8241
Beatos virtuvė

Iškeliauja kvietimai į Knygų mugę!!!

(7)

Praėjusią savaitę paskelbiau čia tokį mažą konkursėlį kvietimams į Knygų mugę laimėti. Iš tiesų, tai man labai įdomu, ko  jūs ieškote knygose, kas jums patinka. Jau rašiau komentaruose, kad esu sužavėta visais komentarais ir kaip gražiai ir nuoširdžiai čia viską surašėte. Daugiausiai skaitytojų knygose ieško atsipalaidavimo, įkvėpimo, savęs. Iš tiesų, juk labai dažnai gera knyga išsiunčia protą kartu su visais dienos rūpesčiais pasivaikščioti, o patys skaitydami pasineriam į visai kitą pasaulį ir tarsi pasiskolinam kitą gyvenimą ar užsidedam naują „skūrą“.

Visus jūsų komentarus būtų galima sudėt į vieną lapą ir drąsiai pavadint „Odė knygai“. Aš pati norėčiau daugiau skaityti, bet vis sunku rasti tam laiko, bet perskaičius jūsų komentarus, tai taip ir norisi mesti viską šalin ir meiliai pakalbint tą neperskaitytų, bet su didžiausiu alkiu nusipirktų knygų stirtą.

Kiekvienas komentaras yra vertas pakvietimo ir net ne vieno, jei turėčiau, tai tikrai kiekvieną pakviesčiau, nes aišku, kad čia susirinkę tikri knygų mylėtojai. Bet deja, kad ir kaip atrodė neįmanoma, teko išrinkti tuos dešimt. Man kai kurie komentarai pasirodė gal kiek netikėti ar skaitytojų požiūris perteiktas kitu kampu, ar su humorui, ar su įkvėpimu… Tikiuosi, ir jums bus įdomu paskaityti, jei dar nematėte.

Na o aš dar primenu, kur su nekantrumu jūsų lauksiu knygų mugėje:

ketvirtadienį, nuo 17 iki 19 val. tikrai,

penktadienį, tuo pačiu metu,

šeštadienį dienos metu, nuo 12 iki 14 val.,

o paskui vakare – specialus susitikimas salėje 5.3, kuriame bus ir Dominykas Užpalis iš Chocolate Naive. Vaišinsimės šokoladu, kalbėsime apie šokoladą ir įkvėpimą – iš kur jis ateina.

O ir šiaip aš ketinu būti ne tik nurodytu laiku, bet ir aplink tą laiką tikrai…

Ir dar primenu, kad turėsime tikrai labai gražią ir jaukią, ir malonią naujieną.

Ateikite!!!

Taigi, kvietimus šį kartą į Knygų mugę gauna:

1)      Karolis, kuris visose knygose, kaip supratau, vis ieško savo draugės, ir jam tie ieškojimai visai netrukdo, kad dar norėtų ir kvietimą padovanoti į mugę. Dėmesys artimam žmogui ir jo pagarba jo pomėgiams visada yra gerai.

Karolis rašė: Aš tai knygose ieškau draugės , kuri ten įkrenta ir ją sunku ištraukt  Tad knygų mugė jei didžiulis džiaugsmas ir ji jos labai laukia, būtų smagu ją nustebinti su kvietimu 

2)      Erika, kuri ne pati ieško, o leidžiasi būti surandama ir prakalbinama knygų.

Erika rašė: Jaučiu, kad vis gi knygos veikiau mane susiranda, nei aš jas  Eini, žiūri viršelius, glostai, skaitai, susipažįsti – ir jei viskas atitinka, tai abipusis atradimas. Labai dažnai vaikiškos knygos manyje suranda vaiką, meilės romanai – moterį, nuotykinės, istorinės knygos – tyrinėtoją, foto albumai – stebėtoją, maisto gaminimo knygos – smagurę

3)      Erikutė už labai linksmą komentarą. Pasirodo, ne visiems knygas reikia skaityti, vieniems užtenka jas uostyti… Cha cha cha, taip ir matau, kaip Erikutė ne perskaito, o peruosto knygą. Taigi, miela Erikute, gerų kvapų knygų mugėje 🙂

Erikutė rašė: Knygose randu kvapu pasauli, tiesiog negaliu atsispirti ju kvapui  Skaitai ir uostai, bet daugiau uostai, nei skaitai  :))

4)      Močiutė, kuri ne tik pati skaito, bet ir rūpinasi palikimu ateities kartoms – anūkams. Kas nenorėtų tokos močiutės, kuri vieną dieną atvertų tau duris į savo specialiai kauptą biblioteką?

