainių gamybai kur naudojamos bulvės.

 14. Dalia Vitkienė parašė:

  Labai skanu. Būtini pagrindiniai ingredientai: bulvė, morka,raugintas agurkas, konservuoti žirneliai, kiaušinis, majonezas. Galima ir su svogūnais (mano tėvukas tik su jais ir valgo). Nemėgstu viokių papildomų priedų, pvz. desros ar kitokios mėsos, nes tai jau visai kitokios salotos Vasarą, kad ir be progos, gaminu ir dedu vasarinių žalumynų – krapų, svogūno laiškų, vietoj raugintų dedu žalius agurkus. Visai nebūtina laukti švenčių 🙂

 15. Žydrūnė parašė:

  Kas jums labiausiai nepatinka baltojoje mišrainėje? Man nepatinka kai dedama dešra, nedera man toks skonis 🙂

  Kokio ingrediento ten negali būti? man dešros 😀 bet dauguma žmonių nemėgsta joje svogūno, nors man labai tinka 🙂

  Gal vasarą ir žiemą skirtingais ingredientais ją papildote? kartais vasara vietoj raugintų agurkų dedam žalius agurkus

  Kiek kartų per metus jos tenka paragauti? 3-5 kartus, dažniausiai per šventes.

  Kas jūsų šeimoje gamina? ar patys ,ar perkate parduotuvėje? ar vyresnės giminės moterys?
  Niekada neperkam, dažniausiai gamina mama, kartais pati 🙂
  Balta mišrainė – tik šventinis dalykas? nėra tik šventinis, bet per šventes būtinas 🙂

  Kokia jūsų baltos mišrainės gerumo paslaptis?? Skaniausia yra kai viskas supjaustoma smulkiai ir pasirenkamas geras majonezas, kuris ir prideda daugiausiai gero skonio. Labai man mišrainę paskanina smulkiai pjaustytas svogūnas, bet daug kas jo nebėgsta šioje mišrainėje, tai dedame retai 🙂

 16. Miglė parašė:

  Laba diena,

  Balta mišrainė yra mano vienas iš mėgstamiausių „užkandžių“ dalių. Kodėl vadinu užkandžiu? Todėl, kad man šis patiekalas neturi būti patiekiamas būtinai su karštais patiekalais ar kaip ingridientas šalia kažko. Labiausiai patinka valgyti vieną, be jokių papildomų priedų 🙂

  Atsakant į Jūsų klausimyną (asmeninė nuomonė):
  Baltoje mišrainėje neįisvaizduoju agurkų tiek šviežių, tiek raugintų. Nežinau kodėl, bet man jie nesuteikia ypatingo skonio, ypač rauginti agurkai. Turbūt šitas atsakymas tinka dviems pirmiems Jūsų klausimams. Neįsivaizduoju, kad agurkas galėtų ten būti, papasakosiu, kuo jį pakeičiu 🙂

  Vasarą šios mišrainės nedarau visiškai. Galbūt dėlto, kad vasarą labiau norisi gaivių salotų, o žiemą balta mišrainė neatsiejama gimtadienio, šventinio stalo vaišių puošmena 🙂 Dažniausiai ją tenka ragauti rudenį (nes prasideda visų artimųjų gimtadieniai), žiemą (Kalėdos, mmm 🙂 ), pavasarį (įprastai tik per Velykas).

  Baltos mišrainės esu pirkusi parduotuvėje, tačiau skonis nepatiko, todėl nusprendžiau gaminti pati. Iš pradžių stebėdavau kaip daro močiutė, paskui mama, o dabar šeimoje esu vienintelė atsakinga už šitos mišrainės atsiradimą ant šventinio stalo 🙂

  Kalbu ir mąstau, kad balta mišrainė susijusi su šventėmis, su vaišėmis. Dažnai juk sakome, kad gimtadienis ar šventė be baltos mišrainės ne šventė 🙂 🙂

  Mano baltos mišrainės receptas:
  Virtos bulvės ir morkos (jas nuplaunu, sudedu į puodą su visomis lupenomis ir verdu);
  Kol verda bulvės ir morkos išsiverdu kiaušinius, suberiu į didelį indą konservuotus žirnelius bei kukurūzus (juos visuomet suberiu į sietelį ir nuplaunu vandeniu). Taip pat, dedu smulkiai supjaustytą nedidelę svogūno galvą. Išvirus bulvėms ir morkoms jas nulupu, nuplaunu, supjaustum ir sudedu į indą. Įdedu druskos, šiek tiek pipiro ir palieku iki kol reikės išdėlioti į mažesnius indelius. Įprastai majonezo nededu į bendrą indą. Taigi pagrindiniai ingridientai: bulvės, morkos, konservuoti žirneliai ir kukurūzai, svogūnas, kiaušiniai, majonezas, druska, pipirai. Mano nuomonė, gerumo paslaptis yra kukurūzai 🙂 Skanaus 😉

  Toks baltos mišrainės „ritualas“ – paprastas ir skanus 🙂

 17. Dominyka parašė:

  Štai toks mano „atsakimynas“:

  1. Kas galėtų nepatikti baltoje mišrainėje? Ji tiesiog puiki, kuo paprastesnė, tuo geriau.
  2. Aš asmeniškai nemėgstu, kai į baltąją mišrainę įpjaustomas kumpis ar kitokia mėsytė, tuomet man ši mišrainė pasidaro per sunki. Juk ir taip visko ji turtinga ir be mėsos.
  3. Vasarą, žinoma, į baltąją keliauja šviežias (ką tik iš daržo) argurkas.
  4. Kelis kartus tikrai tenka paragauti, sakyčiau nuo 3 iki 6 per metus. Kas per daug – tas nesveika.
  5. Dažniausiai gamina mama, nors kartais ir aš apsiimu.
  6. Taip, dažniausiai tai šventinis reikalas su retomis išimtimis.
  7. Manoji paslaptis slypi paprastume. Na o svarbiausia – negailėti marinuotų agurkėlių. 🙂

 18. Kristina parašė:

  Baltą mišrainę gaminu kartą / du metuose, per šventes. Taip, tai tikrai šventinis patiekalas, vien jau dėl to, kad kasdienai nėra sveikas maistas. Niekada neperku parduotuvėse, retai kada ir kitur valgau – man skanu tik gerai pagaminta, naminė. Skonio paslaptis – viską pjaustyti kuo smulkesniais kubeliais, dėti mažuosius žirnelius, augurkėliai turi būti labai traškūs ir nerūgštūs, viskas apylygėmis proporcijomis, majonezas TIK geras (Helman’s original), jo nereikia daug, bet svarbu skanus. Ir, būtina – pabaigoje įtraiškyti šviežio česnako ir pagardinti juodaisiais pipirais.
  Ingredientų nekeičiu, ši mišrainė – klasika. Nepatinka balta mišrainė su mėsa ar grybais. Valgom šventėms kaip garnyrą prie gruzdintų vištos sparnelių ar pan.

 19. Inga parašė:

  Aš pabandžiau įdėti marinuotus Kėdainių koncervų pievagrybius. Tai visi labai išgyrė, labai skanu. Dar dedu česnako. O nedera man kiaušiniai. Mes ją stengiamės gaminti kiekvienai šventei, palaikom tradicijas 🙂

 20. Julija parašė:

  O man teko ragauti Baltaja misraine su rukyta lasisa. 🙂 Skonis, sunku pasakyti, bet greiciausiai ir tiksliausiai – Neiprastas. Kad neskanu, negali sakyti, bet kad labai skanu irgi. 🙂 Bet Rusijoje kazkodel baltoji misraine visai kito skonio. Ten vadina si patiekala Olivje. Ingridientai lyg ir tie patys, bet skonis skirtingas. Turbut tai priklauso nuo majonezo.
  Asmeniskai man baltoji misraine nera labai skani, bet pora kartu per metus kazkodel labai uzsimanau. 🙂

 21. Eglė parašė:

  Balta mišrainė – dalykas geras, jos, kaip ir cepelinų, norisi nepadauginti, pasiilgti.
  Labiausiai nepatinka, jei kas panaudoja prastą majonezą.
  Niekada nededu jokių mėsiškų dalykų.
  Vasarą apskritai jos nedarau, o kai gaminu, skaninu šviežiais krapais (visada jų turiu šaldiklyje).
  Ragaujam tikrai tik per šventes (Kalėdas, Velykas, ir dar kartą kitą asmeninių progų metu).
  Mano mišrainėje – kiaušiniai ir svogūnai – būtini. Mišrainė iš parduotuvės – niekada 🙂 Mišrainės gerumo paslaptis – ne vandenyje, o garuose virtos daržovės, kaimiški kiaušiniai, kokybiškas majonezas ir žirneliai. Šeimos galva labiausiai džiaugiasi pamatęs ją ant stalo.

 22. Daiva parašė:

  Jei yra klausimynas,tai būtinai pateiksim ir atsakimyną 😀 😉
  1) tinka ir patinka viskas,jei visi produktai švieži ir kokybiški.Tiesa,kai tenka jos ragauti jos uošvijoj,man „ne į temą“ yra šlapia dešra vietoj morkų.Juolab,kad visvien tai valgoma su mėsa 🙂
  2) Na,negali būti…ką aš žinau,tikriausiai kokio nors saldaus produkto ar džiovintų vaisių,sūrio-juk tai daržovinis „makalas“ 🙂
  3) Ne.Visada ji taip pat skani 🙂 tiesa,vasarą esu valgiusi paskanintą žaliu agurku-gaiviau,bet pati niekada nededu.
  4)Kiek kartų per metus valgome? Per visas šventes ir tada,kai labai norisi-tikrai nesu skaičiavusi.Tikrai 10-15 kartų,o gal ir dar daugiau.
  5) Gaminu aš,bet ką nors papjaustyti mielai pavedu ir kitiems šeimos nariams.O iš parduotuvės-gink Dieve,kam mum tie konservantai ir skanikliai…be to,jei pasigamini pats, žinai kokia kokybė,šviežumas,o dar ir meilės žiupsnį įdedi- tada tikrai skanu <3 🙂
  6) Tikrai ne vien šventinis. Tai pakankamai pigus ir sotus patiekalas,ir kai jau nebežinai,kokį užkandį šaldytuve pasidėti "atsargai",prisipjaustai dicką bliūdą baltosios… 😀
  7) Mišrainės gerumo paslaptis-kai pjaustau marinuotus agurkėlius,tai pirmiausia juos suberiu į sietelį,kad nuvarvėtų nereikalinga drėgmė,paskui dar nuspaudžiu rankomis.Būtinai dedu labai smulkiai pjaustyto svogūno ir nedidelę skiltelę česnako,neapseinu be kelių rūšių pipirų.Na,ir labai svarbu dėti skanų majonezą (galima ir naminį),nepadauginti bulvių ir nepamažinti kiaušinių 🙂

 23. Daiva parašė:

  Tobula balta misraine:
  iprastai: bulve, morka, su kiausiniu arba be jo… – cia nesikabineju :), o toliau, kas man skaniausia: zali zirneliai (saldyti-atsildyti), nuplikytas karstu vandeniu svogunas, krapai ir raugintas (tik ne marinuotas) agurkas, o padaželis: jogurtas+majonezas per puse. Nors siaip man skanu ir tik su aliejum ir druska, netgi su linu semenu aliejum – labai toks kaimiskai senovinis skonis. Su pastaruoju aliejaus uzpilu gaminam daznai ir manau, kad tai ne toks jau „nesveikas“ patiekalas 🙂

 24. Dalia parašė:

  Labai skanu. Būtini pagrindiniai ingredientai: bulvė, morka,raugintas agurkas, konservuoti žirneliai, kiaušinis, majonezas. Galima ir su svogūnais (mano tėvukas tik su jais ir valgo). Nemėgstu viokių papildomų priedų, pvz. desros ar kitokios mėsos, nes tai jau visai kitokios salotos Vasarą, kad ir be progos, gaminu ir dedu vasarinių žalumynų – krapų, svogūno laiškų, vietoj raugintų dedu žalius agurkus. Visai nebūtina laukti švenčių 🙂

  Atsakyti

 25. Ruta parašė:

  Balta misraine – skanu, jei ne daznai, nes paprastai jos padaroma kelioms dienoms ir atsibosta 🙂 Labiausiai nepatinka ir negali buti baltoje misraineje svogunas (bet kokia forma – nes yra kas deda apkepintus). Papildau kartais virtu ar marinuotu burokeliu, jei tik turiu po ranka, ir tik savo leksteje, nes seima nemegsta buroku :). Musu namuose ji gaminama, kada tik mums sauna i galva, kad visai noretume misraines. Gaminu as, dukra padeda supjaustyti. Balta misraine jau nebera tik sventinis dalykas, kaip mano vaikystes metu 🙂 Mano misraines gerumo paslaptis? Tai dedamas tik raugintas agurkas (siek tiek nusunktas), tik ekstra smulkus zirneliai ir butinai dvieju rusiu majonezas – paprastas ir Hellmans classic. Ir smulkiai supjaustyti ingredientai 🙂 Ai, dar butinas ingredientas – malti pipirai,

 26. Justina parašė:

  Baltoje mišrainėje negaliu pakęsti virtos dešros – tos, kuri liaudyje „daktariška“, ar tiesiog „šlapianke“ vadinama. Mano nuomone, tai kažkoks nesusipratimas ir sovietinis realiktas, kai ji pradėta į mišrainę maišyti dėl sotumo ir dėl to, kad nieko geresnio paprasčiausiai nebūdavo. Bet gal jau būtų laikas ir šioje vietoje atsišviežinti? 🙂

  Taip pat kartais tenka drąsesnėje baltoje mišrainėje aptikti žalio svogūno, kuris mano gomurio šiame derinyje taip pat nepamalonina. O vat žalias obuolys atvirkščiai, baltai mišrainei suteikia gaivumo, lengvumo ir naujų gaidų.

 27. Virginija parašė:

  Baltą mišrainę gaminu retai(per Kalėdas ir Velykas visada)Labai senai jau aš ją gaminu“savaip“.Ingrientai morkos,žirneliai,svogūniuko smulkiai supjaustyto,šviežias(„žalias“) agurkas,krapai,kartais dedu 1.2 bulves, bet retai, kaiušinių nededu.Gaunasi lengva, skani.
  Niekda jokios mišrainės neesu pirkusi parduotuvėje.
  Gaminu/pjaustau aš arba dukros:) Nulupti daržoves neatsisako ir vyras.
  Kartais aš valgau ne su majonezu,bet su aliejumi.
  beja labai skanu,jei naudoji namuose gamintą majonežą arba „ekologišką“,jis nėra l pigus,tačiau vertas kainos,taip sakant kokybė atitinka kainą.

