8241
Beatos virtuvė

Ieškomi mažieji virtuvės talentai! Arba labiau pasitikėkime savo vaikais

(46)

Kiek pamenu save būdama dvylikos metų jau puikiai gaminau balandėlius, kotletus, viriau sriubas ir galėjau pamaitinti mamą, tėtį, sesę. O štai kai dabar apsižvalgau aplink, matau vis daugiau vaikų, kurie iki 10 metų rankose nėra laikę aštraus peilio ar išsivirę patys arbatos… Ar aš neteisi??? Gal šiuolaikiniai tėvai šiek tiek perlenkia lazdą besirūpindami savo atžalomis ir bandydami apsaugoti juos nuo galimų nesėkmių??

Bet grįžkim į virtuvę…

Esu įsitikinusi, kad į virtuvę vaikus reikia įsileisti kuo anksčiau, nes jiems reikia patiems viską patirti bei sužinoti, kad jie taptų savarankiškesni ir mokėtų savimi pasirūpinti. O jei dar visa šeima pagirsite ir skaniai suvalgysite pirmuosius vaiko paruoštus storai suraikytus sumuštinius ar nelabai iškilusius keksiukus, vaiko pasitikėjimas savimi augs kaip ant mielių. O juk tai, šeimininkaujant kartu su vaikais, ir yra pagrindinis mūsų tikslas virtuvėje – auginti vaikų pasitikėjimą savo jėgomis. Tai vat todėl nuo šio sezono mano laidoje atsiranda nauja rubrika „Šiandien aš virtuvės šefas“, kurios tikslas įtikinti ne tik vaikus, bet ir tėvus, kad vaika gali patys savimi pasirūpinti, jei tik kantriai leisime jiems treniruotis!

Beatos virtuve_vaikai

Žinoma, darbas su vaikais virtuvėje turi ir tam tikrų ypatumų:

Pirmiausiai, reikia laiko. Šiam užsiėmimui su vaikais labiausiai tiks savaitgalis, kai nereikia po pusryčių spėti į darbus ar po darbų skubiai tiekti vakarienę šeimai.

Antra, saugumas. Visada būkite šalia, kai vaikai mokosi naudotis peiliu, karštais puodais ar keptuvėmis. Pagrindinė mano taisyklė – neįkyri, bet akyla priežiūra ir saugiai įrengta virtuvė.

Trečias ir svarbiausias dalykas, ko prireiks – tai kantrybė. Su vaikais tikrai gaminsite dukart, o gal net ir penkis kartus ilgiau. Po ilgo gaminimo proceso tikrai prireiks ir generalinės tvarkos – nesipiktinkite, o nusiteikite tam iš anksto. Juk vaikai be treniruočių niekada neįgys patirties.

Ketvirta, receptai. Siūlyčiau pradėti nuo to, ką vaikai labiausiai mėgsta, tada įtraukti vaikus į iš karto į kartą perduodamų šeimos receptų gamybą, o dar vėliau pradėti eksperimentuoti. (Daugiau aš čia nesiplėsiu, nes tikrai nemažai apie tai esu prirašius savo naujausioje knygoje „Beatos virtuvė: mamų knyga“).

Beatos virtuve vaikai_vinjete_mz

Mano patirtis rodo, kad nuo dviejų metų mažieji jau yra visai neprasti padėjėjai, o sulaukę šešerių ar septynerių geba ir virtinukų tešlą kočioti, ir sausainius iškepti. Na, o po tokios praktikos dvylikos sulaukusios jūsų atžalos mokės paruošti viską, o jūs galėsite gulėti sau kojas ištiesę.

Taip jau atsitiko, kad mano ir mano draugų vaikai, kad ir kiek jų daug būtų, nei vienas neperkopia dešimties metų amžiaus. O TV3 laidoje „Beatos virtuvė“ norėčiau parodyti, ką gali virtuvėje nuveikti 10-15 metų vaikai, jei tėvai jiems nuo mažų dienų patikėjo virtuvės šefo pareigas.

