8241
Beatos virtuvė

Kaip „Pasaulio virtuvė” atėjo į mano virtuvę

(36)

Jau turbūt pastebėjote, kad aš labai mėgstu svečius. Tai praėjusį pirmadienį mano virtuvėje svečiavosi „Pasaulio virtuvė”. Kas dar nesate girdėję, – „Pasaulio virtuvė” yra dokumentinis filmas apie moteris užsienietes, gyvenančias Lietuvoje. Filmo esmė – skatinti toleranciją kitoms tautoms, ir filmas, kaip ir aš, mėgsta svečiuotis, ir sako: „kvieskime į svečius užsieniečius”. Taip ir padarėme! Pakvietėme „Pasaulio virtuvės” komandą ir dar užsieniečių.

Beatos virtuvė - Pasaulio virtuvė

Aš pakviečiau: Robert šeimą ir Jean Baptiste – prancūzą, gyvenantį Lietuvoje. Su jais susipažinau knygų pristatymuose. Dar atėjo Janina – jo žmona – ir du nuostabiausi berniukai, Gabrielius ir Samuelis.

Beatos virtuvė - Pasaulio virtuvė

Beatos virtuvė - Pasaulio virtuvė

Dar atėjo graikas Footios, į Lietuvą jis atvyko dėl meilės, o dabar čia auga jo dukra. Aišku, ir jis taip pat pasiruošęs gyventi Lietuvoje. Footios yra virėjas ir gamina puikiausius graikiškus patiekalus, tad jei norite graikiškos šventės – turite kreiptis į jį. Jis, beje, atnešė du graikiškus pyragus. Receptus išgausiu kada nors…

Beatos virtuvė - Pasaulio virtuvė

 

Beatos virtuvė - Pasaulio virtuvė

Svečiuose buvo ir Maureen, – ji yra mano dukters Izabelės mokytoja amerikietė. Nuostabi moteris. Optimistiška ir šviesi. Susidraugavome vos per metus, tai yra tiek, kiek esame pažįstamos.

Beatos virtuvė - Pasaulio virtuvė

Labai apsidžiaugiau, kad atėjo ir dvi nuostabios filmo herojės – Alicia ir Božena. Amerikiečių ir iraniečių kilmės Alicia į Lietuvą atsikraustė, nes įsimylėjo lietuvį. O kadangi meilė stipresnė už visokius ten kalbos ar atstumo barjerus, šiandien ji gyveno čia ne vienerius metus, prakalbo lietuviškai ir vadovavo savo teatrui, dabar jau keletą mėnesiu kartu su savo vyrų Mariumi grįžo padėti jos šeimai į Jungtines Valstijas. Alicia sako, kad Lietuva jos antra tėvynė ir tikra sėkmė, kad taip sėkmingai sutapo, kad ji svečiuojasi Lietuvoje tuo pat metu kai bus filmo premjera. 

Beatos virtuvė - Pasaulio virtuvė

O Božena – labai stipri ir graži moteris. Ji tai tikrai žino, kaip kartais sunku nugalėti išankstinę aplinkinių numonę, ypač, jei esi kitatautis, na ir kas, kad gimęs čia. Božena kažkada gyveno Vilniaus tabore ir tėvų buvo ištekinta vos 18-os, bet po to išsiskyrė ir mokėsi, ir baigė vidurinę, ir rado vyrą, ir pagimdė du nuostabius sūnus, ir dirba tai, apie ką svajojo: mokykloje padeda romų vaikams ir vadovauja nevyriausybinei organizacijai – Romų integracijos namams.

Beatos virtuvė - Pasaulio virtuvė

 

Ir aš labai norėčiau susipažinti su kitomis šio filmo herojėmis, tai neabejoju, kad jų istorijas ir jums pamatyti bus įdomu ir labai netgi verta. Kažkada ir aš gyvenau nevisai savo šalyje ir tikrai žinau, kad niekam visai nesinori jaustis atstumtu. Ir tikrai palengvėja, kai aplinkiniai į tave žiūri draugiškai ir visaip kaip priima. Tai ir jūs pagalvokite, kaip visi galime padėti tiems, kurie šiandien dar jaučiasi svetimi. Nes aš esu tikra, kad mūsų namai yra ten, kur turime mylimus žmones, kur veikiame tai, apie ką visada svajojome. Tai jei dar nespėjote sužinoti patys, pasakau, kad filmo „Pasaulio virtuvė“ premjera įvyks spalio 2 d. Vilniuje. O iš karto po to, filmas kartu su kūrėjais išvažiuos į turą po Lietuvą ir visuose miestuose jį rodys visiškai nemokamai.

Beatos virtuvė - Pasaulio virtuvė

Jums turbūt smalsu, kuo vaišinomės? Tai kadangi visas filmo herojes suvienijo Lietuva ir mūsų kalba, tai ir lėkštėse sugalvojau įdėti kažką lietuviško. Todėl kartu su savo virtuvės fėja Ievute paruošiau baltos mišrainės, keptos duonos su „Džiugo” sūriu, juodos duonos kąsnelių su burokėliais ir karamelizuotų svogūnų paštetu ir silke, o dar buvo mano mėgstamiausių burokėlių sriuba su grikiais ir grybais, bei daržovių kugelis. Vakaro saldėsiu tapo Vilmos varškės ir obuolių pyragas ir jau minėtas mano graikiškojo bičiulio pyragas.

