8241
Beatos virtuvė

Ką skaityti apie kūdikius

(20)

Laikas bėga kosminiu greiču, mano Haris jau šypsosi ir kalba. Namuose toliau visi einam gražiai iš proto, pavyzdžiui, pirmiausias dalykas, ką vaikai padaro ryte – tai ateina jo ištraukti iš lovos ir panešioti. O kai pažadinam (arba pats prabunda) vakariniam pavalgymui tarp 22 ir 23 val, nors visos knygos sako nebudinti, Tomas jį kutina, kalbasi ir šypso tą vaiką, kiek tik gali. O jau tos pirmos šypsenos, tai nėra nieko skanesnio gyvenime. Aš apie knygas paraginta buvau parašyti jau labai seniai, gal kai pirmą įrašą iš kūdikių pasaulio sudėjau. Tai reikia kuo greičau man tai padaryti, nes tuoj jau reikės rekomenduot literatūrą apie vaikų auklėjimą, o dabar dar literatūra apie kūdikius, jų rutiną ir mamos pieną…

Jei jau įrašas apie knygas, tai pradėsiu aš nuo reklamos. Taip taip, šis įrašas prasidės nuo reklamos ir baigsis reklama. Noriu pareklamuoti NEREALIĄ laidą tiems, kas mėgsta skaityti, vadinasi ji „Ką man skaityti“, transliuoja LRT radijas. Kiekvieną kartą, kai klausau šios laidos, mano gyvenimas pasidaro geresnis visomis prasmėmis. Na, jis toks kažkoks pilnesnis turiningesnis būna, platesnis ir gilesnis nei tik feisbuko skrolinimas, laikai bei šerai… Aš tai savęs nevadinu didžiule skaitove, skaitau pripuolamai ir daugiausiai utilitarinę literatūrą, tai yra kaip kažką padaryti. Na, dar kokius nors memuarus, tada dar skaitau maisto literatūrą, na va ir viskas… Savaime suprantama, dabar mano literatūra laikinai prasiplėtė, nes kai laukiausi, skaičau, klausiau apie gimdymą, ir t.t.. O kai jau susilaukiau, iš naujo peržiūrėjau savo senąsias knygas, kurias jau buvau skaičusi ir keletą naujų įsigijau. Tai dabar papasakosiu, kurias jų rekomenduoju, skaičau daugiau, bet šįkart papasakosiu apie keturias, nes atsibos jums skaityt..

„Baby Secrets“, autorės Jo Tatum ir Barbara Want. Šią knygą perskaičau, kai auginau Jurgį, tada gyvenome Kensal Green šalia bibliotekos, ją lankydavom su Izabele ir šiaip knygas imdavau visokias, bibliotekos yra jėga. Tai va, kai laukiausi Jurgio (o gal, kai jau susilaukiau), perskaičau šią knygą. Izabelę augindama skaičau Gina Ford ir dar kažkokios tai akušerės knygą ir dar labai daug žurnalų. Tai ši „Baby secrets“, kaip ir dauguma populiarių knygų, pasisako už rutiną ir struktūrą, bet visi tie secrets ir šių autorių (nes jos dvi) propaguojami ir siūlomi metodai yra struktūruoti, bet švelnūs. Aš šią knygą po to daug kam rekomendavau, ir pati laukdamasi Hario ją nusipirkau į savo Kindle, tai kainavo, sakyčau, nemažai, visus devynis svarus. Bet ča ta vadinamoji kūdikių prekė, viskas, kas kūdikiams, yra brangiau, ar pastebėjot???

Gina Ford, „The new Contented Little baby book“. Negaliu nepaminėti šios griežtos tetos, kurią vieni dievina, kiti nekenča. Ji pati vaikų neturi, ir juos rekomenduoja auginti LABAI GRIEŽTAI pagal grafiką. Aš šią knygą perskaičau pirmą kartą, kai laukiausi Izabelės, ir nors daug gerų dalykų iš jos pasiėmiau, niekada nebuvau tokia griežta, tiesiog ne mano natūrai įsispausti į tokius griežtus rėmus. Vis dėlto, iš šios knygos pasiėmiau ir daug gerų dalykų… Pavyzdžiui, pieno nutraukimas elektrine pompa ir kūdikio ankstyvas supažindinimas su mamos pieno valgymu iš buteliuko, duoda galimybę tėčui pasireikšti, o mamai nebūti kūdikio įkaitu. Plačau nesiplėsiu, nes sėdėsim iki ryto.

