8241
Beatos virtuvė

Kiek kainuoja brokoliai – aštuoni eurai už dvi galvas???

(32)

Brokoliai oficialiai yra mano mėgstamiausia žieminė daržovė, mūsų šaldytuve visada yra jos atsargų. Brokolius mėgstame visi, bet apie brokolių nutikimą truputį vėliau. Kadangi sekmadienį neišdūmiau į Dubliną, tai ką aš veikiau ryte? Nusprendžiau prisijungti prie pusryčių pas „Jurgis ir Drakonas“. Nes ten jau susiklosčiusi tradicija sekmadieniais susėsti prie bendro pusryčių stalo.

IMG_9192

Mano vaikai iškepė bananų duonos (iš Kepinių knygos), abu draugiškai sukolaboravo, bet jau apie šitą legendinę Indrės bananų duoną esu ne sykį rašiusi bloge.

IMG_9181

Tada labai greitai, net anksčiau negu atsidaro restoranas, JD užplūdo senjorai. Jau antrus metus JD dalyvauja Vilniaus mero iniciatyvoje, kur būrys restoranų ir kavinių vaišina senjorus kava. Visa JD salė prisipildė senjorų…VISA! Taip smagiai su jais pasikalbėjom, džiaugiuosi, nes, kaip sakė viena moteris: mes kavos ir namie galime atsigerti, bet ateiname pasižiūrėti! Mes abu su Tomu nuėjome su vienu būreliu pasikalbėti, tai moterys Tomą lietuviškai pakalbino ir nesustojo stebėtis – kaip čia taip, anglas Lietuvoje, o mano, va, anūkė Anglijoje. Tai va, praneškite savo pažįstamiems senjorams, tegul eina ir bando įvairias vietas.

IMG_9187

O dabar apie mėgstamą pramogą – apsipirkimą turguje. Vilniuje vis tik būtent Kalvarijos yra mano apsipirkimo favoritas, dėl kainos ir įpročio turbūt… Ir smagiausia man eiti su sese, nes ji mano ir apsaugos viršininkė, ir ginklanešė… Aišku, sunku nešti vienai, bet dar kitas dalykas, tai ji mane apsaugo nuo tos akimirkos, kai pažiūriu ir galvoju – kur dingsta pinigai??

Tai va, einu turgumi ir dairausi brokolių, kuriuos dievinu ir aš, ir mano vaikai, ir juos valgom beveik kas dieną. Tai va, praeinam pro staliukus, žiūriu, pas vieną moterį guli trys brokoliai, galvoju, paimsiu, sakau – imsiu du. Kainos neklausiu, na, kiek jau čia gali kainuoti tie brokoliai?? Aštuoni eurai už du, – sako   pardavėja… KIEK????? Čia palyginimui prisimenu Italija, kur turguje pundą, taip, taip – pundą brokolių va kokių gražių pirkau po VIENĄ EURĄ.

Beatos virtuve - Italijos darzoviu turgus

Aš žiūriu į Odetą netikėdama savo akim ir ausim, galvoju, gal aš mėnulyje gyvenu? Gal kažko nesupratau? Kiek???? Na gerai, sako pardavėja – atiduosiu už 7 abu. Aš kadangi vis dar esu nustebimo stadijoje – pirkti? Nepirkti? Ką daryti?? Mane truputį ištiko toks sustabarėjimas, nes nežinojau, ką daryti, nepatogu nepirkti, jau sudėjo į maišelį, bet AŠTUONI EURAI, už du brokolius? Kur aš čia? Monake, ar restorane?  Mane išgelbėjo Odeta, kuri irgi buvo pristulbinta šitos kainos, ji tuoj išsitraukė telefoną ir puolė tikrinti, kiek už brokolius šaukia Barbora, ir Barboros kaina 1,2 Eur, berods… Tai va, tada jau palikau tuos per brangius brokolius, ir nuėjome pirkti daržovių pas Odetos patikrintus ūkininkus… Ten tvirtesnis, įspūdingesnis ir gražesnis brokolis kainavo 1 eurą 20 eurocentų. Puikiai suvalgėme.

stalas_seima_vakariene

Va tokie nusidavimai…O kiek jūs brangiausiai esate mokėję už brokolį??? Kokių dar pristulbinančių ir stebinančių kainų esate pamatę per šiuos metus su euru?