Todėl nuo šiandien skelbiu atranką 10-15 metų vaikų, kurie mėgsta gaminti ir galėtų pagelbėti man rengiant laidą „Beatos virtuvė“. Ką reikėtų padaryti? Adresu beatai@beatosvirtuve.lt atsiųsti man neilgą laišką apie save – savo mėgstamiausius patiekalus ir linksmiausius nutikimus virtuvėje  ar nutikusias klaidas. Dar pridėti savo nuotrauką (nes gi visi mes mėgstam pasifotografuoti su savo kulinariniais pasiekimais!). Ir galbūt netrukus išvysite save TV ekranuose. Laukiu žinių!!!!!!

Pirmoji rubrika vaikams „Šiandien aš virtuvės šefas“ jau nuo rugsėjo 6 d. 10.30 val. per TV3 laidoje „Beatos virtuvė“.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (46)
Komentarai
 1. Vaiva parašė:

  Šuonuolė Beata,puiki iniciatyva.Tikrai manau,kad šiais laikais tėveliai nesuteikia savo atžaloms savarankiškumo ar perdėtai rūpinasi savo vaikų ale saugumu.Kadangi augau sovietiniais laikais(man 41m.),tai suprantama,tėveliai dirbo,o aš labai nenorėjau eiti į vaikų daržėlį,todėl prižadėdavau atlikti visus darbus,kad tik nereikėtų ten eiti.Tokiu būdu,jau 4 metukų ploviau grindis,tvarkydavau spintas :),o nuo 5m.pradėjau šeimininkauti virtuvėje:virti sriubas,kepti kotletus.Tiesa,ugnį uždegdavo kaimynė-močiutė.Taip kad,mielieji tėvėliai,gal labiau mamytės,supraskite ir suraskite laiko ir kantrybės(o kartais jos ir neprireikia ),leiskite savo vaikams „pasireikšti“ buitiniuose darbuose,virtuvėje,ugdykite savarankiškumą,tai tik į naudą,investicija į vaikų ateitį.
  Žaviuosi Beata Jumis,jūsų iniciatyvomis,idėjomis
  Sėkmės 🙂

 2. Su vaikais parašė:

  Gaminti su vaikais yra smagu, naudinga, pedagogiška, jei norite 🙂 Mes irgi kartais pabandome, kol kas daugiausiai tik desertus (http://suvaikais.lt/category/maistas/), nes jie labiau prikausto dukros dėmesį, bet tikrai mėginsime gaminti ir daugiau „rimtų“ patiekalų. Receptus imame iš Beatos ir kitų kulinarinių knygų, mamų užrašų knygučių, kuriame ir savo. Man labai patinka, kai šeima turi kelis „firminius“ patiekalus, kuriuos gamina kartu, tai išties vienija 🙂 Lauksime šaunių idėjų laidose!

 3. Haroldas parašė:

  o tai cia i ta rubrika kviesite vaikus is antrakos ar kaip viskas vyks? 🙂

 4. Goda parašė:

  O ar kontaktus į laišką reikėjo rašyti, ar pakanka gmail?

 5. Ieva Petrikaite parašė:

  Miela Beata,
  man 10 metu ir as iabai megstu gaminti.Taip pat noreciau sudalyvauti tavo laidoje.

 6. kamiliukas parašė:

  sveiki miela BEATA as noreciau ussiregistruot bet kur cia anketa : (

 7. Austėja Šidlauskaitė parašė:

  Sveika Beata,
  Aš Austėja man 12 metų ir man labai patinka gaminti.Aš ziuriu beveik visas tavo laidas ir norėčiau galyvauti tavo laidoje.

 8. […] ši mano laida pasiūlys keletą receptų, kaip pamaitinti minią svečių, o vaikų rubrikoje „Šiandien aš virtuvės šefas“ su linksmuoju Vakariu gaminsime labai įdomius duonos suktinukus, kuriuos dievina mano […]

 9. Elija parašė:

  Sveika, Beata.Man 10 menu megstu gaminti ziuriu kiekviena tavo laida.