 28. Virginija parašė:

  Paskaičiau komentarus ir labai nustebau-neikada nesu valgius baltos mišranės su dešra ar kumpiu?? Ir savo aplinkoje niekas taip negamina….

 29. Regis parašė:

  Balta mišrainė – dar vienas nuostabus (originale) ir sovietmečiu supošlintas patiekalas. Originalus pavadinimas Olivier salad. Beje, populiarus ne tik pas mus ar juos, bet veik visame ex-ussr bloke.

  Salotų autorius – belgų šefas Liusjenas Olivje (Lucien Olivier). Jis XIX a. antroje pusėje ieškodamas laimės atvyko į rusiją ir turėjo Maskvoje restoraną, o šios salotos ir užsieniuose garsėjo kaip „rusiškos“.
  Originalaus recepto, manoma, nėra išlikę. Bet rašytiniuose šaltiniuose minimos kelios versijos.

  Beveik visi sutinka, kad salotose privalėjo būti naudojama: jerubės, veršio liežuvis, ketvirtis svaro ikros, šviežių salotų lapai, virti vėžiai, švieži ir marinuoti agurkėliai, kaparėliai ir kiaušiniai.

  Padažui būtinai naudojamas Provanso majonezas, pagamintas iš prancūziško acto, alygvuogių aliejaus ir kiaušinių.

  To meto šaltiniuose rašoma: Считалось особым шиком, когда обеды готовил повар-француз Оливье, ещё тогда прославившийся изобретенным им „салатом оливье“, без которого обед не в обед и тайну которого он не открывал. Как ни старались гурманы, не выходило: то, да не то.

  Vienok atėjo sovietmetis ir (kaip daugelis) patiekalų buvo supošlinta šlykščiausiu būdu: bulvės, morkos, žirneliai, šlapiankė.

  O originalas – kulinarinis paveldas, vienok.
  Šefas mirė būdamas 45-rių, Maskvoje ir palaidotas.

  P.S. kodėl įrašas skirtas tik merginoms? Tipo vyrai nesidomi kulinarija ir virtuvėje nesilanko?

 30. Birutė parašė:

  Būtinas patiekalas ir tik per didžiąsias šventes.Jokia šventė nepraeina be keptos vištos ir baltos mišrainės,tai būtinas stalo akcentas.Vaikai užaugo su šiuo patiekalu ir tais laikais kai majonezas ir žirneliai buvo deficitas,todėl neatsivalgė:)Nededu į šią mišrainę kiaušinio ir svogūno.O vasaros metu jeigu darau tai dedu salierą,obuolį,porą,virtą kiaušinį ir žalumynus.Nežinau ar tai labai dera,bet kartais visai nieko paskanauti,nes tada būna tik salotos be papildomų patiekalų.

 31. Raimonda parašė:

  mano atsakymai:

  1.Kas jums labiausiai nepatinka baltojoje mišrainėje? jei viskas proporcingai -tai joje man viskas tinka.

  Kokio ingrediento ten negali būti? nepasigendu virto kiaušinio, bet jei yra nepamaišo

  Gal vasarą ir žiemą skirtingais ingredientais ją papildote? vasarą dedu daugiau žalumynų ir būtinai žalio agurko

  Kiek kartų per metus jos tenka paragauti? per metines šventes , sūnaus gimtadienį, nes anot jo koks čia balius jei nėra baltos mišrainės ir keptos vištos. dar jei labai kas nors užsimano, tada pagaminu.

  Kas jūsų šeimoje gamina? ar patys ,ar perkate parduotuvėje? ar vyresnės giminės moterys? gaminu pati

  Balta mišrainė – tik šventinis dalykas? nebūtinai

  Kokia jūsų baltos mišrainės gerumo paslaptis?? žalias agurkas ir majonezas perpus su grietine

 32. viktorija parašė:

  Kas jums labiausiai nepatinka baltojoje mišrainėje?labiausiai nepatinka jeigu yra įdedama svogūnų, arba daug virtų morkų…

  Kokio ingrediento ten negali būti?svogūno svogūno svogūno!!!!

  Gal vasarą ir žiemą skirtingais ingredientais ją papildote?dažnai į mišrainę įdedu rūkytos vištienos, skonis tikrai geras, ir puikiai dera su kitais produktais.

  Kiek kartų per metus jos tenka paragauti? net ir šiandien ja gaminau, ir tikrai valgome dažniau nei per šventes.

  Kas jūsų šeimoje gamina? ar patys ,ar perkate parduotuvėje? ar vyresnės giminės moterys?turbūt gamina visos moterys, bet man skaniausia mano 😀

  Balta mišrainė – tik šventinis dalykas? tikrai ne

  Kokia jūsų baltos mišrainės gerumo paslaptis?? smulkiai supjaustytos daržovės, ir helmans majonezas 😉

 33. Laura parašė:

  Anksčiau balta mišrainė puošdavo beveik kiekvienos šventės stalą. Dabar stengiamės gaminti įdomsnes, sveikesnes salotas, bet balta mišrainė man išlieka prie lyderių 🙂 Labiausiai mišrainės skonį gadina svogūnas, todėl niekada jo nededu. Stengiuosi dėti ir marinuoto ir žalio agurko. Labai patiko su naminiu rūkytu liesu kumpeliu, pridavė tokį dūmo skonį. O didžiausia mišrainės paslaptis ir man pati skaniausia, kai visi ingredientai būna supjaustyti labai labai smulkiai. deja, dažna šeimininkė patingi ir valgant viename kąsnyje negali pajusti visų skonių, o atskirai ragauji bulvę, morką ir t.t. dar svarbu, koks majonezas, Helmans man pats tas 🙂 Parduotuvinė balta mišrainė man labai neskani, niekada neperkam. Aš visom keturiom už baltą mišrainę 😉

 34. Violeta parašė:

  1. Baltojoje mišrainėje, patinka viskas, o labiausiai tas raugintas agurkėlis 😉
  2, Anyta deda konservuotus kukurūzus, tai man jų ten tikrai nereikia
  3. Vasara paskaninu šviežiais krapais
  4, Dažnai, kartais šiaip savaitgalį pasidarau
  5, Gaminu pati, bet kartais ir nusiperku
  6, tikrai nėra vien šventinis patiekalas
  7, kepintas svogūnas

 35. Aina parašė:

  Sveiki, prisijungiu ir as prie sios diskusijos, nes pries pora dienu aptarinejom baltos misraines ypatumus:-) Tai atsakymai:
  1)Nepatinka, jeigu buna svogunu ideta.
  2)Galetu nebuti morku, ju dedam labai mazai ( nemegstam virtu morku)
  3)Visais metu laikais darom taip pat
  4)

  • Aina parašė:

   Aj tos technologijos, netycia per anksti paspaudziau.
   Tesinys:
   4) Balta misraine gaminam per didziasias metu sventes ir gimtadienius.
   5)Musu seimoje gamina vyras, jis latvis todel jam butina, kad butu kumpio, nes latvijoj taip visada gamina ja.
   6)Kartais pasigaminam ir be progos
   7) Kaip vyras sako, svarbiausia balta misraine smulkiai supjaustyti, ir butina ideti pora saukstu garstyciu:) Tai va, tokia musu balta misraine.

 36. rasa parašė:

  nieko sau kiek komentarų per trumpą laiką,man tas ir patinka,nes čia visada geri komentarai ir emocijos-kiek maistas sukelia kūrybinių idėjų

 37. Gita parašė:

  Atsakysiu ir aš :
  Kas jums labiausiai nepatinka baltojoje mišrainėje?- kiaušiniai
  Kokio ingrediento ten negali būti?- svogūnų
  Gal vasarą ir žiemą skirtingais ingredientais ją papildote?- vasarą nedarau, man tai žiemos patiekalas.
  Kiek kartų per metus jos tenka paragauti? du tris kartus .
  Kas jūsų šeimoje gamina? ar patys ,ar perkate parduotuvėje? ar vyresnės giminės moterys?- gaminu pati
  Balta mišrainė – tik šventinis dalykas? nebūtinai
  Kokia jūsų baltos mišrainės gerumo paslaptis? Man balta mišrainė, kaip atskiras užkandis, o ne kokios salotos prie kepsnio. Mišrainei kepu vištos krūtinėlę ir bulves su lupena – orkaitėje (būtent kepta be riebalų, man skaniau), dar dedu rauginto ir šviežio agurko lygiomis dalimis, mažų žirnelių ir kartais veršienos liežuvio. Dažniausiai naudoju naminį majonezą, arba Helmans.Skaninu druska ir pipirais.

 38. Ana parašė:

  Dievinu balta misraine. Ji man skaniausias patiekalas. Rimtai. Jokios krevetes, midijos ar geri suri suriai man neprilygsta gerai paruostai misrainei 🙂 Zodziu baltos misraines manjake.:)
  1. Patinka viskas jei kokybiskai paruosta. Is kart misraine tampa nevalgoma jei majonezas nekoks ar bulviu padauginta.
  2. Netinka svogūnas ir mėsa ( mėsos isvis nevalgau).
  3. Ir vasara ir ziema vietoj konservuotu zirneliu dedu sviezius saldytus. Skonis 100 procentu geresnis ir gaivesnis.
  4. Tik per sventes. Nes jei pagaminu be progos, tai nenurimstu ir suku ratais aplink saldytuva kol nesudoroju:)
  5. Mamytė gamina. Dabar kadangi gyvenu toli tenka ir paciai. Niekad neperku misraines parduotuvej, nes ten ji…na ten ne balta misraine tiesiog.
  6. Taip sventinis ir labai skanus.
  7.Geras majonezas ( prancuziskas su garstyciom), zali zirnelai ir kartais papildau krevetem.
  Prancuzijoj teko valgyt improvizuota varianta ( gamino prancuzas virtuves sefas) su graikiskais riesutais ir salieru stiebais irgi buvo super!

 39. Ingrida M. parašė:

  Aš ir mano šeima neįsivaizduojame šventinio stalo be baltos mišrainės. Jos užsinori ir kasdieniniam stalui, tik ne kasdien, nes tikriausiai tai atsibostų… Per metus tenka jos pagaminti tikriausiai apie 10 kartų. Panašiai, kas mėnesį, tik karštąjį periodą praleidus. 🙂 Mano baltoji mišrainė tikriausiai tradicinė: virtos bulvės, virtos morkos, kiaušiniai, konservuoti žirneliai, marinuoti agurkai ir majonezas. Neseniai išbandžiau ir naująją versiją (tik nežinau ar galima ją pavadinti balta mišraine, mano vyras sakė, čia baltos mišrainės įžeidimas ir šios taip vadinti negalima 🙂 ): virtos bulvės, virtos morkos, kiaušinis, konservuoti kukurūzai, poras ir majonezas. Pabandykite ir šią…. Man jos abi puikios ir visi ingridientai tokie, kurie turi būti ir nieko neišmesčiau lauk :). Beabejo ją gaminu aš arba mama su savo dukrytės pagalba

 40. Daina parašė:

  Per Kalėdas mano brangusis negavo pasiskanaut baltos mišrainės, tai taisysiu padėtį dabar. darau paparsatai virta bulvė+morka+kiaušinis+žirenliai+ „Vilniaus“ majonezas. Viskas daugiau jokių priedų negaliu dėt dėl savo brangiojo:)

 41. Laima parašė:

  Mano vyras mane ismoke daryti balta misraine man atrodo truputi sveikesnis variantas nei iprasta dedama bulves morkos kiausiniai ir virta vistienos krutinele aisku zirneliai ir rauginti agurkeliai tik jie turi buti surus ,visa tai sutarkuoti su burokine tarka aisku neatrodo taip graziai kaip supjaustyta smulkiais gabaleliais gal galima ir pjaustyti bet mes darom taip 🙂 kai viskas paruosta ispausti geros puses citrinos pagal skoni ir truputi majonezo kazkodel kai tarkuojam nereikia daug majonezo.

 42. Alma parašė:

  Taip taip baltos misraines esu maciusi ivairiose salyse. Russian salat, potatos salat. Nepasiilgstu as jos labai, gaminu gal karta metuose. Tik prasom nereikia jokio svoguno anei poro. Turbut svarbiausi ingridientai yra bulves ir majonezas, vasara tinka pridet svieziu zoleliu, tokiu kaip petrazoles ar krapai

 43. Irma parašė:

  Kas jums labiausiai nepatinka baltojoje mišrainėje? Kai pridėta svogūno, aš jo nevalgau. Ir dar ji labai greit praranda tą šviežumo grožį. Ir jos neverta prisidaryti didžiausiais blūdais.

  Kokio ingrediento ten negali būti? Svogūno.

  Gal vasarą ir žiemą skirtingais ingredientais ją papildote? Vasarą mes jos negaminame. Man tai rudens, žiemos mišrainė.
  Vat anyta deda dar žalio agurko prie visų įprastų produktų: bulvės+morkos+žirneliai+kiaušinis+rauginti agurkai+svogūnai. Dar nugirdau kad sesers anyta vietoj, berods, žirnelių įdėjo kukurūzų kai viešėjo Anglijoje. Kažkokio produkto ten nerado. Bet sakė skonis jai patiko.

  Kiek kartų per metus jos tenka paragauti? 3-4 kartus

  Kas jūsų šeimoje gamina? ar patys ,ar perkate parduotuvėje? ar vyresnės giminės moterys? Savo šeimoje gaminu aš. Svečiuojantis pas anytą skanaujam jos gamintos. Svečiuojantis pas mamą jos darytą valgom

  Balta mišrainė – tik šventinis dalykas? Panašiai, bet ne visai. Pastaruoju metu per šventes aš vengiu ją gaminti. Jos reikia pasiilgti 🙂

  Kokia jūsų baltos mišrainės gerumo paslaptis?? Smulkus daržovių pjaustymas, nepamiršti pipirų + papuošimui užberiu smulkintų svogūnų laiškų 🙂
  Be galo laukiu pasirodant naujojo žurnalo numerio.

 44. Kristina parašė:

  Baltą mišrainę dažnai darau per šventes bet kartais su šeima pasidarom šeip be progos,svarbu ją darysi su meile,užsidegimu ir visiems kartu.visokių priedų manau geriau nedėti-dešros,kumpio ir panašiai juk jei gamini ją per šventes ją valgai ir su mėsa ar žuvimi.Gaminam ją standartiškai-bulvės,morkos,marinuoti agurkai,kiaušiniai,žirneliai,majonezas,druska ir pipirai.

