8241
Beatos virtuvė

Dainų, šokių ir susitikimų karoliai

(6)

Šiandien ryte pravažiavom nuimamą didžiulę Dainų Šventės lauko reklamą, Izabelė sako:“Tai ką,  jau baigėsi??“ – taip baigėsi…Ak, kaip visada, kad būna, tokia lengva melancholija po Dainų Šventės euforijos. Aš jau skaičiuoju, kiek bus vaikam metų kitos Dainų Šventės metu. Ir gal jau galėsime visą Dainų Dieną išsėdėti, be trynimosi ir zyzimo. Bet tai ne esmė. Man  – tai pirma Dainų Šventė mano suaugusiuose metuose, kurioje buvau tiek daug kartų, ir tikrai galėjau pajusti jos visą didybę visa širdimi. Ir kokie geri ir svarbūs sutapimai: didžioji diena dar ir Valstybės diena, o dar kur jubiliejus pačios Dainų Šventės ir plieskianti saulė – taip kad tikrai laiminanti ranka buvo virš visko. Dainų šventės akimirkų daug pridėjau į Facebooką, tai per daug nesikartosiu, ir sunerniu karolius iš susitikimų.

Į svečius užsuko Pasaulio virtuvės komanda – energingoji Aistė, filmo režisierė ir Gintarė, projekto ryšių valdytoja. Apie Pasaulio virtuvę tikrai dar bus progų pakalbėti, o jei trumpai, tai dokumentis filmas, projektas apie užsienietes moteris, gyvenančias Lietuvoje. Vieną iš jų, Marisą iš Urugvajaus, matėt mano laidoje praėjusį sezoną. Filmas rudenį pasileis per Lietuvą, būtinai pranešiu kur ir kada.

photo 2-35

Su Aidu Puklevičiumi praėjusį antradienį Marijampolėje gaminau šimtą lėkščių maisto, per pusantros valandos. Projektas muzikos ir maisto. Gera patirtis įkvėpusi man pasitikėjimo ir išmokiusi rinktis lengvesnes keptuves.

photo 1-33

 

photo 1-34

Open Kitchen. Ar jau girdėjote? Penktadienį Tymo turgaus vietoje ‘street food’ arba restoranai gamina lauke. Aš ėjau po pietų, tai žmonių nebuvo prūdai, kaip ir restoranų, bet iniciatyva gera, tikiuosi įsibėgės į kažką didelio ir esminio. Mes su drauge Indre valgėm labai gardžius suktinius su karamelizuotais svogūnais, daržovėmis ir fetos sūriu, kuriuos pagamino šis žavus kroatas iš Čiop Čiop. Dar tiesa ir silkės su burokėliais užsisakėm, bet jau iš mano GURU salotų skyriaus.

 

photo 4-25

 

photo 3-30

Užlipau pirmą kartą į Šv. Jonų bažnyčios bokštą. Rekomenduoju. Vaizdas ir jausmas nerealus.

photo 5-19

Turėjau svečių iš užsienio, tai jiems ekskursija po Vilnių suorganizavom, kokteiliai Sweet and Sour kokteilių bare, ir vakarienė Bistro 1 Dublis. Išmušti iš klumpių buvo svečiai mūsų. Taip viskas patiko. Deivydas Praspaliauskas ir jo dublis yra tikrai numeris vienas kulinarinė patirtis Vilniuje.

photo 3-31

 

photo 2-37

Draugė Ieva atvyko iš Londono. Mažai pasimatėm, bet nors ir truputį yra gerai, rijom Jurgio ir Drakono picas Piano Man Outside.

photo 5-20

 

photo 4-26

 

Ten sutikau Henriką. Jis – Amerikos lietuvis, puikiausiai kalbantis lietuviškai. Ir dėmesio – jis LIETUVOJE PIRMĄ KARTĄ. Niekada neįtartum, jei tik kalbėtumeis su Henriku. Lietuva gyva ir už savo sienų. Dar ir kaip gyva ir gyvybinga.

photo-12

Gražuolės šokėjos kurias pamačiau Šokių dienoje.

photo 3-33

 