 10. Elija parašė:

  Noreciau patenting I tavo laida.

 11. laura parašė:

  as rasiau laiska bet atsakymo nera .ar i laiskus gauna atsakymus

 12. Dovilė Ulytė parašė:

  laba diena miela Beata,
  man yra 12 metu.Labai mėgstu gaminti esu sukūrusi kelis keksiukų receptus sudalyvauti šioje laidoje būtu šiokia tokia mano svajonė.

 13. Gabrielė parašė:

  Laba diena. Aš esu Gabriele ,man 14 metų. Aš tiesiog dievinu gaminti. Mėgstu gaminti nuo mėsos,žuvies ,vištienos iki įvairių saldumynų.Dievinu gaminti tartaletes ,keksiukus ir kepti višta medaus ir sojos padažė. Jūs, Beata esat mano idealas ,žiūriu kiekvieną jūsų laidą ir vis išbandau kažką iškept pati. Labai noriu savo gyvenimą sieti su maisto ruošimu ,todėl mokymasis iš jūsų man būtu lyg svajonių išsipildymas.

 14. Karolina parašė:

  Miela Beata tikiuos pateksiu į tavo laida laišką išsiunčiau… Jai patekčiau į tav laidą išsipildytų mano svajonė

 15. Rimante parašė:

  labas, Beata. man 14m. megstu gaminti miltinius patiekalus, ir ziuriu gaminimo laidas, kartu ir tavo:)
  lauksiu atsakymo:)))

 16. Raidas parašė:

  Laiska issiunciau- laukiu atsakymo :))) Ir tikiuosi pateksiu i Tavo laida 🙂

 17. Milda parašė:

  Sveika Beata!! Man yra 16 metų, žinau kvieti į atranką tik iki 15 metų, bet viena iš mano svajonių yra susitikti su tavimi. Tai turiu klausimą, ar verta siųsti tau laišką ir tikėtis, kad galiu būti pakviesta ar vis dėl to ne? 🙂

 18. medeja parašė:

  As laiska jums parasiau rugsejo 25 d 🙂

 19. medeja parašė:

  Man 11metu Patekimas I tavo laida tai yra mano didziausia svajone tikiuosi pateksiu:-)

 20. […] juos varškėtukai kitaip, nes jie tikrai yra kitokie… (Beje, dar iki rugsėjo pabaigos laukiu iš vaikų laiškų, kurie nori tapti pagalbininkais mano […]

 21. Raminta parašė:

  Jau parašiau:)

 22. medeja parašė:

  Tikiuosi gavote mano laiska ? Ir Ne 🙂

 23. medeja parašė:

  *ar Ne ?:-)

 24. jolanta parašė:

  Laba diena Beata, mano dukrytei Evelinai labai patinka gaminti, padeda virtuveje jau nuo 3metku, dabar jai 7, nepraleidziam ne vienos Jusu laidos.

 25. Brigita parašė:

  Sveika, Beata, norėčiau paklausti ar dar skaitosi nusiūstas laiškas rugsėjo 30 d. ar jau nebe dalyvautų jis konkurse? 🙂

 26. jolanta parašė:

  Noretume sudalyvauti jusu laidoje… 🙂

 27. medeja parašė:

  Noreciau patekti I jusu laida . Bet jokio atsakymo I laiska negaunu nors jau spalio 2 diena???????

 28. jolanta parašė:

  Mes ir ats negaunam

 29. Raidas parašė:

  Kada bus atsakymai?? Nes laiska jau isiunciau rugsejo 23 :((

 30. medeja parašė:

  Laukiu laukiu niekaip neateina ):

 31. Raminta parašė:

  Tie kas negavo atsakymo nedalyvaus?

 32. medeja parašė:

  Sake kad atsakys visiems

 33. Gerda parašė:

  Laba diena Beata,
  Norėčiau paklausti iki kada galima pildyti anketas į šią rubriką ??? 🙂

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.