 45. Evelina parašė:

  Prisijungsiu ir aš į šį klausimyną! :))
  Balta mišrainė primenanti lietuviškas šventes, ypatingai tokias kaip Kalėdos ar Velykos.. 🙂 O štai ir mano pamąstymai – atsakymai 🙂
  1.Kas jums labiausiai nepatinka baltojoje mišrainėje?
  Nors balta mišrainė skani su savo visomis sudedamosiomis dalimis, tačiau dabar pradėjau jos labai mažai valgyti 🙂 Ir turbūt pagrindinis jos minusas būtų tas, jog į ją dedamas majonezas.. Ir jo galėtų ten nebūti, nesupykčiau jei ir bulvių nebūtų 😀 Bet balta mišrainė yra balta mišrainė, ir išėmus kai kuriuos produktus galbūt jau būtų nebe balta tradicinė lietuviška mišrainė:)
  2.Gal vasarą ir žiemą skirtingais ingredientais ją papildote?
  Taip, kartais į šią mišrainę dedamas poras, svogūno laiškai. Vasara dedami švieži iš daržo nuskinti žalieji agurkėliai 🙂 Kažkada ir kumpis buvo panaudotas kaip ingridinentas baltos mišrainės 🙂
  3.Kiek kartų per metus jos tenka paragauti?
  Tikriausiai pas mus ji daroma per šventės tai tikrai (tokias kai Kalėdos ir Velykos) na ir dar per gimtadienius kartais. Tai galbūt apie 4-5 kartus 🙂
  4.Kas jūsų šeimoje gamina? ar patys ,ar perkate parduotuvėje? ar vyresnės giminės moterys?
  Baltą mišrainę dažniausiai gamina mama, arba aš 🙂 Jei būnam pas senelius, tai tenka man gaminti ją 🙂 Niekada neperakme paduotuvėje jos, nes galime ir namie pasigaminti. Man patinka labiau gamintis namie nei nusipirkti jau pagamintą maistą iš parduotuvės:)
  5.Balta mišrainė – tik šventinis dalykas?
  Nemanau, jog turėtume laikyti baltą mišrainę šventniu dalyku. Ji pagaminama tikrai iš paprastų produktų, todėl manau, galima pasigaminti ją bet kada. Tačiau man ji asocijuojasi su šventėmis. 🙂 Todėl retai ją gaminame ne švenčių proga.
  6.Kokia jūsų baltos mišrainės gerumo paslaptis??
  Mišrainės gerumo ir skanumo paslaptis tai smulkiai supjaustytos daržovės, o ne kokias nors gabalais ir Daumantų majonezas. Ir prieskonių nepadauginimas, kad nebūtų per sūru ar kartu 🙂
  Ir reikia gaminti su gera nuotaika, dideliu noru ir meile, tuomet maistas bus skanesnis :))

 46. Živilė parašė:

  Dievinu baltą mišrainę, esu jos fanė, ji man niekada neatsibos ir niekas jos niekada nepakeis :)))
  Taigi atsakymas į pirmąjį klausimą būtų toks, kad man viskas baltoje mišrainėje patinka labai, pradedant nuo virtų bulvių, baigiant majonezu ir žirneliais 🙂
  Kadangi esu vegetarė tai baltojoje mišrainėje niekaip negali būti mėsos.
  Vasara ir balta mišrainė man turbūt nesiderina, juk tada pilna visokiausių žalių ir traškių salotų, o žiemą balta mišrainė yra pats tas ir neesu linkusi jos dar labiau tobulinti naujais ingridientais, juk kam tobulinti tai kas TOBULA! 😀
  Stengiuosi baltos mišrainės nepaversti kasdieniu patiekalu, juk tada dingtų ta jos „magija“, ir per metus jos paskanauti kokius 2-3 kartus.
  Žinoma skaniausia kai baltą mišrainę pagamina mama, nes niekas daugiau taip skaniai jos nepagamins! (gal dėlto balta mišrainė man ir yra kažkas tooookio, nes asocijuojasi su mama ir šventėmis.)
  Iš mano minėtų 2-3 kartų ragavimo per metus baltos mišrainės, 2 kartai tikrai būna per šventes, o tas vienutis kartelis kartais būna šeip sau, visai netikėtai kai mama pasikviečia pietų.
  Baltos mišrainės gerumo paslaptis, kai būna pagaminta su meile, turbūt ši gerumo paslaptis tinka ir kitiems patiekalams 🙂

 47. r.babaušytė parašė:

  Skaitydama komentarus vis aikčiojau, negalėdama patikėti, kiek yra baltosios, paprastosios ir gardžiosios mišrainės variantų, o prieš akis plaukė… krepšinio varžybų vaizdai 🙂 „Jokios dešros, kas per nesamonė“- bumpt; „kokie dar svogūnai?“ – bumpt, bumpt, bumpt; „tik rauginti, ne, tik marinuoti, ne, dar švieži tinka“ – bumpt… „jokių kiaušinių, jokių morkų, jokių bulvių, jokios dešros, jokio majonezo…. :))) “ BUMPT. „Homosovietikų šlamštas“ – sušnypštė atsitiktinai užklydęs vyrijos atstovas – „jerubė, liežuvis, krabai ir puskibiris ikrų“ – lyg būtų ragavęs, nukerta žinovo tonu.
  Kaip gerai, pagalvojau sau, kad pasipasakojimas apie baltą mišrainę vyksta raštu, o ne akivaizdžiai, – turbūt kiltų muštynės, bent jau dėl dešros ir svogūno – tikrai 🙂 Kiek žmonių – tiek baltųjų mišrainių 🙂 Kiekvienas nusipelnė savosios 🙂 Na, o mane pačią labiausiai nustebino faktas, kiek daug žmonių gamina šią mišrainę ne kaip atskirą patiekalą ir su virta mėsa, kas įprasta mano aplinkoje, bet kaip priedą prie kitų patiekalų. Man baltoji mišrainė – šventinis patiekalas iš beveik lygiomis dalimis: smulkiai pjaustytų virtų bulvių, morkų, žirnelių (smulkūs – fu), kiaušinių, raugintų bačkinių agurkų, namie virtos mėsos ir gero, kokybiško šviežio majonezo su citrina (arba keli lašai citrinos sulčių, kaip slapto ingrediento, macnumui). Jokių maklių ir jokių priedų, priklausančių nuo sezono. Ir taip, taip, be abejo – baltoji mišrainė yra gėris, kad ir kokia ji būtų, o manoji man – pati, pati, pačiaausia ir tobuliausia 🙂

 48. vilma parašė:

  Baltoje misraineje man dera visi produktai. Tik man labai keista kai nuvaziuojam i uosvija, Klaipedos kraste, jie ja gamina su virtu kumpiu ir svogunais, as pati svogunu negaliu valgyt, tai sio produkto niekada kai pati gaminu nededu, o ir kumpis kazkaip iskraipo skoni. As uz tradicine be jokiu nereikalngu priedu. Vasara dedu svieziu krapu, skoni pagyvina labiau nei dziovinti. Visada stengiuosi pati daryti misraine, parduotuvinese dazniausiai buna per daug majonezo, per daug druskos. Arba is vis be skonio. Mano seimoje balta misraine pasidarom ir nesulauke svenciu. Tada namuose buna vyrui svente, nes pats didziausias megejas ir valgytojas namuose yra jis. 🙂

  • r.babaušytė parašė:

   Esmi iš Klaipėdos – taip, dedam mes mėsytės arba kumpio, bet va svogūnas tai jau būtų visiškas nonsensas. Neteko nei girdėti, nei ragauti. 🙂

 49. inga parašė:

  Labas,Beata.As gyvenu Ispanijoj ,ir cia taip pat yra balta misraine.Daroma panasiai ,kaip Lietuvoje.Bulves,morkos,kiausiniai,alyvuoges ir tunas.Mes ja valgom daznai,ypac vasara.Neseniai mano vyras isvyko i kalnus su draugais ir viename restorane uzsisake baltos misraines,kuria paskui nustebino viena diena mane.Ir turiu pasakyti,kaip sako daznai,Beata,kad karais maziau yra daugiau.Jos sudetyje buvo tik,bulves ,morkos ,kiausiniai ir tunas alyvuogiu aliejuje,majonezas.ir viskas supjaustyta nei perdideliais ,nei per mazais gabaleliais.Dabar nuolat darau ta recepta ,ir man patinka labiau ,negu su agurkais ir t.t.,nors marinuotus agurkeliu dievinu.

 50. Janina parašė:

  pas mus ant stalo balta misraine daznas svecias:)man patinka visi ingedientai kurie dedami i ja ,vasara dedu svogunu laisku o ziema svogunu galvu arba poru,mes daug kartu per metus ja gaminame ir valgome,seimoje ja gaminu as,is paduotuves neperkame,ji nera tik sventinis patiekalas,mes gyvename kaime turime savo darzoviu daznai bulviu morku isverdu ir greit gaunasi baltoji misraine,dukros gyvena uzsieny bet kiek zinau ir jos bent per sventes sia misraine gamina.

 51. IngaLi parašė:

  Tai štai toks mano klausimynas:

  1- labiausiai nepatinka kumpis ar desra baltojoje misraineje

  2 – kumpio arba desros, svogunu,krapu

  3 – vasara sios misraines negaminu, per sunki

  4 – ragaujam maximum 3 kartus per metus, seniau budavo tankiau

  5 – as gaminu, nes turiu pora tokiu pageidavimu: megstu kad viskas butu kuo smulkiau supjaustyta, daug prisilietimu rankomis, t.y. pjaustymo, todel geriau jauciuosi kai tas visas darzoves bunu as pati „apglosciusi“ arba dar gamina mano mama, kai atvaziuojame aplankyti

  6 – balta misraine – jaukumo dalykas

  7 – baltos misraisnes gerumo paslaptis – kieti gerai rauginti agurkai ir geras majonezas, mes naudojame melyna Hellmans

 52. Rita parašė:

  *Labiausiai nepatinka ten dedamos dešros/kumpeliai/liežuviai/ar dar kokios formos mėsa ir dar labai nemėgstu konservuotų žirnelių.
  *baltoje mišrainėje negali būti mėsos.
  *gaminu kokius 2 kartus per metus.
  *ir tai jokiu būdu ne šventinis patiekalas. Per šventes mes darome lengvesnes salotas, kurais galima valgyti ir vienas, ir prie mėsos. O balta mišrainė yra patiekalas, kuris turi būti valgomas TIK vienas. Nes kitaip jau turime skrandžiui neįveikiamą jovalą.
  *mano baltos mišrainės gerumo paslaptis yra pats receptas, kuris daug trumpesnis nei įprasta ir dėl gaivumo rauginti/marinuoti agurkai keičiami obuoliu. Taigi aš darau taip: bulvės, morkos, obuolys, kiaušinis(jei valgau aš, nes vyras vegetaras), KARIS, majonezas.

 53. grafkute parašė:

  Sveiki.
  1. Man labiausiai nepatinka virtos morkos, bet vistiek jas dedu.
  2. Joje tikrai gali nebūti „daktariškos“ dešros.
  3. Vasarą visuomet dedu šviežių krapų ir svogūno laiškų, o žiemą- svogūno arba poro.
  4. Dažniausiai baltą mišrainę darom šventėms- 5-7 kartus per metus.
  5. Baltą mišrainę dar nuo vaikystės gaminu tik aš, nes niekas kitas jos taip smulkiai nesupjausto.
  6. Mums balta mišrainė tik šventėms. Kasdienai renkamės salotas.
  7. Gerumo paslaptis- rauginti agurkai, geras ir riebus majonezas bei bulvės ir morkos keptos su lupyna kepimo maišelyje orkaitėje.

 54. Irma parašė:

  Balta mišrainė mūsų šeimoje gaminama dažnai visus metus, nes mano sūnūs ją mėgsta. Vietoje dešros ar mėsos įpjaustai konservuotų kalmarų. Svogūno niekada nededu, nes skatina rūgimą, tik vasarą, kada daug žalumynų, tada juos naudoju kartu su žaliu agurku. Gerumą baltai mišrainei suteikia majonezas, mes vartojame tik provansalio. Ir dar, kad dedate raugintą ar marinuotą agurką, reikia odelę nulupti, tada būna mišrainė švelnesnio skonio. Į baltą mišrainę bulves pjaustyti tik gerai atvėsintas, tada nebus „košė malošė“. Baltą mišrainę gaminu pati. Kas bijote majonezo, gerai tinka avokadas sutrintas su graikišku jogurtu (čia žaliavalgių majonezas).

 55. Inga But. parašė:

  Kas jums labiausiai nepatinka baltojoje mišrainėje?
  SVOGŪNAI, kažkodėl man jie ten tik trukdo. Tad kai pati darau į šį receptą jų nepriimu.
  Kokio ingrediento ten negali būti?
  BET KOKIOS MĖSOS. Ir žinoma blogos nuotaikos ją gaminant.
  Gal vasarą ir žiemą skirtingais ingredientais ją papildote?
  Bulvės kitokios vasarą ir žiemą, nes turim namines. Tačiau nekeistas skonis toks tradicinis, gera žinot, kad visada ragausi tai ko ir tikiesi iš šios mišrainės.
  Kiek kartų per metus jos tenka paragauti?
  DAUG. Kad ir kokia nors pati mažiausia šventė, bet pas mamą visada grįžus galima paragauti. Ne veltui naminė balta mišrainė vadinasi. Tai yra lietuviškų namų švenčių priedas.
  Kas jūsų šeimoje gamina? ar patys ,ar perkate parduotuvėje? ar vyresnės giminės moterys?
  DEJA aš negaminu, bet mama nuolat. Man kažkodėl atrodo, kad ją reikia nors kartą gyvenime pagaminti savo vaikams. Kai būsiu mama dažniau gaminsiu, o dabar grįžtam juk valgyt namo šio gardėsio.
  Balta mišrainė – tik šventinis dalykas?
  O taip. Net paprastą vakarienę kažkodėl padaro šventiškesne.
  Kokia jūsų baltos mišrainės gerumo paslaptis??
  NĖRA NESKANIŲ. Jei yra meilės recepte, ir tų pašnekesių kai šeima gamina tada viskas skanu. Ypač kai groja radijas, moterys gamina, o įbėgę vyrai bando nugvelbt paslapčia tai žirnelį, tai kiaušinį. Juk visas procesas lemia gerą skonį.

 56. Nomeda parašė:

  Balta misraine yra balta misraine-su kiausiniu,cibuliu ir viskuo kas priklauso,jei puse ingredientu ismest ir pridet kitokiu,tai jau visai ne bata misraine(nors gal ir labai skani).Mano mama daro su zaliu agurku,teta su kukuruzais,bet man tai geriausias klasikinis variantas.Parduotuvine isvis nevalgoma.Gaminu 5-6 kart per metus.Ne visus komentarus perskaiciau-gal kas ir minejo,bet nemaciau-mano drauge vietoj agurku deda zaluis marinuotus pomidorus.Az uz zodzio(siuo atveju skonio) laisve-tegu daro kiekvienas kaip megsta,tik misraines,kurioje salierai vietoj bulviu,nera kiausiniu,morku(arba prideta zaliu) ir dar kokiu grybu prideta niekaip nepavadinciau balta misraine. 🙂 Geros dienos visiem ir skanaus.

