8241
Beatos virtuvė

Mano „Kviečiu į svečius“ pusryčiai pavyko, kas sekantis?

(8)

Na ne kiekvieną sekmadienį tenka atsikelti 6 val. ryte, tiesa? Bet šis sekmadienis buvo ypatingas, nes aš kviečiau į svečius draugus, partnerius, kolegas ir kaimynus. Trečius metus rengiau labdaringus „Kviečiu į svečius“ pusryčius. Kiekvienais metais vis smagiau. Šiais metais pusryčiai gavosi išties gausūs, smagūs bei dosnūs atėjusiems ir laimingi mums ruošusiems. Tikiuosi, kad ir jūs perimsite estafetę ir patys suruošite kažkokį pasibūvimą namuose ar darbe. Iniciatyva svarbiausia.

Beatos sveciai_4

Žinau, kaip sunku žengti žingsnį ir, patikėkite, aš ir mano komanda tikrai galėtų patvirtinti, kiek daug reikia į tai įdėti pastangų, bet verta verta tikrai verta. Ir ne tik dėl paramos, ir tų žmonių, kuriuos šią žiemą maitins „Maisto bankas“, bet ir dėl dėl mūsų visų..

Taigi kaip viskas buvo. Ir svarbiausia kur buvo. Šiais metais „Kviečiu į svečius“ pusryčius rengiau „Rupert“ meno centre.

rupert

Nuostabiausia erdvė Vilniuje – tikrai gražiau ir nesugalvosi. Apie „Rupertą“, manau, mes išgirsime dar ne kartą. Dabar jie vos tik atvėrę duris, Ir jie yra pirmas meno centras Lietuvoje, kuriam vadovauja užsenietis (ispanas). Valio naujoms idėjoms.

Kas laukė mūsų svečių? Pusryčiai, nuostabiausi skaniausi dalykai, visi gyrė kaip skanu. Aš klausiau ir džiaugiausi,  nes tikrai į viską buvo įdėta daug laiko, meilės ir namų šilumos, ir kūrybos, ir kokybiškiausių ingredientų.

vaisiu stalas

Taigi kuo vaišinau savo svečius. Pradėkime nuo gėrimų: įvairi arbata, kava, garsusis šaltalankių limonadas (jį gaminau pirmoje TV laidoje „Beatos virtuvė“)

virti kiausiniai

Aš labai agitavau už virtus kiaušinius, nes man jie yra pusryčių alfa ir omega. Mūsų kaimiški kiaušiniai atkeliavo iš Povilo ūkio, kur gyvena mano nupirktos laisvėje auginamos vištos.

Prie kiaušinių pasiūliau naminės duonos ir žolelių sviesto su daug krapų, petražolių, lašeliu citrinos sulčių ir žiupsniu jūros druskos.

kiausiniu pagardai

Aišku,  skanumynai stiklinėse – dar praėjusiais metai per mano pusryčius ypatingo pasisekimo sulaukę kepti obuoliai su keptomis slyvomis, sluoksniuoti stiklinėse su granola ir kaimišku natūraliu jogurtu bei šaukšteliu medaus ir pistacijų trupiniais. Tada varškės kremas su ryžių risoto, (arba ryžių pudingu). Mes su Izabele jį virėm užvakar ilgai ir laimingai, su trintomis uogomis – paskutinėmis mėlynėmis ir spanguolėmis.

Beatos vaisiu stalas

Taip pat stalai buvo turtingi kepiniais – kruasanais ir bagetėmis ( juos mums labai palankiomis kainomis pardavė Thierrie kepykla…Ačiū jiems).

Kruasanus siūlėm su medaus, kokoso ir cinamono sviestu. O iš duonos gaminome brusketas, kurios buvo tokios populiaros, kad nespėjom gaminti. O kur dar keksiukai ir cukinijų duona – visi receptai iš mano Kepinių knygos daug kartų patikrinti ir visų mėgstami. O kai svečiai užkando, tai pradėjome juos ir karštomis fritatomis vaišinti…

Beatos sveciai

Svečiai taip pat tuščiomis neatėjo, o su  medumi ir kepiniais. Ir buvo dosnūs kaip reta – „Maisto bankui“ surinkome  beveik 2000 litų. Ačiū jiems labai. Bet tikrai jums nereikia lygiuotis į tokias sumas, net ir 20 litų paaukoti „Maisto bankui“ padės suteikti paramos maistu už 320 litų. (Jei dar nežinote, kaip tai įvyksta, galite pažiūrėti šį trumpą filmuką).

kvieciu i svecius aukojimo urna

Ir jūs galite padaryti savo šventę, nesvarbu, kas tai būtų – pusryčiai, pietūs, vakarienė, kavos ar arbatos pertraukėlė, gal suneštiniai pietūs. Aktyviausius kviesiu jau aš padėkos vakarienei..

Beatos sveciai_3

Tikrai pažadu visą šią savaitę dalytis idėjomis, ką galėtumėt paruošti savo labdaringoms vaišėms.

O va štai čia žemiau keli vaizdeliai iš renginio užkulisių-mažos virtuvėlės, kurioje man padėjo Justė, Deimantė, Emilija,  Julija ir Alina. Oi kaip aš joms dėkinga už pagalbą!

darbas virtuveje_2

 

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (8)
Komentarai
 1. nida parašė:

  beta tai rudenis vilnos birbilaites

 2. Dalia M. parašė:

  O kitas organizatorius yra klubas SAVI, kviečiantis į svečius Londone ir prisidedantis prie „Maisto banko“ paramos.
  https://www.facebook.com/pages/Klubas-SAVI/315586773219

 3. Donna parašė:

  Atrodo viskas gardziai,ispudingai,rimta ideja,-o skaitant Jusu lietuviska teksta -jovalas!
  VVU student lituaniste gardziai pamaitinta viska istaisytu,tikiu ,labdaringai paskyrusi savo laiko!As pensininke irgi sitaip Jums ir lietuviu kalbai pasitarnauciau,kad nesusirgtume kalbos naikinimo liga..

  • Beata Nicholson parašė:

   Na, svarbiausia, kad apie idėją perskaitėte ir jos tikslą bei pagrindinę mintį supratote – vadinasi, nėra jau viskas taip blogai 🙂 O iš tiesų, tai savo asmeninėje svetainėje leidžiu sau reikšti mintis taip, kad jos geriausiai atspindėtų mano nuotaiką, nusiteikimą ir nesistengiu išrankioti nevartotinų žodžių ar jų junginių. Tikiu, kad visi mano skaitytojai yra labai protingi ir raštingi (ką parodo ir jūsų komentaras), ir iš mano blogo nesimoko lietuvių kalbos rašybos, o pasisemia idėjų, įkvėpimo, naujų minčių, dalinasi savo nuomone, giria ar išsako pastabas – visiems už tai esu labai dėkinga, man tai padeda tobulėti ir nesustoti vienoje vietoje.

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.