8241
Beatos virtuvė

Dubajuje viskas taip pat ir kitaip

(10)

Kaip išsirinkome, kad norime važiuot į Dubajų? Šiaip, aišku, atostogų, trumpesnių ar ilgesnių, vietas renkiesi: pagal poreikius, svajones ir norus, pagal asmeninį santykį ir patogumą. Dubajun nusprendėm nuvažiuoti a) nes buvo geros kainos bilietai vaikų atostogų metu, b) ten gyvena draugė c) ten šilta.

 

Tiesą sakant, man tos šilumos pritrūko mažiausiai, lyginant su visomis prieš tai buvusiomis žiemomis. Todėl, kad šaltas ir saulėtas sausis padarė savo – visai nenusmukdė nuotaikos, o kaip tik ją pakėlė. Tad man ši žiema neįtikinamai trumpa. Bet vis tiek, negi skųsies vasario mėnesį saulėje pasibuvęs?

 

Bilietus pirkome keturis, nes planas buvo visiems kartu važiuot ir tiesiog šeimyniškai padūkt. Bet prisiminėm, kad vaikai dar visai neseniai buvo nugabenti į Disneylandą. Pasitarėm ir nusprendėm, kad jiems pabūti šešias naktis atskirai nebus didelė skriauda. Juolab, kad jų rūpybą padalinom, o ne užkrovėm vienam šaltiniui. Ir ką, tai buvo mūsų pirmos toookios ilgos atostogos dviese.

Dubajus_1301_Beatos virtuve

Kad kelionė būtų tikras suaugusių pabuvimas, dar pasisekė, kad į Dubajų pasišovė atvykti ir draugė Vilma iš Londono, o mus labai svetingai priėmė Dubajuje jau gerai kojas apšilusi draugė Odeta.

Dubajus_1302_Beatos virtuve

Kaip pasiruošėm? Ogi niekaip, kai draugai gyvena, tai ką ten ruoštis. Be to, aš esu iš tingiųjų grupės, kas liečia atostogas, man patinka tiesiog chilint, aš prisilakstau ir visokių emocijų ir išgyvenimų prisirenku ir šiaip kasdieniame gyvenime. Tad aš važiavau be jokio lankytinų objektų sąrašo ar kokio nors kito sąrašo ir sukurto streso. Žinojau tai: a) noriu pabūt tiesiog be triukšmo su Tomu ir b) noriu pabūt su draugėm. Taigi, nieko nepasiruošiau, tik pasirūpinau viešbučiais ir vizomis.

Dubajus_1503_Beatos virtuve

Tiesą sakant, kaip tikra cowboy pati browsinau iki išprotėjimo webą ir ieškojau, kas ir kur. Pasakysiu taip, gal geriau net nepradėkite, o atiduokite šitą dalyką profesionalams arba tiems, kurie jau buvo. Dubajus yra viešbučių raizgalynė, ir jis pats yra miestas be centro, ir ten viskas keičiasi kas tris mėnesius, va žiū ir naujas pastatas… štai ir naujas kelias, o va čia naujas tvenkinukas sutyvuliavo.

Dubajus_1408_Beatos virtuve

Be to ir vizų reikia, o jas geriausia daryt sukeliant sau kaip įmanoma mažiau galvos skausmo. Man viskuo pasirūpino kelionių agentūra Glotera, kurios paslaugomis naudojuos nuo amžių amžinųjų, kai dar pradėjau pas Tomą skraidyt gūdžiais du tūkstančiai antraisiais. Tada dar skraidė FlyLal’as, ir lėktuvai kartais skrisdavo su dešimčia keleivių, o kainuodavo „pigus“ bilietas 1300 Lt .

Viską man patarė ir rekomendavo, ir vizą gavau elektroninę, kurią atsispausdinau ir parodžiau išvaizdžiam arabiško grožio vyrukui prie pasų kontrolės į Dubajų. Kuris buvo malonus ir palinkėjo, „Have a nice stay“. Mano sutuoktiniui iš viso nieko nereikėjo daryt, anei jokių vizų ruoštis.

Taigi tikrai žinote, kad Dubajus yra Jungtiniuose Arabų Emyratuose, kurių vienas iš emyratų irgi yra Dubajus. Ir jūs jau galvojate, kad, ai, bepigu tiems arabams, naftą pumpuoja, auksu grindis kloja, ot vat ir ne.