 57. Žaneta parašė:

  Perskaičiau kai kuriuos komentarus, kai kurias idėjas galbūt bus verta išbandyti.
  Atsakau į klausimus:
  1. Iš esmės tai labai mėgstu baltą mišrainę. Galbūt nepatinka, tai, jog ji yra sunki ir labiau šaltojo sezono produktas (nes ten įprastai nėra nieko žalio, o vasarą juk norisi daugiau žalumos).
  2. Kaip ir kai kurie pasisakiusieji negaliu įsivaizduoti baltos mišrainės nei su dešra, nei su jokia kita mėsa. Esu valgiusi baltą mišrainę su šaldytais žirneliais, tačiau man nelabai patiko, kažkoks įdomus neįprastas mišrainės skonis ir toks lengvas kartumas nuo žirnelių jautėsi. Nors kita vertus būtų labai įdomu paragauti žaliavalgiškos baltos mišrainės variacijų. Taip pat labai nepatinka, kai morkų santykis būna didelis, pvz. morkų dedama tiek pat, kiek bulvių.
  3. Vasarą nesu gaminusi baltos mišrainės, tad manosios sudėtis visada vienoda: konservuoti žirneliai, virtos bulvės bei morkos, rauginti agurkai, kiaušinis (kartais jo nededu) ir svogūnas, kartais tenka dar kokį žalumyną įdėti (paprastai, tai būna krapai, kuriuos ypatingai dievinu).
  4. Paragauti baltosios mišrainės tenka 3-6 kartus per metus.
  5. Per Kalėdas ar savus gimtadienius gamina mūsų su vyru mamos, kartais (kai užsimanau), gaminu pati. Labai retai tenka nusipirkti ir parduotuvėje, nors ji man skani, bet aš už namie gamintą maistą, tad stengiuosi pirkti tik išimtiniais atvejais.
  6. Balta mišrainė man ne tik šventinis dalykas. Valgau ir per šventes ir ne tik. Bet kaip kažkas jau ir rašė, labiausiai ji tinkama valgyti viena, o ne šalia kokio mėsos patiekalo.
  7. Mano mišrainės paslaptis, kaip ir daugelio smulkus visų ingridientų supjaustymas (ypač svogūno) ir majonezas. Jau įsitikinau ne viena kartą, jog pagrindinis dalykas baltoje mišrainėje tinkamai parinktas majonezas. Nr. 1 baltai mišrainei ir visur kitur man yra Helmans, esu išbandžiusi ir dar vieną gerą majonezo pasirinkimą, tai Hamker Remoulade, tikrai irgi tinkamas. Tik jokių majonezų Daumantų arba Vilnius – iškart sugadinsite visą mišrainės skonį. Kartais šalia majonezo dedu truputį grietinės, bet ne visada.
  Ir dar kaip tik šią savaitę valgykloje ragavau baltą mišrainę, kurioje šalia rauginto agurko buvo įdėta ir žalio, tikrai labai patiko.

 58. Inga parašė:

  Šią mišrainę mėgstu (kaip ir šeima). Gaminu pati, niekada nededu jokių mėsos produktų. Valgome turbūt kokius 3 kartus metuose. Šiltuoju metų laiku naudoju ne tik raugintą (marinuotą), bet ir šviežią agurką, taip pat papildomai patiekiu smulkintų krapų ir svogūnų laiškų, kiekvienas valgytojas pats pasirenka dėtis jų ar ne.
  P.S. Man būtina, kad visi ingredientai būtų smulkiai supjaustyti, kitaip mišrainė neskani. 🙂

 59. Evelina parašė:

  Baltą mišrainę gana dažnai gamina mano mama, jos paprašytą, pagaminu ir aš, nes šią mišrainę itin mėgsta mano tėvas, bet štai mano sūnus jos visiškai nemėgsta. Tačiau šią mišrainę jau kelerius metus dažniausiai gaminame ne visiškai „baltą“, nes majonezą pakeičiame alyvuogių aliejumi:)
  Štai mano atsakymai:

  Kas jums labiausiai nepatinka baltojoje mišrainėje?- kiaušiniai.

  Kokio ingrediento ten negali būti?- kiaušinių, aštraus svogūno, jau mieliau dedu žalią poro dalį.

  Gal vasarą ir žiemą skirtingais ingredientais ją papildote? – vasarą dedu svogūnų laiškų.

  Kiek kartų per metus jos tenka paragauti? – daug:)

  Kas jūsų šeimoje gamina? ar patys ,ar perkate parduotuvėje? ar vyresnės giminės moterys?- gaminame tik pačios – aš arba mano mama.

  Balta mišrainė – tik šventinis dalykas? – neee, per šventes sumaišau egzotiškesnes mišraines.

  Kokia jūsų baltos mišrainės gerumo paslaptis??- karšto rūkymo kiaulienos file supjaustyta mažais kubeliais, malti baltieji pipiriukai ir alyvuogių aliejus arba Daumantų majonezas su Alyvuoge, šis tarsi Helmans analogas, tik tautinis:)

 60. Jurgita parašė:

  Nieks taip tobulai nepadaro baltos mišrainės kaip mano mama.Tikrai. Taip kaip ir cepelinų.Jos dedami ingridientai: virtos bulves (tos kurios isvire nesubyra), konservuoti žirneliai , virtos morkos(jų nepagailėkite), rauginti agurkai (būtinai iš savo rūsio), kietai virti kaimiški kiaušiniai(taip pat būtina) ir geras majonezas (helmans, KKF „Ekstra“, „Premium“). Štai tokią mišrainę mes valgom jau kone 30 metų, nekintančio recepto ir be jokių ten improvizacijų, nes tai jau nebe klasika.

 61. Viktorija parašė:

  Balta misraine ziauriai megstu balta misraine yra pasaka niam niam:))

 62. Neringa parašė:

  Mano vyras yra pusiau lenkas, tai jo mama balta misraine visad Kucioms ruosia ir, pagal lenku paproti, i ja, be majonezo ir grietines, dar deda garstyciu! Taip pat pjaustyto kumpio…Nepsakyciau, kad si variacija mane zavi, siemet bent jau isprasiau kumpio i ja nedet, sakau, negalesiu jos valgyt, jei mesos bus, nes dauguma lietuviu per Kucias mesos ir pieno produktu nevartoja. Paburbejo, bet nusileido ir ne kiek nesigailejo paskui 🙂

  Man asmeniskai irgi nepatinka, kai daug morku prideda, duodu pirmenybe marinuotam agurkeliui, maziausiai bulviu, zirneliu(nemegstu ju) ir visada dedu smulkiai sukapotu svogunu laisku.
  Man idealus variantas: 3 nedideles bulves, 4 vidutiniai agurkai, 1 morka nedidele, 3 kiausiniai, 2 saukstai zirneliu, 2 laiskiniai svogunai, majonezo, grietines, juoduju pipiru, siek tiek citrinos sulciu. Jokiu mesu vidun, feee. Labiausiai patinka valgyt su kepta vistiena 😉

 63. Rita parašė:

  Pasiryzau ir as pirma kart sudalyvaut konkurse 🙂 Esu is aukstaitijos is Moletu. Mano megstamiausias baltos misraines variantas yra tas kuri gamina mano mama bulve+morka+kiausinis+zirneliai+marinuoti agurkeliai
  Mano vyro seimoje balta misraine gaminama be agurkeliu ir dedama daug morku, tada misraine tokia saldesne gaunasi. Patinka man ir sis variantas. Dar esu ragavus misraine paskaninta krapais, tikrai suteikia gaivumo.
  Nepatinka kai viskas skesta majoneze ir nesuderinama slapia desra ir balta misraine. Svoguno taip pat nededam.
  Balta misraine gaminu dazniausiai as arba mano anyta sventems, kartais gaminu ir kasdienai keleta kartu i metus. Man tai yra saltojo sezono valgis, vasara niekada jos negaminu, vasara skaniausia svogunu laisku, ridikeliu ir agurku salotos.
  Baltos misraines skanumo paslaptis manau yra gaminimo ritualas. Man ji skaniausia tada kai gaminama kompanijoje, kartu verdama, lupama, pjaustoma ir tada kartu susedus ragaujama.

 64. Alma parašė:

  1. Baltoje mišrainėje nepatinka česnakas (mano anyta jo visuomet įtarkuoja), nekokybiški produktai (patęžę agurkai, pervirtos bulvės, neskanūs žirneliai..), neteisingas morkų ir bulvių santykis (man morkos reikalingos tik dėl spalvos, nemėgstu kai mišrainė pasidaro per saldi nuo morkų) ir padažui naudotas su kažkuo maišytas majonezas (teko ragauti su grietine ir jogurtu).
  2. Baltoje mišrainėje man nepriimtini žali, t.y. termiškai neapdoroti produktai (svogūnai, obuoliai, agurkai).
  3. Vasarą ir apskritai šiltuoju metų laiku baltos mišrainės neruošiu.
  4. Valgome per šventes ir kai vyras užsimano, plius minus 4-5 kartai per metus.
  5. Gamina visos šeimos moterys, visos skirtingai. Parduotuvėje ruoštos teko ragauti, bet nesu linkusi ją pirkti.
  6. Mano vyrui visada šventė, kai būna baltos mišrainės 😀
  7. Mano baltos mišrainės paslaptis rūkyta vištiena, visuomet jos įpjaustau, bet tuomet žinoma tai gaunasi kaip užkandis, o ne priedas prie mėsos/žuvies ir pan.

 65. Inga_france parašė:

  Neseniai priimtas prancuziskas baltos misraines variantas : ju ‘ salade Macedoine’ ‘ paimu conservuotu darzoviu rinkinio inda ( jame jau kvadraciukais supjaustytos morkos, ropes, sparagines pupeles, pupeles, zirneliai) , dar idedu konservuotu kukuruzu, smulkiai pjaustyta svoguna, svauks majonezo ir misraine gatava. Gerai kai reikia staigiai vaikams paduot grizus is mokyklos! Ir sveika ir greita….

 66. Rita parašė:

  Labai laukiu pavasarinio žurnalo! Dar nei vieno žurnalo taip nesu „naudojusi“, kaip Jūsiškio Kalėdinio. Kas antrą…, na kas trečią:) repectą išbandžiau. Atsakymai:
  1. Kas galėtų nepatikti baltoje mišrainėje? Nenulupta agurkų odelė, svogūnai (bet jų niekada nededu)
  2. Manau, kad žalio svogūno. Visi ingridientai kokiu nors būdu apdoroti, o jis būtų „išsišokėlis“…jei dėčiau. Taip pat baltą mišrainę įsivaizduoju tik vegetarišką, mėsos galima šalia į lėkštę pasipjaustyti…
  3. Vasarą skanu pagardinti šviežiai raugintu agurku (bet irgi nulupti odą:), krapais…Kai virtos šviežios bulvės, morkos, … tada vietoje majonezo naudoju graikišką jogurtą, „vaikiškus“ Bonduelle žirnelius.
  4. Kelis kartus tikrai tenka paragauti. Nepasakysiu tiksliai. Mes šią mišrainę valgome dažniau kaip vakarienės ar pietų patiekalą, nei kaip šventinį. Ji tinka ir į darbą įsidėti, ir į kelionę, ir į mokyklą vaikams.
  5. Dažniausiai gaminu pati, bet būdama svečiuose visada paragauju ir kitų šeimininkių, jei būna pagaminta.
  6. Dalis šeimos vegetarai, tai ši mišrainė „universali“. Mėsavalgiams visada galima vištienos šlaunelę ar kitokios mėsos šalia patiekti.
  7. Nulupti agurkelių odą, jei jie didoki, pašalinti ir sėklytes. Smulkiai pjaustyti. Nors aš naudoju tokį metalinį sietelį. Majonezą (jogurtą) ir prieskonius dėti prieš pat valgant.

 67. Ieva parašė:

  Kas jums labiausiai nepatinka baltojoje mišrainėje?
  Aplamai nelabai žaviuosi balta mišraine
  Kokio ingrediento ten negali būti?
  Man nepatinka mišrainė su svogūnais.
  Gal vasarą ir žiemą skirtingais ingredientais ją papildote?
  Nea,tai vienas iš tų retų patiekalų,kur neprigalvoju variacijų
  Kiek kartų per metus jos tenka paragauti?
  Pati retai ragauju,nebent maišydama
  Kas jūsų šeimoje gamina? ar patys ,ar perkate parduotuvėje? ar vyresnės giminės moterys?
  Gaminame visa šeima.Vaikų darbas nulupti morkas ir bulves,supjaustyti agurkus.Tėtis atidaro žirnelius 😉
  Balta mišrainė – tik šventinis dalykas?
  Ne,labai patogu vyrui dėtis į darbą pietums
  Kokia jūsų baltos mišrainės gerumo paslaptis??
  Jokių paslapčių neturiu,gerumas-tradiciniame skonyje

  Retkarčiais patinka balta mišrainė su menkių kepenėlėmis.

 68. Simona parašė:

  MMM, balta misraine nors ir nelabai sveika, bet jei ne daznai gaminama labai patinka :
  )Kas jums labiausiai nepatinka baltojoje mišrainėje? Rukyta desra ar kumpis ir per daug svoguno.

  Kokio ingrediento ten negali būti? Desros

  Gal vasarą ir žiemą skirtingais ingredientais ją papildote? Pas mus Siaures Airijoj buna tokiu vasaru, kad ir nuo ziemos nedaug skiriasi, tad mums ji tinka all year round. Kartais i misraine pridedu karsto rukymo skumbres arba tuno, mano draugui sitas variantas dar labiau patinka nei klasikinis

  Kiek kartų per metus jos tenka paragauti?
  Daug, nes nei vienas didesnis pasisedejimas svenciu proga neabsieina be baltos misraines 🙂

  Kas jūsų šeimoje gamina? ar patys ,ar perkate parduotuvėje? ar vyresnės giminės moterys? Gaminu pati, nes vyresnes gimines moterys liko teviskeje 🙁

  Balta mišrainė – tik šventinis dalykas? Musu draugu rate gaunasi lyg ir sventinis dalykas, nes tu svenciu per metus tiek, kad jau be progos tos misraines ir nebesinori

  Kokia jūsų baltos mišrainės gerumo paslaptis?? Ipliti siek tiek marinuotu agurku rasalo 🙂

 69. Ieva parašė:

  Balta misraine. Anksciau galvojau, kad tai labai lietuviskas patiekalas. Bet tai labai tarptautinis patiekalas. Kiekvienoj sali galima atrasti tu baltu misrainiu. Va Cekijoje tai yra svarbiausias Kuciu stalo atributas. Ir mane labai nustebino, kad cekai naudoja misrainei marinuotas darzoves stiklainyje. Bulves issiverda, nulupa ir supjausto patys, o paskui Cekijoje parduotuvese pilna tokiu paruostu stiklainiukui „baltai misrainei“. Ten kubeliais supjaustytos morkos, saliero gabaliukai( nedaug) ir zirneliai. Taigi seiminkes Cekijoje mielai griebiasi sios pagalbos. Tada tik supjausto dar agurko marinuoto, kiausiniu ir uzdeda majonezo. Cekijoje vietoje majonezo megstama deti toki totoriska padaza. Is esmes jis panasus i majoneza. As is pradziu skeptiskai i tai ziurejau, bet buvau maloniai nustebinta. Skonis tu siek tiek pamarinuotu morkyciu ir salieru labai gerai isryskeja ir kazhkaip balta misraine pagyvina.

