8241
Beatos virtuvė

Kvapai, aromatai, levandos ir L‘Occitane

(5)

Jau rašiau apie savo kelionę į Pietų Prancūziją. Visi, kas ten nuvažiuoja, būtinai pamini tris dalykus: gražu, skanu, kvepia. Ir kvepia levandomis. Aš pati tapau tikra levandų aromato gerbėja. Ir kai šį rudenį atostogaudami Provanse važiavome vingiuotais keliais buvo neįmanoma nepastebėti tų mėlynuojančių levandų laukų, kai kur jau nuimtų. Ir visur, aišku, kvepia… Kaip gi nepasijusi lyg rojuje, kai aplink tvyro levandų kvapas ir dar saulė šviečia… Neseniai Edgaras Montvidas man padovanojo jo kieme surinktų levandų maišelį, tai su malonumu jį ilgai nešiojaus rankinėje, vis įkvėpdama jo aromato. Dar turiu levandų masažo aliejų (masažuoju su juo vaikų kojas prieš miegą), eterinį aliejų, kuriuo kvepinu namus ir, aišku, įvairių kremų sau.

Man kažkodėl levandos pirmiausiai asocijuojasi su L‘Occitane, nes pirmas kremas, kurį įsigijau apsėsta levandų manijos, buvo būtent jų gamybos. Žodžiu, būna, kad kai labai nori, tai ir gauni, Tai va taip aš ir gavau neseniai visą rinkinį dovanų iš L’Occitane naujausios kolekcijos, taip pradėjome susirašinėti su jų produktų vadove Kristina Birgele. Norėčiau ir jums trumpai papasakoti apie juos, juolab, kad ta nauja kolekcija man tikrai patiko. (Oi kaip man patinka daryti interviu, aš tada kaip tikra žurnalistė jaučiuosi… Gal pradėkime nuo levandų??)

Kai šį rudenį važinėjomės Provanso kaimo keliais, pralėkėm pro didelį levandų laukuose stovintį sandėlį, ant kurio buvo jūsų didelis užrašas. Tai pagalvojau – va, prašau, jie matyt čia tas levandas renka?

Taip, tikriausiai matėte vieną iš mūsų ilgo kelio į kvapų pasaulį atkarpų, būtent Manosque regione L‘Occitane ir augina  „mėlynąjį auksą” – levandas… Ir ne tik ten. Vasarą levandų laukai suveša, užtvindo orą laukinės levandos aromatu. Nuskintos levandos laikomos tuose „sandėliuose“. L‘Occitane turi visą liniją produktų, skirtų atsipalaidavimui ir kūno puoselėjimui būtent su levandų eteriniu aliejumi.

Praėjusių metų šventinė kolekcija buvo susijusi su mandarinais, man netgi buvote atsiuntę deserto receptą, pagal kurį buvo smagu paimprovizuoti. Ar kiekvienais metai Kalėdoms pristatote po naują kvapų kolekciją? Kaip jos kuriamos?

Kiekvienais metais, ruošdamasis šventiniam sezonui Kvapų pirklys – Olivier Baussan, L’Occitane įkūrėjas – keliauja po Ocitanijos regioną ir ieško naujų stebuklingų aromatų. Todėl kiekviena šventinė kolekcija – tai staigmena, patys netikėčiausi aromatų sprendimai, posūkiai, atskleistos paslaptys.

Iš tiesų L’Occitane šventinės kolekcijos gan skiriasi nuo tradicinių, kaip įprasta manyti, kalėdinių kvapų, t.y. imbiero, prieskonių, apelsinų, mandarinų ir panašių. L’Occitane tarsi nusižengia šioms mums žinomoms tradicijoms, tačiau Provanse per Kalėdas stalai yra puošiami būtent raudonaisiais vaisiais (serbentai, avietės, vyšnios), o namai kvepia verbenomis ir vanile, patiekaluose naudojamos avietės ir riešutai. (Būtinai nueikite čia, rasite nuostabių šventinių idėjų iš Provanso, bent jau man labai patiko. B.)

Per šių metų Kalėdas nusprendėte mus užburti dviem naujomis kolekcijomis, kuo jos skiriasi?

