8241
Beatos virtuvė

Grybų laidos receptai ir kaip nepasiklysti miške ir gyvenime

(4)

Štai matote visokių jų būna, tų grybų. Ir dabar po vakar dienos laidos noriu pasidalinti dviem receptais: grybų sriubos ir vištienos su voveraitėmis. 

Mūsų laidos dailininkė Kotryna pasipuošė su grybu, ir čia ne jokia ne gėlė, o valgomas grybas….

Liepa, po laidos linkėjo –  grybaukite miške, o ne gyvenime. Vakar jūsų fb klausiau, ką daryti kai pasiklysti miške arba gyvenime, iš jūsų atsakymų visai neprastą self-help straipsnelį galima būtų parašyti. Jei dar tik eisite grybauti, juk žaliuokių sezonas dar prieš   akis, skaitykite iki galo.  Aš dabar kaip kokiam Cosmopolitan žurnale surašysiu punktais (kai ten dirbau viskas buvo rašoma punktais :):
– grybaut eik ne viena (vienas)

– pasiimk šunį, jei pasiklysi šuo išves (tik nežinau ar šuo padės grybaut)

– jei pasiklydai klausyk ištempusi  (ęs) ausis, gal išgirsi mašinų gaudesį ir žinosi, kur eiti

– reikia pasirūpint ženklais ir palikt pvz ryškiaspalves juosteles ant medžių, kad rastum kelią atgal (čia truputi kaip Jonukas, kad duonos trupinius mėte vedamas į mišką)

– atsiminti kur pastatėt, mašiną, ir eiti apsirengus ryškiai į grybavimą.

– jei pasiklydote nekelti panikos ir  nesiblaškyti

– turėt švilpuką ir sušvilpti

dabar pereinam prie modernių metodų:

– grybaut su navigacija

– grybaut su mobiliu telefonu, ir jei pasiklydai skambinti

O dabar rinkinukas svarbiausių patarimų, kurie padeda pasiklydus ir gyvenime, ir miške pasiklydus

– pagulėti ant žolės ar žemės, žiūrėti į dangų nepanikuoti

– pasitarti jei yra su kuo pasitarti

– nenuleist rankų ir visada ieškot išėjimo

– nesigręžiot atgal

– neprarast tikėjimo

Ir pabaigai Violetos komentaras:

Geriausias turbūt pavyzdys- kad tikrai reikia nepasimesti susidariusioje situacijoje- lietuvaitės pavyzdys -kuri prieš kokias tris savaites miške pasiklydusi išbuvo 5 dienas ir sveika gyva išėjo iš jo beje su grybais:)) paklausta kas jai padėjo- atsakė JĖZUS IR MARIJA:))) manau čia svarbiausia buvo tikėjimas- kad viskas bus gerai.. vistik šaunuolė ta moteris… o iš jos padėjėjų:))) šitoje situacijoje irgi negalima šaipytis nes ji jais tikėjo…jos pasirinkimas gerbtinas

Taiva kiek gerų atsakymų, o knygą jums leidus mielieji norėčiau dovanoti Eglei Ruseckienei kuri parašė visą atmintinę kurią pravers perskaityti visiem, kurie dar tik ruošiasi grybauti.

(kalba netaisyta)

Cia ne mano sugalvota, bet kazkaip prisiminiau:) : KAIP ELGTIS, JEI PASIKLYDOTE MIŠKE

Iš pradžių reikėtų patikrinti ar jūs iš tiesų pasiklydote. Požymiai:
a) jūs esate vienas;
b) jūs esate miške;
c) ir aplinkui tyla;
Pabandykite įkąsti sau į ausį. jei pavyko, vadinasi jūs miegate. Miegokite toliau. Jei nepavyko, pats metas imtis priemonių.

1. SUŠUKITE „AUUU“!
Įkvėpkite oro ir sušukite iš pradžių „Aaaa“, o po to „Uuuu“. Būtų gerai prieš tai pasitreniruoti namie. Geriausia – naktį ir tamsoje. Jei jūs gyvenate daugiabutyje, treniruokitės tol, kol į sieną pradės belsti kaimynai – tai reiškia, kad jūsų balsas girdimas jau pakankamai toli. Jei jūs atsidurtumėte kambaryje minkštomis sienomis ir grotomis ant langų, vadinasi, persitreniravote.
pailsėkite.

2. ĮLIPKITE Į EGLĘ
Jei nieko nematyti, vadinasi eglė per žema. Susiraskite kitą eglę. Jei jūs negalite įlipti į eglę, spjaukite į visa tai. Lipkite į beržą.

3. PABANDYKITE UŽKURTI LAUŽĄ.
Jei jūs persistengėte, palaukite kol miškas baigs degti, kokiame griovyje su vandeniu ir tuo metu paskaitykite kokį nors laikraštį. Jei vanduo griovyje užvirė, galite toliau neskaityti. Jei atvažiavo gaisrininkai, susitaikykite su jais ir toliau taip pat galite neskaityti.

4. NUSTATYKITE KRYPTIS.
Atsistokite veidu į šiaurę. Tuomet už jūsų bus pietūs, dešinėje – rytai, kairėje – vakarai.

5. SAUGOKITĖS LOKIŲ.
Jei jūs sutikote lokį, paaiškinkite jam, kad nenorėjot valgyti jo aviečių. Jei lokys nesupranta, paaiškinkite dar kartą jam suprantama kalba. Jei lokiui suprantama kalba yra nesuprantama jums – bėkite. Dabar bėkite greičiau. Kad teisingai pabėgtumėte nuo lokio, šis visuomet turi būti už jūsų ir po truputį mažėti.

6. IEŠKOKITE ŽMONIŲ.
Jei jums pavyks sutikti žmonių, nieko, kas čia parašyta, neskaitykite.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (4)
Komentarai
 1. :) parašė:

  Beata, patinkate Jūs man labai ir Jūsų laidos patinka, ir receptai… Bet… Tos gramatikos klaidos… Toks įspūdis, kad su kableliais esate stipriai susipykusi 🙂 Kaip žurnalistei, manau, derėtų pakartoti lietuvių kalbos gramatiką… Aš čia ne piktybiškai, o draugiškai, kad tobulėtumėt ne tik virtuvėje, bet ir kitur, o, visų pirmą, savo gimtojoje kalboje!

 2. Raminta parašė:

  Superiniai patarimai pasiklydeliams miske. Zvengiau pasikriuksedama 🙂 , nes buvo per daug juokinga kad juoktis. Kazin ir mano kablelius pataisys „priekabioji“ , nepiktybiskai gi, draugiskai 🙂

 3. Almama parašė:

  Pakrizenau ir as pries miega. Turiu pasakyti, kad nuotaika visuomet pakyla paskaicius Beatos bloga. Belieka Beatai dazniau rasyti tai ir gripai nebus baisus kai visi busim prigamane vitamino C 🙂
  Del kableliu…tiesa,vis uzmatau, kad nelabai draugaujama su jais, bet kai rasoma geritai greitai, o laiko ne marios tikriausiai pas Beata, tad gal galime mes tiesiog buti supratingi ir myleti vieni kitus, bei toliau kepti,virti ir t.t…

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.