8241
Beatos virtuvė

Valio skaitymui, valio knygoms – Kviečiu į knygų mugę!

(22)

Susitikom kartu visa Unicef komanda, su kuria važiavau rugpjūčio mėnesį į Tanzaniją. Planavom optimistiškai, kad tai padarysime daug greičiau, iš karto po renginio ir maratono, bet nieko tokio, kad prasitęsė tas laikas iki vasario. Vasario pabaiga buvo pats tinkamiausias laikas susitikti. Susitikę valgėme suneštinę vakarienę. Giedrius sakė, jau taip labai laukė, kad suprato prieš šešias esąs visai nealkanas, tai greit nulėkė į baseiną , paplaukiojo ir atėjo alkanas. Valgėm: Gintaro paruoštas kesadilijas su paprikom, svogūnais, grybais, tada dar taip pat Gintaro gamintą avinžirnių ir vištienos troškinį, aš savo ruoštu paruošiau ryžius su brokoliais ir riešutais iš Daržovių knygos, ir baklažanų, bulvių, špinatų ir žemės riešutų troškinį. Patys suprantate, alkani nelikom.

Po vakarienės pokalbis pasuko į knygas, apie tai, koks absurdiškai juokingas yra Sruogos Dievų miškas. Ir kokia kūrybinga buvo to meto jauna rašytojų ir menininkų šutvė: Sruoga, Binkis. Aš Dievų miško neatsimenu, skaičiau, nes juk privaloma buvo pagal programą, bet turbūt skaičiau ir galvojau apie pyragaičius arba šokoladinius saldainius… Giedrius pasakojo apie Selindžerį ir dabar skaitomą jo biografiją, koks jis buvo žmogus, buvęs karo veteranas, kuris nesirodė viešumoje, ir savo kūrybos nelaikė savo dalimi – buvo jis ir buvo jo knygos, todėl tik kokios trys nuotraukos yra Selindžerio. Man iš karto prieš akis stoja turėta Selindžerio knyga „Rugiuose prie bedugnės“… Ją vartydavau nuo mažens, esu skaičius  dar mokykloje. Aš dabar kitokia ir, manau, knygą perskaityčiau visai kitaip nei tada…

Apie knygas pradėjau, nes ir aš, ir jūs jaučiate knygų mugę lipančią ant kulnų. Kiek laukia premjerų ir naujų knygų pristatymų: Obuolio leidykla garsiai anonsuoja Užkalnio naująją knygą, pasirodė išsami ir kokybiškai iliustruota fotografijomis receptų knyga – „Sezoninė virtuvė“, nepamirštam ir Vytaro Razdevičiaus „Pasaulio puodai“, kurių maketą jau turėjau progą peržvelgti ir tikrai tikrai noriu ją turėti savo lentynoje… Ir žinoma, jau visi pastebėjo, kad pasirodys Silva Rerum III.

Man Vilniaus knygų mugė jaudinančių susitikimų laikas, tokio šurmulio, kuris niekur neatkartojamas. Bronė jau kažkada rudenį pareiškė, kaip ji laukia knygų mugės… Ir aš laukiu, labai. Mūsų stendas bus toje pat vietoje, truputį kitoks, ir turėsime net kolegių draugių knygų… Kas ir kaip? Viskas bus pasakyta. Man ši knygų mugė bus pirma, kai aš neatvažiuoju iš Londono specialiai jai, o tai bus tiesiog mano ypatingas savaitgalis. Aš jau laukiu knygų didžiojo išnagrinėjimo ir pabendravimo su visu būriu skaitytojų, susipažinimo su tuo jaudulio, paslapčių ir svajonių  kupinu knygų pasauliu…

Tai sakykite, patarkite ir pasidalinkite, kokią knygą skaitėte? Arba galbūt kokios labai laukiate? Penkiems padovanosiu kvietimus… Kaip gi kitaip?!

Lauksiu jūsų knygų mugėje. Ketinu būti ir penktadienį, ir šeštadienį, ir sekmadienį, jei reikėtų parašo…

O kur receptas? Receptas, žinoma, yra. Tokių tautinių jausmų pagauta dalinuosi paprastomis salotomis, kurias pavadinau tautinėmis. Viskas labai elementaru, o paslapties suteikia skrudintos sėklos ir grūdeliai.

