8241
Beatos virtuvė

Nuostabiausi įspūdžiai apie savaitgalį Olhao

(4)

Ar tai buvo geriausias mano savaitgalis? Tikrai geriausias, nes manau, kad reikia gyventi taip, kad ta akimirka, kurioje esi dabar, yra pati pati geriausia. Iš tiesų aš nieko nesitikėjau ir apie nieką negalvojau, net nespėjau pasižiūrėti, kur tiksliai yra Faro anei Olhao, anei Wikipedios perskaityti. Buvau kitais dalykais užimta, kaip matote, blogas tuščias nesėdi, taip kad tikrai veikti turiu ką. Jei būčiau pasidairius žemėlapyje po Pietų Portugaliją, bučiau supratus ir prisiminus, kad čia jau esu buvus. Prieš aštuonerius metus čia su Tomu atostogavom, tais laikais, kai buvom be vaikų. Neišsiplėsiu, bet atsimenu sardines, spalvotas plyteles, potvyniams jautrų vandenyną, baltą smėlį, Super Bock alų ir vienintelį savo gyvenime matytą vaiduoklį. Tikrai tikrai – moterį su juodu šydu. Tikrai mačiau. Nieko tokio.

Tai va, ir aš vėl čia, po ilgos kelionės. Kaip kažkas FB po paskelbtomis nuotraukomis pastebėjo, taip toli dėl vieno savaitgalio??? Tikrai taip, bet aš negalvoju, ar toli, ar arti. Šis savaitgalis tiesiog įšoko man į sterblę. Ir dar kartą galiu pasakyti, kad jei jus kažkas traukia ir atrodo, kad iš žurnalo paėmė ir tempia už plaukų, ir trūks plyš reikia, ir norite, ir užlieja maloni banga krūtinę, tai turite imti, lėkti ir daryti. Tai va taip ir man buvo.

Aš gi maisto žurnalų fanė. Tomas mano visada parskrisdamas iš Londono partempia vieną kitą. Jamie – vienas mėgstamiausių. Ir štai ten pasiūlymas skaitytojams – Cooking holiday in Olhao. Perskaičiau tą retą minutę, kai buvau tiesiog prisėdus ant mylimos mūsų sofos, pilkai melsvos su per dideliu kiekiu pagalvių. Gal buvau nuvargus, gal ką, bet man reikėjo to naujo impulso, įkvėpimo ir postūmio. Ir supratau, kad tai yra tai, ko man reikia. Tiksliau, taip įnirtingai atkreipiau dėmesį į tą skelbimą, kad kaip mat ėmiausi darbo. Parašiau e-mailą Kevinui ir Andy. Ir ką gi, po mėnesio atsidūriau Pietų Portugalijoje, kurioje nebuvau aštuonis metus. Ir štai, dabar jau tikrai žinau, kad labai labai norėčiau važiuoti ten atostogauti ir dar gaminti.

Per tas dienas aš sutikau tiek fantastiškų žmonių ir tiek gero maisto gerų idėjų, ir didelio juoko, ir šiaip tikro gerumo, kad niekaip nesugrūsčiau visko į vieną įrašą… Niekaip. Taigi trumpai detalės, kad būtų ir man, ir jums aiškiau, kas, kur ir kaip.

Kas organizavo? Kevin Gould (dishy.net) ir Andy Harris. Kevinas, nesakysiu, kiek jam metų, bet užsidegimo turi daugiau, nei visa abiturientų klasė. Daugelio knygų autorius, fotografas žurnalistas, tikras foodie. Olhao jis turi namus ir truputį moka portugališkai. Papasakoti apie Keviną trumpai neįmanoma. Neįtikėtino švelnumo ir atidumo žmogus. Andy Harris – Jamie žurnalo redaktorius (beje, yra buvęs Vilniuje), redaktorius, keliautojas, kulinaras ir kulinarinių knygų autorius. Rašo apie maistą, keliones ir gerą gyvenimą. Atsipūtęs kaip roko žvaigždė, bet akivaizdus darboholikas pačia geriausia prasme.

02 Karoliai iš Pietų Portugalijos_Beatos virtuvė

Kas važiavo? Aš ir dar septyni. Ar labai kuklu, bet aš jauniausia. Visi alkani kelionėms ir geram maistui. Dvi draugės – Sally ir Fay, draugės nuo pradinės mokyklos, super turbo močiutės, aš tokia būsiu, kai man bus tiek.

03 Karoliai iš Pietų Portugalijos_Beatos virtuvė

Allanas – Andy dėdė, nerealaus humoro jausmo, buvęs lenktynininkas ir architektas. Turėjau labai daug progų pademonstruoti savo raganišką juoką, jo bajeriai buvo kiečiausi, o dar geresni žinant, kad jis jau turbūt aštuntoj dešimty, neklausiau kiek, koks skirtumas?  Prisimenu Allaną ir vis krizenu.

