8241
Beatos virtuvė

Kalba Ofiso Katė

(4)

Mielieji ir mielosios, trumpai apie kasdienybę. Šiandien BonBon buvo išvestas į parką kaip reikiant pasiduoti su savo veislės šunimis, tai grįžo toks purvinas, kad aš dar tokio purvino šuns nesu mačius. Tai jį išskalbėm ir išdžiovinom.

Praėjusiame įraše buvo daug būdų pakutenti rutiną, dabar pristatau dar vieną rašinėlį, kurį parašė ofiso Katė, ji, tikiuosi, dar parašinės… Aš ir jūs, tikiuosi, jau pasiilgote ir Lapės užrašų, tai aš Lapei išsiunčiau telegramą, kad kuo greičiau kokį rašinėlį sukaltų mums, o dabar paskaitom, kaip savo kasdienybę kuteną ofiso Katė. (Man tas fotografavimas akimis labai naujai nuskambėjo.) Kalba Ofiso Katė:

Labai norėjau sudalyvauti „Pakutenk rutiną“ konkurse, nes vos tik apie jį sužinojau, iškart pamaniau, kad kas jau kas, bet aš, tai tikrai turiu būdų, kaip tą rutiną atbaidyti. Bet sutrikimas įvyko tada, kai reikėjo išrinkti geriausią receptą, nes gi – o dangau! – turiu jų beeeegales! Gal šiek tiek dėl bohemiškos natūros, gal kažkiek dėl to, kad buvau gerokai lepinama (kaip ir dažnos vienturtystės atveju nutinka), tai viskas greitai atsibosdavo ir prisigalvodavau sau vis naujų pramogų… Gal dėl to, kad labai anksti suvokiau, kad gyvenime man labai svarbu malonumai ir žaidimai, o už viską esu atsakinga aš pati, ir viską galiu keisti pati. Dėl to ir tų žaidimų – pakutenimų – tiek prisigalvojau.

Iš kokių kelių šimtų buityje naudojamų būdų, kaip praskaidrinti kasdienybę ir pakutenti rutiną, jūsų teismui pateikiu čia tris – seniausiai galiojančius ir nepriekaištingai veikiančius. Jokiu būdu nereiškia, kad Nr. 1 yra geriausias būdas, Nr. 3 – trečioje vietoje. Kiekvienas būdas tinkamas skirtingais momentais, gali trukti 3 sekundes, o galima taip pradanginti ir pusė dienos…

 1. Fotografavimas akimis. Darau tai nuo paauglystės. Tiesa, pirmoji tokio matytų vaizdų archyvavimo priežastis buvo toli gražu ne kasdienybės kutenimas – tiesiog neturėjau fotoaparato… J Fotografavimas akimis ir mintimis – tai tam tikras bandymas mostelti žvilgsniu ir padaryti vaizdo pro langą nuotrauką atmintyje. Tikslesnį vaizdą padeda prisiminti detalės. Tokiu būdu galvą esu prisikimšusi nuostabiausių akimirkų, kurias, be kita ko, galima pavartyti prieš užmiegant… Senelio delnai su žemuogėmis, rugiagėlių akimis nusėtas rugių laukas, garuojanti arbata puodelyje, jūros bangos, debesų ornamentai, rudens spalvos, pirmas (ir antras) linksmai nusiteikęs mano šuo, roko naktų scena, paukščio pėdos ant smėlio… – ir taip iki begalybės.
 2. Skambutis draugei, kurios nematei ir su kuria nesikalbėjai gėdingai ilgai. Kai gyveni keliuose miestuose, mokaisi keliose mokyklose, baigi kelis aukštuosius, ne kartą keitei darbą, krausteisi gyventi iš vietos į vietą ir t.t. – vis randasi žmonių (tai – jokiu būdu nėra skundas ar koks apgailestavimas), kurie yra brangūs, apie kuriuos nori žinoti, kuriems linki gražaus gyvenimo. Ir žinoma, kad vieną kartą paaiškėja, jog visiems jiems paprasčiausiai neužtenka laiko. Dėl to ir atsitinka ta pusmečio, metų, o po to ir pusantrų, dvejų… Tyla. Skambutis tokiai draugei – naujų įspūdžių ir dulkių nušluostymo nuo smagių prisiminimų garantija.
 3. Muzika. Esu absoliuti muzikos vartotoja. Mėgstu klausytis ir žiūrėti, kaip kamerinėje aplinkoje žiūrovams-klausytojams save dalina muzikantai; mėgstu apsalti ir apšalti, kai milžiniškoje scenoje siautėja rokas; patinka stovėti prie mikrofono ir išdainuoti nusivylimą, laukimą, ilgesį ar meilę; kaifuoju, kai pirštai perbėga klavišais ar gitaros stygomis ir taip nuosavomis rankomis kuriu (atkuriu) melodiją; mėgstu išgirsti ir įsijausti į istoriją, kurią savo dainos žodžiais pasakoja atlikėjas; patinka praeiti pro muzikos mokyklos langus, kur girdėti derinamų instrumentų garsai; patinka patinka patinka, myliu myliu myliu… 🙂

P. S. jei pasirodė, kad tik vaikštau į koncertus, spoksau pro langą ir maloniai plepu su draugėmis, tai ne 🙂 Daug dirbu, mokausi, vairuoju, indus ir grindis plaunu… Bet mėgaujuosi. Kai ta rutina užkutenta, tai mano dienos – pilnos juoko 🙂

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (4)
Komentarai
 1. Ieva parašė:

  Man labai labai patiko! Ačiū, tikrai 🙂 Kai už lango lapkritis ir saulėtos vasaros optimizmas senka, o nei sniegas, nei Kalėdų jausmas dar nekutena kasdienybės, labai gera, kai primena tuos mažyčius šiltus dalykėlius, kurie praskaidrina tą pilką lapkričio kasdienybės padangę.

 2. Mindaugas parašė:

  Neveltui sakome Lietuvoje: gaila, kad vasara atėjo ketvirtadienį. 🙂
  Šaunios mintys 😉

 3. Kristina parašė:

  Labai smagiai skaitesi, aciu 🙂 Netgi labai praskaidrino tamsu antradienio vakara 😀

 4. Ieva parašė:

  Labai patiko rasinelis apie rutinos pakutenima:) o tas fotografavimas akimis…as irgi taip darau, tik niekad nesugalvojau taip vaizdziai pavadinti..saunu

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.