Dubajus_1406_Beatos virtuve

Nėra Dubajuje naftos, o jei yra, tai tiek, kiek ir pas mus. Taip, jos yra šalia esančiame Abu Dabyje. Bet va Abu Dabis ir Dubajus, tai kaip Jonava ir Vilnius. Na bent jau taip negražiai kalba apie Abu Dabį vietiniai. Viskas ten ok, bet aišku, tikroji gražuolė princesė yra Dubajus. Tai va, be naftos jie, tačiau pirmi įžvelgė galimybę, kad leiskime čia visiems ateit prekiaut ir mokesčių nemokėt. O paskui tai jau kai pasipylė tai pratrūko. Dubajus unikalus, be abejonės, nes ten vietinių visiška mažuma, tai yra penkiolika procentų gyventojų, visi kiti atvykėliai. Ir atvykėlių ten reikia tol, kol jie turi darbą ir atlyginimą beigi pajamų, pensijos ir saulės palydų su mėtų arbata senatvėje ten geriau nesitikėti. Tokio dalyko nėra – jei tu atvykėlis. Bet tie, kurie ten suvažiavę, nesiskundžia blogu gyvenimu. Net girdėjau, kad labai greitai priprantama prie blizgaus ir patogaus kondicionieriais vėdinamo gyvenimo, kur yra aplinkui viskas iš Gineso rekordų knygos.Man labai patinka tas Dubajaus veržlumas.

Dubajus_1405_Beatos virtuve

Tikrai taip, nes atsiminkite, kada matėte Dubajų kokiose tarptautinėse žiniose? Aha, tada, kai mažos šalies biudžetas buvo paleistas į orą per Naujuosius metus, (jei turite laisvas dvi minutes pažiūrėkite) arba kaip nepaliečiai valo aukščiausio pasaulyje pastato Burj Khalifa langus. Viskas ten yra didžiausia ir įspūdingiausia, naujausia ir netikėčiausia. Vilma sakė skaičiusi, kad visi pasaulio architektai labiausiai mėgsta dirbti būtent Dubajuje, čia dosnūs biudžetai ir jokių ten suvaržymų…

Dubajus_1403_Beatos virtuve

Parduotuvės tokio dydžio kaip miestas

Šiaip bendrai paėmus, ten viskas nauja, ir yra įsikūrę visi įmanomi pasaulio brandai. Jei yra koks didelis, ar gal ir mažesnis, tai jis būtinai bus Dubajuje.

Nors tikrai girdėjote, kad ten yra ir didžiausi prekybos centrai, aš jokio šopingo neatlikau. Nebuvo anei laiko, anei noro, juolab, kad buvau informuota, jog kainos aukštesnės nei Londone. Ir, dėmesio, mano draugė, gyvenanti Dubajuje, paskutinį kartą apsipirko, spėkite, kur????  – VILNIUJE, va taip. Taip kad nesiskųskime, kad nėra ko Vilniuje pirkti.

Bet sako, kad yra ten tų prekių, jei nori pirkti. Kad yra didžiausias prekybos centras pasaulyje The Dubai Mall. Tai va jis yra labiausiai lankomas pirkinių ir pramogų objektas pasaulyje, pralenkė jau ir Niujorką. Ten, aišku, viskas yra wow, pradedant nuo akvariumo, kur plaukioja didžiausios žuvys beigi ryklys.

mogų objektas pasaulyje, pralenkė jau ir Niujorką. Ten, aišku, viskas yra wow, pradedant nuo akvariumo, kur plaukioja didžiausios žuvys beigi ryklys.

Dubajus_1501_Beatos virtuve

Mes ten nepraleidom daug laiko, bet pamatėm šokančius fontanus ir, aišku, paspoksojom į aukščiausią pasaulio pastatą, kuris, na kaip čia pasakius, tiesiog įspūdingas… ir mistiškas.

Dubajus_1502_Beatos virtuve

 

 

Ką veikėm?

Na tai va, apžiūrėjom keletą objektų, paplaukiojom su valtele po visai neseniai dar dykuma buvusią Dubai Mariną, trumpam nuplaukėm į žmogaus padarytą salą Palm Jumeirą pažiūrėt. O šiaip, tai skaniai valgėm.

Dubajus_1407_Beatos virtuve

Dubajus_1602_Beatos virtuve

Dubajus_1601_Beatos virtuve

 

Alkoholis ir tabakas

Ten yra visko ir daug.  Tačiau alkoholio nėra. Jo gausite, jei esate viešbutyje, bet jei šiaip restoranas ne viešbuty, tai alkoholio jame nėra,  ir tai super nerealu. Man labai patiko šitoks gyvenimo būdas.