P.S. Nuotraukoje – praėjusių metų knygų mugė, ech, smagu buvo, ir kaip gerai, kad ji vėl vyks.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (22)
Komentarai
 1. Gintarė parašė:

  Šiuo metu džiaugiuosi laisvą minutę atsivertusi Gary Chapman knygą „Penkios meilės kalbos“. Nuostabi, tiesiog nepakartojama knyga! Tai knyga, kuri atrodo yra pajėgi pakeisti pasaulį (na bent kiekvieno širdies pasaulį). Skaitant taip ir norisi pasibraukti, įsidėmėti ar net įsirėminti 🙂 Rekomenduoju visiems, kas nori sukurti darnius ir ilgalaikius santykius su mylimu žmogumi.

 2. Dovilė parašė:

  Labai ilgą laiką ieškojau knygos, kurioje būtų aprašyti įžymių žmonių meilės laiškai, ir štai prieš savaitę, užėjus į knygyną, ši knyga prieš mano akis 🙂 Žinoma nesusilaikiau ir nusipirkau, tad su pasimėgavimu šiuo metu skaitau Ursula Doyle „Mylimųjų laiškai“.
  Kadangi esu tikra manijakė pirkti knygas, esu su prižadėjusi, kai kai visas turimas perskaitysiu pirksiu visas (dabar jau visas tris) Silva rerum knygas.

 3. Greta parašė:

  Labas rytas Beata, labai tikuosi ir noriu nuvaziuoi į knygų mugę. Norėčiau gauti Jūsų parašą. Būtų nabai smagu. Tik žinau, kad joje būna labai daug žmonių. tai irgi žinau, nes neseniai buvau LITEXPO mokslo parodoje, tačiau tikiuosi, kad vis dėlto pavyks nuvažiuoti. Labai jau noriu Jūsų parašo. Jūs mano virtuvės paslapčių mokytoja ir įkvėpėja. Linkiu neišsenkančio kūrybiškumo virtuvėje.:)

 4. Džiuljet parašė:

  sveikinu ir linkiu nepakartojamų įspūdžių ir šių metų knygų mugėje. Žiauriai mėgstu skaityti, būna ir ne po vieną knygą iš karto. Šiuo metu šalia visų kitų Aldutės Kartais angelas pasirodo. Rekomenduoju paskaityti 😉

 5. Rima parašė:

  Labai laukiu Silva Rerrum trečiosios dalies! Pirmąsias dvi sugraužiau, kai sužinojau jog bus trečioji – negaliu sulaukt 🙂 Knygų mugėje būtų labai smagu apsilankyti, nes dar niekada nebuvau… 🙂

 6. Sniegė parašė:

  Tikrai griebsiu „Silva rerum III“, taip pat labai noriu naivaus šokoladinio romano ir ko nors iš psichologijos skyrelio.

 7. Jūratė parašė:

  sveika, Beata. Tiesiog „suvalgiau“ Siuzanne Collins „Bado žaidynes“. Žinau, kad yra šios knygos tęsinys net 2 knygos. Mugėje nesu buvusi, bet šiemet žadu vykti ir ieškoti šių knygų. Žinau, kad ir filmas yra sukurtas pagal šią knygą.Labai norėčiau pažiūrėti. 🙂

 8. Rita parašė:

  Oi kokia puiki tema. Aš taip pat iš tų žmonių, kurie knygų mugės laukia jau iš anksto 🙂 Knygų visuomet prisiperku daugiau, nei perkaitau, bet tiesiog negaliu atsispirti…. Visos paskutinės skaitytos lietuvių autorių – ir tuo labai džiaugiuosi 🙂
  Tai A. Maldeikienės „Melo ekonomika“ – mano buvusios dėstytojos knyga. Ji visuomet turi ką pasakyti ir jos ironija man labai patinka.
  Ryčio Zemkausko „Pasivaikščiojimai“. Labai patiko. Šilti ir įdomūs pokalbiai su Lietuvos kultūros veikėjais. Buvo ne tik malonu skaityti, bet ir sužinojau apie žmones, kurių nežinojau.
  Taip pat baigiau skaityti gerb. A. Čekuolio „Mūsų slaptieji“. Didžiąją dalį jau buvau perskaičiusi prieš metus, bet baigiau neskaitytas temas. Šiuo žmogumi tiesiog negalima nesižavėti ir tikrai laukiu naujosios jo knygos, kadangi tai autobiografija, tai laukiu dar labiau.
  Be abejonės būsimų knygų sąraše ir „Silva rerum III“. Man autorės rašymo stilius tiesiog tobulas. Ir ne tik „Silva rerum“, bet ir „Danielius dalba & kitos istorijos“ tiesiog „suvalgiau“.
  Na, o mano mažasis skaitytojas, kuris dar net kalbėti nelabai moka, labiausiai įvertino knygą apie meškutį Pedingtoną 🙂 Taigi vaikų skyrius taip pat bus stropiai naršomas 🙂

