8241
Beatos virtuvė

„Kviečiu į svečius” – pirmasis padėkos vakaras ir gerumo rekordai

(0)

Labai simboliška, kad šią padėką rašau Pasaulinę gerumo dieną. Kai su „Maisto banku” prieš ketverius metus pradėjome šią iniciatyvą, tai sakiau, kad sotus alkaną tikrai užjaučia. Ir kad mes esame vieni kitiems geriausia pagalba ir parama. Ir tai, kad „Kviečiu į svečius” kasmet vyksta vis plačiau, smagiau ir pasiekia net tolimiausius šalies kampelius, rodo, kad gerumas – tarsi kokia ląstelė – dalinasi ir dauginasi. Ir, aišku, „Maisto banko” remiamoms šeimoms tie pinigai reiškia labai daug: ir tai, kad jie nėra vieni savo nepritekliuje, ir galimybę atsitiesti ir, tikiu, jausmą, kad kartu mes galime labai daug. Todėl dar sykį ačiū visiems, kurie ruošėsi, dalyvavo, vaišino, valgė, aukojo ir kitaip prisijungė.

Tuojau pabandysiu nupasakoti, kaip šiemet „Kviečiu į svečius” vyko, bet pradėsiu nuo to, kad vakar įvyko pirmasis padėkos vakaras, kai aš pakviečiau į svečius, o tiksliau – į „Jurgis ir Drakonas” tuos, kurie prieš tai aktyviai kvietė į svečius kitus, ir aukojo „Maisto bankui”.

Beatos virtuve, padekos vakaras, Kvieciu i svecius, iniciatyvos rezultatai

Vakaras buvo labai jaukus ir šiltas, su kai kuriais jau buvau pažįstama, o kitus gyvai pamačiau pirmą kartą, bet jaučiausi, tarsi būtume seni bičiuliai. Taip yra dėl to, kad bendri tikslai ir noras padėti sunkiau gyvenantiems mus visus sujungė.

IMG_4062

 

Beatos virtuve, padekos vakaras, Kvieciu i svecius, iniciatyvos rezultatai

Labai norėjau, kad visi pasidalintų savo istorijomis, kaip labdaringas vaišes rengė, tai taip rateliu ir pasipasakojome. Štai ši šeimyna jau antrus metus savo bute cepelinų vaišes ruošia, tik jau šiems metams rimčiau ruošėsi – cepelinų per šimtą sulipdė ir aukų dvigubai daugiau nei prieš metus surinko. Kitąmet, sako, reikės namo, kad daugiau svečių tilptų!

Beatos virtuve, padekos vakaras, Kvieciu i svecius, iniciatyvos rezultatai, cepelinu balius

Iš Tauragės atvažiavo „Šaukštelio studijos” komanda – ir savininkai, ir darbuotojai. Jie šiame mieste tapo pirmaisiais, prie „Kviečiu į svečius” prisidėję, bet, sako, kad labai daug turėjo svečių ir aukotojų, ir kitąmet, tikiu, bus Tauragėje daugybė labdaros vaišių.

Beatos virtuve, padekos vakaras, Kvieciu i svecius, iniciatyvos rezultatai, Saukstelio studija, Taurage

Labai apsidžiaugiau ranką paspaudusi Kauno zoologijos sodo direktoriui, kuris taip pat ne vienas atvažiavo ir labai gyvai papasakojo, kaip linksmai pas juos „Kviečiu į svečius” vaišės buvo ruošiamos ir kad visi jau laukia naujų!

Beatos virtuve, padekos vakaras, Kvieciu i svecius, iniciatyvos rezultatai

„Lietuvos geležinkeliai” nustebino papasakoję, kaip anksti kasdien į darbą kelias ir kad „Kviečiu į svečius” taip pat buvo rytinės vaišės, kai per pusvalandį, berods, pavyko surinkti kelis tūkstančius litų. Kitąmet, sakė, per visą Lietuvą savo bendrovėje jie šią iniciatyvą padarys ir dar daugiau aukų surinks. Ir Remigijus Šimašius papasakojo, kad ne tik surengtomis vaišėmis prisidėjo, bet ir sumanė, kad į jo gimtadienį atėję draugai gali nesukti galvos, ką dovanoti, o paprasčiausiai paaukoti norimą pinigų sumą „Maisto bankui”.