Tai va, kai negeriama – gerai, bet kitas dalykas, kuris labai įstrigo – tai rūkymas. Ok, šiša, ar kaip ten vadinasi tos lempos su triūbom, dar nieko. Bet cigaretė ir cigarai… Oh oh oh, pats geriausias draudimas ever yra rūkymo draudimas. Aš jau buvau pamiršus, ką reiškia smirdėti per kilometrą rūkalais po vakaro… oi oi oi, na bet nieko, iškenčiama. Tai rūkaliai matyt į Dubajų gali važiuot dar ir dėl galimybės parūkyt patalpose :))

 

Dienelė dykumoj.

Tomas, aišku, nepraleido progos pasidomėti, ar ten nuomoja motociklus. Aišku, kad nuomoja, jei jau Dubajuj  nenuomotų, tai kur kitur būtų galima to tikėtis?

Dubajus_1701_Beatos virtuve

Tai paėmėm, tiksliau, paėmė jis Harley Davidson vienai parai. Ir kaip tikri kaubojai irgi hipiai, be jokios navigacijos ir nieko išvažiavom. Tai tikrai labai gaila, kad tos navigacijos nebuvo. Bet nieko, vis tiek už miesto išvažiavom. Va štai taip atrodo dykuma, vienoje vietoje, va ir nusibaigusio kupranugario kaulus radom…

Dubajus_1705_Beatos virtuve

Dar nuvažiavom į Abu Dabį. Kuris skiriasi tik tuo, kad kažkaip mažiau blizgus ir didžiulis.

Dubajus_1703_Beatos virtuve

Pakeliui užsukom į F1 ten kokią tai trasą, kur lenktynės vyksta. Tada norėjom į žinomą mečetę, bet neradom kelio į ją. Tada davėmės keliais aplinkui, net buvom pataikę į tik sunkvežimiams skirtą greitkelį (va štai kur gera idėja, ane?) ir šiaip ne taip nuvažiavom į dykumoje esantį viešbutį Bab al Shams.

Dubajus_1707_Beatos virtuve

Kur užkandom  ir išgėrėm saldaus gėrimo, beigi pasigrožėjom saulėlydžiu smėlynuose. Tada parbirbėm atgal.

Tai va tokios va visokios buvo tos trumpos atostogos Dubajuje, kuris atrodo kažkaip visai arti ir visai savas. Kadangi Vilma parašė gidą apie Savą Londoną, tai, manau, Odeta puikiai galėtų parašyt gidą „Savas Dubajus“. Tik bėda, kad turi rimtą ir atsakingą darbą ir laiko nerastų, o jei rastų, tai tame Dubajuje taip viskas keičiasi greitai, kad reikėtų knygą spausdinti kaip segtuvą, kurį kas šešis mėnesius galėtum papildyti.

Dubajus_1702_Beatos virtuve

Jau girdėjote, kad Dubajuje vyks Pasaulinė paroda Expo 2020? Iki tol Dubajus žada ne tik papildomų oro uostų, bet ir dar 800 viešbučių pastatyti. Manau, turėsime dar progų ten apsilankyti.

 

Taigi, pabaigiant leiskite iššifruoti pavadinimą – Dubajuje viskas taip pat: prekių ženklai, vardai, visi kapitalizmo ir gero gyvenimo atributai, kuriuos matėte naujuose ir blizgiuose pasaulio miestuose. Ir viskas kitaip, nes ten taip viskas greitai kūrėsi ir tiek mažai to vietinio skonio, kad viskas atrodo šiek tiek kaip iš filmo, ar tiesiog va taip imta ir sudėta, tas toks sielos trūkumas jaučiasi, bet jis visai nedaro šios vietos blogesne už kitas. Aplankyti tikrai verta, tik pinigų daug pasiimti reikia. 🙂

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (10)
Komentarai
 1. IngaLi parašė:

  Smagu girdeti, kad apsilankete Dubajuje. Buvau ir as ten nulekusi spalio pabaigoje. Ispudis panasus kaip Jusu aprasomas, tik man teko laime pakliuti i Abu Dhabio mecete. NEREALU! Tokia prabanga, svara, ramybe, didybe, tiesiog visko daug, bet viskas kitaip, paslaptingai, isdidziai, sunku net nupasakoti. Labai gaila kad nepamatete. Moteru ten bet kaip neileidzia, tie kas nepasiruose namu darbu ir ateje su maikutem ir palaidais plaukais, laukia sargyba…. Uz kelis dirhamus issinuomaves skarele plaukams uzdengti, apsivilkes ilga abaja, kad uzdengtu visus linkius ir ilinkius trauki ziureti mecetes. Ji tikrai verta visu aplodismentu ir visu aiksciojimu… Sheichas saunuolis, zmona aukstybese jam turbut dekoja neatsidekoja uz tokia „nedicka “ dovanele 😀 Kiti emyratai ispudzio nepaliko, sakyciau Egiptas Nr 2, pagrinde dykumos, kupranugariai, kalnai ir nusmurge nameliai pakeliui. Tiesa dar labai gera ispudi paliko Fujairah, ten pagrinde aukstos klases viesbuciai, geras maistas ir nerealiai siltas bei skaidrus vandenyno vanduo! Po Dubajaus surmulio, Fujairah tikra atgaiva kunui ir sielai 🙂 Tiek norejau prisideti prie keliones i Emyratus 🙂

 2. Orchidea parašė:

  Nuoširdžiai ir paprastai, super Beata (y)

 3. […] iš turbūt plačiausiai pasaulį išmaišiusių draugių yra mano draugė Odeta, kurią neseniai lankiau Dubajuje.  Odeta yra profesionali keliautoja, bet ne ta prasme, kad ji užsideda kuprinę ir keliauja į […]

 4. Olga parašė:

  Beata, puikiai suprantu, kad keliavote prieš kelis metus. Tačiau gal galėtumėte pasidalinti ir tokiais maisto receptais, kuriuose dominuotų JAE maisto kultūra? Būtų labai, labai įdomu. Nes kadangi ir pati neseniai grįžau iš šio nuostabaus krašto, supratau, kad maistas Dubajuje yra pasakiškas. Tikrai labai, labai patiko.

 5. Roberta Kobaitė parašė:

  Aš taip pat dabar grįžau iš Dubajaus. Nerealus miestas! Beata, tu buvai visiškai teisi sakydama, kad ten galima rasti visus Brandus… Net ir po kelerių metų niekas nepasikeitė. Iš esmės didžiausią mano kelionės dalį sudarė apispirkinėjimas ir įvairiausio maisto ragavimas. Galiausiai prieš grįžtant man teko siųsti daiktus iš Dubajaus į Lietuvą per tarnybas, nes nebuvo šancų visko sutalpinti į lagaminus 😀 Tikrai rekomenduoju, moters svajonė aplankyti tokį miestą 🙂

 6. Betafence parašė:

  Važiuotum ten dar kart?

 7. Aurimas parašė:

  Varysiu i Dubaju

 8. Dalia parašė:

  Prieš mėnesį vykome pas draugą į Dubajų (https://www.sofatravel.lt/novaturo-keliones-i-dubaju), kuris ten gyvena jau daugiau nei 3 metus, tai pamatėme visiškai kitą šio miesto pusę. Užuot mėgavęsi prabangiais restoranais ir dangoraižiais, išragavome vietinį gatvės maistą, tai likom sužavėti. Būtinai paragaukite shawarma, kuris pasirodė kur kas sveikesnė kebabo vidurio rytų versija, arabišką samboosa – atrodo kaip skrudinti koldūnai, bet paragavus net susinepatogini dėl tokių minčių – be galo skanu. Dar labai patiko tradicinis emiratų desertas luqaimat. Daug ką išragavom Satwa rajone, nes jis aktyvus nuo pat ryto iki vidurnakčio. Būtinai apsilankykit!

 9. Dalia parašė:

  Prieš mėnesį vykome pas draugą į Dubajų, kuris ten gyvena jau daugiau nei 3 metus, tai pamatėme visiškai kitą šio miesto pusę. Užuot mėgavęsi prabangiais restoranais ir dangoraižiais, išragavome vietinį gatvės maistą, tai likom sužavėti. Būtinai paragaukite shawarma, kuris pasirodė kur kas sveikesnė kebabo vidurio rytų versija, arabišką samboosa – atrodo kaip skrudinti koldūnai, bet paragavus net susinepatogini dėl tokių minčių – be galo skanu. Dar labai patiko tradicinis emiratų desertas luqaimat. Daug ką išragavom Satwa rajone, nes jis aktyvus nuo pat ryto iki vidurnakčio. Būtinai apsilankykite ir stebėkite bilietų kainas, Sofa Travel kartais galima rasti gerų variantų.

Palikite komentarąMūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.