Močiutė rašė: Per savo netrumpą gyvenimą perskaičiau daugybę knygų. Turiu SAVO knygą. Tai tokia plona knygutė, keistoka…Aleksandro Grino „Žėrintis pasaulis“. Net nežinau, kodėl šį kūrinį kartais vis paskaitau. Romanai daugiau nebedomia, detektyvus žiūriu per televizorių. Kadangi turiu tris mažus dar neskaitančius, o tik vartančius knygas anūkus, tai dabar pradėjo dominti tos knygos, kurias galėsiu mažiesiems palikti kaip palikimą. Kadangi urmu vertingų knygų negaliu nupirkt, tai perku po vieną-dvi. Lietuvių fotografijų albumai, Lietuvos dailė, „Neregėta Lietuva“, dabar trys tomai „Didžioji Lietuva“. Tarp numatytų į palikimą ir Jūsų, Beata, knygos. Receptai su tokiais žaismingais aprašymais ir puikiais receptais ateityje neabejotinai turės vertę ir mano palikuonims. Ačiū už grožį, kurį randų Jūsų knygose.

5)      Stebuklingas knygų pasaulis už tai, kad atrado dar vieną pasaulio stebuklą, rado ir randa knygose stiprybės. Taip pat linkiu, kad nepritrūktų kantrybės tą knygų karalystę atverti vaikams.

Stebuklingas knygų pasaulis rašė: Knygos yra pats didziausias stebuklas pasaulyje! Knygos yra pats greiciausias ir lengviausias kelias pakilti is kasdienybes ir nukeliauti ten, kur galbut tik pasvajoji plaudama indus, grindis ar lygindama rubus. Nuo pat vaikystes knygos man buvo kazhkas magisko, stebuklingo. Kai surasdavau TA knyga, tuomet niekas pasaulyje nebeegzistuodavo, viskas sustodavo. Knygos man padejo vaikysteje isgyventi, nepasiduoti, suteike jegu eiti i prieki. Kai viskas aplinkui griudavo, likdavo vienintele paguoda – knyga. Labai gaila, kad sito kelio daugelis vaiku net nepazista. Juk tai pats lengviausias budas nukeliauti mintimis ir siela i issvajota sali, isgyventi naujus dalykus, suvirpinti siela, paverkti, issivalyti, pasisemti jegu ir eiti i prieki.
Knygynai man tai tarsi uzburta karalyste. Jeigu bloga nuotaika uzplusta ar siaip kas gyvenime eina ne ta linkme, kur man atrodo reikia, tiesiog nueinu i knygyna. Nueinu ne bet kaip, o susiplanuoju laika, kad tureciau bent pusvalandi, kad rankos butu laisvos, kad galva butu tuscia. Ieinu ir nuo pat pirmos akimirkos megaujuosi tuo nauju knygu skleidziamu kvapu, ta energija, kuria pasikraunu ir kuri islieka daug ilgiau nei uzejus i prancuzisku kepiniu parduotuvele. ( Deja kad ir kaip skaniai bei viliojanciai kvepetu kepyklele, knygynas man ja nukonkuruoja.) Aisku idealus variantas : is knygyno su nauja knyga uzsukti i kepyklele 🙂
Knygu muge tai dar didesne energija, tai dar platesni horizontai. Tai prilygsta pasivaiksciojimui kalnuose, kur ikvepi gryno oro ir nuo ispudziu sulaikai minutei kvepavima! Ir teisingai tu Beata sakai, nereikia visko nusipirkti. Man dziaugsmo suteikia vien tai, kad palaikau knygas rankose, jas atverciu, uzuodziu nauju puslapiu kvapa.
I knygu pasauli duris stengiuosi atverti ir savo vaikams, jiems dar 5 ir 6,5 metu, bet stengiuosi nueiti ir su jais i knygyna, i biblioteka. Pats graziausias dalykas man buvo, kai dukra paprase pauostyti nauja knyga. „Mama, visos knygos kvepia skirtingai!“. Taigi pabekime nuo kasdienybes ir nukeliaukime kuo dazhniau i stebuklinga knygu pasauli!
Ieva P.S. Atsiprasau, kad neturiu lietuvisko srifto…