Aleksandras Žarskus, „Aš iki gimimo“. Negaliu nepaminėti šios knygos, aš ją turiu labai seniai, tiesą sakant, gavau dovanų per vestuves, ir dar rekomendavo viena šeimos draugė. Knyga apie sąmoningumą, apie ryšį su kūdikiu dar iki jam gimstant ir jam gyvenant pilve. Esu skaičus ją per visus savo nėštumus… Apie autorių nieko nežinau ir nesidomėjau, esmė, kad viskas yra svarbu: mintys, nusiteikimas ir kūdikio siela aplink būna dar prieš pastojimą… Aš visus tris kartus žinojau, kad laukiuosi ir be nėštumo testo, jutau ir sapnavau vaikus iš anksto, bet vėlgi, nebesiplėskime, nes kalbėsime dar iki kitos dienos ryto. Knyga verta skaitymo, bet, kaip ir visuomet, reikia ir savo sveiką protą įsijungti ir nepamiršti, kad mama žino geriausiai, kai ji iš tiesų gyvena taikoje su savimi.

Kazimieras Vitkauskas, „Kūdikio žindymas“. Apie šią knygą sužinojau ir nusipirkau tik dabar. Man apie ją papasakojo Guoda, kuri beveik tuo pat metu susilaukė savo kūdikio, ir mes turime tokią online trijų naujų mamų pasikalbėjimų grupę. Tai va, anksčau apie šią knygą nebuvau girdėjus. Ir pati, kai dalyvavau Pieno banko atidaryme, buvau nustebusi, kad Lietuva vis tik, nėra pirmaujanti žindyme nei pasaulyje, nei Europoje. Knyga labai išsami, tikrai rekomenduočau visoms, vėlgi nebūtina viską imti kaip „Tėve mūsų“, bet informacijos tikrai daug ir geros. Šią knygą ypačekomenduoju toms kurios bijo: a) kad nėra pieno arba jis baigsis, arba gal jo neužtenka, b) galvoja, kad bet koks kąsnis, kurį suvalgo, tuoj pat eina į pieną… Mane labiausiai erzinantys klausimai, kurių sulaukiu yra: BEATA, O JŪS VALGOTE VISKĄ?? NEBIJOTE, KAD PŪS PILVĄ? NEEEE nebijau… Tai va, prasiplėsti horizontams ir dar kartą užsitvirtinti, kad breast is best – yra ši knyga.

Tai va, o dabar padarom didelę bangą, labai būsiu dėkinga, jei jūs pasidalinsite savo skaitiniais, kuriuos galėtumėt ir norėtumėt rekomenduoti apie kūdikius…

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (20)
Komentarai
 1. Diana parašė:

  S.w.Cohen „Valgo, miega ir kakoja“ labai smagi knyga. Leidžia atsipalaiduoti ir turbūt aktualiausia tiems, kurie laukiasi ar jau susilaukė pirmagimio.

 2. Kristina parašė:

  Turiu Ginos Ford lietuviškąjį variantą jis yra super. 🙂 Dar būtų idealu, kad kas jos knygą apie dvynukų dienotvarkę išverstų į lietuvių 🙂 Šiaip kaip ir Jūs Beata minėjot, nebūtina viską daryti taip grieštai kaip siūlo Gina, tačiau panaši kaip jos siūloma dienotvarkė irgi duoda rezultatų 🙂 Tiesa dar esu skaičiusi kažkokio pediatro knygą Valgo, miega ir kakoja. Tai kai kurie skyriai ypač apie vaikų bėrimus ir ligas buvo tikrai naudingi. Dar labai rekomenduočiau lietuvių autorių parašytą knygą „Vaiko raida nuo gimimo iki trejų metų“. Viskas apie tai ką ir kada vaikutis turėtų pradėti daryti, apie tam tikro amžiaus krizes ir pan. 🙂 Labai palengvino gyvenimą kai dukrai prasidėjo trejų metų krizė. 😀

 3. Vilma parašė:

  Sveiki, knygas pradejau skaityt kai didziajam broliui sukako 6apie susikalbejima, knyga nr 1 “laimingi vaikai“, o norejau parasyti del maitinimo, tikrai is dukrytes, kuriai 2.3m nuo pirmo menesio girdejau truksta pienelio, ruosk misinuka . . . Nepaklausiau ir dar ir dabar pries miegeli papsinam pienuka O ir valgiau viska tikrai tik buvau atsisakius astraus ir tikrai astraus kinieciu maisto. Valio mes mamos jauciam ko maZuliams reikia ir ka galim suteikti

 4. Rasa parašė:

  Shefali Tsabary „conscious parenting“. Yra ir lietuviškai versta knyga „Sąmoninga tėvystė“.
  Prasmingų įžvalgų apie tėvystę, apie vaikus pateikiama. Manau, kad must read ir dar galvojantiems apie vaikus, ir jų jau turintiems.