 9. Dovilė parašė:

  Labas rytas 🙂 Šiuo metu skaitau Karen Le Billon knygą „Prancūzų vaikai valgo viską“. Labai puiki ir įdomi knyga, sugretinanti dviejų skirtingų kultūrų žmonių (prancūzų ir amerikiečių) valgymo įpročius. Šiuo metu laukiuosi pirmagimio, todėl labai stengiuosi matintis sveikai. Bet, žinoma, norisi, kad tas maistas būtų dar ir skanus, todėl bet kokia informacija apie daržoves man be galo aktuali 🙂 O į knygų mugę atvykčiau ieškoti knygos „Daugiau daržovių“ 😉

 10. Kristina parašė:

  Nesenai baigiau skaityti Alfonso Signorini knygą „Coco Chanel. Gyvenu tik kartą“. Nepaprastai įdomi knyga, kuri atskleidė Coco Chanel gyvenimo istoriją ir pakerėjo nepaprastai žaviu ir tvirtu šios moters charakteriu. Dabar pradėjau skaityti A. Robbins knygą „Pažadinkite savyje milžiną“. Knygų mugėje visuomet apsilankau su malonumu, būtų smagu vyrui gimtadienio proga dovanų nupirkti receptų knygą ir ant jos gauti Beatos parašą 🙂

 11. Eglė parašė:

  Sveiki, šiuo metu skaitau keletą knygų viena iš jų konditerinių receptų – Martha Stewart, kita – Rolandas Drejeris – „Maitinimo įstaigų veiklos vadyba“. Atrodo labai specializuotos ir nuobodžios, bet kadangi šiuo metu man tai aktualu tad ir labai įdomu, nes turiu slaptų minčių ir svajonių, kurias norėčiau įgyvendinti… Knygų mugės laukiu tiek aš tiek likusi mano šeima, stengiamės visada ten apsilankyti ir įsigyti knygų tiek mažajai mūsų skaitytojai tiek sau.

 12. Vaida parašė:

  Labai labai rekomenduoju Ryčio Zemkausko „Pasivaikščiojimai“- grazi intelektuali knyga, o parasyta taip gerai, kad negali atsitraukti (draugems sakiau, kad skaitosi kaip kokia „50 pilku atspalviu“, nors yra visai visai kitokia). As irgi is tu zmoniu, kurie grafikus derinasi prie knygu muges ir , kaip bebutu keista, bet mano plane kaip tik ir Sezonine virtuve ir Uzkalnio nauja knyga :))

 13. Mingaile parašė:

  Knygų mugės laukiu kaip Šv. Kalėdų! 🙂 Tiksliau po šios šventės pradedu ruoštis knygų mugei. Nepralenkiu stendų verslo knygomis – apeinu visus po kelis kartus, verslo knygų tarpe šiais metais ieškosiu garsiosios „Melo ekonomikos“; o mano mažajai dabar itin parūpo pasakos apie meškinus, tai teks ieškoti apie Mikę Pūkuotuką, meškiuką Pedingtoną ar dar kažką, ir tradiciškai bus aplankytas mėgiamiausias stendas leidyklos „Nieko rimto“, ieškosim naujienų ko dar neturim :))) Žodžiu namie knygų jau nėr kur dėt, o į mugę dar sąrašas ilgasnorimų įsigyti knygų!

 14. Kornelija parašė:

  Ech, kaip pavydziu visiems, kas gales apsilankyt Knygu mugej. Deja, ne Lietuvoj gyvenant sunku susiplanuoti vizitus tinkamu laiku 🙂
  O apie paskutines skaitytas knygas… Esu didele Ken Folletto fane. Deja, vos pora knygu isversta i lietuviu kalba (Nulio zona, Raktas i Rebeka), todel tenka skaityt angliskai. Tik ka baigiau ‘World Without End’, legendinio ‘The Pillars of the Earth’ tesini. Nuostabus romanai ipinti i Anglijos viduramziu istorija.

 15. Justina parašė:

  As su mielu noru nusipirkciau Jusu knyga „Daugiau darzoviu“. Tai butu puiki proga ja gauti su Jusu autografu. Taip pat pasiruosciau nemaza maisa skirta vaikiskoms knygoms, maniske jaucia silpnybe joms.. Tad pagrinde sturmuociau vaikiskas knygeles.