Print Friendly, PDF & Email
Komentarai
 1. Dovilė parašė:

  Nors ir ne brokolius pirkau, bet… Kas metus Šiauliuose rengiama Tartautinė verslo paroda, vieni pardavėjai nuolat atkeliauja su kailiniukais. Prieš tris metus „prisimatavau“ kailinukus už 700 LT, buvo brangu. Šiais metai keliauju į mugę pasiėmus apvalią sumą pinigėlių, imsiu kailinukus. Matuojuosi, tokie kaip ir buvo, tos pačios sudėties, vos vos modelis pasikeitęs, paklausiau kainos pardavėja sako ,- 850 Eur. Mano maišelis su pirkiniais iškrito iš rankų…. Likau be kailinių :/
  Tai buvo pirmas kartas, kai gavau TOKĮ kainų skirtumą, kad žagtelėjau….
  Vyras sakė, lauksim dar geresnių laikų… :/

 2. Daiva parašė:

  Sijonukus kainavo 6 lt
  Sugalvojau patrumpinti ir pasiaurinti
  Siuvykloje sumokejau 15 eurų
  Neee,daugiau manau gyvenime nieko nebetvarkysiu siuvykloje

  • Jolanta parašė:

   O jūsų manymu, siuvėja turėtų taikyti savo darbo įkainius priklausomai nuo to, kiek kainavo jūsų prekė? Jeigu atneša sijoną, pirktą už 60€, tai taisymas 15€, o jeigu už 6 Lt, tai 0,5€?

   Mano mama siuvėja. Pasakojo, ateina diedukas, atsineša kelnes. Sako, kątik nusipirkau, užtrauktuką pakeisti reikia, kiek kainuos? 3€, mama sako. Tai jis pasipiktina, kokios kainos, gi už kelnes tik 2€ mokėjau! O darbo ir prie 200€ kainavusių džinsų, ir prie 2€ kainavusių kelnių tai tiek pat.

 3. Sandra parašė:

  Niekada neteko mokėt už kelnaites daugiau nei 10 Lt, o štai Panevėžio turguje paklausus apie kainą, buvo atsakyta 6 Eurai. ??? Kelnaitės 6 eurai nu sory. O liemenėlės, už kurias mokėdavau po 15-20 Lt Dabar 15 Eurų.

  • Agnė parašė:

   Na už kelnaites ir po 10-20 eurų mokėti normalu, jei ne turguje, o kokybiško trikotažo parduotuvėje perkate. Tad tikrai nestebina ir negaila kelnaitėms, juk jos pačioje intymiausioje vietoje būna – turi būti kokybiškos 🙂 nors šiuo atveju sutinku, kad kainų skirtumas dvigubas, tai neteisinga.

 4. Sandra parašė:

  Darželyje vaikams spektakliukas maksimum 5 Lt kainuodavo, dabar po 2 Eur lupa.

 5. Angelina parašė:

  Kolekcionuoju daugiametes gėles, tai pavyzdys toks – pernai pirkau bijūną už 18lt, šiemet jis kainuoja 18 eur..

 6. Nijolė parašė:

  Rudenį pirkau batus už 140 litų. Šiandien tokius batus radau „Danijoje“ už 120 eurų!!!!!!!!!

 7. Inga parašė:

  viena cukinija pas bobutę vidury vasaros kainavo vieną eurą – aš atsisakiau pirkti, nes norfoj tą pačią dieną kilogramas cukinijų kainavo 77 centus…

  • Rita parašė:

   Žiūrint iš kokios bobulytes, bet jei iš tokios, kuri pati augina, laisto, ravi ir nėra trasų, chemijos, tai manau visai gera kaina, o iš kur daržoves prekybos centruose? Ar bent žinot kaip viskas auginama Ispanijoje, Olandijoje, Lenkijoje – geriau nežinot, nes daugiau tokiu net nenorėtumėte turėt savo šaldytuve.

   • Justina parašė:

    O iš kur žinoti, kad pati bobulytė augino, laistė ir ravėjo? patikėti? jos visos sako, kad natūraliai augina, nes iš aplinkinių pasiklauso, kad taip reikia sakyti, brangiau gali parduoti..bet, kai daugiau paklausinėji, išsiduoda, kad, žinoma, trąšų dėjo, o kaip kitaip.. natūralių, gyvuliuko mėšlu tręšė, nors gyvulių jokių nelaiko.. galiausiai gaunasi, kad iš vis nežinai ar tikrai pati augino 🙂 taip kad tiksliai žinoti gali tik kaip pats užsiauginai 🙂

 8. Dina parašė:

  Iešmas šašlykų vienoje mugėje – $20 🙂 Tik mėsa, daugiau nieko. Ir dar buvo pusšalčiai 🙂

 9. Agnė parašė:

  Šiaip turguose pirkti senokai nebeapsimoka, nes Maximose, Rimi irgi yra prekių iš ūkininkų ir dar pigiau, patogiau. Turgininkai žulikai, lupa eurus lygioj vietoj 🙁 aš už šparagines pupeles šį sezoną susimokėjusi 4 eurus už nedidelį maišelį nutariau nebesilankyti. Ir saulėgrąžų daigai turguje brangesni nei parduotuvėje.