 5. Agnė parašė:

  O man susilaukus pirmagimio labai paguode knyga „Mamyste“. Ji daugiau apie besilaukiancias ar jau esamas mamas. Patiko ju patirtys. Nes as jauciausi niekam tikusi, nesupratau, kaip kitos viska speja, o as ne. Tai ta knyga tikraja mamu puse parode is vidaus, o ne is isores kaip jis kartais yra piesiamas.

 6. Gintare parašė:

  Is popieriniu knygu pradejau skaityti Ausros Kurienes „Kaip uzauginti zmogu“. Tikra atgaiva uzsistresavusiai busimai mamai pirmakartei, kuri prisiskaito pirma apie tas kudikio maitinimo, vystymo, auginimo taisykles. Knygos esme, kad taisykles keiciasi, mados keiciasi, bet mamos instinktai ir sveikas protas visad nugali. Is kindle repertuaro paskaiciau Jo Frost “Confident baby care’. Autore geriau zinoma is tv show supernanny. Labai protinga ir pilna vertingu patarimu knyga, ne tik pirma karta besilaukiancioms. Ir trecia knyga teciui:). Commando dad: how to be an Elite Dad. Basic training. Neil Sinclar autorius. Mano partneriui, kuriam nelabai idomi ta moteriska subtilioji mamystes puse, bet reikia ziniu, pateiktu vyriskai ir aiskiai, puikiai tinka.

 7. Aistė parašė:

  Ačiū už pasidalinimus – tikrai aktualu viskas, kas susiję su patarimais auginat vaikus! Ir, rodos, ne pirmą auginu -trečią, bet toks jausmas, kad mokausi ir vėl visko iš naujo, nuo A…
  O sugrįžtant prie temos 😉 man žiauriai patiko aktoriaus Paul Raiser knyga „Kūdikystė” (šį aktorių galbūt pamenat iš serialo „Pakvaišusi porelė”/„Mad about you”) ir tai vienintelė knyga, kurią perskaitė vyras. Tačiau tokia su sveiku humoru, ironija ir kartu sveiku protu suvokiant, kad vaiko auginimas ne tik rožiniai muilo burbulai, bet ir rėkimas, nemigos, nuovargis ir t.t, bet pateikta negąsdinant, o sveikai iš to pasijuokiant. Patarimų ten nėra, bet tai negąsdinanti literatūra 🙂 ir ypač vyrams ji – pats tas!
  Kita šauni, praktiška knyga – „Laimingos mamos dienoraštis”- nuo-iki ir plius aktuali auginantiems ne vieną pabirutį.
  Iš labai graži,tauri knyga – „Išmintinga meilė”. Skanaus 😉

 8. Dovilė parašė:

  tėčiams (ir mamoms pasijuokti)- nedidelė, su geru humoru, ir apie visokio amžiaus vaikų auginimą-
  Leszek K. Talko
  Pagalbos – tapau tėčiu! Arba kaip būti geru tėvu ir per anksti nepražilti

 9. Rasa parašė:

  Besilaukdama dalyvavau seminare apie vaiku ugdyma ir mane labai sudomino mokymo skaityti metodika nuo pirmuju kudikio gyvenimo dienu. Dabar skaitau (yra kindle) Glenn Doman How to tech your baby to read. Zadu isbandyti sia metodika ;))

 10. Laima parašė:

  Neseniai išėjusi LT psichologės J. Bortkevičienės „Atsakinga tėvystė“ 🙂 „Mamystė“ tikrai labai labai, tokie kaip mini interviu 🙂 o G. Ford, nežinau, bent jau man kažkokia tragedija, įsprausti į tokius rėmus vaiką pagal laiką ir šiaip ką gali patarti žmogus pats neturintis vaikų visais tais klausimais….

 11. Renata parašė:

  O man susilaukus antrojo labai gerai skaitėsi Pamela Druckerman knyga „Bringing up Bébé“, anglų kalba, yra kindle. Apie tai, kaip prancūzės augina vaikus amerikietės akimis. Linksma ir lengva knyga, bet nuėmė tam tikrą stresą, kurį gali sukelti milijonai patarimų apie tą vienintelį gerą auklėjimą.

