8241
Beatos virtuvė

Kaip alkio nesupainioti su troškuliu

(5)

Norėčiau, kad du dalykai niekada nenutoltų nuo manęs toliau nei per dvidešimt centimetrų. Norėčiau, kad tie du dalykai mane net tarpdury pasivytų ir įšoktų į mano rankinę arba koks nors specialus aparatas nepakenčiamai pypsėtų, jei tuos du dalykus palikčiau namie. Tie du dalykai – tai mano telefonas ir mano gertuvė. Nes labiausiai gailiuosi, kai pamirštu gertuvę, ir labiausiai nervinuosi, kai nerandu telefono. Dėl telefono, matyt, nepasakiau nieko naujo. O va dėl gertuvės save jau auklėju beveik visą gyvenimą, kartais, tiesą sakant, ir atsibosta, bet vis tiek grįžtu prie to paties: nepamiršk gerti vandenį, ir turėsi žymiai daugiau energijos ir ūpo. Kas gi daugiau tai primins, jei ne kartu su manimi nuolat visur keliaujanti vandens gertuvė?

Vandens daugiau pradėjau gerti studijuodama universitete, kai panorau sulieknėti. Juk visi iki vieno ta tema pasisakantys žmonės tvirtina ir prisiekia, kad, jei gersi daug vandens, darysi geriausią paslaugą sau. Kodėl? Nes vanduo malšina alkį ir spartina medžiagų apykaitą. Vien vandeniu gyvas nebūsi, bet stiklinė vandens padės suvokti, ar iš tiesų esi alkanas. Mūsų organizmas vandens gauna ne tik su gėrimais, bet ir su maistu, todėl verta patikrinti, kokį signalą siunčia kūnas. Visai gali būti, kad keletas gurkšnių vandens atitolins jus nuo užkandžio, kurį suvalgę vėliau graušitės.

Esu patyrusi šį jausmą – kartais atrodo, kad kažko taip norisi… Tada imu tai apelsiną, tai bananą, tai sausainį ar riešutų saują. Jei atidžiau savęs paklausyčiau, suprasčiau, kad pirmiausia reikia išgerti stiklinę vandens, o tada jau eiti pas apelsinus ir obuolius. Štai todėl noriu, kad gertuvė būtų šalia manęs.

Dar noriu, kad gertuvę galėčiau nebijodama pasipildyti bet kurioje viešoje vietoje, todėl pati renkuosi ir kitiems rekomenduoju „Brita“ gertuves su specialiais aktyvintosios anglies filtriukais. Ši išskirtinė „Brita“ gertuvės savybė filtruoti vandenį man ypač praverčia keliaujant, kai ne visur vanduo yra tokio malonaus skonio kaip Vilniuje. Nebijau oro uostose pasipildyti gertuvę, nes žinau, kad „Brita“ filtrai pašalins man neįprastą vandens skonį ar kvapą, o aš ta proga sutaupysiu ne vieną eurą.

Ką reikėtų žinoti apie vandens gėrimą:

Vandens kiekis:  per parą 1 kg jūsų kūno svorio reikėtų apie 30 ml vandens. Pavyzdžiui, jei sveriate 60 kg, išgerkite 1,8 l vandens.

Kada gerti vandenį:  vos pabudus, kartu su kava, pajutus alkį, 30 min. iki valgio, jei juntate troškulį, nedideliais kiekiais, jei norisi, ir valgant.

Didžiausios klaidos:  išgerti didžiulį kiekį vandens vienu ypu, gerti daug vandens prieš miegą.

Geriausia priemonė, skatinanti gerti vandenį:  gertuvė, kuri visur keliauja kartu.

Kaip išsirinkti gertuves: svarbu, kad gertuvės būtų pagamintos iš plastiko be BPA, būtų sandarios, bet ir be papildomų sunkiai išplaunamų detalių.

Kaip prižiūrėti gertuves:  kiekvienos dienos vakare gertuves reikėtų kruopščai išplauti ir išdžiovinti, kas kelias dienas nepakenktų perlieti verdanču vandeniu ar išplauti su soda.

Gertuvė „BRITA Fill & Go“– stilingoms

 • – Filtravimo diskas pagamintas iš natūralios medžiagos – aktyvintosios anglies.
 • – Filtravimas pagerina skonines vandens savybes, gertuvę galite pripildyti ne tik namie.
 • – Be BPA, aukštos kokybės atsparios medžiagos.

Gertuvė „BRITA fill & go Active“ – aktyvioms

 • Sumažina chloro bei kitų skonį ir kvapą veikiančių medžiagų kiekį.
 • Atspari smūgiams ir tinkama plauti indaplovėje.
 • Be BPA, aukštos kokybės atsparios medžiagos.
 • Patogi ir stilinga silikoninė rankenėlė.

Print Friendly, PDF & Email
Žymos: ,
Dalinkis:
Komentarai (5)
Komentarai
 1. Silvija parašė:

  Liuks apžvalga! Ačiū!

 2. Vilma parašė:

  Noriu

 3. Milda parašė:

  Vis niekaip taip ir neišsiauklėju nuolat gert vandens. Tačiau dabar dar labiau stengsiuos mat dažnai norisi vis kažko užkąst…

 4. Liubove parašė:

  As labai palaikau jus , Beata ! Man irgi norisi kartais uzkast , tai bandau priversti save gerti vandeni. Ryte , tik atsikelusi , geriu stikline vandens su citrina ir su medum . O po to pusryciauju tik po gero pusvalandzio . Jau pripratau ! O darbe tai visada stovi puodukas su vandeniu salia manes . Bet noreciau tureti grazia gertuve aktyvioms moterims ~ Aciu !!!

 5. gnld parašė:

  Tikra tiesa, kartais taip kažko norisi užkrimsti, imi ir tą ir aną ir vis tiek kažko norisi. O kartais tiesiog tereikia atsigerti vandens. Liux straipsnis.

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.