Šiais metais pristatome dvi magiškas kolekcijas: Marvellous Flowers ir Magical Leaves Tai dvi skirtingos aromatų stichijos. Marvellous Flowers – tai rožių absoliutas, bijūnų ekstraktas, raudonieji vaisiai, greipfrutai bei švelnus medienos dvelksmas. Šis aromatas skirtas romantiškai moteriai, kuri dievina gėlių žiedus, vaisių saldumą… Vyrai nesuklys savo sielos draugėms dovanodami būtent šią šventinę rožių ir bijūnų puokštę, apibarstytą prisirpusiais vaisiais.

Man Marvellous Flowers dušo želė ir visos kolekcijos kvapas fantastiškas, nesinori išeiti iš dušo…

Kita, Magical Leaves arba Stebuklingų lapelių kolekcija, yra labiau gurmaniška, pavadinkime ją pikantišku atokvėpiu. Tai magiškų lapelių – organinės verbenos ir riešutmedžių lapų ekstraktų derinys, pagardintas vanile. Tai kolekcija skirta ir moterims, kurios ieško gurmaniško, šiluma ir energija spinduliuojančio aromato, ir vyrams, kurie negali atsispirti prieskonių, žalumos ir šilumos trilogijai.

O čia jau pikantiškesni aromatai, sako patinka net vyrams…

Atsimenu prieš dešimt metų viena draugė grižo iš Amerikos ir mes visos pastebėjom, kaip ji gardžiai ir skaniai kvepia… O ji sako, kad paslaptis yra ta, kad viską naudoja vienos linijos: dušo želė, kremą, kvepalus. Ar iš tiesų tada kvapas laikosi ilgiau, o gal tada net ir tualetinio vandens nebereikia?

Iš tiesų L‘Occitane visada pabrėžia kvapų sluoksniavimą. Dušo želė – švelniai prausia ir subtiliai pakvėpina odą. Ant drėgnos, šiltos odos tepamas to paties aromato kūno losjonas ar kremas, kuris lengvai  tirpsta ant kūno, drėkina, švelnina odą ir sustiprina aromatą. Kuomet oda padrėkinta ar pamaitinta, puškiame tualetinio vandens debesį. Įkvėpkite ir mėgaukitės. Patikiname, kad kvapas išsilaikys daug ilgiau. Klausiate, gal nereikia naudoti tualetinio vandens. Jei norite, kad aplinkiniai jaustų ir mėgautųsi jūsų skleidžiamu aromatu, tualetinis vanduo yra paskutinis akcentas, kuris užbaigia kvėpinimosi ritualą.

Ačiū už pokalbį.

Aš manau, kad  apie kvapus kalbėti nėra pats lengviausias dalykas, geriau juos užuosti ir pajusti, gyventi malonių kvapų apsuptyje visuomet smagiau. Ir aš, mielosios, turiu paslėpusi vieną dovanėlę, kuria pasidalinsiu su jumis gruodžio mėnesį, nes nenoriu tik pati viena dovanomis džiaugtis. Gyvenkite skanių kvapų apsupty…

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (5)
Komentarai
 1. Jurgita parašė:

  Oi kaip aš dievinu levandas! ir jų kvapą ir išvaizdą 🙂

 2. Ramune parašė:

  aciu uz reklama. mums jos laaabai truksta…..

 3. Kristina parašė:

  buvo laikas, kai levandų kvapo nesupratau, reikėjo laiko, kad jis pradėtų patikt. Užtat mano vaikai pamilo levandas iš kart – esu nupirkus levandų putas voniai būtent iš L’Occitane – nors vonioj taškosi kaip reikiant, bet levandų raminamasis poveikis pasijaučia jiems atsigulus miegoti 🙂

 4. Kristina parašė:

  as nesu didele levandu gerbeja, bet karts nuo karto pasigaminu kremuka ar seruma su levandu eteriniais aliejukais. Drauge kaledoms pereitais metais padovanoj L’Occitane sampuna ir balzma – labai patiko ir man ir mano plaukams 🙂

Palikite komentarąMūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.