Beatos virtuve, padekos vakaras, Kvieciu i svecius, iniciatyvos rezultatai

Dar daug daug istorijų ir nutikimų iš susirinkusiųjų išgirdau, ir net varžytuvių, kai įmonės konkuravo, kuri daugiau aukų surinks, papasakojo vakaro svečiai. O aš stebėjau ir galvojau, kad tikrai ne tik „Maisto bankui” tos aukos daug davė, bet ir mums visiems – vakaro svečių žvilgsniuose ir veiduose buvo tas šviesus džiaugsmas ir noras padėti, ir daug daug gerų emocijų.

Beatos virtuve, padekos vakaras, Kvieciu i svecius, iniciatyvos rezultatai

Beatos virtuve, padekos vakaras, Kvieciu i svecius, iniciatyvos rezultatai

Beatos virtuve, padekos vakaras, Kvieciu i svecius, iniciatyvos rezultatai

Vakaro metu ragavome picų, ledų ir, žinoma, visiems svečiams dovanojau savo naująjį Šeimos kalendorių ir specialiai „Kviečiu į svečius” iniciatyvai sukurtą magnetuką, kuriame priminiau apie tai, kad esame 3D – dėkingi, džiaugsmingi ir dosnūs, čia tie trys pamatiniai D, ant kurių stengiuosi laikyti savo gyvenimą. Tokį net pyragą dovanų iš „Biržų duonos” gavau!

Beatos virtuve, padekos vakaras, Kvieciu i svecius, iniciatyvos rezultatai

Beatos virtuve, padekos vakaras, Kvieciu i svecius, iniciatyvos rezultatai

IMG_4278

Na, o dabar pats laikas prisiminti, kaip gi visas „Kviečiu į svečius” maratonas vyko. Šiemet ši dosnumo šventė prasidėjo „Sostinės dienose”. Čia ir aš, ir mano komanda, ir Vaidotas iš „Maisto banko” buvo ir labai aktyviai visiems užėjusiems į mūsų stendą dalinome dešimt tūkstančių skrajučių, kur visa „Kviečiu į svečius” idėja buvo surašyta ir dar pardavinėjome labdaringą uogienę ir dabar jau galiu pasidžiaugti, kad tą dieną, pasirodo, ne tik šauniai pabuvome, bet ir surinkome 3000 litų. Štai toks buvo startas!

sostines dienos

O tuomet dosnumo ir gerumo vajus ėmė ristis per visą Lietuvą. Į svečius kvietė, vaišino ir paramą „Maisto bankui” rinko vis daugiau žinomų ir nežinomų žmonių. Tai vyko net keliais etapais – Remigijus Šimašius ir jo būrys buvo pirmas, vaišių vakaro grožiu rūpinosi Lavija ir Birutė, kurios paskui nuo savo parduotų knygų dalį lėšų taip pat skyrė „Maisto bankui“.

Kvieciu i svecius rezultatai padeka

Kvieciu i svecius rezultatai padeka

Kvieciu i svecius rezultatai padeka

Tuomet estafetę perėmė europarlamentaras Antanas Guoga. Jis labdaringus pusryčius suruošė Anupriškėse, ir aš ten buvau, jums apie tai savo karoliuose pasakojau. Ir labai džiaugiuosi, kad Antano sukviesti sėkmingi verslininkai aukojo taip dosniai, kad pasiekė absoliutų pinigų rekordą – 5200 litų.

Kvieciu i svecius Anupriskes Guoga 

Na, o dar vėliau prisidėjo prodiuserių kompanija „TymDrym“ ir „Kviečiu į svečius” akciją palaikančios TV eterio žvaigždės

TymDrym Kvieciu i svecius rezultatai padeka

TymDrym Kvieciu i svecius rezultatai padeka

Ir, žinoma, vairuojančios moterys „Racing Ladies“ su jų vadove Asta Jonušiene priešakyje.