Beatos virtuvė - pasaulio virtuvė

Beatos virtuvė - juodos duonos kąsneliai su burokėliais, karamelizuotų svogūnų paštetu ir silke

 

Tokia štai puiki vakarienė ir puikus filmas, kurį labai linkiu visiems pamatyti. Ar Lietuva gali būti svajonių šalis? Filmo “Pasaulio virtuvė” autorė Aistė Ptakauskė ieško atsakymo į šį klausimą. Man ir mano Tomui – tikrai taip. O kaip manote Jūs? Ir žinoma, kas žiūrėjo šeštadienio laidą „Varškė karalienė” arba nežiūrėjo, bet norėtų kažką pagaminti iš tos laidos – atsiverskite receptų rubriką ir viską ten rasite. 

Na, o dabar laikas smagiam konkursui, kurio prizas – tadam! – du kvietimai į dokumentinės juostos “Pasaulio virtuvė” premjerą Vilniuj, spalio 2 d. kino teatre „Forum Cinemas Vingis” . Klausimas toks, – kokie filmo herojų – moterų vardai. Rašykite atsakymus po šiuo įrašu komentaruose ir jau rytoj burtų keliu paaiškės, kas eis į kiną ir dar draugą pasiims, nes kvietimai tai du. Nugalėtojui parašysiu asmeniškai į pašto dėžutę, kurią nurodote, komentuodami mano blogą.

Print Friendly, PDF & Email
Komentarai
 1. Vita parašė:

  Ach, kaip smagu turėjo būti!
  O Pasaulio virtuvės herojės: Alicia, Aminat, Božena, Keisha ir Marisa.

 2. Simona parašė:

  Penkios filmo herojės: Alicia, Aminat, Keisha, Marisa, Božena. 🙂

 3. Julita parašė:

  Alicia, Aminat, Božena, Keisha, Marisa.

 4. Julita parašė:

  Alicia, Aminat, Božena, Keisha, Marisa.

 5. Živilė parašė:

  Alicia, Aminat, Keisha, Marisa, Božena 🙂

 6. Martutė parašė:

  Alicia, Aminat, Marisa, Keisha, Božena.

 7. Agnė parašė:

  Alicia, Keisha, Aminat, Marisa, Božena 😉
  Labai sudomino šis filmas – nekantrauju kada pamatysiu!

 8. Aurelija parašė:

  Alicia. Aminat. Božena. Keisha. Marisa.

 9. Violeta parašė:

  Alicia, Božena, Marisa, Aminat, Keisha

 10. Reda parašė:

  Herojų vardai: Alicia G., Aminat S., Božena K., Keisha Laraine I. ir Marisa L.

 11. Agnė M. parašė:

  Alicia, Aminat, Božena, Keisha, Marisa 🙂

 12. Justinas parašė:

  Alicia, Aminat, Božena, Keisha, Marisa.

 13. Neringa parašė:

  Alicia, Aminat, Keisha, Marisa, Božena

 14. Alina G parašė:

  Božena, Alicia, Aminat, Keisha Laraine, Marisa

 15. Rasa parašė:

  Alicia, Aminat, Keisha, Marisa, Božena

 16. Laura parašė:

  Alicia, Aminat,Keisha,Marisa,Božena

 17. Justina parašė:

  Alicia, Aminat, Keisha, Marisa ir Božena 🙂

 18. Gabrielė parašė:

  Božena,Marisa,Alicia, Aminat,Keisha

 19. Ignė parašė:

  Alicia, Aminat, Božena, Keisha Laraine, Marisa.

 20. Kristina parašė:

  Alicia, Aminat, Božena, Keisha Laraine ir Marisa

 21. Monika parašė:

  Alicia, Aminat, Keisha, Marisa, Božena 🙂

 22. Sonata parašė:

  Alicia, Aminat, Keisha, Marisa, Božena

 23. Agne parašė:

  Alicia, Božena, Marisa, Aminat, Keisha

 24. rasa parašė:

  Alicia, Aminat, Božena, Keisha ir Marisa.

 25. Linula parašė:

  Manau, kad Aliciana, Aminatita, Bozenute, Keishi, Marisute 🙂 Bandziau mazybiskas formas islauzt 🙂

 26. Jurgita parašė:

  Božena, Alicia, Aminat, Keisha, Marisa.

 27. Jolanta parašė:

  Božena, Keisha, Marisa, Alicia, Aminat.

 28. Jurgita parašė:

  MOTERYS!!! – Alicia, Aminat, Božena, Keisha ir Marisa.

 29. Rūta parašė:

  Tikiu šis filmas – nuostabus! Daugiau tokių gražių idėjų ir mes visi tapsime draugiškesni, atviresni ir rasime nuostabių draugų 🙂 O filmo herojės yra: Alicia, Keisha, Aminat, Marisa, Božena 🙂 Laikau kumštukus 🙂

 30. Irma parašė:

  Alicia ir Božena, Marisa, Aminat, Keisha

 31. Šarūnė parašė:

  Alicia, Aminat, Božena, Keisha, Marisa ;))))

 32. […] Pirmadienis buvo spalvingas ir svetingas, ir jau rašiau, kad pas mane viešėjo Pasaulio virtuvė. Ar nepamiršote kad galite laimėti pakvietimus? […]

 33. Akvilė parašė:

  Alicia, Keisha, Aminat, Marisa, Božena

 34. Rasa parašė:

  Penkios moterys filmo herojės – Alicia, Aminat, Božena, Keisha, Marisa:)
  Ačiū.

 35. Linula parašė:

  Baetule, 🙂 kada ateis ta stebuklinga minutele? 😉

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.