8241
Beatos virtuvė

Kalėdomis reikia dalintis

(0)

Kalėdos man ypatingas metas. Tai finalinis koncertas ir garsiausios natos bei ryškiausi akordai. Tai laikas, kai viskas – artimieji, draugai, dėmesys, jaukus ir šiltas grožis, žiema – susijungia į vieną visumą ir tarsi palaidi plaukai susipina į kasą. Prieš Kalėdas visada su kurso draugais susitinkam tradiciniame Kalėdų vakarėlyje – kai kurių būnu nemačiusi visus metus! Su vaikais visada kepame sausainius Kalėdų Seneliui. Žinoma, kaip ir visi, puošiame namus, o Kalėdų dieną einame pasivaikščioti.

Labai noriu su jumis pasidalyti Kalėdų laukimu, tad pavarčiusi nuotraukų albumus surinkau savo kalėdinių džiaugsmų koliažą. Labai smagu tokias nuotraukas pasidėti matomoje vietoje – pavyzdžiui, priklijuoti ant šaldytuvo. Čia prasideda Kalėdos.

Beatos virtuve_Bonbon

Lemputės – spindinčios Kalėdos

Kiekvienais metais aš vos vos galiu sulaukti gruodžio pradžios, kaip noriu tomis lemputėmis papuošti kiekvieną namų kampelį. Šviesa gerai ir akims, ir galvai, o ypač pas mus, kur saulė mieliau ritinėjasi kažkur virš storo debesų sluoksnio nei virš mūsų galvų. Man labiausiai patinka paprastos baltos šviesos, nemirgančios lemputės. Tokias šiemet ir pasikabinau Kulinarijos studijoje, nes gražesnių neradau nei aš, nei Tomas, o ieškojome tai turbūt visur: ir ebay’uje, ir interneto lietuviškose parduotuvėse, ir draugų klausinėjome, kol nušvito! Kas kur kada?? Tikrai neslėpsiu – šviesos akcentas ta vieta vadinasi ir jūs galite štai taip gražiai, jei norite, apsišviesti savo kokią šventę (galima nuomotis) ar visą gyvenimą.

Beatos virtuve_studija_2

Šeimos nuotrauka

Esu pamišusi dėl šeimos fotografavimo. Namuose aš ir fotosesijų organizatorė, ir fotografė. Švenčių įkarštyje niekas nenori pozuoti, bet praėjus pusmečiui jau visiems patinka prisiminti, kaip buvo smagu. Fotografuokite ir fotografuokitės. Praėjus keleriems metams tai bus ypatingai brangūs prisiminimai.

Beatos virtuve_vaikai

Kalėdų vainikas

Šį vainiką nupyniau dar gyvendama Londone, bet dar dabar jaučiu pasitenkinimą ir džiaugsmą, kai prisimenu užplūdusias emocijas ir kalėdinę nuotaiką po šio malonaus darbo. Norėčiau, kad prieš Kalėdas veiktų vainikų pynimo dirbtuvės, kur galėtum nueiti ir nusipinti vainiką iš žolių, gėlių, šakų. O gal jau veikia, tik aš apie jas nežinau? Argi ne puikus prieššventinių pasimatymų scenarijus? Namų puošimą paverskite švente, brangiais susitikimais, jaukiais pokalbiais.

Beatos virtuve_Kaledu vainikas

Pirmosios Kalėdos ne namie

Mūsų šeimoje svarbios Kūčių ir Kalėdų tradicijos. Mūsų šeima nėra didelė, bet mes visada visada susirinkdavome kartu, o štai čia pirmosios mano Kalėdos ne namuose, o pas tuomečio sužadėtinio Tomo tėvus. Dėkoju Dievui, kad jo šeima tapo ir mano šeima, o Tomo mama Paddy yra nuostabi, inteligentiška ir išmintinga moteris. Iš jos išmokau ruošti angliškas Kalėdas. Būkite atviri – niekada nieko nežinokite iš anksto.

Beatos virtuve_pirmos kaledos

Pažadai ir užrašai

Kiekvienais metais aš ką nors pažadu sau (dažnai tai darau www.beatosvirtuve.lt, vienais metais netgi įkalbėjau viešai pasižadėti keletą žymių Lietuvos žmonių), nes metų pabaiga ir stebuklo laukimo nuotaika yra labai geras metas permąstyti, ką norėčiau pakeisti ir ko norėčiau pasiekti. Tik jokie pažadai ir planai nieko verti, jei jų neužrašai. Na, nebent būtum kompiuteris – programą užrašei, paspaudei „Enter“, ir viskas veikia – „Loading is in process“. Užrašykite pažadą taip, kad liktų vietos apie jį pasvajoti – kad ir mano Šeimos kalendoriuje „Taukšt ir vakarienė” – ir mama, ir tėtis, ir vaikai ten ras nuosavos erdvės užrašams. O kol gaminsite kartu vakarienę galėsite tuos pažadus prisiminti ar aptarti. Ir aš šiemet iškart užsirašysiu visus pažadus šeimai – daugiau laiko kartu ir galbūt nauji šeimos nariai (svajojame apie dar vieną šuniuką)? Užrašykite planus ir svajones. Juk net mintis materializuojasi, o jei ji dar užrašyta – pusė darbo padaryta!

Beatos virtuve_kalendorius

Puošnios suknelės

Jei nesituokia draugai, nedalyvauji iškilmingame pokylyje, tai kada dar geriausias metas išsitraukti puošnią suknelę? Pasipuoši ir iškart smagiau, gražiau. Be to, daili suknelė yra labai gera motyvacija nepadauginti šokoladinių saldainių, šventinių pyragų pyragaičių. Pasipuoškite. Kalėdos yra spindinti šventė.

Beatos virtuve_Beata_sukneles

Kalėdiniai nameliai

Nuostabi tradicija ir turbūt gražiausias skanėstas. Ir saldumynas, ir namų gražumynas. Neišsigąskite, kad virtuvėje reikia praleisti nemažai valandų tokiam nameliui pastatyti. O jei ir nepavyks, nieko baisaus – ir sausainių ar kūčiukų kepimas yra smagu. Negailėkite laiko vaikams virtuvėje – jiems tai bus ir dovana, ir puiki šeimininkavimo, bendravimo pamoka.

Beatos virtuve_namelis

Mažos linksmybės

Per kiekvienas Kalėdas mes siaučiame ir linksmai kvailiojame. Gerai nuotaikai (ir nuotraukai!) visai nereikia ypatingų pramogų. Švęskite linksmai. Juokas mėgsta paprastus dalykus.

Beatos virtuve_vaikai

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (0)

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.