  Austrijoje tai labai populiaru balta misraine ivynioti i kumpio gabalelius ir pateikti kaip uzkandi lekstese. Tik misraineje dar ir krienu yra. O padazas su jogurtu. Ir kiausiniu nera.
  Supaprastintas austriskas baltos misraines variantas: virtos bulves, svogunai, laiskiniai cenakai ir padazas. Arba tik aliejus su actu, citrinos sultimis arba majonezas. Kartais dar rauginti agurkeliai ipjaustomi. Ir dar Austrijoje bulves supjaustomos griezineliais. Verdamos pries tai su lupenomis.

  Kas jums labiausiai nepatinka baltojoje mišrainėje?

  Man nepatinka, kai daug riebaus majonezo ir kai daug svogunu. O ypac blogai, kai svogunai dideliais gabaliukai supjaustyti. Arba juos reikia pjaustyti taip, kad nesimatytu arba nedeti:) Ir dar minusas baltos misraines, kad nuo jos apsunksti labai. Kaip garnyras ji nera idealus subalansuotos mitybos variantas… Greiciau jau kaip pagrindinis patiekalas. Dar nepatinka, kai daktariska desra yra ipjaustoma. Kazhkur valgiau ir men nelabai prie sirdies/skrandzio sis variantas…

  Kokio ingrediento ten negali būti?

  Man nereikia mesos, desros. Dar neskanu saldyti zirneliai… Kazhkaip nekaip jie ten isipaiso. Svogunai pavojingas dalykas. Jokiu cesnaku. Nepervirti morku!

  Gal vasarą ir žiemą skirtingais ingredientais ją papildote?

  As labai megstu daug krapu svieziu ideti. Ir zinoma, kad is savo darzos virtos sviezios morkytes daug skanesnes nei baigiantis ziemai morkos is rusio. Vasara nededu visai kiausinio. Ziema visai tinka.

  Kiek kartų per metus jos tenka paragauti?

  Minimum 4 kartus.

  Kas jūsų šeimoje gamina? ar patys ,ar perkate parduotuvėje? ar vyresnės giminės moterys?

  Mano mama, uosviene gamima. As pati retai darau… Parduotuvese niekada neperku…

  Balta mišrainė – tik šventinis dalykas?

  Man taip. Nes jos negaminu kaip garnyro… Per sunki… Bet mano mama dazhnai gamina ir valgo kaip pagrindini patiekala.

  Kokia jūsų baltos mišrainės gerumo paslaptis??

  Nepervirtos ir su meile supjaustytos darzoves. Nes jeigu negraziai supjaustyta ir per dideli gabalai, tai man jau puse skonio dingsta:) Ir jokiu bunu ne istize rauginti agurkai… Jie turi buti kieti, geriausia maziukai, kur nera seklu. As arba nededu svogunu arba labai nedaug ir labai smulkiai supjaustau. Ir niekada nemaisau visos misraines su majonezu is karto. Tik tiek, kiek suvalgysim. Ir kiausiniu dedu tik i ta misraine, kuri bus suvalgyta. saldytuve kiausiniai pajuoduoja.

  Siaip geras dalykas yra ta balta misraine. As visuomet jos paragauju ir megaujuosi:)

 70. Justina parašė:

  Baltą mišrainę gaminu dažnai, tikrai nelaukiam didžių švenčių. Skanu, tiek prie žuvies ar mėsos. O gaminu iš produktų, kurių yra šaldytuve. Dažnai improvizuoju, mėgstu įpjaustyti svogūnų, žalių agurkų, kitų daržovių esančių namuose. Nenaudoju jokių prieskonių, tik tiek kiek turi pačios daržovės. Privalomi produktai tai virtos bulvės, žirneliai, virti kiaušiniai, virtos morkos, svogūnai, taip pat įpjaustau ir daktariškos dešros, tiesiog tai pripratę valgyti ir taip skaniausia. Manau, kad mišrainėje labai tiktų rūgštesnis obuolys, ar salotos lapas, tikrai būtų gaiviau ir dar skaniau. Taip pat galima naudoti ne tik majonezą, o kitokį, salotom tinkantį padažą.

 71. Vaiva parašė:

  Na,o mes baltą mišrainę paskutinį kartą darėm ko gero,prieš kokius dešimtį metų. Mūsų šeimoje ji nelprilipo 🙂

 72. Vaiva parašė:

  Balta mišrainė man yra išskirtinai tik daržovinis patiekalas. Jei kam labai reikia, valgo su atskirai pagaminta mėsyte. Labai nemėgstu, kai pervirtos bulvės – fui fui fui. Būtų gerai kuo nors pakeisti majonezą. Vis žadu pabandyti ją gaminti su naminiu majonezu, bet balta mišrainė mūsų šeimoj iš esmės tik per šventes gaminama, o tada ir taip daug darbo virtuvėj būna 🙂 Skaniausia mišrainė su anytos naminiais raugintais agurkėliais, kai viskas pjaustyta smulkiais kubeliais ir dar įdėtas gabalėlis meilės 🙂

 73. jurga vovere parašė:

  Atsakymai į klausimyną 🙂

  Kas jums labiausiai nepatinka baltojoje mišrainėje? Iš principo, tai gana kaloringas/sunkus/sunkiai virškinamas patiekalas. Na, majonezas + kiaušiniai + bulvės + marinuoti ar rauginti agurkai – ne pats sveikiausias derinys. Bet jei produktai kokybiški ir nepervirti, ir su geru majonezu, ir ne per dažnai valgoma – tai skanus dalykas 🙂

  Kokio ingrediento ten negali būti? Man – česnako. Mėsos (nes mėsos nevalgau). Vietoj svogūno geriau svogūnų laiškai, arba išvis be svogūno.

  Gal vasarą ir žiemą skirtingais ingredientais ją papildote? Ne, vasarą kažkaip šitų „salotų“ išvis nesinori, norisi žalio, šviežio maisto.

  Kiek kartų per metus jos tenka paragauti? Bent porąsyk – per Kalėdas ir Velykas 😉

  Kas jūsų šeimoje gamina? ar patys ,ar perkate parduotuvėje? ar vyresnės giminės moterys? – Parduotuvėj salotų ir mišrainių neperku, pati taip pat gaminu labai retai. Gamina tiek mano mama, tiek anyta. Beje, anyta, kuri yra rusė, vadina šitas salotas Olievier ir sako, kad Vakaruose jos vadinamos rusiškomis.

  Balta mišrainė – tik šventinis dalykas? – Nors man jis neatrodo nei rafinuotas, nei šventinis, bet faktiškai gaunasi taip, valgau ją tik per šventes 🙂

  Kokia jūsų baltos mišrainės gerumo paslaptis?? Kokybiški, nepervirti, vienodai supjaustyti ir tinkamomis proporcijomis parinkti produktai, geras majonezas.

 74. RENATA parašė:

  Paskutinius dešimt metų jos nebegaminu ir visai nepasiilgstu, nes vengiu maisto su riebiais padažais. Salotos su aliejumi daug skaniau. Be to, balta mišrainė visiškai nedera su vynu, todėl ir baliuose dėl jos negriūnu. Dažnai svečiuose, kur ant stalo balta mišrainė ir kitas maistas būna nuobodus: ala dešrytės ir vyniotiniai. Bet dėl skonio juk nesiginčijama 😉 ?

 75. Snaige parašė:

  Visas virtas darzoves verdam butinai su lupena ir butinai pasudytame vandenyje ,agurkas butinai raugintas bobutes is Kedainiu nes mariniuoti gadina skoni ir buna tada kaip is didziuju prekybos centru . Visas atvesusias darzoves reikia pjaustyti smulkiai bet netaip kad susiveltu . Kiausinis butinai . Svogunas niekada . Niekada nemaisom agurko i misraine ir nededam majonezo jeigu iskart nekeliaus bliudukas ant stalo ,kad nepavandenytu . Majonezas dazniausiai Helmans , kartais galima per puse su grietine sumaisyti . Jeigu mesa tai tik virta jautiena tada dar lieka ir buljono 🙂
  p.s. noreciau ir as to pavasarinio zurnalo 🙂

 76. Egliukas parašė:

  O man sioje misraineje viskas patinka ir tikrai nieko neisbraukciau! 🙂 Kazkada labai nemegau, kad joje yra kiausinio, bet dabar be jo sios misraines neisivaizduoju! As visada kiausinio dedu daugiau,apie 4-5, butinai ji kuo smulkiau supjaustau, kad skonis geresnis butu ir tik akyla akis gali jo pamatyti 😀 O agurkus visada dedu tik marinuotus, nes rauginti man nepatinka. O mano paslaptis, pildama zirneliu, butinai ipilu ir jo skyscio, aisku ne per daug, bet su jo pagalba misraine tampa slapesne ir dar skanesne! 🙂 Misraine gaminu dazniausiai sventiniu laikotarpiu, bet buna kartais, kad labai jos issiilgstu ir pasigaminu be progos. Be baltos misraines neisivaizduoju nei vienos didesnes sventes! 🙂

 77. Daiva parašė:

  Iš tiesų balta mišrainė yra paplitusi tarptautiškai :). Šiuo metu svečiuojuosi Cape Cod (JAV) ir, atsakiusi į Beatos klausimus, valgysiu… spėkite, ką? Taip. taip… baltą mišrainę. Gaminu, tiesą pasakius, ją labai retai. Vakar dukrytė paprašė pagaminti, tikriausiai jaučia nostalgiją lietuviškiems patiekalams. Nežinau, ar tai lietuviškas patiekalas, bet aš su juo, galima sakyti, užaugau. Mama gamindavo visoms šventėms.Štai ir Amerikoje Eglės (mano dukrytės)dėka jos kolegos banke pamėgo šią mišrainę.Tur būt užteks čia man postringauti, atsakysiu į klausimus:

  Kas jums labiausiai nepatinka baltojoje mišrainėje? Sveikatos atžvilgiu – nesuderinti produktai tam atvejui, jei planuojame gyventi 100 metų 🙂

  Kokio ingrediento ten negali būti? Svogūno ir dešros, kurioje praktiškai nėra mėsos, niekada nedėčiau.

  Gal vasarą ir žiemą skirtingais ingredientais ją papildote? Paprastai jos negaminu :), bet žiemą tur būt įdėčiau karšto rūkymo kumpio, jei į svečius ateitų vegetarai, įkyriai propaguojantys savo sveiką gyvenimo būdą :))).

  Kiek kartų per metus jos tenka paragauti? Vieną – du kartus, kai draugai pavaišina :), arba Eglė paprašo pagaminti.

  Kas jūsų šeimoje gamina? ar patys ,ar perkate parduotuvėje? ar vyresnės giminės moterys? Jei kalbame apie mišrainę, tenka gaminti man, vyresnei giminės moteriai ( bet širdis tai visada jauna :))).

  Balta mišrainė – tik šventinis dalykas? Šventinis dalykas ? Reikia suprasti, kad gaminame tik šventėms? Ne, svarbu, kad būtų pagaminta su meile:)

  Kokia jūsų baltos mišrainės gerumo paslaptis?? Primena gražią, nerūpestingą vaikystę ir mylinčius tėvus.

  Tokie būtų mano atsakymai.
  Ačiū, Beata, kad esate, džiuginate mus savo istorijomis ir receptais ( praverčia ir Cape Code) ! Žaviuosi Jūsu darbštumu ir charizma!

 78. Asta parašė:

  Niekada nededu kiaušinių ir dešros. O va žalias agurkėlis laaabai tinka…

 79. Egle parašė:

  Baltą mišrainę gaminu vaikams, nes pastebėjau, kad beveik visi vaikai ją mėgsta, valgome jos kelis kartus per metus, dažniausiai per šventes. Vasarą , labai skanu, kai šviežios daržovės atsiranda, tada dedu ir šviežio agurko. Truputis informacijos apie baltą mišrainę, kurią pati nesenai sužinojau(diskutavom su vyru ar tikrai lietuvių patiekalas, aš sakau, man atrodo rusiška, o jis aišku į visagalį google ir pasirodo…) visai ji ne lietuviška, ir net ne rusiška:Daugiau nei prieš šimtmetį jaunas prancūzas Liusjenas Olivje išvyko laimės ieškoti į… Maskvą! Kaip žinia, 19 amžiuje Rusijoje tiek prancūzų kalba, tiek prancūzų virtuvė buvo aukštuomenės labai mėgstamos, tame Liusjenas ir matė savo šansą.
  Atidarė Maskvoje restoraną, pavadinimu “Ermitaž”. Liusjenas buvo iš kulinarų šeimos, o be to atsivežė į Maskvą ypatingo padažo su garstyčiomis receptą. Majonezo. Olivje šeima buvo ištobulinusi neblogą majonezo receptą, kuris užtikrino sėkmę vyresniesiems broliams, turintiems restoranus Prancūzijoje. Pradžioje visai neblogai reikalai ėjosi ir Maskvoje. Bet greitai majonezo visi atsivalgė. Taigi reikėjo vėl sugalvoti ką nors ypatingo.
  Spėkit, ar sugalvojo.
  Tai žinoma, kad taip!
  Mesje Olivje sukūrė nuostabiausią užkandį su jerubių ir kurapkų mėsos gabaliukais, vėžių kakliukais, veršio liežuviu, omarais ir kaparėliais… viskas gražiai užpilta savo paties pagamintu majonezu (kurio sudėtis buvo laikoma tokioje paslaptyje, kad nieks virtuvėje negalėdavo žiūrėti, kaip jis plakamas. Olivje eidavo padažo gaminti į atsikrą kambariuką.) Visi tie geri dalykai buvo puošiami kiaušiniais ir agurkėliais kornišonais, o centre grynai dėl grožio uždėdavo virtą bulvę. (Nes kas gali būti gražesnio už virtą bulvę, ar ne?)
  Bet žiūri Olivje, kad rusai, gavę gražiausią lėkštę su gražiausiais “riabčikais” iškart ima šaukštą ir viską makalai-makalai sumaišo, sugriaudami visus grožius…
  Todėl netrukus prabangusis užkandis jau buvo patiekiamas supjaustytas smulkesniais gabaliukais, sumaišytas ir neskūpiai užpiltas majonezu.
  Visi jį vadindavo “salat olivje”.
  Ir dabar taip tebevadina, nepaisant siautulingose istorijos audrose įvykusios sudėties evoliucijos, dešros – šlapiankės vietoj jerubių, žirnelių turbūt vietoj vėžių kakliukų, morkų dėl grožio… ir nė vienas normalus rusas naujų metų nesutiks be olivje bliūdo, ir pas mumi Lietuvoj balius ne balius, jei nėra “baltos mišrainės”, bet žinot, kaip ši mišrainė vadinama kitose šalyse: ogi “rusiškos salotos“

