8241
Beatos virtuvė

Desertas iš niekur arba geriausia prasmė uogom – į keptuvę

(0)

„Tai, o kirvio jūs ten neturite? Sriubą išvirtumėt?“ Čia replikuoja mano tėtis Jonas, kai mes su sese Odeta karštai aptarinėjame Beatos virtuvės kulinarinės studijos tvarkaraštį ir galimus patiekalus, ir vis tariamės, tai gal padarom tą arba aną… Aš, kai aplankau Kėdainius, tai žinote, pirma pasisveikinu, o tada einu apžiūrėti daržų ir šiltnamių. Spėkite, ką padaro mano sesė – lygiai tą patį!!! Tik įėjo ir jau juda link daržų. Gali išimti mergaitę iš šiltnamio, bet šiltnamio iš mergaitės niekada… Aš užaugau daržuose ir šiltnamiuose, mano namuose maistas buvo užauginamas, o ne nuperkamas. Todėl ir atvažiavusi savaitgaliui pas tėtį randu visokių gėrybių. Mes tradiciškai išsikepame šašlykų, pasidarom pomidorų, svogūnų. Apie juos tikrai papasakosiu dar kitoje serijoje. Taigi, mūsų tradiciniai pietūs – su šašlykais (kokius šašlykus kepa mano tėtis, paskaitėte mano vasaros žurnale), desertų neplanavome. Bet užmatėme, kad yra visa didžiausia dėžė sausainių, tokių su sezamais ir razinomis, ir saulėgrąžomis. Ir buvo visas dubuo agrastų ir raudonųjų, ir juodųjų serbentų.

Beatos virtuve_uogu desertas_serbentai

Tai ką, aš galvoju, na, pašėlsiu truputį. Ir padariau tokį paprastą ir gerą desertą, kuris yra visų vasaros desertų direktorius. Nes pasidaro paprastai. Net nereikia miltų! Taip kad pasigaminsite ir sodyboje, ir sodo namelyje, jei tik orkaitę, aišku, turite, ir maisto kombainą viskam susimalti.

Beatos virtuve_uogu desertas_serbentai

Iš esmės, viskas pritaikoma bet kokioms uogoms ar vaisiams. Imame uogas/vaisius, truputį patroškiname su mažyčiu gabalėliu sviesto ir cukraus pora šaukštų. Atskirai pasidarome trupinius iš pasirinktinų sausainių, įmetame ten dar riešutų kapotų ar maltų, ir vėl truputis sviesto ir truputis cinamono, viską sumaišome. Užbarstome ant uogų ir kepame. Štai ir tiek to mokslo.

Beatos virtuve_uogu desertas_serbentai

Print Friendly, PDF & Email

Palikite komentarąMūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.