04 Karoliai iš Pietų Portugalijos_Beatos virtuvė

Brianas – čia jo kalėdų dovana nuo dukters ir žmonos. Fabriko vadovo karjera baigta, galima puoselėti pomėgius. Andrea – amerikietė mama, šviežiai iškepta Cordon Bleu šefė. Atsidūrė Paryžiuje dėl vyro darbo. Čia jos gimtadienio dovana sau. Jenny – gražiausio škotiško akcento savininkė, aišku, iš Glasgow Škotijoje, linksma ir miela, dviejų suaugusių vaikų mama. Čia jos laikas sau ir proga pailsėti nuo įtempto vadovės darbo sveikatos apsaugoje. Na va, štai jums ir kompanija. Akivaizdu, kad visi turėjom daug bendro. Visi nepažįstami, bet kaip viena gera chebra. Kaip taip gali būti, stebiuosi. Išsiskyrėm kaip geriausi draugai. Pasaulis pilnas nuostabių žmonių… Šeštadienį dar atvažiavo Katie. Katie mama Fay jau buvo grupėje, ir Katie yra Andy mergina. Ir dar TV prodiuserė. Plačios šypsenos ir entuziazmo kupina.

Gyvenom?

Na žinote, aš galvojau, kad mes gyvensime – žinant, kokia buvo kelionės kaina – na gal kokiam bendrabučio tipo…  ar kukliam B&B. Gyvenom Convento, šviežiai baigtame nerealiam viešbutyje, svečių namuose.

05 Karoliai iš Pietų Portugalijos_Beatos virtuvė

Šviežutėlis renovuotas trijų aukštų viešbutis/svečių namai. Su baseinu ant stogo, gražiausia virtuve. Ir tokia gera atmosfera ir tyla…

07 Karoliai iš Pietų Portugalijos_Beatos virtuvė

Šeimininkai Philipe ir Eleonora. Jis portugalas, ji prancūzė-anglė ir jų šuniukas Happy. Gyveno Niujorke, prieš penkis metus persikraustė į Portugaliją, į Olhao. Renovuoja namus. Architektai. Jau noriu grįžti atgal, negalėčiau šios vietos rekomenduoti labiau, pati norėčiau čia grįžti nors rytoj.

06 Karoliai iš Pietų Portugalijos_Beatos virtuvė

 

Ką veikėm? Gaminom, valgėm, gėrėm nuostabų vyną ir daug juokėmės. Geriausi gyvenime dalykai yra: bendrauti, valgyti gerą maistą ir gerti gerą vyną. Tai ir darėm. O jei smulkiau, tai abi dienas turėjom po pusdienį virtuvėje, kur gaminome tai, ką mums siūlė Andy, prieš tai apsipirkę turguose.

11 Karoliai iš Pietų Portugalijos_Beatos virtuvė

08 Karoliai iš Pietų Portugalijos_Beatos virtuvė

Po to vieną popietę važiavom į, na, turbūt geriausią Portugalijos alyvuogių aliejaus ūkį ir spaudyklą, kitą popietę apie savo vyndarystės meną pasakojo Pepe. Jo gaminamas vynas pripažintas vienu geriausiu Portugalijoje. (Herdade do Portocarro wines).

09 Karoliai iš Pietų Portugalijos_Beatos virtuvė

Tiek fantastiškų daržovių ir žuvies šviežiausios įvairiausios nesu mačius niekur.

Tikiuosi, kad tai nepaskutinė kelionė. Andy ir Kevinas dar ketina organizuoti panašių kelionių kitur. Aš jums pranešiu ir pati tikrai važiuosiu.

10 Karoliai iš Pietų Portugalijos_Beatos virtuvė

 

Labai džiaugiuosi, kad pasiklausiau savo vidaus, nes dar nė karto nebuvo taip ryškiai įšokęs joks skelbimas man į sterblę niekada. Man rodos, mes dažnai tokių vidinių pajautimų sutinkam, tik ne visada įsiklausom… Nuostabi kelionė, svajoju nuvažiuoti ten dar kartą…

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (4)
Komentarai
 1. Eglė parašė:

  Portugalijaaaaaa…..buvau tris kartus..Sakiau, viskas, Egle, gana. Gi dar tiek viso kito svieto yra nematyto…Bet dabar paskaičius aš bučiau pagatava šokt į lėktuvą nors ir už valandos..Vėl noriu noriu ten. Labai pavydu 😉 baltai

 2. jule parašė:

  kaip smaaguuu paskaityt tokiu jaukiu ir idomiu kelioniu ispudziu, aciu, Beata!!:)

 3. Agni parašė:

  tok s pats jausmas gryzus is Portugalijos- susikraunu lagaminus ir nors ir rytoj..

 4. nida parašė:

  labai ce idomui

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.