 80. Giedre parašė:

  Labas, daug komentaru perdkaiciau apie balta misraine. Kazko yptaingo jai ir neparasysiu. Musu seimoje toks patiekalas valgomas saltuoju metu, mazdaug 5kartus per metus . Niekada nededu jokiosdesros

 81. Giedre parašė:

  Labas, daug komentaru perskaiciau apie balta misraine. Kazko naujo ir neparasysiu. Musu seimoje toks patiekalas valgomas saltuoju metu, mazdaug 5 kartus per metus . Niekada nededu jokios desros ir svoguno, bet dedu 1 kiausini butinai. Privaloma smulkiai supjaustyti. Neperkam parduotuvej, nvalgysiu jei misraine bus supjaustyta stambiais gabalais.Gaminu pati ☺

 82. Natalija parašė:

  Visu pirma aciu Beata uz nuostabu savo bloga. Daznai paskaitau ir pasinaudoju tavo receptais.
  Kas liecia balta misraine, tai pagrindinis ingridientas virta jautienos file (labai nemegstu su virta desra). Taigi visko dedu saikingai: virta jautiena, kiausiniai, zirneliai, bulves (zinoma virtos su lupena, bet misraineje nuluptos 😀 ), backiniai agurkai, grietine, majonezas (butinai ‘“Helmans“), niekada nededu svogunu, truputis druskos ir pipiriuku. Kas ragavo niekada nenusivyle 🙂
  Gaminu visada pati tik per sventes

 83. Kristina parašė:

  Atsakymai:
  1)kas labiausiai nepatiktu baltoje misraineje,jei butu ipjaustytas zalias svogunas(ir dar stambiai)brrr,ir jei ji butu „sausa“ pagaileta majonezo,visdelto ji turi buti „slapia“
  2)mesos,nezinau,ji man visdelto yra darzoviu misraine,ji tinka prie mesos( vistienos,liezuvio,zuikio)
  3)tikrai neskirstau vasaros balta misraine ar ziemos,ji visada vienoda!!!
  4)per metus jos tenak ragauti per visas didziausias sventes,per gimtadienius,na ir dar kokia pora kartu per metus be progos
  5)visada as esu atsakinga uz balta misraine,nes visi giria,kaip as tokia skania padarau,bet as turiu savo taisykles!smulkiai pjaustyti,tiesiog butina!
  6)balta misraine – galiu sakyti yra sventinis dalykas! Nors ji ir paprasta,bet darbo prie jos yra nemazai!
  7)o mano baltos misraines paslaptis yra tokia: is vakaro issivirti bulves ir morkas,kad susistovetu,is vakaro susipjaustau marinuotus agurkus(mus skaniau su jais) kad gerai nuvarvetu,taip pat zirnelius,Zirnelius perku tik smulkius,100 kartu skaniau,ir misraine atrodo pati tokai smulki,grazi. Morku turi buti daugiau uz bulviu.Kiausinius verdu ta pacia diena,kada valgoma misraine,dedu irgi nemazai,o majonezas tik Hellmanns.

 84. Diana parašė:

  Vaikystej balta ,misraine buvo tik sventinis patiekalas, dabar gaminu dazniau ir labai megstu.mano vaikystes misrainej dedavom:bulves, morkas, zirnelius, marinuotus agurkelius ir daktariskos desros. dabar desros nededu, skani ir be jos 🙂
  Kas jums labiausiai nepatinka baltojoje mišrainėje? nepatinka kai buna ideta kiausiniu.
  Kokio ingrediento ten negali būti? svogunu.
  Gal vasarą ir žiemą skirtingais ingredientais ją papildote? man skani tradicine kuria gaminu. jei noriu kitokiu skoniu, gaminu kitas misraines.
  Kiek kartų per metus jos tenka paragauti? na mano namuose kokius 3 kartus per metus, bet jei pas sese I svecius uzsuku, tai ir 12 kartu per metus:)
  Kas jūsų šeimoje gamina? ar patys ,ar perkate parduotuvėje? ar vyresnės giminės moterys? visada pjaustau as, nes man labia megstu pjaustyt, ir kuo smulkiau.
  Balta mišrainė – tik šventinis dalykas? sventinis, bet smagu ir svecius pavaisint .
  Kokia jūsų baltos mišrainės gerumo paslaptis?? smulkiai pjaustyta,pagaminta su meile 🙂

 85. Inga parašė:

  Aš išteisinu. Man skani, bet TIK PAČIOS PAGAMINTA. Labiausiai mėgstu, kai tik ką paryoštą ragauju, kai dar vos vos šilta 🙂 tiesa, mėgstu be jokių dešrų.. tik daržovės 🙂

 86. Kristina parašė:

  Kas jums labiausiai nepatinka baltojoje mišrainėje?Viskas, nieko nekeisčiau, gerbiu senus lietuviškus patiekalus, tai paveldas ir jis nei per riebus nei ką 🙂
  Kokio ingrediento ten negali būti? „Šlapiankos“ ir žirnelių. Pagal senovinį- tikrą receptą jų ten nėra, ir mano nuomone, visai nereikia 🙂
  Gal vasarą ir žiemą skirtingais ingredientais ją papildote? Nieko nekeičiame, nes tada ji tampa „netikra“ balta mišraine.( Tik svogūno galvutes keičia svogūno laiškai ir šaldytus krapus keičia švieži )
  Kiek kartų per metus jos tenka paragauti? Daug, visi gimtadieniai ir kitos šventės neįsivaizduojamos be jos, tai tarsi kažkoks skiriamasis ženklas, jog buvo tikra šventė .
  Mano draugė dirbdama virėja sako, kad vėl grįžta tradicija šventėms ir gimtadieniams sakytis šią mišrainę, sako dar prieš pora metų visi atsisakydavo jos, o dabar būtinai nori .
  Kas jūsų šeimoje gamina? ar patys ,ar perkate parduotuvėje? ar vyresnės giminės moterys? Namuose gaminu pati.
  Balta mišrainė – tik šventinis dalykas? Tikrai ne. Gaminame ir šiaip sau, dažniausiai „ant“ savaitgalio.
  Kokia jūsų baltos mišrainės gerumo paslaptis? Virtos bulvės, morkos, kiaušinis, žirneliai, rauginti agurkai, pipiras, druska, svogūnas (būtinai), krapai, majonezas ir šiek tiek grietinės. Jokiu būdu nereikia dešros, šviežių agurkų, žirnelių, nieko nesakau blogo apie juos, tikrai teko ragauti ir su šiais produktais mišrainę ir tikrai ji skani, tačiau lietuviška vadintis jau nebegali, tai kažkoks sumodernintas jos variantas.

 87. Kristina parašė:

  Atsiprašau savo komentare rašydama kad nereikia žirnelių turėjau mintyje žalių šviežių žirnelių, nes mūsų krašte tai gan paplitę, o marinuotų tai reikia būtinai.

 88. Giedre parašė:

  Man atrodo, kad svarbiausia balta misraine issvirti is vakaro, tuomet pastovejusios bulves nesulimpa supjaustytos, o maisoma misraine nepavirsta i kose. Ir dar mane mama ismoke, kad butinai supjauscius marinuotus agurkus juos nuspausti.

 89. Rasa parašė:

  1. Kad visko labai daug, bet kaip be to kiekio apsieiti nezinau:)))))))))))

  2. hmm geras klausimas gal kiausinis, nes na niekada nekyla noras pacio kiausino valgyti ar ydaryti bulve, raugintu agurku, o gal ir pati poniute bulve keistai atrodo tarp visi patiekalu. dar man keisciau kai ta balta misraine zmones valgo su mesa ir bulviu kose, juk bulviu jau yra:) ESU VALGIUSI SU CESNAKU- kazkaip jam norisi sakyt sudie ir nedeti paciai:)

  3. Na ji tradicine:))))))))
  4. per sventes ir to gana

  5Gamina vyras arba mama, reciau as pati
  6. tikrai taip

  7. Esu Lenkijos lietuve. Cia balta misraine vadinasi kaciozeras- anties lesalas. (pagal tai kad antis viska sulesa ir maisto nederina) :))))))))) Na kas man ydomiausia ir neitikinamiausia, kad Lenkijoje lietuviai dar prie tradizines lietuviskos misraines ingrediantu: bulve, morka , zirnelis, raugintas arba marinuotas agurkas, kiausinis, majonezas, pipirai druska deda butinai butinai pora, kukuruzus konservuotus ir obuoli. skaindziui tai tik,rai bomba:) bet skonis na toks keistokas ai dar ja padaro gerokai anksciau pries sventes deda pati geriausia majoneza- winiary firmos ir laiko saldytuve kad skonis butu vientisas. misraine nepavandenyja:) Ai ir cia agurkai turi buti ne marinuoti o butinai raugti:)
  Bet cia gal kaip totoriu simtalapis lenkiu zemai galva kas sugeba per sventes nesuvalgyti jo gabalelio, kaip ir baltos misraines sauksto:))))))))))

 90. Ugne parašė:

  Peržiūrėjau skaitytoju atsakymus, ir jie tokie issamus, daug kas sutampa ir mano seimoje, todėl nesikartosiu, bet LABAI noriu pamineti slapta gera ingredienta, kuri suzinojau is vyro tevu – karsto rukymo jūros eserys ; zinoma, reikia atsakingai isrinkti kaulus, bet skonis puikus!!! O jei dar visi ingredientai kokybiškai, pipirai katik grusti… Manau tiktu ir kapareliai prie so derinio. O svogūnai zali, priesingai nei kitos, man patinka – suteikia tokio freshness, astrumo. Mociute dar kartais ideda virtu burokėlių ne daug, bet tada jau rozine misraine gaunasi, o as kazkada pamaciau, kad galima sluoksniuoti rozine su balta dideleje vazoje – vyresnems giminems toks dalykas patiktų sventes metu :)))

 91. rasa parašė:

  labai idomu buvo suzinoti is Regio komentaro apie baltos misraines istorija

 92. Irina parašė:

  Kas jums labiausiai nepatinka baltojoje mišrainėje?
  Labiausiai nepatinka, kad negali sustoti valgyti. O net persivalgus galvoji, kad galėjau pagaminti ir daugiau.

  Kokio ingrediento ten negali būti?
  Silkės ir kukuruzų tikrai negali būti. Taip pat agurkai privalo būti rauginti, o ne marinuoti. Marinuoti agurkai išduoda šeimininkės lengvabūdiškumą arba spontaniškumą, o baltoji mišrainė suplanuotas ir apgalvotas patiekalas, o ne šaldytuvo turinio gelbėjimas.

  Gal vasarą ir žiemą skirtingais ingredientais ją papildote?
  Baltoji mišrainė labiau šaltų sezonų patiekalas – soti, sodri.

  Kiek kartų per metus jos tenka paragauti?
  Rudenį ir žiemą – beveik kievieną dieną – esu didelė gerbėja šios mišrainės darbovietės valgykloje.

  Kas jūsų šeimoje gamina? ar patys ,ar perkate parduotuvėje? ar vyresnės giminės moterys?
  Gamina visos moterys, o padeda gaminti ir vaikai ir vyrai. Skaniausia pagaminta namuose.

  Balta mišrainė – tik šventinis dalykas?
  Tikrai ne tik šventinis. Tai sotus, paprastas, bet laiko reikalaujantis patiekalas. Ji labai savarankiška, gali būti vienintelė vakarienės ar greitų pietų dalis, na, nebent duonos gabaliuko prie jos.
  O jei nepersistengti su majonezu ir dalį jo pakeisti grietinę – gausis maistingas ir sveikas patiekalas, juk mišrainės pagrindas yra daržovės.

  Kokia jūsų baltos mišrainės gerumo paslaptis??
  Naminiai rauginti agurkai, karštu vandeniu nuplikyti svogūnai (kartumas sumažės, o žalios-šviežios daržovės pojūtis išliks), nepersistengti su majonezu, truputi juodų pipirų. O šventiniam variantui įdėti supjaustyto nulupto obuolio ir namuose keptos nugarinės ar kumpio.
  Vaje, jau seilės varva, einu gaminti baltos mišrainės…

 93. jurgutis13 parašė:

  man labiausiai širdį pamalonina prisiminimai, kai būdamos mažos kartu su pusseserėmis gaudavome „šventą pareigą“ prieš didžiąsias metų šventes supjaustyti viską baltai mišrainei:) Tas bendras darbas būdavo labai smagus ir laukiamas ir taip jausdavomės prisidėjsios prie šventinio stalo:) Gaila, kad dabar vis rečiau kartu susirenkam per šventes į vieną krūvą. o ir suaugom, išmokom pačios mandrus patiekalus gaminti, todėl norisi nustebinti artimuosisu dar nematytom salotom:)
  nepaisant to, balta mišrainė visad būna ant šventinio stalo, kokius 2-3kartus per metus, o kartais ir dažniau. dabar dažniausiai ją gamina mano tėtis ir būna labai skanu, nes jis turi kantrybės viską smulkiai supjaustyti.
  Niekada nededam dešros. o man dar netrūktų ir svogūno (ne dėl to, kad jo menėgčiau, bet be jo skonis toks švelnesnis man). ir visada tik marinuoti agurkai, nieka žalio nededam.
  kas skaniausia? turbūt viskas drauge, tada net virtos morkos netrukdo:))))
  Keletą kartų mėginom parduotuvines mišraines, bet skonis nuvylė. matyt be meilės gaminta.
  Valgom dažniau šaltuoju metų laiku, vasarą graužiam šviežias daržoves.
  Nors jau gyvenu nemažą skaičių metų atskirai nuo tėvų, tik praeitą rudenį išdrįsau pirmą kartą pasigaminti baltos mišrainės savo naumuose (vyras įkalbėjo šiaip ne taip). ir pavyko:) tada jaučiausi tikrai suaugusi:))))

 94. Egle parašė:

  kiekvienos salotos – tai improvizacija, taciau jeigu kalbame apie klasikinę baltą misrainę, nereiketu ieskoti nauju ingradientu, bandyti keisti ar tobulinti pradinį variantą – bulvės, morkos, kiaušinis, rauginti /marinuoti agurkai, konservuoti žirneliai. Svarbiausia – produktų kokybė – nepervirtos bulvės ir morkos, neišpampę agurkai, smulkiais, vienodais kubeliais supjaustytos daržovės, geras majonezas. Iš prieskonių tinka grūsti juodieji pipirai, druska, švieži krapai.
  Jeigu nutolsim nuo klasikos – mūsų šeimoj mėgstama tokia mišrainė – virtos bulves, virti kiaušiniai, daug smulkiai pjaustytu krapų, petražolių. Viskas pagardinta geru alyvuogių aliejumi, citrinos sultimis, grūstais juodais pipirais.