Kvieciu i svecius rezultatai padeka

Kvieciu i svecius rezultatai padeka

Labai džiugiai ir aktyviai šiemet prie „Kviečiu į svečius” prisijungė socialiai atsakingos įmonės. Pirmoji vaišes surengė ir geru pavyzdžiu kitus užkrėtė „Barclays Technology Center Lithuania“.

Kvieciu i svecius rezultatai padeka

Kvieciu i svecius rezultatai padeka

O tada ir vėl įsisiūbavo gerumo virusas ir vakarienes surengė bei pinigų stokojantiems rinko visas spiečius įmonių: „Interdemix“ Kaune, kavinė „Žaliavalgis“, „Electrolux“ jau antrus metus, „Stilago“, „Saulėtekio slėnis“, „MP pension Funds“ trijuose miestuose trijuose savo padaliniuose, „SEB bankas“ dviejuose padaliniuose, „Litgrid“, kavinė „Šaukštelio studija“ Tauragėje, „Algoritmų sistemos“, „DPD Lietuva“, „Biržų duona“, „Ieskok.lt“, darželis „Boružėlės“ ir t.t Kai kurios įmonės jungė net kelias progas: SEB bankas, kuriame neseniai dalyvavau ir tradicinėje TV3 Pyragų dienoje, savo darbuotojams sukūrė galimybę aukoti kortelėmis ir taip paaukojo net 88 asmenys, o Biržų duonos Sucré kepinių namuose buvo išbandomi ir ragaujami nauji skoniai.

Kvieciu i svecius rezultatai padeka

Labai originaliai į projektą įsijungė Kėdainių lietuvių ir švedų draugija. O susirinko jie pas savo narius, Rūtą ir Joną Švedus, aptarė savo bendradarbiavimą, pasidalino kelionės po Švedijos bendruomenes įspūdžiais ir ta proga suorganizavo „Kviečiu į svečius“ švediška tematika: švediškos spalvos, švediškų patiekalų vaizdai ir receptai.

Kvieciu i svecius rezultatai padeka svedu bendruomene

Neabejingi nepritekliuje esantiems žmonėms yra ir užsienyje gyvenantys lietuviai. Londone draugus į svečius kvietė Gintarė Žebrauskaitė.

Kvieciu i svecius rezultatai padeka Londonas

Kvieciu i svecius rezultatai padeka Londonas

O Notingemo  universiteto lietuvių studentų bendruomenė „Kviečiu į svečius” akciją surengė per tradicinį susipažinimą su pirmakursiais!

Notingemas Kvieciu i svecius rezultatai padeka

Ir dar Turkijos lietuviai paaukojo, beje, jie prie šios iniciatyvos jungiasi jau antrus metus iš eilės.

Kvieciu i svecius rezultatai padeka turkijos lietuviai

Ir labai daug paramos surinko valstybinės įmonės. Pirmąsyk, ir iš karto meniškai, su muzika, „Kviečiu į svečius” išbandė Vilniaus apygardos teismo kolektyvas. Valio jiems! Ir, žinoma, daugybė puikių įmonių, kurios jau dalyvavo ir ankstesniais metais: Kauno rajono savivaldybė – jos nariai Tarybos posėdyje sprendė vienus svarbius klausimus, o per pietų pertrauką atliko kitus – vaišinosi ir aukojo labdarai. Savivaldybės kiekvienas skyrius po savo patiekalą ruošė, o tada visi skanavo ir kits kitą gyrė (bendra foto ir vaisiu gamintojai). Vėliau jų pavyzdžiu pasekė ir Kauno miestas ir Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius (jau treti metai, visad surenka arti 4000 Lt), Alytaus meras Jurgis Krasnickas, kurio namuose apsilankę svečiai „Maisto bankui” paaukojo 900 litų.