 10. Vilmantas parašė:

  Visada atsiras kažkas, kas norės pasipelnyti bet kokia kaina (ypač, kai nenugirsti/nepaklausi kainos, o viskas „į maišelį sudėta“) tik grįžęs namo susivoki, kad smarkiai permokėjai 🙂
  Pats savo teikiamų paslaugų kainų nepakėliau, nors mačiau, kad kai kurie „kolegos“ nežymiai kilstelėjo 🙂

 11. Laura parašė:

  Teko isgirsti geliu turgelyje, jog roze kainuoja 7 eur. Pasakiau, jog tai kosmine kaina, gal suklydo, dar padejau i litus konvertuoti, tai ramiai atsake, kad Olandiska ir jei nepatinka, galiu nepirkti. Nuosirdziai esu uzpykusi ant turgininku ir pradejau vertinti prekybos centrus, kur kainos gal ir pakile, bet ne taip akivaizdziai.

 12. zivile parašė:

  Manau daugelis negalvojo, kad taip atsitiks, bet visur prie kainu pakiestas lt zenklas i euro.. Mama nusipirko patalyne, ir kadangi uzvalkaliukai buvo per dideli nunese siuvejai, kad is dvieju padarytu tris..po poros dienu atsiimti uzvalkaliuku, isgirdo dvi naujienas, geroji – kad is dvieju uzvalkaliuku isejo keturi, blogoji, kad uz darba ji tures sumoketi 40 euru. Visa patalyne tiek nekainavo…pries gerus du metus pas ta pacia siuveja, siuvosi suknele jubiliejuj, sukneles pasiuvimas kainavo 160 litu 🙂 tai ir suprask zmogaus, kokiam kosmose gyvenam.

 13. Aukse parašė:

  Esu pirkusi brokoli apsmurgusį už 13 LITŲ iš šilo, kilogramas buvo 25 litai, aš pagalvojau kad čia pasvers ir bus vistiek kaip kitur už vienetą apie 3 litus ir susimoviau… Bet šeip kas liečia eurus, tai aš kasdien vis kraupstu. Maximoje dovanų maišelis, kur dedasi šampano butelis, 1,45 €, ne litų…

 14. Egle parašė:

  kavinese visu picu kainos nenormalios, o vienoje pribloske guliaso lekstes kaina tik 22 euriukai . Uz tokia suma as pamaitinciau puse gimines 😀

 15. fff parašė:

  Ką tik buvau rankdarbiams karoliukų. Lygiai tie patys, kurie kainuodavo 2 litus, dabar kainuoja 2 eurus… Kauno urmo bazė.

 16. Jurate parašė:

  irgi Kalvarijų turguje kartais prekinuosi, bet vis rečiau beužeinu. Kainos – neadekvačios. Kas buvo litais, tas dabar vienas prie vieno eurais. Iš gobšumo nebežino ką daryt. Kur matyta, – obuoliai po 1 eu. . Paskutinis bajeris buvo, kai turguje už pundą krapų (didelių, su kotais, šaldymui) paprašė 10 eu., kai praeitą vasarą max po 10 lt kainavo. Nereikėtų pirkti iš turgininkų gobšuolių, tada būtų priversti kainas nuleisti. Prekybcentriuose kainos normalesnės patapo.

 17. Irma parašė:

  Na aš ne nuo prekės, o nuo paslaugOS kainos pakraupusi buvau. Taigi, Vilnius, Europa City viešbutis (jasinskio g.)..paprašau administratoriaus iškviesti taksi. Tikslas- Akropolis. Atstumas tarp 3-4 km.atvažiuoja smart taxi automobilis, taksometras parodo apie 3€, be klausimų sumoku ir keliauju „žudyti laiko“ likusio iki skrydžio. Nusprendus, kad jau gana, išeinu į lauką, ir galvoju, kad nekvietinėti telefonu, bandant nuaiškinti, prie kurio įėjimo esu ( ne vietinė), tiesiu taikymu einu link jau vietoje lūkuriuojančių taksi. Tikslas,vėlgi, Europa city hotel. Na, buvau girdėjusi, kad „pagaunant“ vairuotoją vietoj, gali kainuoti brangiau. Tai tikėjausi sumokėti 5€ vietoj 3…bet kai pasakė 15€, turėjau tris kartus perklausti, nes žandikaulis negalėjo užsidaryti. O pasakiusi, kad atvažiavau už 3, man buvo pasakyta- „pirmyn“. Tad vėlgi kviečiau smart taxi, kuris nuvežė iki viešbučio, palaukė, kol išsiregistruosiu ir tada dar „pametėjo“ iki oro uosto už 10€ su centais…dar dvi dienas poto galvojau, kas čia anądien nutiko. Ir vis norėjosi įtikėti, kad aš kainą ne taip išgirdau… :))

