8241
Beatos virtuvė

Geriausia dovana, tikrai tikrai

(2)

Prieš gerą savaitę šiek tiek užsiminiau apie knygas vaikams ir apie tai, kad dovanoti knygą iš tiesų yra pamaloninti ne tik gavėją, bet ir save… Tai tikrai labai maloni ir, mano nuomone, labai prasminga dovana.

Tuo visiškai įsitikinau, paskaičiusi ir jūsų visų komentarus. O žinote, kodėl man dar labai smagu? Kad mano blogą skaito tiek daug žmonių, kurie savo pasaulėžiūra ir pasaulėjauta tokie artimi man pačiai, o kartu ir mums visiems. Kas neskaitė Pepės, Karlsono, ar Dunduliuko?

Taigi, tądien trys „Nuostabusis Ozo šalies burtininkas“ knygos buvo pažadėtos, tik oi kaip neapdairiai aš čia tą „konkursą“ užvedžiau… Juk kaip išrinkti nugalėtojus?… Kuo vadovautis? Visuose komentaruose knygos vienos geresnės už kitas, o komentarai kupini nuoširdumo, vaikystės nostalgijos ir gražiausių jausmų bei linkėjimų savo mažiesiems.

Nuostabusis Ozo šalies burtininkas

Vieną komentatorę-laimėtoją padėjo išrinkti „Nieko rimto“ leidykla, kuri, jei taip galima sakyti,  ir įsteigė prizus.

Vieną knygą dovanų gaus Vaida (Nieko is vaikystes neatsiminsiu taip stipriai ir maloniai, kaip dabar su vaikais simta kartu skaitomas ir neatsiskaitomas Petsono ir Finduso istorijas-nerealios, siltos, geros. Labai dziaugiuosi, kad jas atradome. Nors skaitytos ir ne mano vaikysteje, o mano vaiku, labai noriu balsuoti uz sias knygas…… O jei sitos neuzsiskaito, tai is mano vaikystes- „Pabalduko nuotykiai“), už tai, kad myli Petsoną ir Findusą :]

Antros knygos laimėtoją jau aš išrinkau… Sigita (Man knygų knyga – Pepė Ilgakojinė. Iki šiol turiu ją, savo vaikystės knygą – visą suskaitytą, nuplyšusiu ir vėl užklijuotu viršeliu. Skaičiau nenusakomą skaičių kartų. Įsivaizdavau, kaip aš esu Pepė ir gyvenu viena. Norėjau turėti ir arklį ir Beždžionę ir tėtį negrų karalių. Paauglystėje, turbūt Pepės įtakota nešiojau kojines iki kelnių ir dažiau „ryžai“ plaukus. Iš Pepės išmokau daikteliauti, todėl dabar, kažkaip gal ir netyčia, o gal pepiškai daikteliaujant, kiekvienoje kelionėje randu auskarą. Ir su vaikais įdomiausias žaidimas – daikteliauti. Neįtikėtina, kokie lobiai ant žemės guli. Mane Pepė išmoke laisvės būti kitokia. Negalvoti kaip visi ir elgtis nestandartiškai. Kita ne mažiau įsimintina herojė Merė Popins. Skaičiau apie ją dar iš mamos vaikystės knygų, kur visa istorija buv išskaidyta į keturias mažas knygutes. Vienoje knygoje yra istorija Merė Popins eina i parką. O ten nuostabiai aprašoma arbata. Ją Merė Popins atsinešė (turbūt termose) įsipylė į puodelį ir parke į tą puodelį pribyrėjo įvairių žiedlapių ir žiedadulkių. Visa ta arbata taip vaizdingai aprašyta, kad aš nešdavausi, kai tik galėdavau arbatą į lauką ir jei nieko vėjas į ją nepripūsdavo, aš pati prisiberdavau) už neribotą vaikišką fantaziją, įsijautimą, už pamokas iš knygos, už patirtį, vaizduotę ir istorijas, perduodamas savo vaikams.

Na o trečią knygą norėčiau padovanoti Editai (Oi, labai daug vaikiškų knygų yra tiesiog nepakartojamos   Tai ir Eleanor H. Porter „Poliana“, Lucy M. Montgomery „Anė iš Žaliastogių“, „Anė iš Evonlio“, Astrid Lindgren „Emilis iš Lionebergos“, „Mes varnų saloje“ ir visos Roald Dahl knygos   ir daugelis daugelis kitų!) gal už šiek tiek naujesnės kartos vaikų rašytojų sąrašą, o gal ir labai subjektyviai – už Roald Dahl ir iškart iš atminties išnyrančius jo „valgomus sienų apmušalus“… Tikra vaikų svajonė.

Knyga vaikams

Jei kas neskaitėte, tai rekomenduoju perskaityti mielų skaitytojų komentarus – turėsite puikios bibliotekos knygų sąrašą savo vaikams. Arba net ir patys galite viską perskaityti, juk vaikiškose pasakose gryna išmintis ir tiesa surašyta.

Na ir dar ta proga dalinuosi vienu receptu iš TV laidos apie advento maistą – tebūnie grikiai su daržovėmis.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (2)
Komentarai
  1. Sigita parašė:

    Ačiū labai 🙂 nerealu ir labai smagu, kad meilė knygoms padėjo man laimėti knygą. Gražių švenčių 🙂

  2. Vaida parašė:

    Labai labai aciu. Ir uz knyga ir uz ta laika kuri ta ryta praleidau skaitydama komentarus. Man buvo kaip kaledu rytas-silta, gera ir jauku:))

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.