 95. Vita parašė:

  Oj kokia gera tema 😀
  Pas mus seimoje pastebejau jau antri metai vyraujancia tendencija, kad kai per sventes nors ir padaroma baltos misraines, tai vos vos paragaujama, o per kokius gimtadienius, tai is vis net nepalieciama 😀 matyt todel, kad per daznai gaminam ir per didziasias sventes norisi paragauti idomesniu misrainiu, salotu ir dar neragautu patiekalu, kai per sventes ledziam labiau pasigaminti kokiu gurmaniskesniu patiekalu. O va baltoji misraine, pas mus kaip kokia karaliene gaminama tada kada sirdis nori, nes svente laikom tada kai susirenkam visi prie vieno stalo 🙂 ir tikrai per metus daug daug kartu gaminam (dazniausiai as arba mama), tad nesvarbu ar sniegas uz lango, ar saule ridinejas, mums puikiai atstoja vakariene ar pietus 🙂
  labai nepatinka man baltoj misrainytej neproporcingumas ingridientu, pas mus turi viskas buti lygiomis dalimis ir butinai visi tradiciniai ingridientai. Ir butinai viskas supjaustyta smulkiais, lygiais kubeliais…baisiai neapetitna, kai bulve gabalais supjaustyta, agurkas isvis nesuprasi ar agurkas… tad, kad greiciau tai butu galima padaryti be didelio vargo mazus kubelius, net specialu sieteli isigijom, tad gaunasi lygus grazus, smulkus kubeliai 🙂 net musu mazieji spirga kai pamato, kad reikes per sieteli spaudyti, su malonumu padeda 🙂
  Is ingridientu man ir mano seimai neturetu buti misrainej svogunu ir kaip karta teko ragauti vietoj zirneliu, konservuotus kukuruzus…. tai vajei…man tai prilygo kazkokiam nesusipratimui..
  O skaniausia man gaunasi misrainyte tada, kai bulves ir morkas isverdu su lupena ir ja nulupu tik atvesus ir jau pjaustant 🙂 nzn kodel, bet atrodo, kad priduoda turtingesni poskoni.

 96. Indrė parašė:

  Kadangi „baltoji mišrainė“ man be galo patinka pasakysiu savo nuomonę ir aš:
  1) mišrainėje labiausiai nepatinka kai būna tiesiog per daug virtų morkų. Komentaruose perskaičiau, kad į šią mišrainę yra dedamas tiesiog žalias svogūnas…džiaugiuosi, kad dar tokios neteko ragauti, nes būtų tikrai sugadinta visa mišrainė;
  2) svogūno!!!!! ir bent man labai svarbus agurkas – jis turi būti marinuotas, ne raugintas!
  3) ištisus metus mišrainė išlieka tokia pat 🙂
  4) kad neatsibostų, jos negaminame dažnai, tačiau bent 5 kartus per metus ji būna paruošiama
  5) Šią mišrainę dažniausiai gaminu aš, kartais ir mama supjausto ingridientus, tačiau galiausiai mano lėkštėje ji atsiduria tokia, kokią mėgstu aš 🙂 parduotuvėje mes niekada jos neperkame. Nes mums ji būtent naminis maistas, nors joje ir gausu pirktinių produktų
  5) anksčiau „baltoji mišrainė“ buvo neatsiejama švenčių dalis, tačiau laikui bėgant viskas pasikeitė ir jos daugiau niekad negaminame didžiųjų švenčių metu, kadangi stalas ir taip būna apkrautas gardumynais tad ši mišrainė tiesiog praranda savo gerąjį skonį.
  6) mano gerumo paslaptis – daktariška dešra, dar kitaip „šlapenka“ vadinama 🙂 bei joje tiesiog privalo būti kietai virtas kiaušinis, taip pat tinkamas kiekis druskos ir pipirų. Svarbus ir majonezas! Dar mes dedame ir konservuotų kukurūzų

 97. Alina parašė:

  Nei vienas Naujųjų metų šventimas be nuostabios baltos mišrainės!!! Net šiemet FB visus draugus pasveikinau būtent šios mišrainių karalienės nuotrauka 😉 Labiausiai mėgstu savo paruoštą. Žiauriai nemėgstu (švelniai pasakius), kai į ją deda svogūną ;/// – na, su visa pagarba jam, NETINKA jis čia!!! Gaminu ją 1-2 k./m. Jei šiltuoju periodu – tada vietoj marinuoto agurko dedu šviežią 😉 Ir jokių čia negali būti kompromisu – receptas kitaip niekaip nekeičiamas, juk Baltoji mišrainė – kaip kokia relikvija 😉 Juk močiutės paliktos komodos neperdažome kita, madinga spalva – max, tik restauruojame 😉

 98. Miglė parašė:

  Trumpai apie baltosios mišrainės ypatumus mūsų namuose: gaminame tik ne per šventes, šventėms ieškome kažko įdomesnio. Gaminame kartu su vyru, retai, gal kokį pora kart per metus, kai pasiilgstam vaikystės skonio 🙂 Baltoje mišrainėje man visiškai netinka mėsa. Ir ją labai labai pagerina naminis majonezas, su daug česnako 😉

 99. Aukse parašė:

  Sveiki visi,

  esu iš tų tyliųjų skaitytojų, pats metas šia tema pasakyti 🙂

  Nors ir esu vegetarė, bet nuo pat vaikystės man nepatikdavo, kai mišrainėje aptikdavau dešrelių, dešros ar kumpio… Taip pat man nepatinka majonezu permirkusi balta mišrainė… Ir kiaušinio neturi būti supjaustytas dideliais gabaliukais… Tai būtų šie trys dalykai.

  Naujų metų stalui mano draugė iš Rusijos atnešė savo baltos mišrainės. Tikėjausi tikrai skanios ir panašios į tą, kurią gaminame namuose. BET jos gaminta mišrainė buvo su krapais ir, mano manymu, per dideliu kiekiu bulvių! Man nepatiko, net nežinau, kieno kaltė – krapų ar per daug bulvių… Tad jokių krapų mišrainėje arba proporcingas kiekis bulvių kitiems ingredientams.

  Gal vasarą ir žiemą skirtingais ingredientais ją papildote?
  Mano mišrainė visada vienoda 🙂

  Kiek kartų per metus jos tenka paragauti?
  Per metus iki 10 kartų, ne daugiau.

  Niekada neperku mišrainių parduotuvėse. Šią mišrainę gamina mano mama ir, žinau, kad mano draugės mama. Manau, kad šią mišrainę gamina dabartinės maždaug 50 metų moterys (mano mamos amžius). Kai draugams iš užsienio norėdavau parodyti kažką tradiciško, tai kartais gamindavau šią mišrainę, bet jos visur yra. Dabar esu Ispanijoje, tai čia vadinasi „ensalada rusa“ (rusiškos salotos), kai buvau Stambule irgi mačiau, dažnas ingredientas „kumpir“ (įdaryta didelė bulvė) ir pan.

  Man balta mišrainė nėra tik šventinis dalykas. Sakyčiau, kad gana populiarus tarp studentų, nes sotus. Ir šiaip kai žinai, kad vėliau nebus laiko gaminti, tai gali pasigaminti daugiau keletui dienų. Kai studijavau, tai mano draugės mama padarydavo daug ir sudėdavo į stiklainį, tai valgydavom kokią savaitę 🙂

  Mano mišrainės paslaptis:
  Man nepatinka stiprus majonezo skonis, todėl maišau majonezą su grietinėle, nededu mėsos ir kiaušinių.

 100. Laura parašė:

  Aš tik už balta mišraine, man bet kokia šventė be jos nepraeina:) žinoma yra ir daug kitų, ne ka prastesnių, bet balta mišrainė tai lyg mūsų stako tradicija. Koks gali būti lietuviškas vaišių stalas be baltos mišrainės 🙂
  Kartais ją paskaninu įdėdama kepinto svogūno, o kartais žalių žirnelių, tada būna labai graži spalva ir skonis ne visada vienodas:)

 101. Egle parašė:

  Baltą mišrainę mūsų šeima labai mėgsta, taip pat ir vaikai. Man ir vaikams labiausiai nepatinka baltojoje mišrainėje svogūnas !! bet mano vyras mėgsta, tai jis įsideda, sau atskirai.
  Baltojoje mišrainėje, mano nuomone neturi būti SVOGŪNO, nes labai gadina skonį, kai pastovi su juo, taip pat dešros, mėsos, žuvies. Mes ją darome labai tradiciškai – bulvės, morkos, žirneliai, rauginti agurkai, krapai, geras majonezas, kartais dedame kiaušinio. Bet su juo, kaip ir su svogūnais, gadina skonį, kai pastovi.
  Vasarą baltą mišrainę darome labai retai, dažniausiai per Kalėdas. Bet jei darome, tai vietoje raugintų agurkų, dedame žalius. Priduoda gaivumo.
  Parduotuvėje neperkame, gainame patys. Dažniausiai daro mūsų tėvai, kartais ir mes patys.
  Balta mišrainė mums asocijuojasi su žiemos šventėmis.
  Baltos mišrainės gerumo paslaptis – kokybiškas ir skanus majoinezas.

 102. Džiuginta parašė:

  Sveiki gyvi, baltosios mišrainės gerbėjai,
  baltą mišrainę valgau jau penktą dešimtį ir gyva, ir majonezas viršsvorio nepridėjo. Nededu į šią mišrainę svogūnų ir dešros. Žiemą vasarą ingredientai tie patys, tik vasarą krapai švieži, o žiemą – šaldyti. Šios mišrainės visada prašo iš Anglijos sugrįžęs sūnus. Pasidarau ir šaltuoju metų laiku, kai šviežių žalumynų nėra. Savo mišrainės padažą šiek tiek paįvairinu: majonezas ,,vilnius“ + mažas indelis natūralaus jogurto + pora šaukštų garstyčių. Pabandykit, turėtų patikti.

 103. Vija parašė:

  Aciu, Beata, uz puiku klausima. As, pasiskaiciusi komentarus, susidariau ingredientu sarasa, atsizvelgiau i visu pastebejimus ir siandien, gal po penkiolikos metu, pirma karta padariau balta misraine. Pavyko tobulai! Aciu uz skania vakariene, mergaites ir berniukai 😉

 104. Inesa parašė:

  Tik be svogūnų!!!

 105. Zivile parašė:

  Žinoma kad uz ,vaikų pati megemiausia;)

 106. Algirda parašė:

  Balta misraine…skaniausiai daro mamyte….ne standartine lietuviska:
  koncervuoti zirneliai, virtos morkos, marinuoti agurkai ir virti pastarnokai, truputis druskos, cukraus ir majonezo. (cukrus cia manau E621 pakaitalas-narkotikai smegenim-nesveika, bet l.tinka)
  visas standartinis misinys (su kiausiniais ir bulvemis) nedraugauja su mano organizmu nuo vaikystes.
  Pirkti niekada nesugalvociau-nepasitikiu.
  Pati nedarau. Ir baliui nepuolu prie dubenio, bet tikrai lietuviu megiamu patiekalu 10-simtuke. 🙂

 107. Dina parašė:

  Norėjau pasidalinti, kad gyvenant JAV ir dalyvaujant lietuviškuose susiėjimuose, VISADA galima rasti baltos mišrainės – vis kas nors jos atneša. Ji yra populiari, primena namus ir greičiausiai dingsta nuo stalo. O amerikietiškos bulvių salotos, baltos mišrainės konkurentės, tarp lietuvių nepritapo. 🙂

 108. Genovaitė parašė:

  Aš į baltą mišrainę dedu tradicinius : bulves,morkas,žirnelius ( jei turiu užsišaldžius,tai keletą min. paverdu , nusunkiu ir atšalusius dedu į mišrainę,daug skaniau nei konservuoti ir saldesni ),kiaušinius,agurkus tik raugintus -numatytą kiekį maišau pusiau su saldžiarūgščiu obuoliu,viską pjaustau kubeliais,o svogūną suspaudžiu su česnakų trintuve ,kas jų nemėgsta,tai ir nepajaučia,kad įdėta,pipirus ir majonezą,kurio dedu nedaug. Jeigu turiu,įpjaustau krapų. Šiek tiek pasūdau.

 109. ieva parašė:

  Šiek tiek istorijos

  The original version of the salad was invented in the 1860s by Lucien Olivier, the chef of the Hermitage restaurant, one of Moscow’s most celebrated restaurants. Olivier’s salad quickly became immensely popular with Hermitage regulars, and became the restaurant’s signature dish.

  The exact recipe — particularly that of the dressing — was a jealously guarded secret, but it is known that the salad contained grouse, veal tongue, caviar, lettuce, crayfish tails, capers, smoked duck, although it is possible that the recipe was varied seasonally.

  The original Olivier dressing was a type of mayonnaise, made with French wine vinegar, mustard, and Provençal olive oil; its exact recipe, however, remains unknown.