 16. Ieva Jatulytė parašė:

  pirkčiau kažką apie meną, šokį, žymias moteris, gal tiesiog kelis kišeninius romanus, bet nežinau, ar tai labai realu nuvažiuoti.. visgi, tai būtų gana gaivu… ten apsilankyti.. visas knygas turiu, išskyrus kepinius.. Jūsų.. bet maisto knygų irgi paimčiau, kaip ir knygų vaikams.. reiktų apsiriboti kažkokią sumą.. prieš įžengiant į sceną… ir atsiduodant polėkiams.. skaitau senokai išleistą, Petro Dirgėlos istorinį romaną ‘Anciliaus ežeras’.. 1991 m…’Silvos Rerum’ stiliaus..

 17. Živilė Karklienė parašė:

  Nesu niekada knygų mugėje buvusi, būtų smagu apsilankyti, jeigu gaučiau kvietimą 🙂 Šiuo metu skaitau dvi knygas: Paulo Coelho „Veronica decides to die“ (anglų kalba) ir Irvine Welsh „Skagboys“ (angl. kalba, nors greičiau škotų kalba parašyta). Esu skaičiusi jau beveik visas Paulo Coelho knygas. Irvine Welsh esu kol kas skaičiusi tik vieną knygą – kultinį „Trainspotting“ (lietuviškai man atrodo vadinasi „Traukinių žymėjimas“), pagal kurią buvo sukurtas nuostabus filmas tuo pačiu pavadinimu.

 18. Raminta parašė:

  Nežinau kodėl, bet nuo vaikystės žavėjausi Mike Pūkuotuku. Turėjau begales žaislų, įvairių mažmožių, o svarbiausia buvo knyga. Išmokau skaityti penkerių ir būtent „Pūkuotuko pasaulis“ buvo mano pirmoji perskaityta knyga. Vis dar ją turiu ir kartkartėmis atsiverčiu. Tačiau būtent dabar buvo sukilęs noras perskaityti ją vėl. Teko numalšinti šį nepaprastą norą ir skaityti. Kai skaičiau būdama penkerių ir kai perskaičiau dabar, praėjus beveik penkiolikai metų nuo to laiko, viskas pasikeitė. Į kiekvieną žodį dabar žvelgiau kitaip, kiekviena mintis įgaudavo savotišką prasmę. Siūlyčiau skaityti ją ne tik vaikams, bet ir suaugusiems žmonėms. Tie visi žaismingi pamokymai verti kur kas daugiau nei gali atrodyti.

 19. Evelina parašė:

  Na, o aš šį mėnesį nusprendžiau atsipūsti nuo visų grožinių,biografinių istorijų bei kitų rimtų veikalų, o kadangi pavasaris artėja laabai greitai, parduotuvės jau viliote vilioja, tai čiupau J. Baumgartner ,,Ką apie tave sako apranga: psichologija moters drabužinėja“. Knyga pritraukė nuo pirmojo puslapio, užkabino ir nebepaleidžia. Taigi, visos, kurios perkate nuo per daug iki per mažai (yra dar ir kitų labai įv. niuansų), paskaityke, tikrai labai moteriška ir taikli knyga 🙂

 20. Jolita parašė:

  Šiuo metu skaitau knygą, kuri mane sužavėjo savo pavadinimu, nes sukėlė intriga ir tuo pačiu iliustravo mano gyvenimo filosofija, bei tikėjimą- „Dievas visada keliauja incognito.“ :)) Pradžia labai gera 🙂

 21. Liuka parašė:

  Iš užsieniečių labiausiai laukiu naujosios Murakami knygos, iš lietuvių – Kristinos Sabaliauskaitės „Silva rerum III“. Man ji nereali ir kaip asmenybė, ir kaip rašytoja, o geriausias būna jausmas, skaitant jos knygas – na, kad ir mūsiškė apie Lietuvą sugeba parašyti kaip geriausi pasauliniai rašytojai, nesvarbu, kad parsinešus knygą lauks bemiegės naktys, nes tiesiog „susiryja“. Manau, pirksiu ir Ryčio Zemkausko „Pasivaikščiojimus“, ir tamstos receptų knygą:)

 22. […] Taigi apžvelkime. Juolab, kad prieš Knygų mugę jūs labai maloniai dalinotės tuo, ko laukiate, ir tuo, ką skaitėte. […]

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.