  • Monika parašė:

   Kaip tik norėjau rekomenduoti „Vaikų auklėjimą pagal prancūzus“, o žiūriu jau viena rekomendacija yra 🙂 Skaitosi tikrai labai smagiai kaip koks romaniūkštis, gera juoko dozė garantuota. Dar dabar juokiuosi prisiminusi kaip autorė aprašė gimdymo sceną arba kaip skrido pas vyrą į Briuselį tam, kad pastotų tinkamu metu 🙂
   Patys prancūzai apie šią knygą žino, tik nustebo, kai pasakiau, kad Lietuvoje ji buvo labai greitai išpirkta, perleista ir panašiai. Jie nelaiko savo auklėjimo kažkokio ypatingo. Tačiau kai klausiau, ar tikrai jūs darot taip ir taip, kaip šioje knygoje, jie dažniausiai man atsakydavo: „taip, savaime aišku“. Tikrai smagi knyga ir dar naudingų patarimų duodanti!

 12. Jurgita parašė:

  labai puiki knyga „Sąmoningas nėštumas ir gimdymas pasitelkiant meditaciją, ajurveda ir joga“ med. dr. Deepak Chopra, med. dr. David Simon, Vicki Abrams. Linksma knygelė kūdikio pasakojimas „9 mano mėnesiai“ Sabinė Davion-Marin. Naudinga knyga
  „Pilnavertė moters mityba. Prieš pastojant, nėštumo metu ir po gimdymo“ Patrick Holford, Susannah Lawson. Taip pat yra knygelė „Pilvavertė jūsų vaiko mityba“

 13. Indrė parašė:

  Isabelle Filliozat – „Viską išbandžiau“

 14. Aušra parašė:

  Kai pradėjau primaitinti, labai aktuali pasidarė „Mano vaikas nieko nevalgo“. Labai nuramino!

 15. Justė parašė:

  Rekomenduoju draugės iš Didžiosios Britanijos atsiųsta tenai labai gerai žinomą nuostabią knygą „The womanly art of breastfeeding“. Skolinau 6 draugėms, visos liko sužavėtos paprasto, gražaus jausmo ją skaitant. Ginos priešingybė! Keletai net padėjo ramiau laukti kūdikio ir sėkmingai ir ilgai žindyti. Labai labai rekomenduoju. Ne tik žindymo, bet ir visais kitais klausimais. Humaniškas, šiuolaikiškas, medicininiais tyrimais paremtas požiūris. Iki dabar ant mano stalo (mergaitei 2 metai)

 16. Urte parašė:

  Kazimiero Vitkausko „Kudikio zindymas“ – fantastiska. Labai issami ir tiek visko pasirodo nuo vaikucio mitybos priklauso, kad labai labai praplecia zinias visom prasmem. Ausros Kurienes „Kaip uzauginti zmogu“ prarijau per pora prisedimu – labai nuramina baime, kad netampa vaikai savaime „mazais monstriukais“ ar nesuvaldomais paaugliais. Dabar skaitau Po Bronson ir Ashley Merryman „Salin mitus“. Aktualiausia manau jau turint kelis metukus, bet aprasomi mokslu pagristi (!) faktai taip stebina, kad pamirsti manau neimanoma.
  Labai aciu uz rekomendacijas knygu apie kudikio prieziura, bus daug lengviau pasirinkti kuo uzpildyti sita „spraga“ 🙂

 17. Ruta parašė:

  As knygu sarasa nusikopijavau is tinklrascio simplefamilies.com http://www.simplefamilies.com/best-books-to-read-before-baby/

  Visos labai patiko ir buvo naudingos! The Womanly Art of Breastfeeding padejo nusiraminti ir pasiruosti ne tik maitinimui, bet ir paciam gimdymui.
  Babywise: Giving Your Infant the Gift of Nighttime Sleep labai aiskiai ir protinga paaiskino kas is tikruju veikia vaiko miego rutinoje.
  Healthy Sleep Habits, Healthy Child pristato daug tyrimu vaiko miego rutinos srityje, bet kartais juos norisi praleisti, nes gan placiai aprasyti

 18. Vita parašė:

  Man labai naudinga buvo knyga Žindymas (parašyta moters, įsivaikinusios ir žindžiusios tą kūdikį), labai aiškiai ir trumpai viskas parašyta. Skaičiau dar besilaukdama, susidėjau skirtukus tose vietose, kuriose aprašytos pieno krizės, augimo šuoliai, ir tikrai pravertė. Taip pat nemažai naudingos informacijos gavau paskaitėlėje apie žindymą http://www.avent.limedika.lt/nesciuju-kursai/nesciuju-kursai-vilniuje mačiau juos organizuoja praktiškai visuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, be to nemokami, tad tikrai verta nueiti, pasiklausyti. Lektorė labai žemiška buvo, ne tik teoriją išdėstė, bet ir atsakė į mamyčių užduotus klausimus.

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.