 18. Julija parašė:

  Prakstiskai visos kainos pakilo- ir maisto prekiu ir paslaugu. Taciau, nemaloniausia yra pats poziuris i pinigus i ju verte – atseit, o tai ka jums 10, 20 euru yra daug?! (cia kaip pavyzdys). Labai jau stebina tie iskilti pardaveju antakiai, kai nutariu nepirkti ko nors del kainos. Tikrai susidarto ispudis, kad gyvename ne Lietuvoje, o Monake. O kas del ranku darbo apmokejimo – tai bet kuris darbas turi buti apmokamas, o ne selpiamas.

 19. Giedrė parašė:

  As tai irgi seniai supratau, kad dabar prieš perkant paslaugą reikia tiksliai išsiaiškinti, kiek ji kainuos. Visokių meistrelių paslaugos irgi sukilę, tad jei iš anksto nesuderėta, tai tikrai bus bėdos. Pamenu, prieš metus valiau kilimą valykloje, 60 Lt mokėjau, dabar jau 30 Eur:)

 20. Rasa parašė:

  O mane vakar labai nustebino vienas gėlių parduotuvių tinklas… Kalėdinis vainikas, gražus, bet tikrai ne stebuklingas, kainavo 50Eeur…. man pritrūko žodžių,vis žiūrėjau , galvojau, kad kažko kito tokia kaina, bet šalia buvo dar keli vainikai ir ant jų visų uždėta kaina 50 Eur… vainikas kaip vainikas, eglės šakos, džiovinti apelsinai ir dar kelios dekoro detalės,…..

 21. Agnė parašė:

  tai va, kai įvedė eurą, kainos konvertavosi iš litų į eurus deja… Taigi padidėjo 3.5 karto

 22. Kornelija parašė:

  Briuselyje year restoranas, kuriame labai keistos kainos, pvz.: 13,23 ar 18,67 eur. Pasirodo, kai jas konvertavo i eurus, nusprende neapvalinti. Be to, kiekvienais metais indeksuoja infliacijos dydziu.

 23. Toma parašė:

  Visada buvau už turgų, už močiutes, už kaimynes auginančias daržoves, uogas ir kitą gėrį, bet kartą nutiko tokia istorija. Ne man, mano artimai draugei. Vienoje didelėje parduotuvėje gėlių skyriuje šalia lentynos, kur sudėtos įvairios trąšos, ji nugirdo kaip senučiukė prašė pardavėjos trąšų šaknims. Pardavėjai paklausus kokioms gėlėms, ji pasakė, kad salotoms. Pardavėja su pasibaisėjimu išbėrė, kad jokiais būdais negalima pilti tokių trąšų ant salotų, kad tai kenksminga ir kenkia sveikatai. Senučiukė ją nukirto ir sakė, kad naudojant šias trąšas labai gražios salotėlės užauga. Pardavėjai bandant įtikinti bobulytę, kad ji nenaudotų tokių trąšų jokioms daržovėms, pastaroji tik numojo ranka ir išrėžė, kad ji matai juk ne sau tas salotas augina, o parduoda jas turguje… Po šio įvykio labai susimąsčiau ar jau tikrai didelis skirtumas kur daržoves pirkti, juk nežinai nei kaip ir kur jos augintos, nei kaip laikytos, nei kokios cheminės medžiagos ant jų purkštos… O be to jau seniai pastebėjau, kad Kalvarijų turguje kainos dažnai daug aukštesnės nei parduotuvėse.

 24. Jolita parašė:

  už pekino kopūstą, kuris net kg nesveria, paprašė 3 eur… čia sezono metu. Ačiū. Apsisukau ir nuėjau, salotų šiandien nenoriu 🙂

 25. laura parašė:

  Nuorėjau paklaust gal zinot kur galima nusipirkt kataifi teslos smulkios .

Palikite komentarąMūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.