 

photo 4-27

Wendy Howe – taip pat lietuvė. Gimusi lietuvių šeimoje, įvaikinta anglų, užaugo kaip anglė, bet iš tiesų yra tikra lietuvė, kuri jau ne vienerius metus dirba Lietuvos labui. Wendy yra Tiltas Trust patikėtinė, suorganizavusi ne vieną lietuvių vizitą į Angliją pasižiūrėti kaip ten veikia paliatyvinė vėžio slauga. Wendy taip pat rūpinasi, kad įvairi medicininė  įranga, kuri atlieka, kai atnaujina Anglijos ligonines ir slaugos namus, dar tarnautų Lietuvoje. Lituanica padeda visa tai pargabenti -nemokamai. Ar nenuostabu, kaip žmonės gali daugiau, jei susijungia? Wendy sekmadienį gavo apdovanojimą iš Prezidentės rankų.

photo 2-38

 

photo 1-36

Ir keletas nuostabių vaizdų iš Dainų Šventės.

photo 3-34

photo 4-28

 

photo 5-22

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (6)
Komentarai
 1. Kristina parašė:

  Kaip smagu Lietuvoj, tiek visko vyksta 🙂 I dainu svente labai noreciau, isivaizduoju koks geras jausmas ir visi ten tokie grazus 🙂 Maciau musu prezidentes nuotraukas FB, nepaprastai grazu 🙂 Gal kita karta pavyks nuvaziuoti 🙂

 2. Salvinija parašė:

  Miela Beata, aciu uz puikius sventes karolius, nuotraukas , spinduliuojanti ir veltui mums dalinama dziaugsma.
  Jusu receptai dziugina mano virtuve , o kygos virselais i prieki puosia virtuves palange, kad ikveptu.
  Gal nors trumpai pasidalintumete kaip vaikuciai prigijo Lietuvos mokyklose. Galvoju parvykti su 2 klases baigusiu suneliu i Lietuva , dvikalbiu. CiaAnglijoje (labai geroje mokykloje Winchester’yje) mokymas vyksta nepaprastai kurybingai ir idomiai . Butu gaila, jei tektu stipriai nusivilti , jei sovietiniai metodai dar gyvi. Taipat del kaikuriu vaikuciu agresijos toleravimo Lietuvoje. Kaip zinia Anglijoje vaikai neturi teises vienas kito paliesti negatyviai ar isreiksti pykti tiesiogiai. Taip jau bent musu dabartineje mokykloje. Labai prasau , kai turesite minutele, pakomentuokite, su kokiomis problemomis Lietuvos mokyklose susidure , o gal ne jusu Vaikuciai.
  Su didele pabarba
  Salvinija

  • r.babausyte parašė:

   Miela Salvinija, kadangi man labai pagailo Jūsų ir aš esu susidūrusi su problema keičiant mokyklą, gal Beata nesupyks, kad Jums atsakysiu. Paskaičius Jūsų komentarą atrodo, kad Lietuvą palikote prieš 50 metų. Jei ne seniau, nei prieš 20 – Lietuvos mokyklose deja, mažai kas pasikeitė. Grįžusi ir nuėjusi į savo mokyklą tikrai rasite tuos pačius nutriušusius suolus, išraižytus ne visai padoriais žodžiais ir vis tas pačias, tik dar labiau pasenusias mokytojas. Dvikalbiai grįžę iš užsienio ar daug keliaujančių tėvų vaikai paprastai lanko tarptautines ar kitas privačias mokyklas. Jei tokios galimybės neturėsite, tai bent pasirinkite gyventi ne Vilniuje, o mažame miestuke, kur klasės bus mažesnės ir vaikai paprastesni. Nebent Jūsų vaikas yra labai komunikabilus ir drąsus…

   • Salvinija parašė:

    Aciu jums miela R., uz jusu gilu pajautima ir atsakyma. Planuoju gryzti i Kauna, jei pavyks vyra(angla) ikalbeti, i Naujalio meno mokykla. Ilgesys buti tarp savo artimuju su metais ne blesta , o dideliais pagreiciais auga. Dar karta nuosirdziai dekoju.
    Salvinija

    • Beata Nicholson parašė:

     Įkalbėsite Salvinija…..visada galite grišti atgal …Kaunas super miestas… Visi visi anglai kurie atvažiuoja mėgaujasi Lietuva…dar nesutikau tokio, kuris būtų nepatenkintas…jei sutiksiu pranešiu, arba turbūt tokie neužsibūna…visi randame kur mums reikia būti…

 3. Su vaikais parašė:

  Šaunūs karoliai 🙂 Dainų šventėje teko dalyvauti tik kartą, kai dar neturėjau vaikų. Kaip ir Beata, jau skaičiuoju, kiek mano dukroms bus metų per sekančią…

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.