Kaunas Kvieciu i svecius rezultatai padeka

O Valstybinės mokesčių inspekcijos Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė pakvietė savo darbuotojus piknikui prie Vilniaus Baltojo tilto – tikrai smagu, kad tas užsitęsęs ruduo leido labdaros vaišes lauke ruošti.

Puikią jaukią šventę surengė Lietuvos zoologijos sodas – jie ne tik palapinę lauke su šieno kitkomis pasistatė, bet ir savo gyvūnus šiai džiaugsmingai šventei kaspinais ir kitomis grožybėmis padabino!!!

Zoo Kvieciu i svecius rezultatai padeka

Feisbuke mačiau ir jums parodyti noriu, kad labdaros ir aukojimo iniciatyva įvyko ir Skuodo socialinės paramos skyriuje, Pagėgių socialinių paslaugų centre, Šiaulių Didždvario gimnazijoje ir Šiaulių suaugusiųjų mokykloje. Į svečius kvietė ir aukas rinko Panevėžio rajono liberalai, Vilniaus mokytojų namai, Marijampolės samariečių bendrija, Kauno nakvynės namų kolektyvas (jau trečius metus iš eilės) ir t.t. O AB „Lietuvos geležinkeliai” žmonės vaišes organizavo net du kartus – nepasiturinčiųjų maistui jie paaikojo per 3500 litų – dar vienas rekordas!

Aptikau ir labai labai aktyvią vaišių iniciatorę – tai Dovilė Bajalienė, kuri „Kviečiu į svečius“ surengė net dukart skirtingose bendruomenėse: „MB Pension Funds Baltic“ ir Kauno Linkuvos bendruomenėje.

Kvieciu i svecius rezultatai padeka

O Tauragėje iniciatyvos ėmėsi Justina Marozaitė. Prieš tai apie „Kviečiu į svečius” paskelbusi vietinėje radijo stotyje ir turbūt visur kitur, kur tik begalėjo, ji „Maisto bankui“ perdavė savo kavinės „Šaukštelio studija“ vienos dienos pelną!

Prie „Kviečiu į svečius“ derintos net ir giminės šventės!!! Pavyzdžiui, Kudirkos Naumiestyje trys šeimynos – vaišių šeimininkai Puidai, svečiai Tylai ir Jankauskai – rinkosi ne tik pasivaišinti ir pabendrauti, bet ir rubinines vestuves paminėti, su 60 m. jubiliejumi pasveikinti ir susipažinti su šio krašto lankytinomis vietomis (KN ir KN2).

Kvieciu i svecius rezultatai padeka

 

Kvieciu i svecius rezultatai padeka

O Šiauliečiai Lina ir Gytis į svečius kvietė savo kvartalo kaimynus susipažinimui ir bendruomenės stiprinimui

Žinau, kad nesugebėjau paminėti visų prisidėjusių, juo labiau, kad aukoti „Maisto bankui” galima ir anonimiškai, tai ačiū ir taip prisidėjusiems! Tikrai didžiuojuosi „Kviečiu į svečius” rezultatais, ne tik lėšomis ir finansuota į ateitį nepasiturinčiųjų parama, bet ir tuo, kad kiekvienais metais vis daugiau žmonių prisijungia. Tai yra didžiausia jėga ir mano veiklos prasmė, kai vienas impulsas ir idėja įtraukia daugelį. Artėjame prie trijų mėnesių, rugsėjo pradžioje pradėję, tad galime skaičiuoti. Valio valio valio! Šiemet surinkome dar daugiau nei pernai – per 55 tūkstančius litų! O jūs žinote, kad vienas litas „Maisto banko” rankose pasidaugina, kaip tas gerumas, apie kurį kalbėjau pradžioje, ir virsta 15 litų? Tai dėl to suaukota suma stebuklingas padidėjo ir už surinktus pinigus „Maisto bankas” galės nepasiturintiems suorganizuoti maisto už… 825 000 litų!!! Wow! Tai tikrai labai daug,  jei porcijomis – tai 337 000 porcijų maisto. Tik pagalvokite, kiek žmonių, turės ką valgyti, nes jūs buvote tokie dosnūs!

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (0)

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.