8241
Beatos virtuvė

Kas čia daros??? Jaukiausi sausainiai pasaulyje

(0)

Dingus kaip į vandenį esu. Jaučiuosi labai kalta. Prie kompo prieinu dažnai, prie blog‘o daug daug rečiau, nei norėčiau. Gaminu, fotografuoju, bet nespėju, neprisiruošiu užrašyti.

Valgom gerai. Tiesą sakant, po pasibuvimo Lietuvoje jau jaučiu, kaip ant kelių vėl sėdi senas geras bičiulis pilvas. Bet nėra ko norėti – bankuchenus valgyti, „meška šiaurėj“ mauroti, užgeriant šampanu… Jokios tvarkos. Buvo visokiausių svarbių gyvenimiškų įvykių virtinė, dabar ta virtinė nelabai nusimalšina, nes toliau plaukia visokie dalykai. Štai, pavyzdžiui, visi savaitgaliai spalio mėnesį suplanuoti ir lapkritis beveik visas – jau žinau, ką veiksiu. Gruodį pailsėsiu??? Kas gi ilsisi gruodį???

Kadangi mano mylima sesuo ištekėjo praėjusį savaitgalį o gerbiamas Jurgis susipažino su Dievu krikšto būdu, tai dabar iškasu iš archyvo receptą, kuris labai tinka šitam laikui, kai oras kažkoks keistas ir anksti norisi eiti miegoti. Tai štai – Arvydo močiutės sausainiai. Receptą tą jau laikau porą metų turbūt. O buvo taip: kažkada Arvydas atvežė mažą dėžutę sausainių, mes su Vilma kaip smakės puolėme ir taip skaniai suvalgėme – ne, tikrai ne visus, o tik po kokį vieną kitą. Sausainiai Arvydo devintoje dešimtyje esančios močiutės Aleksandros daryti, Niujorke kepti ir iš ten į Londoną atgabenti. Gal tos nelemtos maisto mylios žavesio jiems pridėjo, bet iš tiesų, tai buvo ir yra skaniausi sausainiai. Gavau iš močiutės kažkada receptą ir kepu nuo šiol su pasimėgavimu, bet tik labai labai ypatingomis progomis, nes laiko nemažai jie suryja… Daug paprasčiau ir greičiau pasigamina kokie avižiniai, šokoladiniai ar Izabelės sausainiai.

Taigi, tie sausainiai labai paprasti – trapi sviestinė tešla ir aviečių arba braškių uogienė, suklijuoti du sausainukai – vienas su skyle. Klasika.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (0)

Palikite komentarąMūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.