6) Giedrė, už tai, kad ieško, o svarbiausia, kad visada ir randa įkvėpimą, kuris, kaip suprantu, dar padeda ir profesinėje srityje.

Giedrė rašė: Knygose ieškau visko… kartais paguodos, kartais išminties, kartais juoko o kartais sielos poezijos… Svarbiausiai tai, kadangi esu fotografė, tai ieškau, nes žinau, kad visuomet rasiu ĮKVĖPIMO….

7)      Vik, už konkretumą ir atkaklumą. Linkiu knygų mugėje surasti leidinį, kuriame pagaliau atrastumėte TĄ receptą :).

Vik rašė: paskutinius pusė metų knygose ieškau skanutėlės duonos receptų. labai noriu išsikepti itališkos, purios, minkštutėlės, aliejingos duonos. kur kai atsiplėši gabalą tai pirštai lieka skaniai nuterlioti alyvuogių aliejum. ir vis dar neradau TO recepto.

8)      Milda už tai, kad knygos jai atstoja saldumynus 🙂

Milda rašė: Knygose ieškau medaus statinaitės – saldaus, lipnaus ir klampaus medaus, i kurį, vos atvertęs pirmus knygos puslapius, įklimpsti nuo galvos iki kojų, prilimpi kaip smalsi musė ir nieko nebegali padaryti, niekur negali pabėgti, kol neištuštini tos statinaitės 

9)      Simona už tai, kad knygose randa atsakymų, nors neturi klausimų… O ypač už tai, kad surasta ramybe jaukaus naminio maisto pavidalu dalinasi su savo šeima.

Simona rašė: Knygose ieškau Ramybės… Atokvėpio nuo kasdienio bėgimo, rutinos, rūpesčių. Atsiverčiu knygą, pasiimu šildančios arbatos, ir viskas aplink išnyksta – jokio triukšmo, jokių kaukių. Šventė sielai.
Kartais ieškau atsakymo. Klausimo net nereikia, tiesiog reikia atsakymo, kad nurimtum…
O kai sieloje ramu ramu, vis vien atsiverčiu knyga ir ieškau… receptų J Nes tada ypač norisi nudžiuginti nuraminti ir mylimus žmones. O kas geriau nudžiugins, jei ne vanile kvepiantis keksiukas arba šildanti sriuba.

10)  Širlei už tai, kad ji vienu žodžiu sugebėjo pasakyti viską, ko visi ieško knygose – ir pamokymų, ir atsakymų, ir meilės, ir nusiraminimo, ir nuotykių, ir patarimų.

Širlė rašė: pasakų….

Brangūs laimėtojai, kvietimai atkeliaus šiandien į jūsų nurodytas el. pašto dėžutes.

P. S. Iliustracija iš vilniausknygumuge.lt

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (7)
Komentarai
 1. Simona parašė:

  Ačiū 🙂

 2. Stebuklingas knygu pasaulis parašė:

  Aciu labai Beata! Praskaidrinai ryta!
  Ieva

 3. močiutė parašė:

  Na va, Į mugę eisim kaip į bažnyčią. Nuoširdus ačiū.

 4. Širlė parašė:

  ačiū!!!

 5. Erikute parašė:

  Dėkojub:)

 6. Margo parašė:

  O as su nekantrumu lauksiu Beatos apzvalgos is Knygu muges 😉 Butinai pasigirkit ka isigijot siemet 😉 O jei dar bus atskira tema vaiku literaturos naujienoms, tai isvis super 😉

 7. Agne parašė:

  O kada tiksliai bus susitikimas su chocolate naive? Ir ar reikia registruotis kazkaip is anksto i si susitikima?

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.