  Read more: http://cookeatshare.com/recipes/salad-olive-in-russian-502255#ixzz3OW3EvSQs

 110. Viktorija parašė:

  Rusijoje „baltąją mišrainę“ vadina prašmatniai – salat Olivje 🙂 Teigia, kad tai Risijoje dirbusio prancūzų virėjo kulinarinis paveldas- variacijavietinių produktų tema.
  Mes mišrainę darom ne su dešra, o su virtu liežuviu ir tik su pačių gamybos majonezu. Svogūnų galvų į mišrainę nededam, tačiau prieš patiekiant patiekiam ją papuoštą smulkiai kapotais svogūnų laiškais.
  Taip pat ne visada dedam kiaušinius – aš jų tiesiog nemėgstu. Visus ingredientus pjaustom vienodo dydžio smulkiais kubeliais- tai irgi suteikia papildomo skonio. Gal todėl pas mus baltąją mišrainę valgo net ir tie svečiai, kurie jos šiaip nemėgsta.
  Mišrainę darom 3-4 kartus į metus. Kartais žiemą pasidarom visai be progos. Niekada baltos mišrainės negaminam per Kalėdas, tačiau gan dažnai gaminamės per Naujus Metus 🙂

 111. Siga parašė:

  Kaip kuriuose Lietuvos prekybos centruose parduodama mišrainė skiriasi vienu ingredientų: lietuviškoje mišrainėje yra įdėta dešros arba kumbio, o baltoji be viso to. Na, o apie baltają mišrainę, tai:
  Kas labiausiai nepatinka baltojoje mišrainėje? MINKŠTI ŽALIEJI ŽIRNELIAI IR VANDENIU IŠPLAUKĘS MAJONEZAS
  Kokio ingrediento ten negali būti? – SVOGUNO
  Gal vasarą ir žiemą skirtingais ingredientais ją papildote? ŽIEMĄ RAUGINTI AGURKAI, VASARĄ – ŠVIEŽI
  Kiek kartų per metus jos tenka paragauti? 2-3 KARTAI
  Kas jūsų šeimoje gamina? ar patys ,ar perkate parduotuvėje? ar vyresnės giminės moterys? GAMINU PATI AŠ, NAMŲ ŠEIMININKĖ 🙂
  Balta mišrainė – tik šventinis dalykas? TAIP, PAGRINDE TAI ŠVENTINIS DALYKAS ARBA DAR SAKYČIAU GEDULINGŲ PIETŲ IR METINIŲ MINĖJIMO PATIEKALAS. VESTUVĖSE SUTINKAMAS RETAI p.s. (anyta dirba maitinimo srityje, tai iš jos sužinau visas tendencijas 🙂
  Kokia jūsų baltos mišrainės gerumo paslaptis?? NAMINIS MAJONEZAS

 112. ore parašė:

  1. Kas galėtų nepatikti baltoje mišrainėje? Paprika. vyro mama deda, tai negaliu valgyti kaip netinka 🙂
  gaivumo duoda zalias aisku nuluptas agurkas , svogunas.
  Valgome sventems kaip tradicija, o dazniau atsisake.
  Nepatinka kai I misraine dadama mesos kokia ji bebutu.
  Dažniausiai gaminu pati, bet būdama svečiuose visada paragauju ir kitų šeimininkių, jei būna pagaminta.
  skaniausia kai dedama ir majonezo ir grietines. sioms sventems naudojau vilniaus neriebu majoneza , nesitikejau, buvo skanu.

 113. Asta parašė:

  Nepatinka mišrainė su svogūnais, keičiu poru arba svogūnų laiškais arba iš vis nededu. Svogūno galvos gali nebūti. Taip pat jokių dešrų, mėsų, nes jų ir taip būna ant šventinio stalo.

  Vasarą baltos mišraines negaminu, kažkaip nesinori, kai yra daug žalumynų. Pavasariui, ypač Velykom labai tinka, marinuotus žirnelius keisti žaliais šaldytais, atgaivinti mišrainę šviežiu agurkų, krapais:).

  Ragaujam 2-3 kartus per metus kaip šventinį patiekalą, gaminam namie, daržovių pjaustymas deleguotas vaikams:) Yra toks stebuklingas tinkliukas, kuris labai pagreitiną darbą:)

  Keli pasiteisinę eksperimentai baltos mišrainės tema: bulvės, morkos keptos orkaitėje su lupenomis – sodresnis skonis; majonezas maišytas su geresnės kokybės aliejumi + šiek tiek garstyčių į padažą; bulves keisti ryžiais, ypač tinka pavasariniam variantui su šaldytais žirneliais ir šviežiu agurku:)

 114. Rūta parašė:

  Sakoma, jog skoniai ir kvapai mums padeda sugrįžti į prisiminimus. Netikėtai sutikti skoniai priverčia mus grįžti į mūsų vaikystę, į gražiausius gyvenimo momentus ir akimirkas. Tad man Baltoji mišrainė – tai prisiminimų kelias į vaikystę. Užsimerkiu ir matau, kaip dar maža mergaičiukė padedu brangiausioms trims moterims žemėje – močiutei, mamai ir vyresniajai seseriai. Jos jau žinodavo kaip Baltoji mišrainė gaminama, o aš būdavai tik ta mažoji padėjėja. Ragaujanti, maišanti ir vis klausianti, o kas dar. Be baltos mišrainės ir jos gaminimo nepraėjo nei viena mūsų šeimos šventė. Tai tarsi tradicija. Tai tarsi mus vienijantis patiekalas. Tai mūsų istorija. Tu žinai, jauti ir vertini šią tradiciją. Todėl ir į savo šeimos namus atsinešiau šią tradiciją. Gaminame ją visuomet per šventes ar tuomet, kai norisi keliauti prisiminimu takais, kai norisi, kurti. Tikiu, kad vieną dieną ir mano vaikams tai bus dalis šeimos tradicijos. Juk visa mūsų šeimos istorija ir kuriama iš mažyčių, kartais atrodo tokių paprastų akimirkų. Bet kiek juose gėrio, kiek švytinčių akių ir širdžių, kiek nepaprastų kvapų ir skonių. Kiek nepaprastų prisiminimu! Tik reikia juos surasti ir jais tikėti.
  Tad mėgaukimės. Atraskime savus receptus. Mėginkime vėl ir vėl. Ir tikėkime, jog mūsiškis receptas tas, kuris pats geriausias mūsų šeimai, juk žinome, ko mūsų šeimos nariai nemėgsta, tad visuomet galime rasti kelius kaip sukurti savąjį ir ypatingą Baltosios mišrainės receptą. Ir neklausykime, jog esame neteisūs naudodami vienus ar kitus produktus. Viskas yra teisinga, jei jus taip jaučiate, norite ir svajojate. Manoji šeima tradicinės Baltosios mišrainės gerbėja. Tad mums tikrai nekyla nesklandumų dėl produktų. Bet visuomet vis dar mėginame tai naujus žirnelius, tai majonezą. Niekuomet nesustojame kurti ir tikėti.
  Linkiu visoms šeimoms sukuri savosios Baltosios mišrainės receptą. Ir mėgautis juo ne tik šventiniu laikotarpiu, bet ir tuomet kai norisi nukeliauti prisiminimų takeliu. Gražaus kūrybinio kelio! 🙂

 115. Kristina parašė:

  Prisipažinsiu, nepajėgiau iki galo perskaityti visų komentarų, bet tuose, kuriuos įveikiau, neradau to sveikesnio baltos mišrainės varianto.
  Žaliavalgiška baltą mišrainę esu gaminusi pagal Gražinos Gum receptą. Pilvelis jums padėkos, nes tikrai yra ką pakramtyti, bet neapsunksti taip, kaip nuo tradicinės baltos mišrainės. Bus smagu, jei kam šis receptas pritiks. Sėkmės!
  100 g žalių šaldytų žirnelių
  60 g morkų
  3 v. š. citrinos sulčių
  Po 50 g šviežių, raugintų agurkų, porų (nededu – nevartojam), cukinijos
  keletas svogūno laiškų (nededu)
  šakelė krapų
  žiupsnelis druskos ir pipirų

  Majonezas:
  40 g anakardžių
  3 v. š. saulėgrąžų aliejaus
  1/2 v. š. maltų garstyčių
  100 ml vandens
  2-3 skiltelės česnako (nededu)
  1 1/2 a. š. druskos
  1 1/2 v. š. citrinos sulčių
  1/2 a. š. ciberžolės
  Žirnelius atšildome po šiltu tekančiu vandeniu.
  Morkas tarkuojame šiaudeliais ir trumpam pamarinuojame žiupsneliu druskos ir šlakeliu citrinos.
  Agurkus, cukiniją pjaustome kubeliais.
  Kas naudos porus ir svogūnus – smulkiai pjaustykite.
  Viską sumaišę, užpilame anakardžių majonezu, kurio ingredientus sublenderiuojame.
  Patiekdami apibarstome krapais ir j. pipirais.

 116. Lina parašė:

  Balta misraine man yra vienas is pagrindiniu sventiniu patiekalu.nors galeciau valgyti ja kone kasdien.ir is parduotuves man ji skani.ir su desra ir be jos.su svogunais teko ragauti ,bet nepatiko.yra mama ir cesnako dejusi,bet irgi nelabai.
  Kad reiketu maziau majonezo i balta misraine pilu nuo marinuotu agurkeliu likusio skyscio truputi.l.skanu ir macnumo duoda.tik agurkeliai turi buti tie mazi ir macnus.mamos marinuoti netinka,nes per svelnus marinatas.
  Tikiuosi Beata suteiksite daug idomios ir reikalingos info apie baltaja misraine.gal netgi kaloriju iseiga 100g.gal ji nera visai tokia jau bloga juk tai vegetariskas patiekalas-vien darzoves. 🙂

 117. jadvyga parašė:

  Butinai tik su svogunais, ir butinai geras Hellmans majonezas. Gaminam daznai, kada uzsinorim, nes nesunkus ir nebrangus (nors ir nesveikas) patiekalas. Bet tik ne sventem, – sventems sis patiekalas truputi jau pabodes, yra kitu sventiskesniu, prabangesniu misrainiu

 118. jadvyga parašė:

  Gerumas misraines butent geras majonezas, kai ji nepavndenijus. Pirktines tenka daznai ragaut, bet jose kazko truksta, kazko tokio – matyt meiles ir sirdies idejimo ruosiant.

 119. Neringa parašė:

  Sveiki,

  As galeciau isirasyti i baltos misraines gerbeju gretas. Man balta misraine yra seimos svenciu patiekalas, niekada nesugalvociau ja vaisinti draugu vakarelyje :D:D:D
  Tai kaip kuciukai, valgoma per didziasias metu sventes. Koks balius be baltos misraines, silkutes ir saltienos 😉 Mociutes kaime toks papratimas budavo…
  Mano balta misraine yra klasika: virtos bulves, morkos, kiausinis, marinuoti agurkas ir zirneliai, viskas maisoma majonezu (nors senais deficito laikais buvo per pus su grietine skiedziama, bet man tai jau nebe tas). Man patinka daugiau morku, ir zirneliu, bet cia skonio reikalas. Megstu vakarykste misraine, kai kiausinio trynys buna istirpes majoneze ir sudaro toki gelsva ir glotnu padaza ;P Visi kiti priedai kaip poras, svogunas, paprika, sviezias agurkas man yra nepriimtini, sviezio agurko as visai nesuprantu. man jis prie virtu-konservuotu darzoviu isvis netinka, cia kaip su svogunu ir paprika, jau kazkoks importinis skonis. Seniau gi nebuvo svieziu agurku vidury ziemos!!!
  Pas mus dazniausiai tevas ruosia balta misraine. Paprastai jis visas sventes isruosia mums. Anksciau tai darydavo mama.
  Neperseniausiai atradom baltos misraines varianta su karsto rukymo zuvimi. Va cia labai greitai populiarejantis musuose variantas, idedu siektiek daugiau zirneliu ir pasmulkinta karsto rukymo skumbre. Skanumelis. Bandyta su kitom zuvim, pvz juros eseriu, bet ne tas, o kitos zuvys per geros, per brangios ar asaku per daug. O sitas variantas netgi konkuruoja su klasika 🙂

  Skanaus:)

 120. Meile c. parašė:

  Ach, balta misraine! Nostalgija. As ja gaminu visada pati (cia Vokietijoje) su rusisku majonezu, nes jis labiausiai atitinka skoni. Be jokios mesos, svogunu, kiausiniu. Pries pora metu pas drauge paragavau ja su obuoliais vietoj bulviu. Labai patiko. Ir daznai gaminu butent taip. Zymiai gaiviau. Misraine su obuoliais (jie turi buti rugstoki), mes vadiname apsimetele.

 121. Daiva parašė:

  Balta misraine… hmm.. ji man visai nesventiskas valgis, as ja gaminu pati, bet siokia diena. Labai patogu, kai reik vaziuot miestan apsipirkt, nes atstumai UK kartais nejuokingi, ir norisi greitai vaika pamaitint, dar vyrui isidet i darba (pagaliau priprato, valgo, mat ne lietuvis). O gaminu tradiciskai – bulves, morkos, kiausiniai virti, pjaustau rauginta agurka (jei neturiu, pjaustau sviezia), desros nededu, nes siais laikais jos be E papildu sunkiai nusipirksi. Tai tenka gaminti arba be desros, arba verdu koki vistienos arba kalakutienos gabaleli su druska, pipirais ir svieziais lauro lapais. O valgo seimyna, kaip kam patinka, o patinka daugumai be majonezo, tiesiog taip sumakaluota. A, dar atsimeniau… kai turiu pjaustau sveiziu krapu – man skanu!

 122. Kristė parašė:

  1. Kas jums labiausiai nepatinka baltojoje mišrainėje? gal pirmiausia aptarkime, ką mes į ją dedame. na, bent jau mano aplinkoje ji gaminama skirtingai: kas deda svogūną, kas žalius žirnius (ar šaldytus, jei žiema), kas grietinę vietoj majonezo, kas garstyčių/grietinės mišinį, kas nededa kiaušinio. mūsų šeimos tradicinė balta mišrainė susideda iš virtų morkų, bulvių, kiaušinių, marinuotų agurkėlių, konservuotų žirnelių, druskos, pipirų ir majonezo. kas liečia mane, tai geriau jau joje nebūtų bulvių. bet šeimyna nesutinka, tai aš atskirai pasipjaustau be bulvių ir laiminga kertu. :))) dar manau būtų įdomu pabandyti su garstyčių/grietinės mišiniu.

  2. Kokio ingrediento ten negali būti? Man asmeniškai kliūva tik bulvės. Visiems kitiems pasiūlymams ir ingredientams esu atvira. Aišku, proto ribose.

  3. Gal vasarą ir žiemą skirtingais ingredientais ją papildote? Vasarą jos išvis nedarome, nes yra daugybė šviežių daržovių, tad nesinori tokio „marmalo“. Ši mišrainė – išskirtinai žieminė, kai norisi kažko sotaus.

  4. Kiek kartų per metus jos tenka paragauti? Per Kalėdas ir Naujus metus sutinkant visada, ir dar retkarčiais nenustatytomis progomis.

  5. Kas jūsų šeimoje gamina? ar patys ,ar perkate parduotuvėje? ar vyresnės giminės moterys? Gaminu dažniausiai aš pati, arba mamos vyras.

  6. Balta mišrainė – tik šventinis dalykas? Ne, tikrai ne. Jei norisi, tai ir pasidaryk! Mano draugė, pvz., žiemą nevalgo ledų, nes negalima. Niekaip nesuprantu, kas ištekėjusiai dviejų vaikų mamai gali nurodyti, kas galima, o kas – ne. Nemanau, kad yra patiekalai, kurie turėtų būti gaminami tik tam tikru metu, išskyrus žinoma religinius apribojimus.

  7. Kokia jūsų baltos mišrainės gerumo paslaptis?? Slaptas ingredientas – lašelis meilės tiems, kuriems gamini.

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.